Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι γιαουρτάκι τρώνε τα μικρούλια σας;;


Recommended Posts

καλησπέρα μανούλες εχώ μια μπουμου που τώρα μπήκε στον 9 μήνα και χθες ήμασταν στην καθιερωμένη επισκέψη στον παιδίατρο μου είπε πως τώρα ξεκινάμε και γιαούρτι το απόγευμα και μου πρότεινε  προβειο να δωσω... της έδωσα χθες και έφαγε το μισό κεσεδακι με ευχαρίστηση μπορώ να πω παρόλο που ήταν λίγο ξινουλη.. σήμερα δεν το ήθελε με τπτ έκλεινε το στόμα.θελω να μ πείτε τις γνώμες σας με τη ξεκινήσατε εσείς. θα εκτίμησω κάθε απάντηση ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @M@mmy

Εμένα δυστυχώς δεν το έτρωγε καθόλου το πρόβειο που είναι κ πιο καλό και έτσι της παίρνω το advance το οποίο είναι για παιδιά από τον 6ο μηνα

Πρόσφατα είδα ότι και η κρι κρι έβγαλε γιαουρτάκι για παιδιά «το πρώτο μου γιαουρτάκι» 

αν τη καταφέρεις να τρώει πρόβειο κρατά το είναι ότι καλυτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραία ευχαριστώ για την απάντηση σου μίλησα νωρίτερα με τον γιατρό και μ είπε αφού δεν το πολύ δέχεται να της δώσω αγελαδινό πλήρες γιαούρτι... τωρα θα τα δοκιμάσω όλα και ότι θέλει η δεσποινιδα???θα το κάνει μαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα καταφέρει και έτρωγε πρόβειο γιαούρτι κάτι βέβαια που άλλαξε μετά τον 1,5 χρόνο και τώρα θέλει μόνο την πέτσα. Τα advance κλπ τα τρώει τώρα σποραδικά και δεν δείχνει να τον ξετρελαίνουν κιόλας. Σε κάθε περίπτωση, αν μπορείς να του δίνεις κάποιο αγελαδινό ή κατσικίσιο είναι νομίζω καλύτερο από τα παιδικά που σίγουρα περιέχουν ζάχαρη κλπ. Αν δεις όμως ότι δεν τα δέχεται, από το να μην τρώει καθόλου δώστου και τέτοιο, δεν χάλασε ο κόσμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...