Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

Εγώ είμαι πια 9 εβδομάδων +1 ημ . Θα πάω για υπέρηχο σήμερα από τις 1,8 που είχα πάει . Έχω πολύ άγχος . Το μόνο σύμπτωμα που είναι σταθερό είναι το στήθος, το αναγουλιασμα, η κούραση και η συχνουρία . Αυτά. Εμετο δεν ξανακανα από την Παρασκευή που είχα Τεντωθεί στην κυριολεξία . Απλά παρατήρησα ότι δεν θέλω να βλέπω γλυκά καθ δε μπορώ να πιω ούτε μια γουλιά καφέ . Α ναι και έχω ψυχολογικές μεταπτώσεις μερικές μέρες. Εσείς νιώθετε κάτι εκεί κάτω; Εγώ μόνο τραβήγματα στο κέντρο και μερικές φορές αριστερά και δεξιά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/7/2019 at 4:15 ΜΜ, ο/η Littleme είπε:

Εγώ είμαι πια 9 εβδομάδων +1 ημ . Θα πάω για υπέρηχο σήμερα από τις 1,8 που είχα πάει . Έχω πολύ άγχος . Το μόνο σύμπτωμα που είναι σταθερό είναι το στήθος, το αναγουλιασμα, η κούραση και η συχνουρία . Αυτά. Εμετο δεν ξανακανα από την Παρασκευή που είχα Τεντωθεί στην κυριολεξία . Απλά παρατήρησα ότι δεν θέλω να βλέπω γλυκά καθ δε μπορώ να πιω ούτε μια γουλιά καφέ . Α ναι και έχω ψυχολογικές μεταπτώσεις μερικές μέρες. Εσείς νιώθετε κάτι εκεί κάτω; Εγώ μόνο τραβήγματα στο κέντρο και μερικές φορές αριστερά και δεξιά .

Τα συμπτώματα να μην τα κοιτας. Εμενα το στηθος μου μια πεφτει τελειως μια πρηζεται φουλ. Και τιποτα αλλο δεν εχω, μονο συχνοουρία.

Όσο για τα τραβήγματα, ναι! Τα νιώθω. Αλλά έχει τυχει να περασουν και 6-7 μερες που να μην εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ είμαι μια χαρά στρουμπουλευω!!!Σήμερα μπήκα στην 10ηΕ κ πήγα μια μικρή βόλτα μετά από τόσο καιρό!!! Εσείς τι νέα πως είστε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofiefin1982 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ είμαι μια χαρά στρουμπουλευω!!!Σήμερα μπήκα στην 10ηΕ κ πήγα μια μικρή βόλτα μετά από τόσο καιρό!!! Εσείς τι νέα πως είστε? 

Καλά και εμείς?...Εγώ είμαι 11 εβδομάδων και μπορώ να πω πως μετά από μια δυσκολη στομαχικά εβδομάδα ,σήμερα είμαι καλά..Και βγήκα κ εγώ βόλτα..Ουαου..χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Καλά και εμείς?...Εγώ είμαι 11 εβδομάδων και μπορώ να πω πως μετά από μια δυσκολη στομαχικά εβδομάδα ,σήμερα είμαι καλά..Και βγήκα κ εγώ βόλτα..Ουαου..χαχαα

Τέλεια!!! Έχεις φουσκώσει καθόλου? Εγώ έχω γίνει μπαλονάκι με τα διδυμακια!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sofiefin1982 είπε:

Τέλεια!!! Έχεις φουσκώσει καθόλου? Εγώ έχω γίνει μπαλονάκι με τα διδυμακια!!! ???

Αν και έχω αδυνατίσει λόγω του ότι μου κόπηκε η όρεξη κ το στομάχι μου ήταν χάλια,κοιλιά έχω κάνει..μια μπαλιτσα μικρή..Αν και βέβαια οποτε έβαζα κανένα κιλό στο παρελθόν,έμπαινε στην κοιλιά οπότε ιδιαίτερη εντύπωση δεν μου κάνει η τωρινή κατάστασή της.. Ανυπομονώ να μεγαλώσει κ άλλο ! Αχχχ με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!! Τι όμορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Αν και έχω αδυνατίσει λόγω του ότι μου κόπηκε η όρεξη κ το στομάχι μου ήταν χάλια,κοιλιά έχω κάνει..μια μπαλιτσα μικρή..Αν και βέβαια οποτε έβαζα κανένα κιλό στο παρελθόν,έμπαινε στην κοιλιά οπότε ιδιαίτερη εντύπωση δεν μου κάνει η τωρινή κατάστασή της.. Ανυπομονώ να μεγαλώσει κ άλλο ! Αχχχ με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!! Τι όμορφα!!!

Εμένα δεν ξέρω που θα φτάσει αυτή η κοιλιά!!! Το θετικό ειναι ότι τα μπεμπακια μεγαλώνουν καλά κ τα δύο κ ο γιατρός είναι αισιόδοξος!!! Και σε σένα με το καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εμένα δεν ξέρω που θα φτάσει αυτή η κοιλιά!!! Το θετικό ειναι ότι τα μπεμπακια μεγαλώνουν καλά κ τα δύο κ ο γιατρός είναι αισιόδοξος!!! Και σε σένα με το καλό!!! 

Αυτό έχει σημασία..Να είναι τα μωράκια μας καλά!! Και μέχρι να τα νιώσουμε, νομίζω πως όλες έχουμε ένα άγχος με το αν είναι καλά!!!μακάρι να είχαμε εναν υπέρηχο σπίτι κ να τα βλέπαμε συνέχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Δυστυχώς τα νέα μου εμένα δεν είναι καλά. 10 εβδ ήμουν προχθές όταν πήγαμε στο γιατρό και ενώ ακούσαμε κανονικά καρδούλα στις 24/6, προχθές δεν ακουγόταν και υπήρχε μόνο ένα αιμάτωμα.. σήμερα πήγαμε για απόξεση.. εύχομαι σε όλες σας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη χωρίς άγχος και να τη ζήσετε με την ψυχή σας. Δυστυχώς τα πράγματα δεν έρχονται πάντα όπως τα περιμένουμε..ίσως την επόμενη φορά να είναι διαφορετικά.. όλα γίνονται για κάποιο λόγο είμαι σίγουρη γι’αυτό...σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marimar_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Δυστυχώς τα νέα μου εμένα δεν είναι καλά. 10 εβδ ήμουν προχθές όταν πήγαμε στο γιατρό και ενώ ακούσαμε κανονικά καρδούλα στις 24/6, προχθές δεν ακουγόταν και υπήρχε μόνο ένα αιμάτωμα.. σήμερα πήγαμε για απόξεση.. εύχομαι σε όλες σας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη χωρίς άγχος και να τη ζήσετε με την ψυχή σας. Δυστυχώς τα πράγματα δεν έρχονται πάντα όπως τα περιμένουμε..ίσως την επόμενη φορά να είναι διαφορετικά.. όλα γίνονται για κάποιο λόγο είμαι σίγουρη γι’αυτό...σας φιλώ

Λυπάμαι πολύ.... Σου εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις στα χέρια σου ένα υγιέστατο μωρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Λυπάμαι πολύ.... Σου εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις στα χέρια σου ένα υγιέστατο μωρό.. 

Να ´σαι καλά κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marimar_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Δυστυχώς τα νέα μου εμένα δεν είναι καλά. 10 εβδ ήμουν προχθές όταν πήγαμε στο γιατρό και ενώ ακούσαμε κανονικά καρδούλα στις 24/6, προχθές δεν ακουγόταν και υπήρχε μόνο ένα αιμάτωμα.. σήμερα πήγαμε για απόξεση.. εύχομαι σε όλες σας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη χωρίς άγχος και να τη ζήσετε με την ψυχή σας. Δυστυχώς τα πράγματα δεν έρχονται πάντα όπως τα περιμένουμε..ίσως την επόμενη φορά να είναι διαφορετικά.. όλα γίνονται για κάποιο λόγο είμαι σίγουρη γι’αυτό...σας φιλώ

Λυπάμαι τόσο πολύ!! Εύχομαι να ήταν απλά μια στάση στη διαδρομή σου για ένα μωράκι... Γρήγορα και με μεγάλη χαρά κ ηρεμία να έρθει το επόμενο και να σας κάνει ευτυχισμένους και χαρούμενους..Όλα θα πάνε καλά από δω και πέρα και να είσαι αισιόδοξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η marimar_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Δυστυχώς τα νέα μου εμένα δεν είναι καλά. 10 εβδ ήμουν προχθές όταν πήγαμε στο γιατρό και ενώ ακούσαμε κανονικά καρδούλα στις 24/6, προχθές δεν ακουγόταν και υπήρχε μόνο ένα αιμάτωμα.. σήμερα πήγαμε για απόξεση.. εύχομαι σε όλες σας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη χωρίς άγχος και να τη ζήσετε με την ψυχή σας. Δυστυχώς τα πράγματα δεν έρχονται πάντα όπως τα περιμένουμε..ίσως την επόμενη φορά να είναι διαφορετικά.. όλα γίνονται για κάποιο λόγο είμαι σίγουρη γι’αυτό...σας φιλώ

Λυπαμαι πολύ κοριτσι μου. Υπομονή και κουράγιο αυτές τις δύσκολες ώρες σου εύχομαι. Θετική σκέψη και πίστη και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημερα κορίτσια!

Πολλή ησυχία έπεσε, είστε καλά;

Kαλά είμαστε...Απλά η αναμονή μέχρι το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό εσάς δεν σας αγχώνει;;Εγώ δεν την αντέχω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημερα κορίτσια!

Πολλή ησυχία έπεσε, είστε καλά;

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Kαλά είμαστε...Απλά η αναμονή μέχρι το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό εσάς δεν σας αγχώνει;;Εγώ δεν την αντέχω....

Καλησπέρα και από εμένα. Καλά είμαι και εγώ. Αναμονή με φουλ αγωνία μέχρι το επόμενο ραντεβού στις 1/8 για αυχενικη. Εσείς κορίτσια πότε έχετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

 

Καλησπέρα και από εμένα. Καλά είμαι και εγώ. Αναμονή με φουλ αγωνία μέχρι το επόμενο ραντεβού στις 1/8 για αυχενικη. Εσείς κορίτσια πότε έχετε; 

Εγω έχω 29/7..Οι κοιλιές σας πως είναι;Φούσκωσαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ναιι! Πέταξα κοιλιά. Και μπούτια όμως...? Εσυ;

Πετάχτηκε και η δικιά μου..Άλλες μέρες είναι πιο έντονη άλλες όχι και τοοοσο..Ισως πάει και ανάλογα με τις επισκέψεις στην τουαλέτα??..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

 

Καλησπέρα και από εμένα. Καλά είμαι και εγώ. Αναμονή με φουλ αγωνία μέχρι το επόμενο ραντεβού στις 1/8 για αυχενικη. Εσείς κορίτσια πότε έχετε; 

Εγώ έχω 31/7...

Άντε, λίγο έμεινε, κουράγιο κοριτσαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Earp είπε:

Γειά σας κορίτσια και από εμένα 

Εγω έχω αυχενικη 31/7 και την περιμένω πως και πως! 

Εγω έχω κοιλίτσα δεν κρύβεται με τίποτα?

Μαζί εχουμε αυχενική! Κι εμενα εχει φουσκωσει το κοιλίθρι, χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annouli είπε:

Kαλά είμαστε...Απλά η αναμονή μέχρι το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό εσάς δεν σας αγχώνει;;Εγώ δεν την αντέχω....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εγώ δεν την άντεχα καθόλου, τωρα κάπως το παλεύω γιατί αλλιώς δεν βγαίνει! Πρέπει και να το χαρούμε λίγο, κρίμα ειναι...και στο λέω εγω που εχω παθει στο παρελθόν Διαταραχη αγχους με τη βούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...