Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

Δεν είναι νερουλή αλλά ούτε και σαν βούτυρο..Θα έλεγα όμως οτι δεν απλώνεται και εύκολα..Θέλει καλή επάλειψη και στην περιοχή της κοιλιάς που δεν θέλω να βάλω δύναμη την αφήνω όπως κάτσει..Πάντως με μια έρευνα που έκανα στο ιντερνετ και με βάση τα σχόλια στο skroutz είχες θετικές κριτικές όσον αφορά το αποτέλεσμα.

Ναι κ γω έχω ακούσει τα καλύτερα!!Και ψηνόμουν να την πάρω την βρήκα στο σαιτ που ψωνίζω 16ε!!Αλλά σκέφτομαι αυτό που λες δν μπορώ να σκω δύναμη ή τριβή!!Το λάδι καρύδας πάλι μου φαίνεται όσο να είναι ότι κολλάω!!Βασικά μου βάζει κ ο άντρας μου κ μου βάζει πολύ χαχαχχαχχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημερα κορίτσι... Εγώ ταξίδεψα από Ηράκλειο Αθήνα με καράβι κ ήταν πολύ καλά. Δε ταλαιπβρηθηκα. Τότε μου χε πει ο γιατρός κ με αεροπλάνο μπορούσα. Αλλά εγώ τα ψιλό φοβάμαι κ δεν ήθελα να αγχωθω.... Οπότε πήραμε καμπίνα κ πήγα κ κοιμήθηκα!!! ?

Σε ευχαριστώ καρδούλα μου! Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Earp , @marillia  και μενα αυτην την κρεμα μου προτεινε ο γιατρος μου και την βαζανε και φιλες μου , επίσης θα παρω και αμυγδαλελαιο και θα βαζω εν αλλαξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎30‎/‎8‎/‎2019 at 5:39 ΜΜ, ο/η Annouli είπε:

Εμείς είχαμε εχθές ραντεβού..Το δικό μας το παιδί είναι κάπως ντροπαλό... Δεύτερη επίσκεψη και είχε τα χέρια στο πρόσωπο..Σε κάποια φάση μας έκανε κ "like" με το χέρι..Λέμε μας κοροϊδεύει κανονικά.. Κ επειδή είχε σταυρωμένα τα πόδια δεν μπόρεσε να επιβεβαιώσει το φύλλο αλλά είπε κορίτσι κατά 80%...Όλα καλά και όμορφα!!!!

Χαίρομαι πολύ που όλα βαίνουν καλά @Annouli

Ανυπομονούμε για τις Β Επιπέδου τώρα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Από πονάκια τραβήγματα κ φαγούρα άλλο τίποτα . Και εγώ freZyderm βάζω αλλα έχω κάτι άλλο. Πριν παω να ούρησω έχω μια σταγόνα στο εσώρουχο παντα . Νομίζω είναι σαν ακράτεια .Το έχει καμία σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νιώθω να κάνω ραγαδες ακόμα και είμαι σχεδόν 15 εβδομάδων..

Χρησιμοποιείτε όλες κρέμα επειδή νιώθετε τραβήγματα ή προληπτικά; Ο γιατρός το εγκρίνει; Δεν επηρεάζεται το μωρό από τα χημικά που περιέχει η κρέμα ή το λάδι; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Δεν νιώθω να κάνω ραγαδες ακόμα και είμαι σχεδόν 15 εβδομάδων..

Χρησιμοποιείτε όλες κρέμα επειδή νιώθετε τραβήγματα ή προληπτικά; Ο γιατρός το εγκρίνει; Δεν επηρεάζεται το μωρό από τα χημικά που περιέχει η κρέμα ή το λάδι; 
 

Ξεκίνησα προληπτικά αλλά στην πορεία είχα κ την φαγούρα!!Βέβαια βαριέμαι να την βάζω δν είμαι κ τυπική!!Λένε επίσης ότι κ να βάλεις κρέμες αν είναι να κάνεις ραγάδες θα κάνεις είναι στο δέρμα!!Ναι τα επιτρέπουν οι γιατροί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Eγω έχω τρελή φαγούρα στα πλαινά της κοιλιάς κ στο κέντρο!!Είναι κ λίγο κόκκινο στο πλάι!!Στο στήθος έχω πιο λίγο φαγούρα γτ κ γω μικρό είχα αλλά τώρα πρήστηκε αλλά όχι πολύ!!και παρατήρησα ότι το στήθος μου καίει είναι ζεστό!!Και μια μέρα ξυνόμουν κ παραμιλούσα με άκουσε η μαμ μου κ είπε ότι είναι επειδή μεγαλώνει η κοιλιά είχε κ αυτή!!

Εγω μόνο στο στήθος έχω φαγούρα στην κοιλιά δεν έχω ακόμα! Εγω ρώτησα την μάνα μου και μου είπε ότι δεν είχε φαγούρα ποτέ έκανε ραγάδες! Και εμένα είναι ζεστό λέω να βαζω κρύο νερό μήπως και με ανακούφιση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

@Earp , @marillia  και μενα αυτην την κρεμα μου προτεινε ο γιατρος μου και την βαζανε και φιλες μου , επίσης θα παρω και αμυγδαλελαιο και θα βαζω εν αλλαξ.

Εγω μένω εξωτερικό οπότε δεν μπορώ να την πάρω και εδώ είναι πολύ γνωστό το bio oil είναι για ραγάδες και για ουλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Earp είπε:

Εγω μόνο στο στήθος έχω φαγούρα στην κοιλιά δεν έχω ακόμα! Εγω ρώτησα την μάνα μου και μου είπε ότι δεν είχε φαγούρα ποτέ έκανε ραγάδες! Και εμένα είναι ζεστό λέω να βαζω κρύο νερό μήπως και με ανακούφιση! 

Εμένα είχε κάνει ραγάδες η μαμά μου!!Και είδα κ γω σαν λίγο στο πλάι να έγιναν!!Να βάζεις κ καμιά κρεμούλα παχιά πάρε αυτή της frezyderm!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Earp είπε:

Εγω μένω εξωτερικό οπότε δεν μπορώ να την πάρω και εδώ είναι πολύ γνωστό το bio oil είναι για ραγάδες και για ουλες! 

Απο internet δΝ γίνεται?Αν είσαι Γερμανία έχει της weleda καλά προιντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Δεν νιώθω να κάνω ραγαδες ακόμα και είμαι σχεδόν 15 εβδομάδων..

Χρησιμοποιείτε όλες κρέμα επειδή νιώθετε τραβήγματα ή προληπτικά; Ο γιατρός το εγκρίνει; Δεν επηρεάζεται το μωρό από τα χημικά που περιέχει η κρέμα ή το λάδι; 
 

Εγω είμαι στην 17 εβδομαδα και άρχισα την προηγούμενη εβδομάδα να έχω πολύ φαγούρα! Εγώ το λάδι που χρησιμοποιώ μου είπαν δεν κάνει κακό στο μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Απο internet δΝ γίνεται?Αν είσαι Γερμανία έχει της weleda καλά προιντα!!

Είμαι Αγγλία θα το κοιτάξω μήπως την βρω θα δω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα..Σου εύχομαι να εχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!Εγώ είμαι έγκυος στο πρωτο μου παιδάκι και στην ερώτησή μου στον γιατρό πότε θα το ακούσω μου είπε σε 2 βδομάδες (δεν έχω κλείσει τη 18η ακόμη).Κάποιες φορές νιώθω κάτι σαν ''παφ'' φούσκας αλλά μάλλον είναι το έντερο μου καθώς δεν είναι ούτε επαναλαμβανόμενα ούτε συχνά..Θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι αλλά αν αυτό δεν είναι εφικτό χωρίς καμία ντροπή απέναντι στον γιατρό σου να πας να κάνεις έναν υπέρηχο..Την εγκυμοσύνη μας πρέπει να την απολαμβάνουμε πάνω απ'όλα και να μη φοβόμαστε τι θα πει ή τι θα σκεφτεί για εμάς ο κάθε γιατρός..

 

Κορίτσια, άσχετο αλλά και σχετικό ταυτόχρονα..Επαφές ερωτικές έχετε;;Εμένα ο γιατρός μου έδωσε το πράσινο φως αλλά εγώ κολλάω..Λέω να αρχίσω να το νιώθω πρώτα (να ξέρω ότι είναι καλά & να μη περιμένω τον υπέρηχο) και μετά..

Ααααααχ, πονεμενο θεμα. Πληγες ανοίγεις!

Ο αντρας μου φοβάται άρα το σπορ το ξεχνάμε :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ααααααχ, πονεμενο θεμα. Πληγες ανοίγεις!

Ο αντρας μου φοβάται άρα το σπορ το ξεχνάμε :-(

Εμένα πάλι με κυνηγάει...χεχεχε αλλά του ξεφεύγω...

@Ηλίας-Νικόλαος είναι ειδική για την περίοδο της εγκυμοσύνης (σίγουρα όμως δεν είναι 100% φυτική) πάντως ο γιατρός μου την προτείνει.. Προληπτικά βάζω εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Δεν νιώθω να κάνω ραγαδες ακόμα και είμαι σχεδόν 15 εβδομάδων..

Χρησιμοποιείτε όλες κρέμα επειδή νιώθετε τραβήγματα ή προληπτικά; Ο γιατρός το εγκρίνει; Δεν επηρεάζεται το μωρό από τα χημικά που περιέχει η κρέμα ή το λάδι; 
 

Και εγώ δεν έχω φαγουρες και τέτοια και είμαι στην 16η εβδομάδα. Είχα λίγη φαγούρα πριν κάποιες εβδομάδες. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχουμε. 

@Littleme και εγω ετσι σχεδον απο την αρχή. Σαν ακρατεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ αυτή της Frezyderm βαζω, ο γιατρός μου την πρότεινε.

Όσον αφορά την γέννα...εγώ πάντα έλεγα πως θα ζητήσω καισαρική αλλά όταν βρήκα αυτό τον γιατρό στον 3ο μηνα της εγκυμοσύνης μου ενιωσα τέτοια ασφάλεια που σκεφτομαι πιο θετικά τον φυσιολογικό τοκετό. Δεν θέλω να σκέφτομαι την περίπτωση που δεν πιάσει η επισκληρίδιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εμένα πάλι με κυνηγάει...χεχεχε αλλά του ξεφεύγω...

@Ηλίας-Νικόλαος είναι ειδική για την περίοδο της εγκυμοσύνης (σίγουρα όμως δεν είναι 100% φυτική) πάντως ο γιατρός μου την προτείνει.. Προληπτικά βάζω εγώ..

Καλέεεεε μην φοβάσαι! Δώσε στον άνθρωπο αυτό που σου ζητάει αφού εχετε το πράσινο φως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν κάτι μέρες είχαμε βγει για φαγητο Με τον άντρα μου . Απέναντι στρογγυλοκάθεται ζευγάρι με γυναίκα έγκυο . Έφαγε 3 πιτόγυρα με από όλα χωρίς να πει καλοψημένο ή πλύνε καλά ντοματα κλπ, ήπιε μπυρα και στο τέλος έκανε και 3 Τσιγάρα. Εγώ έφαγα ένα σουβλάκι κοτόπουλο καλοψημένο και τίποτε άλλο και ένα μπουκαλάκι νερό . Ήταν 9 το βράδυ και λέω πώς θα βγάλει η νύχτα ... πάντως είμαστε πολύ διαφορετικοί οργανισμοί όλες οι γυναίκες . Εμένα ο γιατρός μου λέει όχι αλκοόλ τσιγάρο και χοιρινό . Σοβαρά τώρα .... νιώθω τύψεις για την κόκα κολα ή τη μια δόση καφέ που θα πιω γιατί είμαι υποτασικη και αλλεργική στη γλουτένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Πριν κάτι μέρες είχαμε βγει για φαγητο Με τον άντρα μου . Απέναντι στρογγυλοκάθεται ζευγάρι με γυναίκα έγκυο . Έφαγε 3 πιτόγυρα με από όλα χωρίς να πει καλοψημένο ή πλύνε καλά ντοματα κλπ, ήπιε μπυρα και στο τέλος έκανε και 3 Τσιγάρα. Εγώ έφαγα ένα σουβλάκι κοτόπουλο καλοψημένο και τίποτε άλλο και ένα μπουκαλάκι νερό . Ήταν 9 το βράδυ και λέω πώς θα βγάλει η νύχτα ... πάντως είμαστε πολύ διαφορετικοί οργανισμοί όλες οι γυναίκες . Εμένα ο γιατρός μου λέει όχι αλκοόλ τσιγάρο και χοιρινό . Σοβαρά τώρα .... νιώθω τύψεις για την κόκα κολα ή τη μια δόση καφέ που θα πιω γιατί είμαι υποτασικη και αλλεργική στη γλουτένη 

Εγώ έχω σταματήσει να τρώω σαλάτες απ' έξω φοβούμενη ότι δεν θα είναι πλυμένα τα λαχανικά και από τότε μου έχουν καρφωθεί όλες οι σαλάτες του κόσμου..Αυτή τη σαλάτα του Καίσαρα μόλις γεννήσω θα της αλλάξω τα φώτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εγώ έχω σταματήσει να τρώω σαλάτες απ' έξω φοβούμενη ότι δεν θα είναι πλυμένα τα λαχανικά και από τότε μου έχουν καρφωθεί όλες οι σαλάτες του κόσμου..Αυτή τη σαλάτα του Καίσαρα μόλις γεννήσω θα της αλλάξω τα φώτα!!!!

Εγώ έχω αντισώματα για το τοξόπλασμα αλλά Φοβάμαι λίστερια κλπ . Μαγιονέζα δεν έτρωγα αλλά τώρα τη θέλω πολύ να τη τσακίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Littleme είπε:

Πριν κάτι μέρες είχαμε βγει για φαγητο Με τον άντρα μου . Απέναντι στρογγυλοκάθεται ζευγάρι με γυναίκα έγκυο . Έφαγε 3 πιτόγυρα με από όλα χωρίς να πει καλοψημένο ή πλύνε καλά ντοματα κλπ, ήπιε μπυρα και στο τέλος έκανε και 3 Τσιγάρα. Εγώ έφαγα ένα σουβλάκι κοτόπουλο καλοψημένο και τίποτε άλλο και ένα μπουκαλάκι νερό . Ήταν 9 το βράδυ και λέω πώς θα βγάλει η νύχτα ... πάντως είμαστε πολύ διαφορετικοί οργανισμοί όλες οι γυναίκες . Εμένα ο γιατρός μου λέει όχι αλκοόλ τσιγάρο και χοιρινό . Σοβαρά τώρα .... νιώθω τύψεις για την κόκα κολα ή τη μια δόση καφέ που θα πιω γιατί είμαι υποτασικη και αλλεργική στη γλουτένη 

Αυτό που λες το έχω σκεφτεί κ γω!!Ουτε εγώ μπορώ να φάω δν έχω κ όρεξη!!Και αν φάω θα μου πέσει βαρύ!!Πως μπορουν τα κορίτσια!!Είναι πως θα τύχει στην κύηση!!Αλλά πάνω απ όλα ναι πρέπει να προσέχουμε κ πως τα πλένουν,τα ψήνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Όσον αφορά την γέννα...εγώ πάντα έλεγα πως θα ζητήσω καισαρική αλλά όταν βρήκα αυτό τον γιατρό στον 3ο μηνα της εγκυμοσύνης μου ενιωσα τέτοια ασφάλεια που σκεφτομαι πιο θετικά τον φυσιολογικό τοκετό. Δεν θέλω να σκέφτομαι την περίπτωση που δεν πιάσει η επισκληρίδιος!

Γιατί να μην πιάσει η επισκληρίδιος; Δεν πιάνει (νομίζω) αν καθυστερήσεις πολλή ώρα να την κάνεις και είναι προς το τέλος ο τοκετός. Ή κάνω λάθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...