Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

@Zen_K αχ τι εθιξες τώρα... Μεγάλο θέμα. Όπως λέει και η @Annouli οι άνθρωποι δεν χαίρονται με το καλό μας. Εχω απογοητευτεί με τοση κακία. Το ξέρουν κάποιοι πολύ στενοί φίλοι, και έχουμε αρχισει και το λέμε σιγά σιγά από την αυχενικη και μετά. Το θέμα είναι ότι έχω κάποια άτομα πολύ τοξικά που μόλις το πω, θα φάνε τα άντερα τους. Λέω να το πω της Παναγίας που θα έχω μπει και επίσημα στον τέταρτο. Έχω μία "φιλη" ειδικά που έχει πει ήδη πολλές κακίες χωρίς να το ξέρει!!! Που να το μάθει κιόλας. @Littleme και πολύ καλά θα κάνεις να μην πας μέχρι να γεννήσεις. Να μας κάνουν την χάρη όλοι οι τοξικοι.

Εγώ δεν το λέω μόνο οι γονείς και τα αδέλφια μας το ξέρουν . Ούτε σε συγγενείς ούτε σε φίλους ! Όταν φανεί τότε . Και αν μου πουν και τίποτα ξίδι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εγώ το είπα εξαρχής στην οικογένειά μου και τις φίλες μου. Πλέον το ξέρουν και συγγενείς και γενικά δεν έχω λόγο να κρύβω την εγκυμοσύνη. Αντιθέτως χαιδεύω περήφανα την κοιλίτσα και χαίρομαι που μεγαλώνει το μωράκι μου ?

Για το ότι έκανα όμως εξωσωματική ήθελα να μείνει μυστικό μέσα στην οικογένεια, αλλά δυστυχώς η κουνιάδα μου μας κάρφωσε σε μια φίλη της και έκτοτε κάποιοι με ρωτούσαν με υπονοούμενα για τη μέθοδο, αλλά δε θα κάτσω να ασχοληθώ γιατί η πρόθεσή τους είναι το κουτσομπολιό και όχι το ενδιαφέρον. Αρχικά θύμωσα πολύ, αλλά πλέον κατάλαβα ότι πρέπει να παραμένω ήρεμη γιατί δεν είμαι μόνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Zen_K είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Ελπίζω να είστε καλά και να περνάτε όμορφα....

Η δική μου εξέλιξη είναι ότι ανοίγει η λεκάνη μου και έχω πονάκια στο ηβικό οστό.

Ο γιατρός μου συνέστησε ξεκούραση (είμαι και αεικίνητη πανάθεμά με)

Θέλω να θίξω ένα ζήτημα.... Έχετε ανακοινώσει στον κοινωνικό σας περίγυρο την εγκυμοσύνη σας;

Στη δική μας την περίπτωση μαθεύτηκε νωρίς. Επέμενα ειδικά μέχρι την αυχενική διαφάνεια να το γνωρίζουν μόνο οι γονείς μας και τα αδέρφια μας αλλά μερικοί από τον ενθουσιασμό τους το διέδωσαν νωρίς. Μένουμε και σε χωριό οπότε πλέον το ξέρουν πολλοί και μας εύχονται κιόλας (αντε χαλάλι μιας και μπηκα στον 4ο)

Και προχωράω στο βασικό θέμα..... εισπράττω πολλά πικρόχολα και παρεμβατικά σχόλια ειδικά από γυναίκες. Εάν πάχυνα, γιατί πάχυνα, γιατί ασχήμηνα, εάν γεννήσω φυσιολογικά, γιατί έχω κοιλιά από τώρα, γιατί πάω για μπάνιο. Μπορώ να γράφω κατεβατό με τόσες παπαρολογίες που ακούω. Ευτυχώς απαντάω και τους βαζω στη θεση τους (ως ενα βαθμο). Ωστόσο αυτό που με τρελαίνει είναι μερικές που πρωτα κοιτάνε με ξινίλα την κοιλιά μου και μετά με χαιρετάνε.

Τι στο καλό συμβαίνει;;; 

Καλημέρα σε όλεσ τισ εγκυούλεσ!!Και μένα φίλη η λεκάνη έχει ανοίξει κ μερικέσ φορέσ με τρώεει το δέρμα!!Οσο για τα σχόλια κ έγω έχω ακούσει πολλά κουφά!!Και όντως πρώτα στην κοιλιά με κοιτάνε το έχω παρατηρήσει κ εγώ!!Το καλύτερο που άκουσα τελευταία είναι απο μια φίλη να προσέξω να μην καμπουριάσω γτ όλες οι γνωστές της καμπούριασαν μετά την γέννα!!Γελάω απλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Θεέ μου! Τί ακούω η χριστιανή, τί κόσμος υπάρχει Παναγία μου; Εμείς το ανακοινώσαμε σχετικά άμεσα σε φίλους και κοντινούς συγγενείς αλλά τώρα πια το λέμε ανοιχτά. Κορίτσια προσπαθήστε να μην συζητάτε περαιτέρω το θέμα με τοξικά άτομα, μόνο να βλάψουν την ψυχολογία μπορούν.

Κορίτσια εμένα η λεκάνη εχει ανοίξει παααρα πολύ (αυριο μπάινω στην 16η βδομ) κι επίσης με τραβάει κάτω από τον αφαλό. 4 φορές εχω νιώσει κι ενα χτυπηματάκι αλλά δεν μπορώ να έίμαι σίγουρη για το τί ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2019 at 4:03 ΜΜ, ο/η Annie28 είπε:

Αχ Θεέ μου! Τί ακούω η χριστιανή, τί κόσμος υπάρχει Παναγία μου; Εμείς το ανακοινώσαμε σχετικά άμεσα σε φίλους και κοντινούς συγγενείς αλλά τώρα πια το λέμε ανοιχτά. Κορίτσια προσπαθήστε να μην συζητάτε περαιτέρω το θέμα με τοξικά άτομα, μόνο να βλάψουν την ψυχολογία μπορούν.

Κορίτσια εμένα η λεκάνη εχει ανοίξει παααρα πολύ (αυριο μπάινω στην 16η βδομ) κι επίσης με τραβάει κάτω από τον αφαλό. 4 φορές εχω νιώσει κι ενα χτυπηματάκι αλλά δεν μπορώ να έίμαι σίγουρη για το τί ειναι...

Συμφωνώ απόλυτα....

Πλέον αποφεύγω τα πολλά πολλά και όποιος ρωτήσει πως πάει κτλ λέω απλά «καλά» και τελειώνει εκεί το θέμα.

Το τραγικότερο όλων είναι όταν αρχίζουν τα εγώ τους (ακόμα και όσες μεγάλωσαν παιδιά πριν 40 χρόνια) ή λένε κάτι πολύ πολύ τραγικό που συνέβη σε μια «φίλη» τους που δε θέλω καν να το αναφέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/8/2019 at 11:06 ΜΜ, ο/η Annouli είπε:

@Zen_K κορίτσι μου δυστυχώς οι άνθρωποι "λυπούνται" με τη χαρά μας και "χαίρονται" με την αποτυχία μας!! Είναι νόμος αυτό!!! Κ εγώ το ανακοίνωσα στη δουλειά μου πολύ νωρίς (έπρεπε για να μη λέω ψέματα όταν δεν θα ήμουν καλά) κ δεν εισέπραξα ούτε τη χαρά ούτε την κατανόηση πολλές φορές.. Μη δίνεις σημασία όσο γίνεται και πάντα να χαμογελάς είναι κ η καλύτερη άμυνα αλλά και η καλύτερη επίθεση!!

Και εγώ το ανακοίνωσα νωρίς στη δουλειά μου. Βασικά το είπα στον διευθυντή μου και από τη χαρά του φώναξε οπότε το έμαθαν όλοι. Ομολογώ ότι εισέπραξα άσχημη συμπεριφορά και απόπειρα καψονιών από 2-3 άτομα αλλά δεν πτοούμαι, έχω εξαιρετικό διευθυντή με κατανόηση.

Αρχικά με ενοχλούσε πολύ η κακία που εισέπραττα και ιδίως από γνωστούς.

Το αποκορύφωμα όλων είναι όταν πήγα στο μικροβιολογικό να δώσω αίμα και γινόταν πανικός, και η βοηθός του ιατρού με πήρε κατευθείαν για αιμοληψία και είπε σε όσους βρίσκονταν στο χώρο αναμονής ότι θα περάσω εγώ γιατί είμαι έγκυος και ρώτησε μια «κυρία» «και η κοιλιά που είναι»; Και της απάντησα «είναι νωρίς ακόμα» και απάντησε ότι δε θα πάθω τίποτα να περιμένω, και τα γατιά 2 φορές το χρόνο μένουν έγκυος. Ευτυχώς της απάντησε η βοηθός του γιατρού  και το έκοψε (γενικά προσπαθώ να συγκρατούμαι να μην μαλώνω). Δε μπορούσα να το πιστέψω ότι γυναίκα μίλησε έτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2019 at 9:43 ΠΜ, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλεσ τισ εγκυούλεσ!!Και μένα φίλη η λεκάνη έχει ανοίξει κ μερικέσ φορέσ με τρώεει το δέρμα!!Οσο για τα σχόλια κ έγω έχω ακούσει πολλά κουφά!!Και όντως πρώτα στην κοιλιά με κοιτάνε το έχω παρατηρήσει κ εγώ!!Το καλύτερο που άκουσα τελευταία είναι απο μια φίλη να προσέξω να μην καμπουριάσω γτ όλες οι γνωστές της καμπούριασαν μετά την γέννα!!Γελάω απλά!!!

Καλησπέρα @marilia δυο ημερες είχα πονάκια, αλλά φαντάζομαι θα επανέλθουν (έχω που έχω ανοιχτή λεκάνη εκ φυσικού, βλέπω να καταλήγω με λεκανοπέδιο) 

Χαχαχχα!!! Σου είπαν τέτοιο πράγμα;;;

Εγώ κρατάω σημειώσεις και μετά τον τοκετό σκέφτομαι να εκδώσω εγχειρίδιο. Εμένα μ ειπαν να παίρνω ασβέστιο (που παίρνω) για να μη μου πέσουν τα δόντια. 

Επίσης μου τη σπάνε απίστευτα τα σχολια τύπου «ντύσου τώρα που μπορείς, βάψου τώρα που μπορείς, χτενίσου όσο προλαβαινεις» και όλο αυτό το στερεότυπο ότι όταν γίνεσαι μαμα αυτόματα τα αφήνεις όλα πίσω.... Ναι σαφώς και θα υπάρχει ζόρι μέχρι να βρούμε τους ρυθμούς μας αλλά δε θεωρώ ότι θα είμαστε ένα κινούμενο ατημέλητο ράκος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2019 at 1:03 ΜΜ, ο/η Kit1982 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ❤ Ναι εννοείται θα το συζητήσω και μαζί του τώρα που έχω και λεπτομερείς. Έχω αγχωθεί αρκετά. Για να δούμε..

@Kit1982 καλησπέρα!! Ελπίζω να είσαι καλα. Εντάξει; Μίλησες με το γιατρό σου; Ευελπιστώ να μην υπήρξε κανένα μεταδοτικό κρούσμα, ούτε σε εσάς αλλά ούτε και στην ευρύτερη γειτονιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2019 at 9:11 ΠΜ, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα!

Εγώ το είπα εξαρχής στην οικογένειά μου και τις φίλες μου. Πλέον το ξέρουν και συγγενείς και γενικά δεν έχω λόγο να κρύβω την εγκυμοσύνη. Αντιθέτως χαιδεύω περήφανα την κοιλίτσα και χαίρομαι που μεγαλώνει το μωράκι μου ?

Για το ότι έκανα όμως εξωσωματική ήθελα να μείνει μυστικό μέσα στην οικογένεια, αλλά δυστυχώς η κουνιάδα μου μας κάρφωσε σε μια φίλη της και έκτοτε κάποιοι με ρωτούσαν με υπονοούμενα για τη μέθοδο, αλλά δε θα κάτσω να ασχοληθώ γιατί η πρόθεσή τους είναι το κουτσομπολιό και όχι το ενδιαφέρον. Αρχικά θύμωσα πολύ, αλλά πλέον κατάλαβα ότι πρέπει να παραμένω ήρεμη γιατί δεν είμαι μόνη. 

Καλησπέρα!!!

Με εξοργίζει όταν η κοινωνία μας έχει ακόμα τέτοια ταμπού. Έχουμε και στον οικογενειακό μας κύκλο ζευγάρι (που γέννησε πρόσφατα μάλιστα) διδυμάκια με εξωσωματική και άκουγαν τα χίλια μύρια σε τέτοιο βαθμό που μετάνοιωσαν που ανέφεραν ότι έγινε εξωσωματική. Πολύ καλά κάνεις και αδιαφορείς! Το μωράκι σου να σκέφτεσαι και να γεμίζεις ευτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Zen_K είπε:

@Kit1982 καλησπέρα!! Ελπίζω να είσαι καλα. Εντάξει; Μίλησες με το γιατρό σου; Ευελπιστώ να μην υπήρξε κανένα μεταδοτικό κρούσμα, ούτε σε εσάς αλλά ούτε και στην ευρύτερη γειτονιά

Καλησπέρα! ?? Προς το παρόν ευτυχώς όλα καλά. Κυκλοφορώ με μάσκες όταν βγω εκτός σπιτιού και πλένουμε συνέχεια τα χέρια. Για την γειτονιά δεν ξέρω.. ακούω κάτι βηχες δεξιά και αριστερά αλλά δεν έχω μάθει κάτι. Ελπίζω όλα καλά. Εσύ τι κάνεις; Πώς εισαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Καλησπέρα! ?? Προς το παρόν ευτυχώς όλα καλά. Κυκλοφορώ με μάσκες όταν βγω εκτός σπιτιού και πλένουμε συνέχεια τα χέρια. Για την γειτονιά δεν ξέρω.. ακούω κάτι βηχες δεξιά και αριστερά αλλά δεν έχω μάθει κάτι. Ελπίζω όλα καλά. Εσύ τι κάνεις; Πώς εισαι; 

@Kit1982 καλησπέρα και από εμένα.

Όντως είναι βασική προφύλαξη η μάσκα και η σωστή υγειϊνή. Ελπίζω να περάσει όσο πιο αναίμακτα γίνεται. 

Είμαι καλά, ευχαριστώ :) Μπαίνω στην 16η εβδομάδα αύριο και αναρωτιέμαι πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός (και έχουμε ακόμα μέλλον). Με στεναχωρεί λίγο το θέμα με τα κιλά μου. Έχω πάρει ήδη 5 κιλά (λιγουρεύμαι τα πάντα). Η αλήθεια είναι ότι είμαι αδύνατη αλλά ο γιατρός μου είναι ολίγον αυστηρός με αυτός το θέμα και πιστεύω θα τα ακούσω στην επόμενη μας επίσκεψη. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι εδώ και 20 ημέρες τα κιλά είναι σταθερά.

Ας μη γίνομαι αχάριστη και γκρινιάρα.... κιλά είναι και θα το παλέψω να τα χάσω όλα. Σημασία έχει να γεννήσουμε γερά μωράκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

@Kit1982 καλησπέρα και από εμένα.

Όντως είναι βασική προφύλαξη η μάσκα και η σωστή υγειϊνή. Ελπίζω να περάσει όσο πιο αναίμακτα γίνεται. 

Είμαι καλά, ευχαριστώ :) Μπαίνω στην 16η εβδομάδα αύριο και αναρωτιέμαι πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός (και έχουμε ακόμα μέλλον). Με στεναχωρεί λίγο το θέμα με τα κιλά μου. Έχω πάρει ήδη 5 κιλά (λιγουρεύμαι τα πάντα). Η αλήθεια είναι ότι είμαι αδύνατη αλλά ο γιατρός μου είναι ολίγον αυστηρός με αυτός το θέμα και πιστεύω θα τα ακούσω στην επόμενη μας επίσκεψη. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι εδώ και 20 ημέρες τα κιλά είναι σταθερά.

Ας μη γίνομαι αχάριστη και γκρινιάρα.... κιλά είναι και θα το παλέψω να τα χάσω όλα. Σημασία έχει να γεννήσουμε γερά μωράκια

Ας μη στεναχωριομαστε με τα κιλακια μας. Και εγώ πήρα.. είχα πάρει και από πριν κάποια. Καλά να είναι τα μωράκια μας και θα τα χάσουμε. Νιώθεις κανένα σκιρτιματακι; Πότε έχεις ραντεβού; Εγώ τέλος του μήνα και θα με φάει η αγωνία. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Ας μη στεναχωριομαστε με τα κιλακια μας. Και εγώ πήρα.. είχα πάρει και από πριν κάποια. Καλά να είναι τα μωράκια μας και θα τα χάσουμε. Νιώθεις κανένα σκιρτιματακι; Πότε έχεις ραντεβού; Εγώ τέλος του μήνα και θα με φάει η αγωνία. ??

Αχ ακόμα δε νοιώθω τίποτα. Εσύ;

Έχω πονάκια ανά διαστήματα σαν κράμπες και τσιμπήματα και πολλές φορές νοιώθω μια πίεση αριστερά χαμηλά σαν να υπάρχει κάτι (ίσως είναι και αυθυποβολή)

Στις 30 Αυγούστου έχουμε ραντεβού. Ανυπομονούμε να τον δούμε, μας έλειψε (εάν μας κάνει τη χάρη θα δούμε και καθαρά το φύλο του. Στην αυχενική μας είπαν αγόρι)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Zen_K είπε:

Αχ ακόμα δε νοιώθω τίποτα. Εσύ;

Έχω πονάκια ανά διαστήματα σαν κράμπες και τσιμπήματα και πολλές φορές νοιώθω μια πίεση αριστερά χαμηλά σαν να υπάρχει κάτι (ίσως είναι και αυθυποβολή)

Στις 30 Αυγούστου έχουμε ραντεβού. Ανυπομονούμε να τον δούμε, μας έλειψε (εάν μας κάνει τη χάρη θα δούμε και καθαρά το φύλο του. Στην αυχενική μας είπαν αγόρι)

 

Για εμένα είναι νωρίς ακόμη να το νιώσω. Είμαι 14η.

Από πονακια άλλο τίποτα. Πονάει η κοιλιά μου σουβλιες. Πότε σαν περίοδο. Εγώ κυρίως δεξιά χαμηλά είναι οι σουβλιες. Και η μέση μου. Ξαπλώνω και βάζω κλιματιστικό και βελτιωνομαι. 

Τώρα είχα πονακια περιόδου. Ξάπλωσα στην δροσιά και νιώθω καλύτερα. Παίρνεις μαγνήσιο; Βοηθάει για τις κράμπες. 

Με το καλό το ραντεβού. Εμείς 26. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια . Εγώ έχω πολλά τραβήγματα και η κοιλιά μου τραβήχτηκε προς τα πάνω. Τέντωσε . Είμαι σήμερα 14 και 4 και θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες με είδε 16,8. Γενικά δε μπορώ να φάω όπως έτρωγα και έχω εμετούς ακόμα . Από ενέργεια οκ. Άντε πέρασε το πρώτο 3 μηνο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Για εμένα είναι νωρίς ακόμη να το νιώσω. Είμαι 14η.

Από πονακια άλλο τίποτα. Πονάει η κοιλιά μου σουβλιες. Πότε σαν περίοδο. Εγώ κυρίως δεξιά χαμηλά είναι οι σουβλιες. Και η μέση μου. Ξαπλώνω και βάζω κλιματιστικό και βελτιωνομαι. 

Τώρα είχα πονακια περιόδου. Ξάπλωσα στην δροσιά και νιώθω καλύτερα. Παίρνεις μαγνήσιο; Βοηθάει για τις κράμπες. 

Με το καλό το ραντεβού. Εμείς 26. 

Καλησπέρα!!!

Όχι δεν παίρνω. Θα το συζητήσω με το γιατρό μου μήπως και χρειαστεί τελικά.

Σήμερα ήμουν κομπλέ κατά τα άλλα... Ήθελα να πάω για μπάνιο αλλά έβγαλε δροσούλα εχτές και φοβήθηκα να το ρισκάρω μην κρυώσω.

Άντε τέλεια!!! Σε μερικές ημέρες θα το δεις το μπεμπάκι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Εγώ έχω πολλά τραβήγματα και η κοιλιά μου τραβήχτηκε προς τα πάνω. Τέντωσε . Είμαι σήμερα 14 και 4 και θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες με είδε 16,8. Γενικά δε μπορώ να φάω όπως έτρωγα και έχω εμετούς ακόμα . Από ενέργεια οκ. Άντε πέρασε το πρώτο 3 μηνο .

Καλησπέρα @Littleme 

Καλωσήρθες στη δεύτερο τρίμηνο!!!

Μακάρι να καταλαγιάσει άμεσα η κατάσταση με τους εμετούς (έχεις συνεχείς εμετούς;) 

Και σε εμένα φαίνεται μια υποψία κοιλιάς (που ένα μεγάλο μέρος παίζει να είναι από το φαγητό γιατί με άλλη κοιλιά ξυπνάω και αλλάζει δραματικά μέσα στην ημέρα). Περιμένω πως και πως να μεγαλώσει πάντως :) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Zen_K είπε:

Καλησπέρα!!!

Όχι δεν παίρνω. Θα το συζητήσω με το γιατρό μου μήπως και χρειαστεί τελικά.

Σήμερα ήμουν κομπλέ κατά τα άλλα... Ήθελα να πάω για μπάνιο αλλά έβγαλε δροσούλα εχτές και φοβήθηκα να το ρισκάρω μην κρυώσω.

Άντε τέλεια!!! Σε μερικές ημέρες θα το δεις το μπεμπάκι.  

Καλησπέρα! Μίλησα με τον γιατρό μου, και μου πρόσθεσε 3 ουτροτζεσταν λόγω των πόνων. Ναι εχθές έβγαλε ψυχρα. Ναι πρώτα ο Θεός θα το δούμε. Τι αλλα νέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τί κάνετε;

Πείτε μου αν θέλετε..εχετε νιώσει καμια παραξενη κινησουλα στην κοιλίτσα; πείτε μου και σε ποια βδομάδα είστε. Γιατί εγώ νόμιζα πως ένιωσα κάτι 2 φορές πριν καμια βδομαδα (που ημουν 15η) αλλα τωρα δε νιωθω το ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Annie28.. Εγώ αύριο κλείνω τη 16η εβδομάδα αλλά από κινήσεις τιιιιποτα...Είναι λίγο νωρίς μου λένε όσες έχουν ήδη παιδί...Πιο πολύ παρερμηνεύονται οι εντερικές κινήσεις ως κινήσεις του εμβρύου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ είμαι 14η εβδομάδα και τίποτα ακόμη εννοείται. Θυμάμαι ότι την κόρη μου την άκουσα γύρω στον 5ο μήνα. Νομίζω από την 17η και μετά θα είναι πιο πιθανό. Μια ξαδέρφη μου που διανύει την 17η μου είπε ότι τώρα κάτι νομίζει ότι νιώθει και να φανταστείς είναι το δεύτερο της.  Κορίτσια από πονακια πώς πάτε; Εγώ ανησύχησα λίγο με αυτά τα πονακια αυτές τις ημέρες. Και σουβλιες είχα και σαν περιόδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια και απο εμένα.

Είμαι 15 εβδομάδων και 2 ημερών. Κι εγώ δεν έχω καταλάβει τπτ ακόμα, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, κάποιες φορές κάτι νιώθω αλλά μου λένε οτι είναι έντερο το πιο πιθανό. Είναι νωρίς ακόμα μου λένε οι φίλες μου που έχουν γίνει ήδη μανούλες.

Έχω κι εγώ κάτι πονάκια τις τελευταίες μέρες, φυσιολογικά είναι πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα @Annie28.. Εγώ αύριο κλείνω τη 16η εβδομάδα αλλά από κινήσεις τιιιιποτα...Είναι λίγο νωρίς μου λένε όσες έχουν ήδη παιδί...Πιο πολύ παρερμηνεύονται οι εντερικές κινήσεις ως κινήσεις του εμβρύου.. 

Κι εγώ αυριο κλείνω την 16η!!! Είμαστε ακριβώς μαζί ΚΑΙ συνονόματες! Κι εγώ λέω μηπως ηταν εντερο απλά ηταν κάπως αλλιώς γι'αυτό μπήκα σε σκέψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kit1982 είπε:

Καλημέρα! Εγώ είμαι 14η εβδομάδα και τίποτα ακόμη εννοείται. Θυμάμαι ότι την κόρη μου την άκουσα γύρω στον 5ο μήνα. Νομίζω από την 17η και μετά θα είναι πιο πιθανό. Μια ξαδέρφη μου που διανύει την 17η μου είπε ότι τώρα κάτι νομίζει ότι νιώθει και να φανταστείς είναι το δεύτερο της.  Κορίτσια από πονακια πώς πάτε; Εγώ ανησύχησα λίγο με αυτά τα πονακια αυτές τις ημέρες. Και σουβλιες είχα και σαν περιόδου. 

Να μην ανησυχείς για τα πονάκια καλή μου...κι εγώ στην 14η είχα σουβλιές! Και γενικά όλο και κανα πονάκι ερχεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Καλημερα κορίτσια και απο εμένα.

Είμαι 15 εβδομάδων και 2 ημερών. Κι εγώ δεν έχω καταλάβει τπτ ακόμα, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, κάποιες φορές κάτι νιώθω αλλά μου λένε οτι είναι έντερο το πιο πιθανό. Είναι νωρίς ακόμα μου λένε οι φίλες μου που έχουν γίνει ήδη μανούλες.

Έχω κι εγώ κάτι πονάκια τις τελευταίες μέρες, φυσιολογικά είναι πιστεύω.

Φυσιολογικότατα, οι περισσότερες έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...