Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πολυποδας Ενδομητριου!


Recommended Posts

Καλησπερα σας και καλως σας βρικα!Ειμαι καινουργια εδω κ ακρως τρελαμενη-αγχωμενη!Πριν 4 μηνες αρχισαμε τις προσπαθειες για παιδακι με τον συζυγο κ πριν 4 μερες στον ετησιο ελεγχο ανακαλυψα οτι εχω πολυποδα στο ενδομητριο..Η γυναικολογος που ειχα μεχρι τοτε δεν εδωσε καμια σημασια ειπε οτι δεν ειναι απολυτως τπτ κ ετσι αποφασισα να παω κ αλλου.Ο δευτερος γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να αφειρεθει γιατι αυτο δε με αφηνει να πιασω παιδακι κ ακομα κ αν πιασω φερνει αποβολες και ετσι την Δευτερα μπαινω για λαμπαροσκοπηση!την 16 μερα του κυκλου υπηρχε ελευθερη επαφη κ τωρα στην 20 ειδα καφε υγρα!Και τα ερωτηματα ειναι πολλα 1)και εαν εχει γινει το θαυμα κ ειμαι εγκυος αυτη η μικροεπεμβαση μπορει να κανει κακο στο μωρο? 2)ποιος γιατρος εχει δικιο? 3)φοβαμαι παρα παρα πολυ την ναρκωση!Θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας θα με βοηθαγε αρκετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Καλησπερα σας και καλως σας βρικα!Ειμαι καινουργια εδω κ ακρως τρελαμενη-αγχωμενη!Πριν 4 μηνες αρχισαμε τις προσπαθειες για παιδακι με τον συζυγο κ πριν 4 μερες στον ετησιο ελεγχο ανακαλυψα οτι εχω πολυποδα στο ενδομητριο..Η γυναικολογος που ειχα μεχρι τοτε δεν εδωσε καμια σημασια ειπε οτι δεν ειναι απολυτως τπτ κ ετσι αποφασισα να παω κ αλλου.Ο δευτερος γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να αφειρεθει γιατι αυτο δε με αφηνει να πιασω παιδακι κ ακομα κ αν πιασω φερνει αποβολες και ετσι την Δευτερα μπαινω για λαμπαροσκοπηση!την 16 μερα του κυκλου υπηρχε ελευθερη επαφη κ τωρα στην 20 ειδα καφε υγρα!Και τα ερωτηματα ειναι πολλα 1)και εαν εχει γινει το θαυμα κ ειμαι εγκυος αυτη η μικροεπεμβαση μπορει να κανει κακο στο μωρο? 2)ποιος γιατρος εχει δικιο? 3)φοβαμαι παρα παρα πολυ την ναρκωση!Θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας θα με βοηθαγε αρκετα!

Κορίτσι μου καλημέρα!Εγώ θα σε συμβουλευα να πάρεις τηλέφωνο το γιατρό σου να τον ενημερωσεις για αυτή σου την εξέλιξη.Αν είσαι έγκυος μπορεί να μην κάνει να κάνεις λαπαροσκόπηση.Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Καλησπερα σας και καλως σας βρικα!Ειμαι καινουργια εδω κ ακρως τρελαμενη-αγχωμενη!Πριν 4 μηνες αρχισαμε τις προσπαθειες για παιδακι με τον συζυγο κ πριν 4 μερες στον ετησιο ελεγχο ανακαλυψα οτι εχω πολυποδα στο ενδομητριο..Η γυναικολογος που ειχα μεχρι τοτε δεν εδωσε καμια σημασια ειπε οτι δεν ειναι απολυτως τπτ κ ετσι αποφασισα να παω κ αλλου.Ο δευτερος γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να αφειρεθει γιατι αυτο δε με αφηνει να πιασω παιδακι κ ακομα κ αν πιασω φερνει αποβολες και ετσι την Δευτερα μπαινω για λαμπαροσκοπηση!την 16 μερα του κυκλου υπηρχε ελευθερη επαφη κ τωρα στην 20 ειδα καφε υγρα!Και τα ερωτηματα ειναι πολλα 1)και εαν εχει γινει το θαυμα κ ειμαι εγκυος αυτη η μικροεπεμβαση μπορει να κανει κακο στο μωρο? 2)ποιος γιατρος εχει δικιο? 3)φοβαμαι παρα παρα πολυ την ναρκωση!Θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας θα με βοηθαγε αρκετα!

Καλός ήρθες για αρχή Όχι λαπαροσκόπηση αλλά υστεροσκοπηση δεν είναι τίποτα έχω κάνει 2 φορές για πολυποδες.. Η νάρκωση δεν είναι τίποτα αν δεν είσαι σίγουρη ότι έχει γίνει το καλό κανε μια β-χοριακη για να σιγουρευτεις αλλά με πολυποδα είναι όντως δύσκολη η σύλληψη για εμένα ο 2ος έχει δίκιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας το εγραψα λαθος δικιο εχετε.υστεροσκοπηση θα κανω,τελικα θα μπω αυριο..γιατι πηγα σημερα στη δουλεια κ ειδα περισσοτερο αιμα...φοβαμαι κοριτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Καλός ήρθες για αρχή Όχι λαπαροσκόπηση αλλά υστεροσκοπηση δεν είναι τίποτα έχω κάνει 2 φορές για πολυποδες.. Η νάρκωση δεν είναι τίποτα αν δεν είσαι σίγουρη ότι έχει γίνει το καλό κανε μια β-χοριακη για να σιγουρευτεις αλλά με πολυποδα είναι όντως δύσκολη η σύλληψη για εμένα ο 2ος έχει δίκιο 

Συγνωμη αν γινομαι αδιακριτη,σου δημιουργησε θεμα γονιμοτητας?γιατι εμενα μου ειπε πως με πολυποδα στο ενδομητριο ειναι εξαιρετικα δυσκολο να πιασω παιδι κ αμα πιασω υπαρχουν τεραστιες πιθανοτητες να το χασω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Angel1990 είπε:

Συγνωμη αν γινομαι αδιακριτη,σου δημιουργησε θεμα γονιμοτητας?γιατι εμενα μου ειπε πως με πολυποδα στο ενδομητριο ειναι εξαιρετικα δυσκολο να πιασω παιδι κ αμα πιασω υπαρχουν τεραστιες πιθανοτητες να το χασω..

Ναι είναι αλήθεια ότι δημιουργεί θέμα οπότε καλό είναι να αφερουντε γιατί όσο μεγαλώνουν μπορεί να έχεις και αιμορραγίες όπως είχα έγω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Angel1990 είπε:

Συγνωμη αν γινομαι αδιακριτη,σου δημιουργησε θεμα γονιμοτητας?γιατι εμενα μου ειπε πως με πολυποδα στο ενδομητριο ειναι εξαιρετικα δυσκολο να πιασω παιδι κ αμα πιασω υπαρχουν τεραστιες πιθανοτητες να το χασω..

Που θα την κάνεις..;;; αν θες ρώτα με ότι με θες είμαι εδώ δεν θέλει φόβο καθόλου δεν θα νιώθεις τίποτα μετά ούτε πόνο ούτε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Που θα την κάνεις..;;; αν θες ρώτα με ότι με θες είμαι εδώ δεν θέλει φόβο καθόλου δεν θα νιώθεις τίποτα μετά ούτε πόνο ούτε τιποτα

Στο Γαια θα την κανω,με φοβιζει παρα πολυ η ναρκωση γιατι δεν εχω καλη προιστορια με αυτο το θεμα..μικρη ειχα κανει επεμβαση κ δε ξυπναγα,αλλα κ σε μεγαλυτερη ηλικια εναν φρονιμιτη εβγακα  κ ειχα 6 μηνες μουδιασμενο σαγονι.Φυσικα εχει ενημερωθει ο γιατρος μου..Κ με φοβιζει κ το μετα,αν κατι γινει κ δεν ερθει ουτε τοτε μπεμπακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Στο Γαια θα την κανω,με φοβιζει παρα πολυ η ναρκωση γιατι δεν εχω καλη προιστορια με αυτο το θεμα..μικρη ειχα κανει επεμβαση κ δε ξυπναγα,αλλα κ σε μεγαλυτερη ηλικια εναν φρονιμιτη εβγακα  κ ειχα 6 μηνες μουδιασμενο σαγονι.Φυσικα εχει ενημερωθει ο γιατρος μου..Κ με φοβιζει κ το μετα,αν κατι γινει κ δεν ερθει ουτε τοτε μπεμπακι?

Κανονικά είναι με μέθη και όχι ολική οπότε λογικά μην αγχονεσε σκέψου εκεί θα είναι τόσοι γιατροί οπότε όλα καλά θα πάνε.. μετά όταν θα σου δώσει το οκ ο ιατρός σου για επαφές θα δεις θα έρθει άμεσα όλα καλά θα πάνε θα περιμένω νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κανονικά είναι με μέθη και όχι ολική οπότε λογικά μην αγχονεσε σκέψου εκεί θα είναι τόσοι γιατροί οπότε όλα καλά θα πάνε.. μετά όταν θα σου δώσει το οκ ο ιατρός σου για επαφές θα δεις θα έρθει άμεσα όλα καλά θα πάνε θα περιμένω νέα σου

Σ'ευχαριστω πάρα παρα πολυ για το κουραγιο που μου δινεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Συγνωμη αν γινομαι αδιακριτη,σου δημιουργησε θεμα γονιμοτητας?γιατι εμενα μου ειπε πως με πολυποδα στο ενδομητριο ειναι εξαιρετικα δυσκολο να πιασω παιδι κ αμα πιασω υπαρχουν τεραστιες πιθανοτητες να το χασω..

Σύμφωνα με όσα έψαξα για πολυποδα στο ενδομητριο, πρέπει να αφαιρούνται, όχι γιατί επηρεάζουν τη σύλληψη, αλλά την εμφύτευση αφού μπορεί να πάει να προσκολληθει εκεί πάνω... Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω οταν ημουν σε παρόμοια φαση! Πηρα; 3 γνωμες οι 2 μ ελεγαν για χειρουργιο κ ο 1 οχι! Οποτε η πλειοψηφία κέρδισε! Ευχομαι σε οτι κιαν κανεις να πάνε ολα μα ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Εγω οταν ημουν σε παρόμοια φαση! Πηρα; 3 γνωμες οι 2 μ ελεγαν για χειρουργιο κ ο 1 οχι! Οποτε η πλειοψηφία κέρδισε! Ευχομαι σε οτι κιαν κανεις να πάνε ολα μα ολα καλα! 

Kαλησπερα αυριο το πρωι μπαινω..και οι ωρες δεν περνανε με τιποτα!!Εσυ ειχες ευχαριστα αποτελεσματα μετα απο αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Η αληθεια ειναι οτι επρεπε να παρεις κιαλλη γνωμη! Αλλα συνηθως τπυς πολυποδες δεν τους αφηνουν. Οποτε πθστευω οτι οπου κ να πηγαινες θα σε παρεπεμπαν σε χειρουργιο. Εύχομαι να πάνε ολα καλα! Οχι εγω δεν ειχα ευχαριστα προχωραω σε εξωσωματικη ομως εγω ειχα ενδομητρίωση ομως οχι πολυποδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μου τελικα την εκανα!!Ολα πηγαν τελεια τσαμπα φοβομουν,ελαχιστος ο πονος τωρα κ ελαχιστο κ το αιματακι!!Ο γιατρος μου σουπερ,δε με αφησε λεπτο απο τα ματια του απο την ωρα που πηγα εως κ την ωρα που εφυγα!!Τωρα ελπιζω αλλο κακο να μην με βρει κ να ερθει το θαυμα της μητροτητας στη ζωη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Koριτσια μου τελικα την εκανα!!Ολα πηγαν τελεια τσαμπα φοβομουν,ελαχιστος ο πονος τωρα κ ελαχιστο κ το αιματακι!!Ο γιατρος μου σουπερ,δε με αφησε λεπτο απο τα ματια του απο την ωρα που πηγα εως κ την ωρα που εφυγα!!Τωρα ελπιζω αλλο κακο να μην με βρει κ να ερθει το θαυμα της μητροτητας στη ζωη μου!!

Τέλεια κοπέλα μου από εδώ και πέρα μόνοχαρές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Koριτσια μου τελικα την εκανα!!Ολα πηγαν τελεια τσαμπα φοβομουν,ελαχιστος ο πονος τωρα κ ελαχιστο κ το αιματακι!!Ο γιατρος μου σουπερ,δε με αφησε λεπτο απο τα ματια του απο την ωρα που πηγα εως κ την ωρα που εφυγα!!Τωρα ελπιζω αλλο κακο να μην με βρει κ να ερθει το θαυμα της μητροτητας στη ζωη μου!!

Μπράβο κορίτσι μου! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια,εχω δύο ερωτήσεις μετα την υστεροσκοπηση για ποσο καιρο είχατε αιματακι; κ δευτερον η περιδος σας ειχε ερθει νωρίτερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...