Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η πρώτη μου εξωσωματική..


Evi167

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολες σας.. Είμαι η Εύη 34 χρόνων..  σε λίγες μέρες ξεκινάω ην πρώτη μου προσπάθεια  εξωσωματικής.. φοβάμαι αρκετά.. την αποτυχία πιο πολύ.. ήθελα ν το μοιραστώ μαζί σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλή αρχή!να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα γίνουν!

Δυστυχώς η αποτυχία είναι πολύ δύσκολη,την έζησα την προηγούμενη βδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό κουράγιο και στις 2, θετικές σκέψεις και αισιοδοξία και η πολυπόθητη εγκυμοσύνη δεν θα αργήσει να έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evi167 είπε:

Καλησπέρα σε ολες σας.. Είμαι η Εύη 34 χρόνων..  σε λίγες μέρες ξεκινάω ην πρώτη μου προσπάθεια  εξωσωματικής.. φοβάμαι αρκετά.. την αποτυχία πιο πολύ.. ήθελα ν το μοιραστώ μαζί σας.

Καλή αρχή!!! Όλες φοβόμαστε και κυρίως την απογοήτευση του αρνητικου αποτελέσματος.. Να μας γράφεις τις σκέψεις σου και αυτό θα σε ξαλαφρώνει κάπως. 

Να έχεις θετική σκέψη ότι όλα θα πάνε καλά και σε πολύ λίγο θα μάθεις ότι είσαι εγκυουλα! Ποτε θα ξεκινήσεις? Αυτό το μήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι καλη επιτυχια κοπελα μου... κι εγω πολυ πιθανον να ξεκινησω αυτο το ταξιδι της εξωσωματικης απο Σεπτεμβρη... ευχομαι ως τοτε εσυ να μεγαλωνεις ενα νινακι στην κοιλιτσα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω τελη του μηνα ή τελη Αυγουστου.και εγω φοβαμαι την αποτυχια..κυριως γιατι τα χρηματα για δευτερη φορα ειναι αδυνατον να βρεθουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημερα και καλή αρχή!να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα γίνουν!

Δυστυχώς η αποτυχία είναι πολύ δύσκολη,την έζησα την προηγούμενη βδομάδα...

Λυπάμαι πολύ.... ειλικρινά..  προσπαθώ να σκέφτομαι  θετικά αλλά δεν ξέρω... το 2015 είχα μια εγκυμοσύνη που παλιδρομησε.. ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλή αρχή!!! Όλες φοβόμαστε και κυρίως την απογοήτευση του αρνητικου αποτελέσματος.. Να μας γράφεις τις σκέψεις σου και αυτό θα σε ξαλαφρώνει κάπως. 

Να έχεις θετική σκέψη ότι όλα θα πάνε καλά και σε πολύ λίγο θα μάθεις ότι είσαι εγκυουλα! Ποτε θα ξεκινήσεις? Αυτό το μήνα?

Περιμένω να αδιαθετησω και ξεκινάω..  βλέπω τις ενέσεις μέσα στο ψυγείο κ τρομάζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angrybird83 είπε:

Και εγω τελη του μηνα ή τελη Αυγουστου.και εγω φοβαμαι την αποτυχια..κυριως γιατι τα χρηματα για δευτερη φορα ειναι αδυνατον να βρεθουν..

Εγώ θα πήγαινα Γιάννενα αλλά τελικά μπήκα στο σωματείο be live  έλα να τα χαρτιά μου και με δέχτηκαν για δωρεάν εξωσωματική στο μητέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η 'Αρυα είπε:

Σου ευχομαι καλη επιτυχια κοπελα μου... κι εγω πολυ πιθανον να ξεκινησω αυτο το ταξιδι της εξωσωματικης απο Σεπτεμβρη... ευχομαι ως τοτε εσυ να μεγαλωνεις ενα νινακι στην κοιλιτσα σου!! 

Μακάρι γλυκιά μου..  εύχομαι τα διπλά για σένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μάιρα_76 είπε:

Καλή επιτυχία! Γράφε εδώ, για να 'χεις παρέα. Κι εγώ, το σκέφτομαι, δεν το έχω πάρει απόφαση ακόμα, όμως.

Κ εγώ δυσκολεύτηκα κάπως..  σ εύχαριστω πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλή αρχή!!! Όλες φοβόμαστε και κυρίως την απογοήτευση του αρνητικου αποτελέσματος.. Να μας γράφεις τις σκέψεις σου και αυτό θα σε ξαλαφρώνει κάπως. 

Να έχεις θετική σκέψη ότι όλα θα πάνε καλά και σε πολύ λίγο θα μάθεις ότι είσαι εγκυουλα! Ποτε θα ξεκινήσεις? Αυτό το μήνα?

Σ ευχαριστώ πολύ!! Ξεκινάω Ναι... Μόλις μου έρθει η περίοδος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Evi167 είπε:

Λυπάμαι πολύ.... ειλικρινά..  προσπαθώ να σκέφτομαι  θετικά αλλά δεν ξέρω... το 2015 είχα μια εγκυμοσύνη που παλιδρομησε.. ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει..

Αν και είναι δύσκολο πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά...είναι για το καλό μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liveloula88 είπε:

Αν και είναι δύσκολο πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά...είναι για το καλό μας....

Σας ευχαριστώ  πολλές όλες σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σημερα εκανα την 1η μου εμβρυομεταφορα... Ενα ενα βημα τη φορα σκεφτομουνα. Το 1ο ηταν να μαζεψω ολα τα χαρτια κ να ειναι σωστα. Το 2ο να περασω επιτροπη... Παει κ αυτο. Το 3ο να παρω τα φαρμακα. Το 4ο να ξεκινησω τις ενεσουλες μου. Το 5ο να γινουν οσα πιο πολλα ωαρια. Το 6ο να γινει η ωοληψια κ συγχρονως να δεις ποια απο αυτα ειναι καλα κ μπορουν να γονιμοποιηθουν. Το 7ο να πετυχεις οσα πιο πολλά εμβρυα γινεται για να εχεις μονο την εμβρυομεταφορα. Το 8ο να γινει η εμβρυομεταφορα κ τελος να εχεις μια θετικη θετικη χοριακη!!! Σας κουρασα το ξερω αλλα απο τη δικη μου εμπειρια ως εδω ηταν να πετυχαινω ενα βημα τη φορα. Ισως σας φαίνεται βουνο οπως σας το εγραψα αλλα ο καιρος περναει γρηγορα κ αν πετυχαίνετε ενα βημα τη φορα θα εχετε κ καλη διαθεση!!!! Καλή επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η 'Αρυα είπε:

Σου ευχομαι καλη επιτυχια κοπελα μου... κι εγω πολυ πιθανον να ξεκινησω αυτο το ταξιδι της εξωσωματικης απο Σεπτεμβρη... ευχομαι ως τοτε εσυ να μεγαλωνεις ενα νινακι στην κοιλιτσα σου!! 

Πόσο αισιόδοξο αυτό που λες.. σ εύχαριστω παρά πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evi167 είπε:

Περιμένω να αδιαθετησω και ξεκινάω..  βλέπω τις ενέσεις μέσα στο ψυγείο κ τρομάζω..

Καλημέρα Δεν είναι τίποτα και εγώ ξεκίνησα διέγερση  κ σήμερα πάω για ωοληψια έκανα 3 ενέσεις καθημερινά συν ότι περνώ χάπια..μακάρι ν έχω θετικό αποτέλεσμα...Όλοι μου λένε να με σκέφτομαι εγκυουλα  και θα γίνει ...ότι θέλει ο Θεός..Καλή επιτυχία σου εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η anna5190 είπε:

Κοριτσια μου σημερα εκανα την 1η μου εμβρυομεταφορα... Ενα ενα βημα τη φορα σκεφτομουνα. Το 1ο ηταν να μαζεψω ολα τα χαρτια κ να ειναι σωστα. Το 2ο να περασω επιτροπη... Παει κ αυτο. Το 3ο να παρω τα φαρμακα. Το 4ο να ξεκινησω τις ενεσουλες μου. Το 5ο να γινουν οσα πιο πολλα ωαρια. Το 6ο να γινει η ωοληψια κ συγχρονως να δεις ποια απο αυτα ειναι καλα κ μπορουν να γονιμοποιηθουν. Το 7ο να πετυχεις οσα πιο πολλά εμβρυα γινεται για να εχεις μονο την εμβρυομεταφορα. Το 8ο να γινει η εμβρυομεταφορα κ τελος να εχεις μια θετικη θετικη χοριακη!!! Σας κουρασα το ξερω αλλα απο τη δικη μου εμπειρια ως εδω ηταν να πετυχαινω ενα βημα τη φορα. Ισως σας φαίνεται βουνο οπως σας το εγραψα αλλα ο καιρος περναει γρηγορα κ αν πετυχαίνετε ενα βημα τη φορα θα εχετε κ καλη διαθεση!!!! Καλή επιτυχία!!! 

Ακριβως ετσι οπως τα λες ειναι!!!Βαζοντας μικρους στοχους τη φορα περναει κι ο καιρος....Ευχομαι να περασουν γρηγορα οι μερες και να εχεις το πολυποθητο αποτελεσμα!!!Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια!!! @Evi167 δεν ειναι τιποτα ειλικρινα..λιγο στην αρχη θα κοιταζεις τη βελονιτσα καπως και μολις παρεις την αποφαση θα την κανεις και εσυ η ιδια θα πεις ''αυτο ηταν τελικα??!!!''???..Καλη αρχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Ακριβως ετσι οπως τα λες ειναι!!!Βαζοντας μικρους στοχους τη φορα περναει κι ο καιρος....Ευχομαι να περασουν γρηγορα οι μερες και να εχεις το πολυποθητο αποτελεσμα!!!Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια!!! @Evi167 δεν ειναι τιποτα ειλικρινα..λιγο στην αρχη θα κοιταζεις τη βελονιτσα καπως και μολις παρεις την αποφαση θα την κανεις και εσυ η ιδια θα πεις ''αυτο ηταν τελικα??!!!''???..Καλη αρχη!!!

Ευχαριστώ πάρα πολυ κοριτσι μου να εισαι καλα!! Καθε φορα που πετυχαινα κ ενα βημα ένιωθα χαρουμενη κ αισιοδοξη. Καλη αρχη σε οσες ξεκινανε τωρα κ καλη συνεχεια σε οσες ειναι ηδη στην διαδικασια. Θετικες χοριακες σε ολες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολυ κοριτσι μου να εισαι καλα!! Καθε φορα που πετυχαινα κ ενα βημα ένιωθα χαρουμενη κ αισιοδοξη. Καλη αρχη σε οσες ξεκινανε τωρα κ καλη συνεχεια σε οσες ειναι ηδη στην διαδικασια. Θετικες χοριακες σε ολες μας!!! 

Δυναμη να εχουμε κι ολα θα γινουν....??Ποτε κανεις χοριακη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τα κορίτσια. Σαν διαδικασία οι ενέσεις και οι εξετάσεις δεν είναι τίποτα. Απλή σχετικά διαδικασία. Και το κυριότερο κατά τη διέγερση νιώθεις καλά και είσαι καλά, δεν νιώθεις άρρωστη ή κάτι, απλά λίγο άγχος να κάνεις την ένεση τη σωστή ώρα και τέτοια. 

Η αναμονή του αποτελέσματος είναι το σκληρό κομμάτι. Αλλά και αυτό περνάει γρήγορα. Και έχεις πολλές μα πολλές πιθανότητες να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα! Οπότε αξίζει τον κόπο!

Σου εύχομαι να είναι πρώτη και τυχερή! Πρώτη και τελευταία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...