Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή


Tokyo

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Ευχαριστω πολυ.. ενδεχομένως αφαίρεση περιμενω αυτες τις μερες να με δει η ντοκτορ να μου πει..υστεροσκόπηση ναι...  Πφφφ δε βαριεσαι να μαστε καλα! 

Είναι επέμβαση ρουτίνας και βγαίνεις την ιδια μερα!Να τον αφαιρέσεις να ξεμπερδέψεις!Καλύτερα να είναι καθαρή η περιοχή και θα προσωρήσεις με άλλον αέρα!Ολα καλα να πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Είναι επέμβαση ρουτίνας και βγαίνεις την ιδια μερα!Να τον αφαιρέσεις να ξεμπερδέψεις!Καλύτερα να είναι καθαρή η περιοχή και θα προσωρήσεις με άλλον αέρα!Ολα καλα να πανε!

Σ’ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου..  ναι οτι μ πει δεν εχω πρόβλημα κανένα.. ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κ στο Ιασώ που ήμουν εγω 160 πλήρωσα! Ήμουν τυχερη κ τα κάλυπτε η ασφάλεια μου, αλλιώς ρε σεις λιγο απο εδω λίγο απο εκεί μαζεύονται! 

Ασε,Μαζεύονται για πλακα λιγα από δω λίγα απο κει! εγω αυτο το μηνα 150 σαλπιγγογραφια , γύρω στα 50 αιματολογικες-ορμονολογικες , 85 οι βιταμίνες που μου ειπε ο γιατρός να πάρω κ αλλα  130 αν θυμάμαι καλα το σπερματοδιαγραμμα που θα κάνουμε την επόμενη εβδομάδα! Φαντάσου να ανακαλύψουμε κ κανα πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Ασε,Μαζεύονται για πλακα λιγα από δω λίγα απο κει! εγω αυτο το μηνα 150 σαλπιγγογραφια , γύρω στα 50 αιματολογικες-ορμονολογικες , 85 οι βιταμίνες που μου ειπε ο γιατρός να πάρω κ αλλα  130 αν θυμάμαι καλα το σπερματοδιαγραμμα που θα κάνουμε την επόμενη εβδομάδα! Φαντάσου να ανακαλύψουμε κ κανα πρόβλημα!

Γιατί τόσο πολύ οι βιταμίνες;;; τα άλλα δυστυχώς τόσο πάνε... να βγουν κ του άντρα σου με το καλό κ να τελειώσεις κ συ, γιατί τα δικά σου ειναι μια χαρά... 

ΑΜΗ έκανες; εγω μόνο αυτο δεν εχω κανει... μου ειπε ο γιατρός οτι λογικά θα είναι 1.5 με 2 το πολύ βάσει ηλικίας αλλά θα κάνω αν πάμε σε θεραπεία για να δει τα φάρμακα κλπ. Πόση σου βγήκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! τι κάνεις @Maroulita? ; Εμείς αν θυμάμαι καλά πάμε πακέτο οπότε τώρα είσαι κ συ σε φάση αναμονής ? 

Να πω την αλήθεια από αυτό το μήνα δεν περιμένω κ πολλά, δεν έγινε τόσο συστηματική προσπάθεια όσο τους 2 προηγούμενους... έτυχε να έρθει η ωορρηξία μου μια μέρα νωρίτερα από το σύνηθες, έτυχε να έχω κ γιατρό κ έχασα μια μέρα έτσι οπότε είχα μόνο 2-3 επαφές μέσα στις μέρες... θα μου πεις κ τις άλλες που έγινε υπερπροσπάθεια τι κατάλαβα; χαχαχαχα 

Πάντως δεν ξέρω με ηρέμισε πολύ ο γιατρός που μου έβαλε πλάνο κ μακάρι να το είχα κάνει κ νωρίτερα. Τώρα απλά θα χαρώ το καλοκαίρι κ από Σεπτέμβρη πιάνω δουλειά! Λέμε για Σκόπελο φέτος. Είπα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο είναι πολύ πιθανό του χρόνου να μην μπορώ να πάω πουθενά, ας κανονίσω διακοπές! Έχει πάει καμιά να μου πει εντυπώσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! τι κάνεις @Maroulita? ; Εμείς αν θυμάμαι καλά πάμε πακέτο οπότε τώρα είσαι κ συ σε φάση αναμονής ? 

Να πω την αλήθεια από αυτό το μήνα δεν περιμένω κ πολλά, δεν έγινε τόσο συστηματική προσπάθεια όσο τους 2 προηγούμενους... έτυχε να έρθει η ωορρηξία μου μια μέρα νωρίτερα από το σύνηθες, έτυχε να έχω κ γιατρό κ έχασα μια μέρα έτσι οπότε είχα μόνο 2-3 επαφές μέσα στις μέρες... θα μου πεις κ τις άλλες που έγινε υπερπροσπάθεια τι κατάλαβα; χαχαχαχα 

Πάντως δεν ξέρω με ηρέμισε πολύ ο γιατρός που μου έβαλε πλάνο κ μακάρι να το είχα κάνει κ νωρίτερα. Τώρα απλά θα χαρώ το καλοκαίρι κ από Σεπτέμβρη πιάνω δουλειά! Λέμε για Σκόπελο φέτος. Είπα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο είναι πολύ πιθανό του χρόνου να μην μπορώ να πάω πουθενά, ας κανονίσω διακοπές! Έχει πάει καμιά να μου πει εντυπώσεις;

Σε αναμονη κ γω..Κ μιας που δεν πετυχα την ωορρηξια δεν ξερω τι να περιμενω..προσπαθησα ομως!! ? Οπως κ να χει ομως νιωθω πιο ηρεμη  κ πιο χαλαρη απο αλλες φορες..εκπλησσομαι ομολογω!! ?

Σκεφτηκα να χαρω κ γω το καλοκαιρι, να χαρω το γαμο μου, να κανουμε τις διακοπες μας (Κρητη κλεισαμε για φετος!!!), να ηρεμησουμε κ εχει ο Θεος..απο φθινοπωρο η ρουτινα θα μας επαναφερει κ σε αυτα τα θεματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Γιατί τόσο πολύ οι βιταμίνες;;; τα άλλα δυστυχώς τόσο πάνε... να βγουν κ του άντρα σου με το καλό κ να τελειώσεις κ συ, γιατί τα δικά σου ειναι μια χαρά... 

ΑΜΗ έκανες; εγω μόνο αυτο δεν εχω κανει... μου ειπε ο γιατρός οτι λογικά θα είναι 1.5 με 2 το πολύ βάσει ηλικίας αλλά θα κάνω αν πάμε σε θεραπεία για να δει τα φάρμακα κλπ. Πόση σου βγήκε; 

καλημέρα, ναι εκανα και ΑΜΗ μου βγηκε 1,9 γι αυτο το λογο μου εδωσε κ τις βιταμινες που σου ειπα, ειναι πολυ ακριβες εχουν 99 ευρω κ τις παραγγειλα απο ηλεκτρονικο φαρμακειο κ τις βρηκα 82 αλλα θα χρειαστω κ 2 κουτι ... ειναι πολυ καλες , βοηθανε στην ποιοτητα των ωαριων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλημέρα, ναι εκανα και ΑΜΗ μου βγηκε 1,9 γι αυτο το λογο μου εδωσε κ τις βιταμινες που σου ειπα, ειναι πολυ ακριβες εχουν 99 ευρω κ τις παραγγειλα απο ηλεκτρονικο φαρμακειο κ τις βρηκα 82 αλλα θα χρειαστω κ 2 κουτι ... ειναι πολυ καλες , βοηθανε στην ποιοτητα των ωαριων.

Εμένα δε μου εδωσε κάτι γιατι παίρνω κ τα gluckofage κ από τις εξετάσεις μου δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο θέμα (θα κάνω ΑΜΗ από Σεπτέμβρη).  Δεν ξέρω βρε κορίτσι, αναρωτιέμαι αν είναι τόσο απλό να βελτιωθούν τα ωάρια από βιταμίνες ή ένα χάπι (όπως αυτό που παίρνω). Δεν ξέρω τι να πω,θα τις κοιτάξω  κ αυτές  δεν χάνουμε κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλημέρα, ναι εκανα και ΑΜΗ μου βγηκε 1,9 γι αυτο το λογο μου εδωσε κ τις βιταμινες που σου ειπα, ειναι πολυ ακριβες εχουν 99 ευρω κ τις παραγγειλα απο ηλεκτρονικο φαρμακειο κ τις βρηκα 82 αλλα θα χρειαστω κ 2 κουτι ... ειναι πολυ καλες , βοηθανε στην ποιοτητα των ωαριων.

Καλημερα!Ποιες σου εγραψε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

είχε πει τις fertilimax η @Mellenaki

Ειναι πραγματι πολυ καλες .Κι εγω οσο τις επαιρνα είχα καλυτερο κύκλο και ωορρηξια.Μπορει να τις ξαναπαρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ειναι πραγματι πολυ καλες .Κι εγω οσο τις επαιρνα είχα καλυτερο κύκλο και ωορρηξια.Μπορει να τις ξαναπαρω.

είναι αυτές που έλεγες ότι σε αηδίαζαν;

Πως κατάλαβες ότι κάνεις καλύτερη ωορρηξία; ή τι εννοείς καλύτερο κύκλο; πιο σταθερό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

είναι αυτές που έλεγες ότι σε αηδίαζαν;

Πως κατάλαβες ότι κάνεις καλύτερη ωορρηξία; ή τι εννοείς καλύτερο κύκλο; πιο σταθερό;

Ναι .Τα καταφερα τελικα και τις πηρα.Ειχα πιο σταθερο κύκλο και ωαριο κάθε μήνα.Τωρα με τις επεμβασεις και τις αντιβιώσεις τις ειχα σταματησει και γυρισα στα ιδια..Λέω να τις ξαναπαρω .Καλο κανουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι .Τα καταφερα τελικα και τις πηρα.Ειχα πιο σταθερο κύκλο και ωαριο κάθε μήνα.Τωρα με τις επεμβασεις και τις αντιβιώσεις τις ειχα σταματησει και γυρισα στα ιδια..Λέω να τις ξαναπαρω .Καλο κανουν.

κοίτα εγώ έχω σταθερό κύκλο κ από τα τεστ ωορρηξίας και από υπερήχους έχω δει ότι κάνω κάθε μήνα ωορρηξία οπότε σε αυτή τη φάση δεν θα έπαιρνα κάτι αφού δεν το έχει πει και ο γιατρός... από ότι είδα βιταμίνες έχει κυρίως που τις παίρνω έτσι κ αλλιώς +2 συστατικά που λέει ότι έρευνες δείχνουν ότι όντως σχετίζονται με καλύτερη γονιμότητα. Είμαι λίγο επιφυλακτική γιατί όταν πήρα κάτι βιταμίνες (δε θυμάμαι όνομα αυτές που έπαιρναν εδώ όλα τα κορίτσια) μου χάλασαν τον κύκλο... να ήταν τυχαίο; τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κοίτα εγώ έχω σταθερό κύκλο κ από τα τεστ ωορρηξίας και από υπερήχους έχω δει ότι κάνω κάθε μήνα ωορρηξία οπότε σε αυτή τη φάση δεν θα έπαιρνα κάτι αφού δεν το έχει πει και ο γιατρός... από ότι είδα βιταμίνες έχει κυρίως που τις παίρνω έτσι κ αλλιώς +2 συστατικά που λέει ότι έρευνες δείχνουν ότι όντως σχετίζονται με καλύτερη γονιμότητα. Είμαι λίγο επιφυλακτική γιατί όταν πήρα κάτι βιταμίνες (δε θυμάμαι όνομα αυτές που έπαιρναν εδώ όλα τα κορίτσια) μου χάλασαν τον κύκλο... να ήταν τυχαίο; τι να πω... 

οποτε δεν τις χρειάζεσαι.Δεν υπάρχει λογος να τις παρει αν δεν σου εχει πει ο γιατρος.Εμένα μου τις εγραψε ο γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

οποτε δεν τις χρειάζεσαι.Δεν υπάρχει λογος να τις παρει αν δεν σου εχει πει ο γιατρος.Εμένα μου τις εγραψε ο γιατρος.

έτσι νομίζω κ γω. Άλλωστε ακόμα κ αν εχω χαμηλη ΑΜΗ, που θα έχω της ηλικίας, δεν αλλάζει αυτό... το απόθεμα είναι απόθεμα οπότε...

Δεν ξέρω, ξαφνικά ανυπομονώ να έρθει ο Σεπτέμβρης να ξεκινήσω με τη σπερματέγχυση κ βλέπουμε. Αν δεν ήταν καλοκαίρι θα ξεκινούσα άμεσα, αλλά οκ έτσι όπως ήρθε θα έχω άλλους 3 κύκλους προσπάθεια (συν αυτό που θεωρητικά δεν ξέρω τι έγινε). Δεν ξέρω πλησιάζει πια χρόνος προσπάθειας κ νομίζω ότι ό,τι ήταν να γίνει έγινε. Πάμε παρακάτω να τελειώνουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

έτσι νομίζω κ γω. Άλλωστε ακόμα κ αν εχω χαμηλη ΑΜΗ, που θα έχω της ηλικίας, δεν αλλάζει αυτό... το απόθεμα είναι απόθεμα οπότε...

Δεν ξέρω, ξαφνικά ανυπομονώ να έρθει ο Σεπτέμβρης να ξεκινήσω με τη σπερματέγχυση κ βλέπουμε. Αν δεν ήταν καλοκαίρι θα ξεκινούσα άμεσα, αλλά οκ έτσι όπως ήρθε θα έχω άλλους 3 κύκλους προσπάθεια (συν αυτό που θεωρητικά δεν ξέρω τι έγινε). Δεν ξέρω πλησιάζει πια χρόνος προσπάθειας κ νομίζω ότι ό,τι ήταν να γίνει έγινε. Πάμε παρακάτω να τελειώνουμε! 

Ολα καλα θα πανε!Θα δεις !Λίγο μόνο που αργεί!Τις ευχές μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσια ιδεες για το νεο μας θεματακι;;;; 

Δεν μου ερχεται κατι καλο!

Καταρχήν άνοιξε το εσύ! Κατι θα σκεφτούμε, έχουμε λίγες μέρες ακόμα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καταρχήν άνοιξε το εσύ! Κατι θα σκεφτούμε, έχουμε λίγες μέρες ακόμα :-)

Ξέρετε τι θα πρότεινα;; Πάμε διακοπές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ξέρετε τι θα πρότεινα;; Πάμε διακοπές!!!

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιες χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/6/2019 at 5:45 ΜΜ, ο/η Maroulita? είπε:

Μακαρι κοριτσι μου να εισαι εγκυουλα!! Εχω ακουσει πως αρνητικα τεστ εχουν βγει λαθος, οποτε μην χανεις την πιστη σου μεχρι να δεις την ακατανομαστη ?..και μακαρι να την ξαναδεις σε 9 μηνες!!!

προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι (ειναι δυσκολο το ξερω) για να μην μπλοκαρεις τον εαυτο σου!!

Καλησπέρα κορίτσια τελικά βγήκε το θετικό τεστ μετα απο 3 αρνητικά τεστ

IMG_20190626_210732.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...