Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα εμβολια στα παιδια μασ....


Recommended Posts

Οι γονείς που αποφασίζουν να κάνουν εμβόλια στα παιδιά τους συνήθως δεν παρίστανται σε ιατρικά συνέδρια ούτε κάθονται να μελετήσουν ιατρικά συγγράματα....Εμπιστεύονται κάποιους γιατρούς που τα έκαναν όλα αυτά.

Το ίδιο και έκανα και εγώ συν πολλά άλλα πράγματα που έχω λάβει υπόψη μου και εξετάσει (π.χ. περιπτώσεις βλαβών από εμβολιασμούς σε όλο τον κόσμο, εκστρατείες που έχουν ξεκινήσει γονείς τέτοιων θυμάτων κ.α., στοιχεία, στατιστικές και αναλύσεις γιατρών)στο βαθμό που μπορώ να καταννοήσω κάποια πράγματα και πάντα σαν μάνα και όχι ακαδημαϊκά!. Δεν είμαι άλλωστε η ίδια γιατρός. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το ψάξει ...Εγώ έδωσα ένα έναυσμα....γιαα όποιον θέλει να ακούσει. Γιατί λοιπόν να τη "σπάσω" σε κάποιους; Δυστυχώς για τον μόνο λόγο που διαπιστώνω συνεχώς : ότι υπάρχουν θέματα ταμπού. Κάντε ό,τι θέλετε η κάθε μία. Η δικιά μου φωνή όμως ακούστηκε και είτε διαφωνεί κάποιος είτε συμφωνεί είτε απλά προβληματίζεται ας κοιτάξει να ηρεμήσει... εγώ δεν πουλάω τίποτα, διατυπώνω μια άποψη που υπάρχει και ολοένα και περισσότεροι γονείς ανά τον κόσμο την ενστερνίζονται....Όσοι είναι πεπεισμένοι και έχουν ήδη αμετάκλητη άποψη για το ζήτημα μπορούν να αγνοήσουν την άποψη που μετέφερα...

Επαναλαμβάνω : Χαλαρώστε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ετσι οπως τα λετε με αυτα τα βιβλια και τους μυθους περι εμβολιου, θα φοβηθω να παω να κανω το εμβολιο που εχει η μικρη μου τωρα που θα κλεισει τον 2ο μηνα! Ελεος ρε κοριτσια πανικοβληθηκα!

kk3vxy2haapsrmb7.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πάντως κάνω κανονικά στα παιδιά μου τα εμβόλια.Δεν έχω σκοπό να πειραματιστώ ή να ακολουθήσω μεθόδους που δεν έχω ξανακούσει,χωρίς να θήγω σε καμία περίπτωση κατά πόσο είναι λανθασμένες.Απλά η λογική μου είναι ότι εγώ που έκανα όλα τα εμβόλια δεν έπαθα τίποτα.;) Βέβαια ο καθένας έχει τις απόψεις του και σίγουρα όλοι θέλουμε αυτό που πιστευουμε καλύτερο για το παιδί μας.Μπορεί όντως τα εμβόλια να είναι μια καλοστημένη εισπρακτική επιχείρηση αλλά δεν διακινδυνεύω την υγεία των παιδιών μου ούτε για αστείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε rinoula! Τα κατάφερες!

Πανικοβλήθηκες!!!

Γιατί κορίτσι μου?

Αν είσαι αποφασισμένη να κάνεις τα εμβόλια του παιδιού όπως η πλειοψηφία των γονιών (όπως κι εγώ) μην ανησυχείς! Η πανέμορφη μπεμπούλα σου θα είναι μια χαρά...

Και μπορεί να μην είμαι σίγουρη γι' αυτό που σου λέω γιατί απλά δεν είμαι ο Θεός ούτε και αυτοί που μάχονται τα εμβόλια για τους χ,ψ λόγους.. Είμαι μια μάνα που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και θέλει να χαλαρώσεις και να σκεφτεσαι το καλό του παιδιού σου.. αυτό που έχεις αποφασίσει εσύ ότι είναι καλό!!!

Σε φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ifigeneia μου νασαι καλα με εκανες και χαλαρωσα λιγο.. Η αληθεια ειναι οτι εχουν ακουστει πολλα για τα εμβολια και εγω εχω στιε 18 να τις κανω το 6πλουν και αναρωτιεμαι μηπως ειναι μικρουλα ακομη για αυτο το εμβολιο.. Θα το συζητησουμε ομως με την παιδιατρο πριν το κανουμε..

kk3vxy2haapsrmb7.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...

Το πιο πάνω κείμενο όπως και πολλά άλλα μέσα σε αυτή την ιστοσελίδα είναι κλεμμένα από την ιστοσελίδα www.paidiatros.com .Έχει κιόλας κινηθεί η νομική διαδικασία.

ΑΔΑΜΟΣ ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΗΣ

0035799623171

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...