Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ξεκίνησα με cyclacur από τη 2η μέρα της περιόδου. Απ όσο έχω καταλάβει δεν κανεις ωορρηξία με αυτά θα χάπια. Ενέσεις θα ξεκινήσω όταν θα φτάσει το ενδομήτριο στο επιθυμητό πάχος. Συνολικά μου έδωσε cyclacur, prolutex, Σαλοσπίρ και αντιβίωση. Φολικο έχουν οι βιταμίνες που παίρνω όποτε δεν πήρα έξτρα. Μέχρι στιγμής παίρνω μόνο τη βιταμίνη και τα cyclacur 

Το prolutex τι είναι και γιατί στο έδωσε; Τι ενέσεις θα ξεκινήσεις; 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Το prolutex τι είναι και γιατί στο έδωσε; Τι ενέσεις θα ξεκινήσεις; 

Προγεστερόνη σε ενέσιμη μορφή είναι. Δε μου έδωσε χάπια ή κρέμα εμένα.

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ξεκίνησα με cyclacur από τη 2η μέρα της περιόδου. Απ όσο έχω καταλάβει δεν κανεις ωορρηξία με αυτά θα χάπια. Ενέσεις θα ξεκινήσω όταν θα φτάσει το ενδομήτριο στο επιθυμητό πάχος. Συνολικά μου έδωσε cyclacur, prolutex, Σαλοσπίρ και αντιβίωση. Φολικο έχουν οι βιταμίνες που παίρνω όποτε δεν πήρα έξτρα. Μέχρι στιγμής παίρνω μόνο τη βιταμίνη και τα cyclacur 

Το ενδομητριο ξερω οτι πρεπει να ειναι ανω των 8,5 εκ για την ετ.Ευχαριστω κοριτσι μου να σου πανε ολα καλα ευχομαι!!

στις πριν 52 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Προγεστερόνη σε ενέσιμη μορφή είναι. Δε μου έδωσε χάπια ή κρέμα εμένα.

@Kukki εχω παρει και εγω ενεσεις προγεστερονης επειδη ειναι απο καταψυξη ...αν ειναι φρεσκα δινουν κολπικα και χαπια utrogestan..Εμενα μου ειχε δωσει προλουτεξ και κολπικα οταν πηγα με κατεψυγμενα.

Κοριτσια θα θελα να σας ενημερωσω οτι και στο γενεσις αθηνων ζητανε το τεστ του κορωνοιου με τη διαφορα οτι μπορεις να το κανεις εκει δινοντας 25€ μονο.αλλιως δε μπορεις να μπεις σε διαδικασια ωοληψιας και ουτε ετ.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια θα θελα να σας ενημερωσω οτι και στο γενεσις αθηνων ζητανε το τεστ του κορωνοιου με τη διαφορα οτι μπορεις να το κανεις εκει δινοντας 25€ μονο.αλλιως δε μπορεις να μπεις σε διαδικασια ωοληψιας και ουτε ετ.

Μπράβο τους όμως που κάνουν τέτοια ειδική τιμή. Γιατί έλεος με τα 100ρια 

Κορίτσια για τεστ κορονοιου εδώ στη Θεσσαλονίκη η βιοδιαγνωση κάνει με 35€ κατόπιν ραντεβού..είχα πάει για εξετάσεις κ το είδα τυχαία!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια για τεστ κορονοιου εδώ στη Θεσσαλονίκη η βιοδιαγνωση κάνει με 35€ κατόπιν ραντεβού..είχα πάει για εξετάσεις κ το είδα τυχαία!

Διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά αυτό είναι το τεστ αντισωμάτων όχι το μοριακό. Στο κέντρο μου ζήτησαν το μοριακό τεστ. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Μπράβο τους όμως που κάνουν τέτοια ειδική τιμή. Γιατί έλεος με τα 100ρια 

Τα παιρνουν απο αλλου και με το παραπανω..χαχα

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά αυτό είναι το τεστ αντισωμάτων όχι το μοριακό. Στο κέντρο μου ζήτησαν το μοριακό τεστ. 

Δεν είμαι σίγουρη..δεν το είδα σχολαστικά, απλά θυμάμαι ότι ήταν οικονομικό..αν πάρεις τηλ το λέει κ ο τηλεφωνητής νομίζω!

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Τεραστια διαφορα.Πως γινεται αυτο? Καλο ειναι βεβαια,  απλως μου κανει εντυπωση η τιμη.

Μηπως θελει καμμια να ανοιξει το μελλοντικες μανουλες με εξωσωματικη 2021?

Κλεισαμε ενα χρονο σε αυτο το θεμα.Μηπως αλλαξει και το γουρι.Ελπιζω να κανουν τη θετικη αρχη οσες περιμενουν χοριακη και ετ.

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Τεραστια διαφορα.Πως γινεται αυτο? Καλο ειναι βεβαια,  απλως μου κανει εντυπωση η τιμη.

Χαχα και μενα το ιδιο!  μολις το ειδα τοιχοκολλημενο λεω ωχ τρεχω κατευθειαν στη γραμματεια ρωταω λεει 25€ σκεφτηκα νταξει βλακειες λεει αυτη δε ξερει,μπερδευτηκε.παω καπακι ταμειο.ρωταω ,τα ιδια ..λεω τι ;σιγουρα; Ναι !!παλι καλα.εχε υποψιν σου δεν ειχε κλεισει καθολου το κεντρο ολα τα κανανε κανονικα..οποιοσδηποτε μπορει να παει να το κανει εκει ..γιατί οχι;;νοσοκομειο ειναι.σε 2 24ωρα βγαινει η απαντηση.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Μηπως θελει καμμια να ανοιξει το μελλοντικες μανουλες με εξωσωματικη 2021?

Κλεισαμε ενα χρονο σε αυτο το θεμα.Μηπως αλλαξει και το γουρι.Ελπιζω να κανουν τη θετικη αρχη οσες περιμενουν χοριακη και ετ.

Gina κατι εκανα με νεο θεμα ..δε ξερω αν το εκανα σωστα βεβαια.

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Gina κατι εκανα με νεο θεμα ..δε ξερω αν το εκανα σωστα βεβαια.

Πώς το ονόμασες το νέο θέμα κορίτσι δεν το βρίσκω....

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πώς το ονόμασες το νέο θέμα κορίτσι δεν το βρίσκω....

Οπως το ειπε η gina ..μαλακια θα εκανα χααχ 

Κορίτσια κ εγώ μίλησα με το κέντρο... Πάω Δευτέρα για εμβρυομεταφορα και μ είπαν ότι έχουν συστάσεις να κάνουν οι γυναίκες τεστ κορονοϊού είτε για ωοληψια είτε για εμβρυομεταφορα... Ωστόσο δεν είναι υποχρεωτικό αλλά αν δεν κάνεις υπογραφές υπεύθυνη δήλωση ότι είναι δική σ ευθύνη κλπ... Εγω πάντως θα κάνω κορίτσια... 

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Ναιιιιι,,,, κανείς και εσυ; 
    • Καλημερα!!! Ναι έχω 2 μέρες που πονάω αρκετά. Προχτες το βράδυ δεν κοινηθηκα και πήρα χτες την γιατρό, (Πονούσε το κόκαλο στην ηβική περιοχή και η μέση μ και σαν κ πονούς περιόδου όλα μαζεμένα) μου είπε πως ανοίγει η λεκάνη Και οφείλεται σε μια ορμόνη που ετοιμάζει το σώμα για τον τοκετό, το ένιωσα και χτες τι βράδυ αλλά όχι τόσο έντονα. Έτσι νιώθεις και εσυ; Σε ποια εβδομάδα είσαι; 
    • @Sotiria2004 να σας ζήσει η μπεμπούλα!!!  Δεν ξέρω για εσάς κορίτσια, αλλά εμείς εδω έχουμε μπλέξει ολίγον τι... Η μικρή εκεί που κοιμόταν κάτι 5ωρα κι έλεγα "δόξα σοι", μας το γύρισε σε τρίωρα πάλι. Έπειτα, με θέλει διαρκώς στο οπτικό της πεδίο και ακόμα καλύτερα να την κρατάω στα χέρια αγκαλιά. Στο ριλαξ κάθεται μόνο για λίγο, μόνο με "Ζουζούνια" στο κινητό (να ακούει, όχι να βλέπει) και μόνο με μένα να της τραγουδάω και να κάνω τον καραγκιόζη.... Με το ζόρι φτιάχνω ένα φαγητό, κρυφά πηγαίνω τουαλέτα (ενίοτε μαζί της)... Μπλέξαμε, λέμε!! Εν τω μεταξύ, της κάνω ορό στη μύτη, η μισή ποσότητα θα πάει πίσω στο λαιμό αντί να βγει από το άλλο ρουθούνι και όλο αυτό της κάνει ροχαλα. Ρουφάω με τη συσκευή, τιποτα. Ξανακάνω ορό, τιποτα. Κι όσο ρουθουνιζει, τόσο δεν τρώει και τόσο δεν κοιμάται καλά. Η παιδίατρος λέει να συνεχίσω ορό, αλλά πόσο βρε σεις;;  Εσείς τι κάνετε; Υγ. Όσο για τις βόλτες και τους συγγενείς, κι εγώ επειδή εδώ παρεξηγούνται, την έφερα σε επαφή με συγγενείς, απλώς φρόντιζα να είμαστε έξω ή να έχω ανοιχτά παράθυρα, και μετά της έκανα τα χέρια κλπ. με μαντηλάκι με οινόπνευμα. (Αυτή η μανία ρε κορίτσια να πιάνουν μάγουλα και χέρια παιδιού.... Τι σπαστικό!!! Η δικιά μου έχει πόσον καιρό που πιπιλαει το χέρι της φορές φορές. Κι οταν βλέπω να της πιάνουν τα χέρια, τρελαίνομαι!)
    • Σε ποια βδομαδα εισαι κοριτσι μου θυμησε μου;; δεν μου χει τυχει κατι παρομοιο εμενα να σου πω την αληθεια!! Ρωτησες τον γιατρο;
    • Ποιο λικνο πηρες;; πολυ καλη η τιμη του!! Ναι δεν το πειραζω τα φοβαμαι αυτα, ασε που ποναει κ δεν μπορω δλδ κ να θελα!! Πιστευω κ εγω θα φυγει!!
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...