Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η koukou84 είπε:

@Connieg εδώ είμαστε πολλές αγωνίστριες!! 
Καλημερα κοριτσια μου 😍 Είδα πριν λέγατε για χάπια. Εγώ μάλλον σπάω το κοντέρ. 11 παίρνω καθημερινά! 🤣

Μα καλά τι ειναι ολα αυτα τα 11 χαπια;; Γινετε  δουλεια τουλαχιστον; Ποτε κανεις χοριακη;εχεις κανει πολλες προσπαθειες ; 
α τωρα το ειδα οκ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Εμένα τα intralipds δεν με βοήθησαν.

Εμένα με βοήθησαν... 4 εμβρυομεταφορές.. όλες με βλαστοκύστες.. 3 αρνητκά και στη 4η θετική χοριακή με intalipids με τα πιο χαμηλα σε μορφολογία ποιότητα.

Δε ξερω αν όντως επαιξε αυτό ρόλο παντως λίγο που το έψαξα και σε ξένα φόρουμ πολλές κοπέλες είχαν βοηθηθεί, βεβαια σίγουρα υπήρχαν και καποιες που δεν είχαν δει καποια διαφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εμένα με βοήθησαν... 4 εμβρυομεταφορές.. όλες με βλαστοκύστες.. 3 αρνητκά και στη 4η θετική χοριακή με intalipids με τα πιο χαμηλα σε μορφολογία ποιότητα.

Δε ξερω αν όντως επαιξε αυτό ρόλο παντως λίγο που το έψαξα και σε ξένα φόρουμ πολλές κοπέλες είχαν βοηθηθεί, βεβαια σίγουρα υπήρχαν και καποιες που δεν είχαν δει καποια διαφορά.

Τελικα ολα σχετικα ειναι ,εγώ ξερω κοπελα που τη βοηθησαν τα κινεζικα βοτανα και εκει το οφειλει οτι εκανε παιδί .καποια αλλη το ριξε στην ομοιοπαθητικη και λεει κανει θαυματα και ηταν πιο γονιμη της το ειπε και ο γιατρος με εξετασεις που ειδανε ..αντε  βγαλε ακρη.τι τραβαμε θεε μου ! υγεια μονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτησω κάτι. Σαν control freak που είμαι...κ καθώς πλησιάζει η ημερομηνία που θα ξεκινησω τον κύκλο εξωσωματικής, έχετε βρε κάποια εφαρμογη ή σημειωματάριο-ημερολόγιο για να σημειώνετε ότι χρειαζεται; Από τα φάρμακα μέχρι Ραντεβου ή αποτελέσματα;;; Έχω βρει μερικά στο Ίντερνετ αλλά δε με ενθουσιασαν. Όχι τίποτα άλλο, να κάνει τη διαδικασια πιο ομορφη...

@elena0212  εγω εχω μονο 2 app που γραφεις περιοδο συμπτωματα κλπ και ανυπομονω να το γυρισω στο Μode της εγκυμοσυνης :-) flo legete kai to allo P.C

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μα καλά τι ειναι ολα αυτα τα 11 χαπια;; Γινετε  δουλεια τουλαχιστον; Ποτε κανεις χοριακη;εχεις κανει πολλες προσπαθειες ; 
α τωρα το ειδα οκ!! 

Θα δείξει την άλλη Δευτέρα εάν βοήθησαν τα εμβρυακια μου το τόσο χαπακωμα. Πρώτη ΕΤ είναι αυτή που κάνω. Τελικά είναι 13 τα χάπια ξέχασα να μετρήσω 2!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Εγώ παντος κορίτσια όταν έκανα την ετ και μετά που μέτρησα ποσά χάπια επερνα είχα μετριάσει κάπου στα 21 χάπια την ημέρα σκεφτείτε όταν τα έκοψα μου έλειπαν είχα πάθει στέρηση.! 

Tosa polla!? Και θα ξανακανεις προσπαθεια ή κανεις ηδη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Θα δείξει την άλλη Δευτέρα εάν βοήθησαν τα εμβρυακια μου το τόσο χαπακωμα. Πρώτη ΕΤ είναι αυτή που κάνω. Τελικά είναι 13 τα χάπια ξέχασα να μετρήσω 2!!

Ααα και αλλα 2!!!  αντε με το καλό μακαρι να σε βοηθησει η Παναγια να ξεμπερδευεις πωωω! Πραγματικα στο ευχομαι δε παλευεται  η κατασταση.ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

@Taggeris Αν και από άλλο θέμα εγώ, παρακολουθώ την προσπάθεια όλων σας γιατί συμπάσχω κι ας στάθηκα πολύ τυχερή και δε χρειάστηκε τελικά να καταφύγω σε εξωσωματική. Πραγματικά στενοχωρήθηκα όταν διάβασα τα νέα σου για την παλίνδρομη, και εύχομαι να παραμείνεις δυνατή, να μαζέψεις τα κομμάτια σου σιγά σιγά κι όταν είσαι έτοιμη να ξεκινήσεις τις προσπάθειες πάλι. Κράτα μόνο το ότι έμεινες με δικά σου ωάρια έγκυος, κι ας είσαι ήδη 44, σημαίνει ότι υπάρχει υλικό για να δουλέψετε ακόμα.

Για τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες δυστυχώς δε γίνεται κάτι, και σίγουρα είναι και θέμα τύχης να κάτσει το ένα και καλό, αλλά μου κάνει εντύπωση που και με δανεικά και με τα δικά σου, και έπετα από τόσες προσπάθειες, είχες θετική χοριακή και μετά παλινδρομεί. Διάβασα ότι τρέχεις χρόνια και λογικά θα έχετε τσεκαρει διάφορα, αλλά επειδή με τον προηγουμενο γιατρό δεν δούλεψε σωστά ίσως να μην εχουν τσεκαριστεί τα πάντα-κι η αλήθεια είναι πως παίζουν τόσοι παράγοντες που τι να πρωτοτσεκάρεις. Επειδή όμως κι εγώ για διάφορους προσωπικούς λόγους είχα διαβάσει άπειρα πράγματα στο ίντερνετ, θα σου πρότεινα, αν ακόμα δεν έχει γίνει, να τσεκάρεις θυροειδή και δεν εννοώ απλά TSH, μπορεί να υπάρχει πρόβλημα πολύ πριν το δείξει η TSH, οπότε αν δε το έχεις κάνει ακόμα συζήτησε με ενδοκρινολόγο για να ελέγξετε παρουσία αντισωμάτων, μήπως κρύβεται κάποιο αυτοάνοσο. Επίσης, ρώτα τον γιατρό ή φαρμακοποιό τι μπορείς να πάρεις από βιταμίνες για καλύτερη ποιότητα του ενδομητρίου και περιβάλλοντος τη μήτρας γενικά, μήπως εκεί κρύβεται το πρόβλημα, κι ενώ γίνεται η εμφύτευση, υπάρχει θέμα εκεί και δεν προχωράνε οι εγκυμοσύνες... ή κάτι δεν πάει καλά κατά τη δημιουργία του πλακούντα και παλινδρομούν...

Να προσέχεις τον εαυτό σου και εύχομαι αυτό να ήταν η τελευταία αναποδιά στην προσπάθειά σου.

@Taggeris θα συμφωνήσω και εγώ με αυτά που λέει η φίλη μας!! ο θυροειδής παίζει ρόλο ακόμα και στην πορεία την εγκυμοσύνης..αυτό μου είχε πει η δική μου ενδοκρινολόγος! Δε ξέρω από ποια περιοχή είσαι αλλά εμένα με βοήθησε πάααρα πολύ η αιματολόγος Λευκού...Συνέβαλε πολύ στο να αποκτήσω το παιδάκι μου μετά από 1 βιοχημική, 1 παλίνδρομη και πολλούς μήνες προσπαθειών! Βέβαια συνέχιζα να είμαι στην ανεξήγητη αλλά σκέψου ότι μου είπε να αποφεύγω τη γλουτένη γιατί προκαλεί φλεγμονές στο ενδομήτριο!  Νομίζω ότι μια καλή αιματολόγος-ανοσολόγος θα σου δώσει κάποια απάντηση-εξήγηση.

Καλή δύναμη στην προσπάθειά σου! Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

@Taggeris Συγγνώμη αν σε έχουμε κουράσει με τις ερωτήσεις μας, αλλά επειδή κι εγώ είμαι της γνώμης να συνεχίσεις να το ψάχνεις από κάθε διαφορετική γωνία που μπορεί να σκεφτείς, γιατί αφού γονιμοποίηση και εμφύτευση γίνεται, υπάρχει δυναμική, κάτι άλλο φταίει. Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει την ιστορία σου από την αρχή μιας και είμαι σχετικά νέα στο φόρουμ, και δεν ξέρω πως δουλεύει το όλο θέμα με τα δανεικά ωάρια, ήθελα να σε ρωτήσω: πόσες προσπάθειες έκανες με δανεικά, και αν γνωρίζεις αν όλες έγιναν με ωάρια τη ίδιας δότριας; Γιατι αν έγιναν όλες με ωάρια από μια δότρια, μπορεί όντως να είσαι πολύ άτυχη και να ήταν κακής ποιότητας όλα-αν και θα ήθελα να πιστεύω πως αυτά ελέγχονται εξονυχιστικά πριν κάποια γίνει δότρια-αλλά αν χρησιμοποιήθηκαν ωάρια από διαφορετικές δότριες, τότε δεν μπορώ να πιστέψω πως είναι απλά θέμα ποιότητας, ή ασυμβάτοτητας με το σπέρμα, οπότε θα εστίαζα πάλι στο σπέρμα αυτο καθαυτό, και μήπως για κάποιο λόγο το περιβάλλον τη μήτρας είναι τοξικό, ίσως λόγω ενδομητρίωσης που δε φαίνεται ή υψηλή περιεκτικότητα στο σώμα από βαρέα μέταλλα, μόλυβδο πχ; Δεν απαντάται συχνά αλλα συμβαίνει, από παλιές σωληνώσεις νερού, το έχει πάθει φίλη μου και είχε διάφορα θέματα από μόλυβδο, και η τοξικότητα από βαρέα μέταλλα προκαλεί αποβολές.

Οι προσπάθειες που έκανα ήταν τρεις και όλες από την ίδια δότρια. οι 2 Βιοχημικές η τρίτη δύσκολο να αξιολογηθεί με χοριακή 5,26. Πριν από αυτό έχω αναφέρει μία φυσική σύλληψη που παλινδρόμησε. Τώρα η προσπάθεια αυτή ήταν με δικά μου ωάρια...η χοριακή ανέβαινε σωστά αλλά μετά έπεσε... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ααα και αλλα 2!!!  αντε με το καλό μακαρι να σε βοηθησει η Παναγια να ξεμπερδευεις πωωω! Πραγματικα στο ευχομαι δε παλευεται  η κατασταση.ουφ

Μακάρι να είναι η πρώτη και τυχερή μου. Εάν δεν είναι δεν πειράζει πάμε για αλλά. Που θα πάει θα περάσουμε και εμείς στην απέναντι όχθη με φουσκωμένες κοιλίτσες!!!εσυ κοριτσάκι μου σε τι φάση βρίσκεσαι; Μωρε συγγνώμη σίγουρα έχεις πει αλλά είμαστε πολλές και χαονομαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Tosa polla!? Και θα ξανακανεις προσπαθεια ή κανεις ηδη; 

Έκανα ηδη μια φορά αλλά δεν προχώρησε και κάποια στιγμή που δεν ξέρω ποτέ θα ξανά κάνω.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@elena0212  εγω εχω μονο 2 app που γραφεις περιοδο συμπτωματα κλπ και ανυπομονω να το γυρισω στο Μode της εγκυμοσυνης :-) flo legete kai to allo P.C

Αυτό το ροζ το P.C. το έχω κ εγώ. Έλεγα μήπως υπάρχει κανένα άλλο καθαρά για εξωσωματική. Τελικά βρηκα ένα στο etsy. Όχι εφαρμογη. Ημερολόγιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή δε σας θυμάμαι για να κάνω tag όλες... όσες θα ξανακάνετε προσπαθεια διέγερσης και γονιμοποιησης... Ρωτήστε τους γιατρούς σας για προσπάθεια με ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΕΣ ΕΚΚΟΛΑΠΤΟΜΕΝΕΣ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ!!!!! Είναι ένα βήμα μετά από το στάδιο της βλαστοκυστης δλδ έμβρυο 6ης μέρας...θα αναγράφει στην ποιότητα πχ. 5ΑΑ ή ότι ποιότητα έχει η καθεμία.... Μιλήστε κ συζυτηστε για την εκκόλαψη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

@Taggeris θα συμφωνήσω και εγώ με αυτά που λέει η φίλη μας!! ο θυροειδής παίζει ρόλο ακόμα και στην πορεία την εγκυμοσύνης..αυτό μου είχε πει η δική μου ενδοκρινολόγος! Δε ξέρω από ποια περιοχή είσαι αλλά εμένα με βοήθησε πάααρα πολύ η αιματολόγος Λευκού...Συνέβαλε πολύ στο να αποκτήσω το παιδάκι μου μετά από 1 βιοχημική, 1 παλίνδρομη και πολλούς μήνες προσπαθειών! Βέβαια συνέχιζα να είμαι στην ανεξήγητη αλλά σκέψου ότι μου είπε να αποφεύγω τη γλουτένη γιατί προκαλεί φλεγμονές στο ενδομήτριο!  Νομίζω ότι μια καλή αιματολόγος-ανοσολόγος θα σου δώσει κάποια απάντηση-εξήγηση.

Καλή δύναμη στην προσπάθειά σου! Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου!!

Συμφωνώ απόλυτα με την @Smurf88. Βρες μια καλή ανοσολόγο-αιματολόγο που να έχει εμπειρία σε θέματα γονιμότητας. Επίσης αυτό που αναφέρει με τη διατροφή είναι πολύ σημαντικό, και την επίπτωση που έχει στο περιβάλλον τη μήτρας γενικά. Μια διατροφή που ευνοεί τις φλεγμονές μπορεί να καταστήσει τοξικό το περιβάλλον τη μήτρας και να έχεις θέματα με το ενδομήτριο και με την δημιουργία του πλακούντα. Να βρεις και μια διατροφολόγο που να 'χει ειδίκευση σε θέματα γονιμότητας και να ελέγξετε τυχόν δυασανεξίες, γιατί μπορεί να μην είναι η γλουτένη, αλλά κάποιο άλλο τρόφιμο στη δική σου περίπτωση, ο κάθε οργανσμός είναι διαφορετικός. Επειδή πάσχω από σοβαρή ενδομητρίωση, που κατά κανόνα δημιουργει τοξικό περιβάλλον στην μήτρα, μετά το χειρουργείο που έκανα για καθαρισμό όλων των συμφύσεων, άρχισα να χρησιμοποιώ τις Fertilovit Fendo, που είναι κατασκευασμένες ειδικά για γυναίκες με ενδομητρίωση που προσπαθούν για παιδί, και ακολούθησα για κάποιο διάστημα μια διατροφή με έμφαση στα αντιφλεγμονώδη, από ένα βιβλίο που αγόρασα για ενδομητρίωση και διατροφή (χωρίς γλουτένη, λακτόζη, απλούς υδατάνθρακες βλ. πατάτες) Και κατάφερα να μείνω έγκυος στα 40 μου, και χωρίς να είμαι γιατρός ειλικρινά πιστεύω πως αυτές οι αλλαγές στη διατροφή μαζί με τα συμπληρώματα με βοήθησαν, χωρίς φυσικά να παραβλέπω τον παραγοντα τύχη, γιατί σίγουρα στάθηκα πολύ τυχερή. Για την τύχη δεν μπορούμε να κάνουμε πολλά δυστυχώς, αλλά ό,τι άλλο περνάει από το χέρι μας, ας το κάνουμε, δεν έχουμε να χάσουμε κάτι. Καλό κουράγιο εύχομαι για τη συνέχεια κοπέλα μου, μακάρι η ταλαιπωρία σου να ήταν μέχρι εδώ κι από εδω και πέρα μόνο χαρές εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Επειδή δε σας θυμάμαι για να κάνω tag όλες... όσες θα ξανακάνετε προσπαθεια διέγερσης και γονιμοποιησης... Ρωτήστε τους γιατρούς σας για προσπάθεια με ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΕΣ ΕΚΚΟΛΑΠΤΟΜΕΝΕΣ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ!!!!! Είναι ένα βήμα μετά από το στάδιο της βλαστοκυστης δλδ έμβρυο 6ης μέρας...θα αναγράφει στην ποιότητα πχ. 5ΑΑ ή ότι ποιότητα έχει η καθεμία.... Μιλήστε κ συζυτηστε για την εκκόλαψη!!!! 

Νομίζω ότι η εκκόλαψη γίνεται και σε πιο μικρά έμβρυα,κάνω λάθος; γιατί η δική μου επιτυχημένη προσπάθεια  ήταν με εκκολαπτόμενο έμβρυο 4ης ημέρας (μορίδιο)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Νομίζω ότι η εκκόλαψη γίνεται και σε πιο μικρά έμβρυα,κάνω λάθος; γιατί η δική μου επιτυχημένη προσπάθεια  ήταν με εκκολαπτόμενο έμβρυο 4ης ημέρας (μορίδιο)!

Δεν γνωρίζω για πιο μικρά να πω με βεβαιότητα καθώς εγώ είχα βλαστοκυστες ... Υποθέτω ναι.... Εφόσον είναι υποβοηθουμενη την κάνουν στο εργαστήριο για να "βοηθήσουν"...όσο πιο πολλά τα κύτταρα της διαίρεσης τόσο πιο καλά να γίνει η εκκόλαψη....οπότε 4-5 ημερών είναι σχεδόν ίδια.... Διαβάζω ότι οι ΕΚΚΟΛΑΠΤΟΜΕΝΕΣ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ έχουν διπλάσιες πιθανότητες να εμφυτευτουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Μακάρι να είναι η πρώτη και τυχερή μου. Εάν δεν είναι δεν πειράζει πάμε για αλλά. Που θα πάει θα περάσουμε και εμείς στην απέναντι όχθη με φουσκωμένες κοιλίτσες!!!εσυ κοριτσάκι μου σε τι φάση βρίσκεσαι; Μωρε συγγνώμη σίγουρα έχεις πει αλλά είμαστε πολλές και χαονομαστε!!

Εγω ειμαι 41 εκανα πρωτη ηταν αρνητικη το σαββατο το εμαθα και σημερα μου ηρθε περιοδος οποτε πεμπτη θα μιλησω με το γιατρο για να δουμε ποτε θα ξαναξεκινησω διεγερση για να μαζεψω ωαρια κλπ κλπ Μακαρι να μπορει να γινει πιο αμεσα απο 3 μηνες που λενε τα κοριτσια ..αλλιως θα τον ρωτησω αν μπορώ να παρω εστω το ενα ωαριο αυτου του κυκλου φυσικα καπως ..δε τα ξερω κιολας καλά..απλα δε με παιρνει να καθυστερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Έκανα ηδη μια φορά αλλά δεν προχώρησε και κάποια στιγμή που δεν ξέρω ποτέ θα ξανά κάνω.! 

Καταλαβα..ιδια φαση με μενα δηλαδη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω ειμαι 41 εκανα πρωτη ηταν αρνητικη το σαββατο το εμαθα και σημερα μου ηρθε περιοδος οποτε πεμπτη θα μιλησω με το γιατρο για να δουμε ποτε θα ξαναξεκινησω διεγερση για να μαζεψω ωαρια κλπ κλπ Μακαρι να μπορει να γινει πιο αμεσα απο 3 μηνες που λενε τα κοριτσια ..αλλιως θα τον ρωτησω αν μπορώ να παρω εστω το ενα ωαριο αυτου του κυκλου φυσικα καπως ..δε τα ξερω κιολας καλά..απλα δε με παιρνει να καθυστερω..

Δυστυχώς δεν γίνεται νωρίτερα από 3 μήνες... πρέπει να φύγουν οι ορμόνες από το σώμα σου κ μετά να ξαναδοκιμάσεις... Για το φυσικό όμως αξίζει να το δεις γιατί αν δίνεις λίγα ωάρια γιατι να επιβαρύνεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis μου καλά είμαι...μετά την αποτυχημένη ΕΤ άρχισα να παίρνω με τη σειρά όλους τους γιατρούς...ο καθένας μου έλεγε το μακρύ του και το κοντό του οπότε μια ωραία ημέρα είπα:δε θα με τρελάνετε εσείς,θα σας τρελάνω εγώ... οπότε οργάνωσα ταξιδακια , ελπίζω να καταφέρω να πάω ρε γ&@#ο...και τον Ιούνιο πάω για 2η ΕΤ και βλέπουμε... σκέφτομαι και την υστεροσκοπηση...εσάς σας την πρότεινε ο γιατρός ή μπορούμε και να τη ζητήσουμε από μόνοι μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καταλαβα..ιδια φαση με μενα δηλαδη.. 

Επειδή δεν έχω προλάβει να τα διαβάσω όλα σε τι φάση είσαι κι εσυ.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Επειδή δεν έχω προλάβει να τα διαβάσω όλα σε τι φάση είσαι κι εσυ.;

Εκανα την πρωτη μου Εξωσω..το σαββατο 0,1 η χοριακη μου ,οποτε αναμονη για τη δευτερη προσπαθια..περιμενω απο γιατρο να μου πει ποτε ακριβως..αν μπορουσα θα ξεκιναγα αμεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Papadakis μου καλά είμαι...μετά την αποτυχημένη ΕΤ άρχισα να παίρνω με τη σειρά όλους τους γιατρούς...ο καθένας μου έλεγε το μακρύ του και το κοντό του οπότε μια ωραία ημέρα είπα:δε θα με τρελάνετε εσείς,θα σας τρελάνω εγώ... οπότε οργάνωσα ταξιδακια , ελπίζω να καταφέρω να πάω ρε γ&@#ο...και τον Ιούνιο πάω για 2η ΕΤ και βλέπουμε... σκέφτομαι και την υστεροσκοπηση...εσάς σας την πρότεινε ο γιατρός ή μπορούμε και να τη ζητήσουμε από μόνοι μας;

Εγω εκανα υστεροσκοπηση γιατί ειχα κυστες.αυτο το βλεπει ο γιατρος και συγκεκριμενα μου ειπε οτι δε θα προχωρησουμε σε εξωσω λογω των κυστων γιατί θα ειναι αποτυχια.απο οτι εχω διαβασει ομως καπιοι ηλιθιοι γιατροι δε στο λενε και τζαμπα οι εξωσωματικες ..πραγματικα καραφλιαςα με οτι εχω διαβασει.ποσο ζωα 1500€ μου κοστισε στο γενεσις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εκανα την πρωτη μου Εξωσω..το σαββατο 0,1 η χοριακη μου ,οποτε αναμονη για τη δευτερη προσπαθια..περιμενω απο γιατρο να μου πει ποτε ακριβως..αν μπορουσα θα ξεκιναγα αμεσα.

Κατάλαβα παντος λυπάμαι κοπέλα μου.! Εύχομαι η επόμενη να είναι και η τυχερή.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...