Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Α εμένα δεν μου είπαν κανονικά ο ιατρός τα βλέπει 

Εμένα μου το είχαν πει κ από το κέντρο να πω στη γραμματέα της επιτροπης να πάω νωρίτερα αλλά μου το είπε αυτή απο μόνη της όταν πήρα για ραντεβού.και εκείνη τη μέρα πήρε τηλ τον γιατρό της επιτροπής κ αλλάξαμε και την γνωμάτευση στην αίτηση.γιατί από το κέντρο είχαν γράψει ολιγοασθενοσπερμία αλλά σύμφωνα με αυτούς και το σπερμοδιάγραμμα που είχαμε είναι αζωοσπερμία.οπότε δε ταλαιπωρήθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liveloula88 είπε:

Εμένα μου το είχαν πει κ από το κέντρο να πω στη γραμματέα της επιτροπης να πάω νωρίτερα αλλά μου το είπε αυτή απο μόνη της όταν πήρα για ραντεβού.και εκείνη τη μέρα πήρε τηλ τον γιατρό της επιτροπής κ αλλάξαμε και την γνωμάτευση στην αίτηση.γιατί από το κέντρο είχαν γράψει ολιγοασθενοσπερμία αλλά σύμφωνα με αυτούς και το σπερμοδιάγραμμα που είχαμε είναι αζωοσπερμία.οπότε δε ταλαιπωρήθηκα

Α μια χαρά...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Η αλήθεια είναι πως δεν κατάλαβα πότε πέρασαν.Βοήθησαν όμως η δουλειά και οι πολλές ώρες ύπνου ???? Μακάρι να έρθουν τα ευχάριστα για όλες μας!

Αυτό είναι καλό!!!θα έρθουν κορίτσι μου!!❤️ Δεν γίνεται να μην έρθουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Κορίτσια έχετε ακούσει κάτι για απεργία μικροβιολόγων από Πέμπτη μέχρι Σάββατο;

Ναι έχω ακούσει από Πέμπτη μέχρι Σάββατο και εγώ τουλάχιστον εδώ που είμαι αρκετοί απεργούν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!Μπράβο Niki94... Καλή αρχή και καλή επιτυχία!!!!!!Και εγώ έκλεισα ραντεβού για 26 Ιουνίου τελικά...άρχισα να μαζεύω τα χαρτιά.....σε πόση ώρα σου έδωσαν απάντηση??Είναι αγχωτικό γενικότερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πέρασα σήμερα επιτροπή στη Θεσσαλονίκη. Απλη διαδικασια ειναι, ελεγχουν τον φάκελο όπως τον έχουν ετοιμάσει από το κέντρο . Δεν ήταν ακριβώς επιτροπή,  2 κύριες ήταν μάλλον γραμματεις. Στις περισσότερες βρήκαν κπ λαθακι αλλα ήταν εξυπηρετικες καθώς έλεγαν να διορθωθεί κ να ξαναπερασουν από την επομενη εβδομάδα με διορθωμενες γνωματεύσεις κλπ. 

Εμένα κόλλησαν λίγο στην ηλικία (32) κ οτι ειχα γνωματευση για μονο  1  σπερματεγχυση σε φυσικό κύκλο (στην πραγματικοτητα εχω κανει 2  κ ήδη έχω πάρει 5 φορές κλομιφαινη) αλλά εντέλει μ είπαν να πάω την άλλη εβδομάδα για την παραλαβή της απόφασης. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elenakii είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πέρασα σήμερα επιτροπή στη Θεσσαλονίκη. Απλη διαδικασια ειναι, ελεγχουν τον φάκελο όπως τον έχουν ετοιμάσει από το κέντρο . Δεν ήταν ακριβώς επιτροπή,  2 κύριες ήταν μάλλον γραμματεις. Στις περισσότερες βρήκαν κπ λαθακι αλλα ήταν εξυπηρετικες καθώς έλεγαν να διορθωθεί κ να ξαναπερασουν από την επομενη εβδομάδα με διορθωμενες γνωματεύσεις κλπ. 

Εμένα κόλλησαν λίγο στην ηλικία (32) κ οτι ειχα γνωματευση για μονο  1  σπερματεγχυση σε φυσικό κύκλο (στην πραγματικοτητα εχω κανει 2  κ ήδη έχω πάρει 5 φορές κλομιφαινη) αλλά εντέλει μ είπαν να πάω την άλλη εβδομάδα για την παραλαβή της απόφασης. 

 

Καλή αρχή με επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Καλημέρα!!!!Μπράβο Niki94... Καλή αρχή και καλή επιτυχία!!!!!!Και εγώ έκλεισα ραντεβού για 26 Ιουνίου τελικά...άρχισα να μαζεύω τα χαρτιά.....σε πόση ώρα σου έδωσαν απάντηση??Είναι αγχωτικό γενικότερα???

Σε ευχαριστώ εγώ πήγα με φουλ άγχος εμένα έκαναν περίπου 3 ώρες από την ώρα που εδωσα τα χαρτιά μου κανονικά δεν έχει άγχος ίσα ίσα μιλάς εκεί περνάει η ώρα σφερα εγώ απλά είμαι αγχώδεις σκέψου όταν με φώναξαν με το νούμερο μου λέω πάει με κόψανε και μόλις μου λέει αυτός πέρασες ήθελα να τον αγκαλιάσω και δάκρυσα γιατί μου έφυγε το αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης είναι 4 που ελέγχουν τα χαρτιά σου οπότε αν βρουν κάποιο λάθος σε φωνάζουν επιτόπου σου λένε και αν προλαβαίνεις πας την ίδια μερα Αλλιός σου δίνουν άλλη ημερομηνία με εκκρεμότητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Σε ευχαριστώ εγώ πήγα με φουλ άγχος εμένα έκαναν περίπου 3 ώρες από την ώρα που εδωσα τα χαρτιά μου κανονικά δεν έχει άγχος ίσα ίσα μιλάς εκεί περνάει η ώρα σφερα εγώ απλά είμαι αγχώδεις σκέψου όταν με φώναξαν με το νούμερο μου λέω πάει με κόψανε και μόλις μου λέει αυτός πέρασες ήθελα να τον αγκαλιάσω και δάκρυσα γιατί μου έφυγε το αγχος

Μπράβο κορίτσι μου!!!!Καλή αρχή σου εύχομαι!!!& όλα να πάνε τέλεια από εδώ και πέρα!!!!!Με ένα μωράκι γρήγορα στην αγκαλιά σας!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elenakii είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πέρασα σήμερα επιτροπή στη Θεσσαλονίκη. Απλη διαδικασια ειναι, ελεγχουν τον φάκελο όπως τον έχουν ετοιμάσει από το κέντρο . Δεν ήταν ακριβώς επιτροπή,  2 κύριες ήταν μάλλον γραμματεις. Στις περισσότερες βρήκαν κπ λαθακι αλλα ήταν εξυπηρετικες καθώς έλεγαν να διορθωθεί κ να ξαναπερασουν από την επομενη εβδομάδα με διορθωμενες γνωματεύσεις κλπ. 

Εμένα κόλλησαν λίγο στην ηλικία (32) κ οτι ειχα γνωματευση για μονο  1  σπερματεγχυση σε φυσικό κύκλο (στην πραγματικοτητα εχω κανει 2  κ ήδη έχω πάρει 5 φορές κλομιφαινη) αλλά εντέλει μ είπαν να πάω την άλλη εβδομάδα για την παραλαβή της απόφασης. 

 

Καλή επιτυχία Elenakii!!!!!Άντε όλες κοντά κοντά θα ήμαστε!!!!!??Να περάσει ο καιρός να πάω και εγώ να φεύγει το πρώτο άγχος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια υπάρχουν 9 κουτιά bemfola που λήγουν το 20 και 2 κουτιά gonal που λήγουν Σεπτέμβρη αν χρειάζεται κάποια ας στείλει άμεσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Πότε λέτε να κάνετε την προσπάθεια σας κορίτσια; εγώ λέω τώρα καλοκαίρι 

Και εμείς με το καλό καλοκαιράκι λέμε....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kppm είπε:

Καλή επιτυχία Elenakii!!!!!Άντε όλες κοντά κοντά θα ήμαστε!!!!!??Να περάσει ο καιρός να πάω και εγώ να φεύγει το πρώτο άγχος!!!!!

Ευχαριστώ!! Μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα τελικά! Αν έχεις όλες τις εξετάσεις κ τις γνωματεύσεις σωστές δε θα έχεις πρόβλημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kppm είπε:

Και εμείς με το καλό καλοκαιράκι λέμε....??

 Το 2020 θα ειμαστε ολες μανουλες ❤

Εμένα κάνει το κέντρο ανακαίνιση κ θα ανοίξει αρχές Σεπτέμβρη! Έπεσα  κ εδώ στην περίπτωση!! Βέβαια η γιατρός μ είπε ότι μπορω αν θέλω  να πάμε σε κπ άλλο κέντρο με την ίδια ως γιατρό κ να ξεκινήσουμε Ιούνιο. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αλλά τείνω στο να περιμένω να ανοίξει το κέντρο π έχω επιλέξει  ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elenakii είπε:

 Το 2020 θα ειμαστε ολες μανουλες ❤

Εμένα κάνει το κέντρο ανακαίνιση κ θα ανοίξει αρχές Σεπτέμβρη! Έπεσα  κ εδώ στην περίπτωση!! Βέβαια η γιατρός μ είπε ότι μπορω αν θέλω  να πάμε σε κπ άλλο κέντρο με την ίδια ως γιατρό κ να ξεκινήσουμε Ιούνιο. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αλλά τείνω στο να περιμένω να ανοίξει το κέντρο π έχω επιλέξει  ? 

Αμήν Παναγια μου!!!!!Να πας όπου  κ όταν νοιώσεις έτοιμη!!!!Ελπίζω φέτος να είναι η Χρόνια μας & να ζήσουμε το θαύμα...νομίζω ότι αν μου πουν ότι είμαι έγκυος δεν θα το πιστεύω...θα είναι από τις πιο ευτυχισμένες μέρες της ζωής μου.....❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Αμήν Παναγια μου!!!!!Να πας όπου  κ όταν νοιώσεις έτοιμη!!!!Ελπίζω φέτος να είναι η Χρόνια μας & να ζήσουμε το θαύμα...νομίζω ότι αν μου πουν ότι είμαι έγκυος δεν θα το πιστεύω...θα είναι από τις πιο ευτυχισμένες μέρες της ζωής μου.....❤❤

Ολα καλα θα πανε ?

Πράγματι κ σε μένα απίστευτο θα φαίνεται αν μάθω ότι ειμαι έγκυος!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αν μάθω ότι είναι έγκυος δεν θα το πιστεύω θα περιμένω να το δω και μετά θα το πιστέψω... Γιατί για εμάς είναι ένα όνειρο άπιαστο πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2019 at 9:05 ΜΜ, ο/η Katriniki είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου λογικό να αγχώνεσαι κ εγώ έτσι είμαι!!!θα έχουμε όμως όμορφα αποτελέσματα θα το δεις!!

Καλημέρα!!! Έτσι νομίζω κι εγω!!! Θα είμαστε τυχερές κι εμείς δεν μπορεί ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Καλά αν μάθω ότι είναι έγκυος δεν θα το πιστεύω θα περιμένω να το δω και μετά θα το πιστέψω... Γιατί για εμάς είναι ένα όνειρο άπιαστο πιστεύω 

Καλημερα!Τιο ιδιο νιωθω κιεγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Όχι, δεν πρέπει να πατήσεις κάτι. Είσαι δοκιμαστικό μέλος και καθυστερούν να φανούν τα μηνύματα σου! Πρέπει να φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις για να εμφανίζονται αμέσως...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...