Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δώρο γάμου


Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια! 
Θέλω τη βοήθεια σας.
Είμαι καλεσμένη σε πολλούς γάμους αυτό το καλοκαίρι και πραγματικά έχω ξεμείνει από ιδέες για δώρο γάμου.
Τι πρωτότυπα και οικονομικά δώρα έχετε να μου προτείνετε; 
Τι χρειαζόσασταν εσεις όταν παντρευτηκατε;
Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγά σιγά όντως αρχίζουν οι γάμοι κ οι βαπτίσεις!!Εχει ένα σαιτ στο ιντερνετ με πετσετες που σου βάζουν είτε ολόκληρο το όνομα του ζεύγους ή τα μονογράμματα!! Εμένα μ άρεσε ο βραστήρας που μου πήραν γτ δν είχα ήταν βολικός κ σετ με κολωνάτα ποτήρια γτ επίσης δν είχα κ πραγματικά μόνο μια γυναίκα μου έφερε τέτοια ποτήρια!!!Σκεύος φοντί αν δν κάνω λάθος έτσι λέγεται1!Είναι σαν μπολάκι που απο κάτω ζεσταίνει κ λιώνεις τυράκια ή σοκολάτα κ έχει πιρουνάκια κ βουτάς φρουτάκια ή ψωμάκια!!Και αν είναι κοντινοί σου άνθρωποι κ μπορείς να ξέρεις ότι η κοπέλα δν θα έχει πάρει είναι το βιβλίο των ευχών!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Δεν είναι πρωτότυπο αλλά εγω θα ήθελα σεντόνια καλής ποιοτητας! Αλλά το πιο πρωτότυπο δώρο που μου έκαναν και το λατρεύω είναι που πήραν μια φωτογραφία μας και ζωγράφισαν έναν πίνακα ολοιδιο. Πολύ ιδιαίτερο και πανέμορφο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! 

Έχω επίσης σκεφτεί σετ με κεραμικά μαχαίρια ή σετ για σερβίρισμα πίτσας. Συνεχίζω την αναζήτηση και περιμένω και άλλες ιδέες από όσες θέλουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! 

Έχω επίσης σκεφτεί σετ με κεραμικά μαχαίρια ή σετ για σερβίρισμα πίτσας. Συνεχίζω την αναζήτηση και περιμένω και άλλες ιδέες από όσες θέλουν! 

Και αυτό είναι ωραίο δωράκι!!Γτ κ τα μαχαίρια μασ είναι χρήσιμα!!Εγώ θέλω να πάρω τώρα σετ κουταλάκια γλυκού με λουλουδάκια ρομαντικά κ κανένας δν μου έφερε επίσης στον γάμο χχχαχαχαα!!!Μου φέρανε πολλά τηγάνια χρήσιμα δν λέω!!Και πυρεξ με καπάκι κ βάση είναι ωραίο γτ σε ένα καλό τραπέζι μπορείς να έχεις εκεί το φαγητό στο κέντρο του τραπεζιού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα! Στις μέρες μας πιστεύω ότι το καλύτερο είναι ένας φάκελος με χρήματα.. Όσα μπορεί ο καθένας. Έστω κ 30 ευρώ. (εκτος βέβαια αν μιλάμε για πολύ ευκαταστατο ζευγάρι). 

Θυμαμαι που μου κάναν δώρα βάζα, κ ποτήρια, κι εγω δεν είχα καν στο σπίτιου τραπεζαρία κ σύνθετο για να τα ακουμπισω. Με τα χρήματα που μαζέψαμε στον γάμο σουλουπωσαμε το σπίτι μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Θα συμφωνήσω με την @Lila..!

Παντρεύομαι το καλοκαίρι και πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα ήταν πιο χρήσιμο από οτιδήποτε. Λίγο πολύ έχουμε φτιάξει το σπίτι μας αφού μένουμε μαζί απ την αρχή σχεδόν της σχέσης οπότε τα περισσότερα απαραίτητα για ένα νοικοκυριό υπάρχουν!
Φυσικά όμως όταν έρχεται ένα δώρο το καλοδέχομαι..ήδη άρχισαν να έρχονται πετσέτες, σεντόνια, κουβέρτες κτλ κτλ, λέω ευχαριστώ με πλατύ χαμόγελο κ ας τα έχω διπλά κ τρίδιπλα!!! Κάποια στιγμή κάπου θα χρειαστούν!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...