Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας μανουλες και μελλουσες μανουλες.γεννησα με καισαρικη στις 15απριλιου.και θα ηθελα να ρωτησω ποσες μερες σας κρατησε το αιμα λοχειας και πως νοιωθατε την τομη σας?ρωταω γιατι δυο μερες ειχα  λιγο καφε αιμα και σημερα λιγες κηκιδες κοκκινο και νοιωθω μια ευαισθησια σημερα στην περιοχη της τομης ισως ειναι επειδη τεντωθηκα καπως στον υπνο και σηκωσα αρκετα το μπεμπη απο χθες το βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marytzein είπε:

Γεια σας μανουλες και μελλουσες μανουλες.γεννησα με καισαρικη στις 15απριλιου.και θα ηθελα να ρωτησω ποσες μερες σας κρατησε το αιμα λοχειας και πως νοιωθατε την τομη σας?ρωταω γιατι δυο μερες ειχα  λιγο καφε αιμα και σημερα λιγες κηκιδες κοκκινο και νοιωθω μια ευαισθησια σημερα στην περιοχη της τομης ισως ειναι επειδη τεντωθηκα καπως στον υπνο και σηκωσα αρκετα το μπεμπη απο χθες το βραδυ

Εγώ είχα αίμα 2-3 εβδομάδες αλλά όχι ίδια ροή συνεχώς, πότε λιγότερο πότε περισσότερο, κ μούδιασμα έχω σε μερικά σημεία όταν αγγίζω την κοιλιά μου αλλά είναι λογικό τόσα νεύρα μας έκοψαν κ θα πάρει καιρό να επανέλθουν, τελικά σε ποια εβδομάδα γεννησες; Αν δεν σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα είσαι εσύ που είχες θέμα με τον πλακούντα κ υπήρχε περίπτωση να γεννουσες νωρίτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Evi'sBaby είπε:

Εγώ είχα αίμα 2-3 εβδομάδες αλλά όχι ίδια ροή συνεχώς, πότε λιγότερο πότε περισσότερο, κ μούδιασμα έχω σε μερικά σημεία όταν αγγίζω την κοιλιά μου αλλά είναι λογικό τόσα νεύρα μας έκοψαν κ θα πάρει καιρό να επανέλθουν, τελικά σε ποια εβδομάδα γεννησες; Αν δεν σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα είσαι εσύ που είχες θέμα με τον πλακούντα κ υπήρχε περίπτωση να γεννουσες νωρίτερα..

Αυτη ειμαι εγω :)

γεννησα τελικα 35η εβδομαδα στις 18/3 και το μώρο εμεινε 15 μερες στη Μενν για να ανακτησει βαρος, ευτυχως κανενα αναπνευστικο η νευρολογικο θεμα.

το μονο που εχει ειναι ενα αιμαγγειωμα στο κεφαλακι της, επιφανειακο, ειναι μια κοκκινη φουσκαλα σα φραουλα φαντασου στο κεντρο του κεφαλιου, αυτο υποχωρει με το χρονο..

στεναχωριεμαι που το βλεπω αλλα τι να κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Αυτη ειμαι εγω :)

γεννησα τελικα 35η εβδομαδα στις 18/3 και το μώρο εμεινε 15 μερες στη Μενν για να ανακτησει βαρος, ευτυχως κανενα αναπνευστικο η νευρολογικο θεμα.

το μονο που εχει ειναι ενα αιμαγγειωμα στο κεφαλακι της, επιφανειακο, ειναι μια κοκκινη φουσκαλα σα φραουλα φαντασου στο κεντρο του κεφαλιου, αυτο υποχωρει με το χρονο..

στεναχωριεμαι που το βλεπω αλλα τι να κανω.

Αφού είστε και οι δύο γεροί και το μωρό υγιές, χωρίς σοβαρά προβλήματα υγείας αυτό είναι το σημαντικό! Η κοκκινίλα όπως λες υποχωρεί οπότε σε λίγο καιρό θα της φύγει και σε λίγο καιρό θα το έχετε ξεχάσει όλοι! Να είστε καλά!!! ☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα θεμα με τον πλακουντα ηταν χαμηλα.Ημουν ξαπλα απο τον 3μηνα.κρεβατι τουαλετα.τελικα νοσηλευτηκα για προωρες συσπασες.και βρηκαμε οτι το μωρο στην περιμετρο της κοιλιας εμενε 2βδομαδες πισω.ενω το υπολοιπο σωμα ηταν στις σωστες βδομαδες .σε 2υπερηχους μεσα σε 10μερες εδειξε γηρανση του πλακουντα.το μωρο δεν επαιρνε βαρος μονο 40γρ σε 10μερες.και το αμνιακο υγρο που εχει 10 το κατωτατο οριο ειχα 7.ετσι γεννησα στις 35&4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...