Μετάβαση σε περιεχόμενο

...


Guest

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κορίτσια.Είχα παρει κατι βιταμίνες ,τις fertilimax ,αλλα οσο κι ανα προσπαθησα μου ήταν αδύνατον να τις καταπιώ. Καμιά ιδέα;;Για να τις διαλυσω αποκλείται ,γιατι εχουν γεύση ψαριού..και μου φέρνουν αναγούλα.

Ειχα κατι άλλες τις pregnacare και ειπα να παρω αυτες.Ξέρετε ποσες φορές την ημέρα;;Και για ποσο καιρό;;

Εγώ κοπέλα μου έπαιρνα τις pragnacare μια φορά την ημέρα μετά το φαγητό... Όσο καιρό θες τις παίρνεις.... Το θέμα είναι ότι δεν βοηθάνε κ τόσο... Όταν ξεμπερδέψεις με τις επεμβάσεις κ πάνε όλα καλά. Θα κάνεις παρακολούθηση ωαριου και να σου δώσει κ τα χάπια που έπαιρνα εγώ, αν θυμάσαι που μόνο αυτά είναι για την ποιότητα κ ποσότητα των ωαρίων. Τα υπόλοιπα είναι απλά πολυβιταμινες....!!!!. ?❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2019 at 10:29 ΠΜ, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κοπέλα μου έπαιρνα τις pragnacare μια φορά την ημέρα μετά το φαγητό... Όσο καιρό θες τις παίρνεις.... Το θέμα είναι ότι δεν βοηθάνε κ τόσο... Όταν ξεμπερδέψεις με τις επεμβάσεις κ πάνε όλα καλά. Θα κάνεις παρακολούθηση ωαριου και να σου δώσει κ τα χάπια που έπαιρνα εγώ, αν θυμάσαι που μόνο αυτά είναι για την ποιότητα κ ποσότητα των ωαρίων. Τα υπόλοιπα είναι απλά πολυβιταμινες....!!!!. ?❤️?

Καλως το!Ναι θυμαμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλως το!Ναι θυμαμαι..Ειχα διαβασει οτι δεν κανουν για μεγαλες ηλικιες...Κι εκεινος δεν μου ειπε κατι.Τ παντων.Ας ξεμπερδευω με τις επεμβασεις και βλεπουμε.Πως παει η εγκυμοσυνη;;

Ναι βλέπεις και κάνεις. ? Μολις γυρίσαμε από το γιατρό όλα καλά. 4.5 εκατοστά είμαστε για τη ώρα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Οι βιταμίνες Fertility max είναι σαφώς καλύτερες από τις pregnacare γιατί έχουν και DHea μέσα..η Dhea ρίχνει την FSh. οι βιταμινες αυτές είναι κυρίως για γυναίκες με χαμηλό απόθεμα ωαρίων κτλ.. τις επαιρνα και εγώ ένα 3μηνο, είμαι 41 με ΑΜΗ 0,1 (πριν 1 χρόνο τη μέτρησα) Μου τις είχε δώσει ο εξωσωματικος και μου είπε πει βέβαια να έχω κατά νου πως δεν κάνουν και θαύματα! Αλλά γενικώς βοηθάνε.. άλλες 2 γνωστές μου  που κάνουν εξωσωματική σε άλλα κέντρα τους πρότειναν τις ίδιες..Επίσης μου τις πρότεινε και η εμβρυολογος του κέντρου..  η δοσολογία στο κουτί είναι 1 πρωί, 1 βράδυ. Εμένα μου είχε πει να παίρνω 3 την ημέρα όμως (για περισσότερη Dhea) αλλά εγώ βρήκα από την ίδια εταιρία χαπακια με σκέτη Dhea και έπαιρνα πρωί βράδυ από ένα fertility max και μεσημέρι ένα χαπάκι dhea σκέτο.. 

Ειναι μεγάλο το χάπι ναι αλλά είναι ψυχολογικό καθαρά! σκέψου πως οι μπουκιές που καταπίνεις ειναι μεγαλύτερες από το χαπάκι.. μήπως να βάζεις λίγο λαδακι;  και γενικά βοηθάει να βάζεις το χάπι πίσω πίσω στο λαιμό και με μια μεγάλη γουλιά νερό να το καταπίνεις.. 

μια άλλη λύση είναι να πάρεις άλλες βιταμίνες και να τις συνδυάσεις με  χαπακια σκέτη Dhea που  είναι μικρά.. 

καλη επιτυχία! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2019 at 4:10 ΜΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλησπέρα! Οι βιταμίνες Fertility max είναι σαφώς καλύτερες από τις pregnacare γιατί έχουν και DHea μέσα..η Dhea ρίχνει την FSh. οι βιταμινες αυτές είναι κυρίως για γυναίκες με χαμηλό απόθεμα ωαρίων κτλ.. τις επαιρνα και εγώ ένα 3μηνο, είμαι 41 με ΑΜΗ 0,1 (πριν 1 χρόνο τη μέτρησα) Μου τις είχε δώσει ο εξωσωματικος και μου είπε πει βέβαια να έχω κατά νου πως δεν κάνουν και θαύματα! Αλλά γενικώς βοηθάνε.. άλλες 2 γνωστές μου  που κάνουν εξωσωματική σε άλλα κέντρα τους πρότειναν τις ίδιες..Επίσης μου τις πρότεινε και η εμβρυολογος του κέντρου..  η δοσολογία στο κουτί είναι 1 πρωί, 1 βράδυ. Εμένα μου είχε πει να παίρνω 3 την ημέρα όμως (για περισσότερη Dhea) αλλά εγώ βρήκα από την ίδια εταιρία χαπακια με σκέτη Dhea και έπαιρνα πρωί βράδυ από ένα fertility max και μεσημέρι ένα χαπάκι dhea σκέτο.. 

Ειναι μεγάλο το χάπι ναι αλλά είναι ψυχολογικό καθαρά! σκέψου πως οι μπουκιές που καταπίνεις ειναι μεγαλύτερες από το χαπάκι.. μήπως να βάζεις λίγο λαδακι;  και γενικά βοηθάει να βάζεις το χάπι πίσω πίσω στο λαιμό και με μια μεγάλη γουλιά νερό να το καταπίνεις.. 

μια άλλη λύση είναι να πάρεις άλλες βιταμίνες και να τις συνδυάσεις με  χαπακια σκέτη Dhea που  είναι μικρά.. 

καλη επιτυχία! 

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις κατατοπιστικες πληροφορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τις κατατοπιστικες πληροφορίες.Θα ψαξω τα χαπακια που ειπες.Να εισαι καλα!Σε ποια φάση εισαι;; κι εγω εχω ΑΜΗ  0,03..

Αυτές είναι https://www.vita4you.gr/el/ams-dhea-25-mg-60-tablets επίσης πολλοί έξωσωματικοι δίνουν συνδυασμό Fertility Max και Ovamax.. πάλι της ίδιας εταιρίας είναι οι Ovamax.. 

Και εμένα η ΑΜΗ μου είναι 0.1 και σε ένα άλλο εργαστήριο που την  είχα κάνει την ίδια περίοδο  μου είχε βγει 0,05 αλλά για συναισθηματικούς λόγους κράτησα το 0,1!! Η FSh μου μια φορά που την έκανα 21 και μετά από μερικούς μήνες σε πιο καλό μικροβιολογικό βγήκε  14,5, ίσως βοήθησε που επαιρνα και τη dhea..από τότε δεν ξανάσχοληθηκα με όρμονολογικες, δεν έχει νόημα θεωρώ.. Αλλά έχω πολύ σταθερό κύκλο, 26-29 ημερών.. 

Είμαι σε φάση συλλογής ωαρίων  σε φυσικό τροποποιημένο κύκλο.. Στην ουσία φυσικός κύκλος αλλά ενισχύουμε με μικρή δόση ενέσιμων Φαρμάκων το ένα ωάριο και το παίρνουμε.. 

 Ξεκίνησα πέρσι τον Ιούνιο πρώτη φορά με κανονική δόση φαρμάκων την πρώτη εξωσωματική και δεν είχα ανταπόκριση στα φάρμακα.. όποτε από Σεπτέμβρη το γυρίσαμε σε φυσικό τροποποιημένο.. έχω κάνει 7 ωοληψιες από τον Σεπτέμβριο και κατάφερα να μαζέψω  2 έμβρυα που είναι στην κατάψυξη.. Θέλω να μαζέψω ακόμα 1-2 για να έχω πιο πολλές πιθανότητες. Μια δύσκολη ψυχοφθόρα διαδικασία. Αλλά η μοναδική λύση για περίπτωση σαν τη δίκη μας!

εσυ τι θα κάνεις γενικά; Έχω διαβάσει λίγο για την περίπτωση σου.. εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλησπέρα! Οι βιταμίνες Fertility max είναι σαφώς καλύτερες από τις pregnacare γιατί έχουν και DHea μέσα..η Dhea ρίχνει την FSh. οι βιταμινες αυτές είναι κυρίως για γυναίκες με χαμηλό απόθεμα ωαρίων κτλ.. τις επαιρνα και εγώ ένα 3μηνο, είμαι 41 με ΑΜΗ 0,1 (πριν 1 χρόνο τη μέτρησα) Μου τις είχε δώσει ο εξωσωματικος και μου είπε πει βέβαια να έχω κατά νου πως δεν κάνουν και θαύματα! Αλλά γενικώς βοηθάνε.. άλλες 2 γνωστές μου  που κάνουν εξωσωματική σε άλλα κέντρα τους πρότειναν τις ίδιες..Επίσης μου τις πρότεινε και η εμβρυολογος του κέντρου..  η δοσολογία στο κουτί είναι 1 πρωί, 1 βράδυ. Εμένα μου είχε πει να παίρνω 3 την ημέρα όμως (για περισσότερη Dhea) αλλά εγώ βρήκα από την ίδια εταιρία χαπακια με σκέτη Dhea και έπαιρνα πρωί βράδυ από ένα fertility max και μεσημέρι ένα χαπάκι dhea σκέτο.. 

Ειναι μεγάλο το χάπι ναι αλλά είναι ψυχολογικό καθαρά! σκέψου πως οι μπουκιές που καταπίνεις ειναι μεγαλύτερες από το χαπάκι.. μήπως να βάζεις λίγο λαδακι;  και γενικά βοηθάει να βάζεις το χάπι πίσω πίσω στο λαιμό και με μια μεγάλη γουλιά νερό να το καταπίνεις.. 

μια άλλη λύση είναι να πάρεις άλλες βιταμίνες και να τις συνδυάσεις με  χαπακια σκέτη Dhea που  είναι μικρά.. 

καλη επιτυχία! 

 

Πολύ ωραία και κατατοπιστικα τα είπες, θα τα έχω υπόψη μου κι εγώ από τη στιγμή που σταμάτησα τις pregnacare με τις οποίες μεγάλωσε κι ο κύκλος μου (ίσως τυχαίο να είναι βέβαια). Καλή συνέχεια στην ωοληψια, να έχεις σύντομα κι άλλα αυγουλακια έτοιμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2019 at 9:50 ΜΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Αυτές είναι https://www.vita4you.gr/el/ams-dhea-25-mg-60-tablets επίσης πολλοί έξωσωματικοι δίνουν συνδυασμό Fertility Max και Ovamax.. πάλι της ίδιας εταιρίας είναι οι Ovamax.. 

Και εμένα η ΑΜΗ μου είναι 0.1 και σε ένα άλλο εργαστήριο που την  είχα κάνει την ίδια περίοδο  μου είχε βγει 0,05 αλλά για συναισθηματικούς λόγους κράτησα το 0,1!! Η FSh μου μια φορά που την έκανα 21 και μετά από μερικούς μήνες σε πιο καλό μικροβιολογικό βγήκε  14,5, ίσως βοήθησε που επαιρνα και τη dhea..από τότε δεν ξανάσχοληθηκα με όρμονολογικες, δεν έχει νόημα θεωρώ.. Αλλά έχω πολύ σταθερό κύκλο, 26-29 ημερών.. 

Είμαι σε φάση συλλογής ωαρίων  σε φυσικό τροποποιημένο κύκλο.. Στην ουσία φυσικός κύκλος αλλά ενισχύουμε με μικρή δόση ενέσιμων Φαρμάκων το ένα ωάριο και το παίρνουμε.. 

 Ξεκίνησα πέρσι τον Ιούνιο πρώτη φορά με κανονική δόση φαρμάκων την πρώτη εξωσωματική και δεν είχα ανταπόκριση στα φάρμακα.. όποτε από Σεπτέμβρη το γυρίσαμε σε φυσικό τροποποιημένο.. έχω κάνει 7 ωοληψιες από τον Σεπτέμβριο και κατάφερα να μαζέψω  2 έμβρυα που είναι στην κατάψυξη.. Θέλω να μαζέψω ακόμα 1-2 για να έχω πιο πολλές πιθανότητες. Μια δύσκολη ψυχοφθόρα διαδικασία. Αλλά η μοναδική λύση για περίπτωση σαν τη δίκη μας!

εσυ τι θα κάνεις γενικά; Έχω διαβάσει λίγο για την περίπτωση σου.. εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! 

 

Καλημερα κοπελα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοπελα μου!Σχεδον ιδιες ειναι οι περιπτωσεις μας.Εκανα κ εγω πριν 2 χρονια περιπου προσπαθεια εξωσωματικης και διεγερσης με ενεσεις αλλα δεν ανταποκρίθηκα .Ειχα μονο ενα ωαριο και δεν προχωρησε.Απο εκει κ επειτα προχωρούσαμε μονοι μας και ειχαμε μια βιοχημικη. Κάποιες φορές ανεβασμενη η χοριακη ως το 4,5 και σταματουσε και αδιαθετουσα.Να σημειώσω ειμαι 42 και κάποιους μήνες.

Τελευταία βρήκαμε σε ενα χειρουργείο υστεροσκόπησης ,για αφαίρεση πολύποδα ,οτι εχω διαφραγματική μήτρα. Θα προχωρήσουμε σε νεα υστεροσκόπηση και επειτα θα παμε με φυσικο κύκλο λήψη ωαρίων.Δεν ξέρω τι εννοείς οταν γράφεις τροποποιημένο ,δεν εχω συζητήσει με το γιατρό την πορεία ,γατι προέχει το χειρουργείο ,που απο οτι μου λεει και είνει θετικος ,μετα΄θα τα καταφέρουμε.Μακαρι!

Είναι δυσκολη η διαδικασια της ωοληψίας;;Θέλει συνεχώς παρακολούθηση;;Γίνεται με μέθη;;Και στοιχίζει ακριβα;;Πολλες οι απορρίες μου ,αλλα όπως και να εχει είνει ο μόνος δρόμος και γαι εμας.

Σου ευχομαι απο καρδιάς να πάνε όλα καλα και να μας ανακοινώσεις σύντομα τα ευχάριστα!

Να προχωρήσουν ολα καλα απο εδω και μπρος !Καλή δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο φυσικός κύκλος είναι η παρακολούθηση του ενός και μοναδικού ωαρίου που μεγάλωνει.. Η διαφορά με τον φυσικό τροποποιημένο είναι η εξής:  Στον φυσικό κύκλο ξεκινάς παρακολούθηση από 8η μέρα του κύκλου και περίπου μέρα παρα μέρα πας για υπέρηχο (περίπου 4-5 υπέρηχοι στον κύκλο) επίσης  σου μετράνε οιστρογόνα..  δεν παίρνεις τίποτα από φάρμακα  παρα μόνο όταν κρίνει ο γιατρός πως είναι κατάλληλη η ώρα κάνεις ovitrelle και πας για ωοληψια  36 ώρες μετά. Ο φυσικός κύκλος είναι είναι δύσκολος γιατί το ωάριο είναι απρόβλεπτο και ειδικά όσο μεγαλώνουμε, πχ μπορεί να σπάσει νωρίτερα και να ακυρωθεί ο κύκλος, ή να μην μεγαλώνει καλά.. όποτε συνήθως οι γιατροί επιλέγουν φυσικό τροποποιημένο για να είναι σίγουροι πως είναι όλα ελεγχόμενα . Δηλαδή παρακολούθηση πάλι του ενός ωαρίου με υπέρηχο από την 8η ημέρα,  μέρα παρα μέρα και όταν κρίνει ο γιατρός πως πήρε μπροστά (γύρω στη 12η μερα σε μένα) τότε μικρή δόση ενέσιμων φαρμάκων, τα γνωστά φάρμακα της εξωσωματικής  για ενίσχυση του ωαρίου και ενέσιμα φάρμακα ανταγωνιστές μαζί για να μην σπάσει νωριτερα και το χάσουμε.. 3 ημέρες παίρνω φάρμακα περίπου, πολύ μικρή δόση..  μετά Οvitrelle και ωοληψια. Δεν είναι δύσκολη η ωοληψια, χωρίς μέθη γιατί  είναι μόνο ένα ωάριο και δεν αξίζει νάρκωση. Το θέμα είναι πως φυσικά με μικρό  απόθεμα η ποιότητα των ωάριων δεν είναι τόσο  καλή. Από τις 7 ωοληψιες που κάναμε και τα 7 ωάρια που πήραμε μόνο τα 2 προχώρησαν σε έμβρυα.. επίσης πρόσεξα πως όταν έκανα τη διαδικασία  κάθε μήνα δεν έβγαιναν καλά τα ωάρια. Αυτά τα 2 που έγιναν έμβρυα ήταν όταν άφηνα κένο τον κύκλο πριν.. Απο κόστος αναλόγως το κέντρο, με έχουν μάθει τώρα και μου κάνουν καλύτερες τιμές. Περίπου βγαίνει ένα 400αρι το μήνα οι υπέρηχοι και η ωοληψια. Μπορείς να ζητήσεις πακέτο ωοληψια+ Εμβρυομεταφορα.. 

Ενα άλλο tip είναι πως ο άντρας μου έδωσε σπερμα από πριν και το βάλαμε κατάψυξη . Μια φορά που θα δώσουν σπέρμα  το χωρίσουν σε  4-5 φιαλίδια. Έτσι  σε κάθε ωοληψια ξεπαγώνουν ένα.. 2 φορες έχει δώσει και έχουμε απόθεμα τώρα.. έτσι δεν χρειάζεται να έχω άγχος την ημέρα της ωοληψιας πού θα είναι με τη δουλειά του και αν θα βολέψει να έρθει..  

Στη θέση σου θα δοκίμαζα φυσικούς και αν έβλεπα πως δεν, θα το πήγαινα σύντομα  με δανεικά.. είναι η πιο σίγουρη και αποτελεσματική μέθοδος για να γινεις γρήγορα μανούλα.. Εγώ το πιέζω λίγο παραπάνω γιατί έχουμε ήδη ένα παιδάκι 3,5 χρόνων αλλά έχω σκεφτεί πως μάλλον αυτό θα είναι η επόμενη κίνηση αν δεν πετύχουν όλες αυτές οι πρόσπαθειες που κάνω εδώ και τόσο καιρό.. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τα χειρουργεία κτλ.. που θα πάνε δηλαδή! Αυτό είναι το ένα κομμάτι πολύ βασικό φυσικά.. το άλλο ομως είναι η ποσότητα και η ποιότητα των ωαρίων το οποίο είναι και το πιο δύσκολο κομμάτι στην ηλικία μας..Όλα τα άλλα φτιάχνονται!

Αν έχεις άλλες απορίες και μπορω να βοηθήσω ευχαρίστως! Καλή επιτυχία!!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2019 at 9:41 ΠΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ο φυσικός κύκλος είναι η παρακολούθηση του ενός και μοναδικού ωαρίου που μεγάλωνει.. Η διαφορά με τον φυσικό τροποποιημένο είναι η εξής:  Στον φυσικό κύκλο ξεκινάς παρακολούθηση από 8η μέρα του κύκλου και περίπου μέρα παρα μέρα πας για υπέρηχο (περίπου 4-5 υπέρηχοι στον κύκλο) επίσης  σου μετράνε οιστρογόνα..  δεν παίρνεις τίποτα από φάρμακα  παρα μόνο όταν κρίνει ο γιατρός πως είναι κατάλληλη η ώρα κάνεις ovitrelle και πας για ωοληψια  36 ώρες μετά. Ο φυσικός κύκλος είναι είναι δύσκολος γιατί το ωάριο είναι απρόβλεπτο και ειδικά όσο μεγαλώνουμε, πχ μπορεί να σπάσει νωρίτερα και να ακυρωθεί ο κύκλος, ή να μην μεγαλώνει καλά.. όποτε συνήθως οι γιατροί επιλέγουν φυσικό τροποποιημένο για να είναι σίγουροι πως είναι όλα ελεγχόμενα . Δηλαδή παρακολούθηση πάλι του ενός ωαρίου με υπέρηχο από την 8η ημέρα,  μέρα παρα μέρα και όταν κρίνει ο γιατρός πως πήρε μπροστά (γύρω στη 12η μερα σε μένα) τότε μικρή δόση ενέσιμων φαρμάκων, τα γνωστά φάρμακα της εξωσωματικής  για ενίσχυση του ωαρίου και ενέσιμα φάρμακα ανταγωνιστές μαζί για να μην σπάσει νωριτερα και το χάσουμε.. 3 ημέρες παίρνω φάρμακα περίπου, πολύ μικρή δόση..  μετά Οvitrelle και ωοληψια. Δεν είναι δύσκολη η ωοληψια, χωρίς μέθη γιατί  είναι μόνο ένα ωάριο και δεν αξίζει νάρκωση. Το θέμα είναι πως φυσικά με μικρό  απόθεμα η ποιότητα των ωάριων δεν είναι τόσο  καλή. Από τις 7 ωοληψιες που κάναμε και τα 7 ωάρια που πήραμε μόνο τα 2 προχώρησαν σε έμβρυα.. επίσης πρόσεξα πως όταν έκανα τη διαδικασία  κάθε μήνα δεν έβγαιναν καλά τα ωάρια. Αυτά τα 2 που έγιναν έμβρυα ήταν όταν άφηνα κένο τον κύκλο πριν.. Απο κόστος αναλόγως το κέντρο, με έχουν μάθει τώρα και μου κάνουν καλύτερες τιμές. Περίπου βγαίνει ένα 400αρι το μήνα οι υπέρηχοι και η ωοληψια. Μπορείς να ζητήσεις πακέτο ωοληψια+ Εμβρυομεταφορα.. 

Ενα άλλο tip είναι πως ο άντρας μου έδωσε σπερμα από πριν και το βάλαμε κατάψυξη . Μια φορά που θα δώσουν σπέρμα  το χωρίσουν σε  4-5 φιαλίδια. Έτσι  σε κάθε ωοληψια ξεπαγώνουν ένα.. 2 φορες έχει δώσει και έχουμε απόθεμα τώρα.. έτσι δεν χρειάζεται να έχω άγχος την ημέρα της ωοληψιας πού θα είναι με τη δουλειά του και αν θα βολέψει να έρθει..  

Στη θέση σου θα δοκίμαζα φυσικούς και αν έβλεπα πως δεν, θα το πήγαινα σύντομα  με δανεικά.. είναι η πιο σίγουρη και αποτελεσματική μέθοδος για να γινεις γρήγορα μανούλα.. Εγώ το πιέζω λίγο παραπάνω γιατί έχουμε ήδη ένα παιδάκι 3,5 χρόνων αλλά έχω σκεφτεί πως μάλλον αυτό θα είναι η επόμενη κίνηση αν δεν πετύχουν όλες αυτές οι πρόσπαθειες που κάνω εδώ και τόσο καιρό.. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τα χειρουργεία κτλ.. που θα πάνε δηλαδή! Αυτό είναι το ένα κομμάτι πολύ βασικό φυσικά.. το άλλο ομως είναι η ποσότητα και η ποιότητα των ωαρίων το οποίο είναι και το πιο δύσκολο κομμάτι στην ηλικία μας..Όλα τα άλλα φτιάχνονται!

Αν έχεις άλλες απορίες και μπορω να βοηθήσω ευχαρίστως! Καλή επιτυχία!!  

 

..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ!Εισαι τοσο αναλυτικη και κατατοπιστική!Εμφανίστηκες την κατάλληλη στιγμή για να μου λύσεις τόσες απορίες!Ειλικρινά σε ευχαριστώ πολυ!Μόλις ξεκινήσουμε την διαδικασία και γνωρίζω την πορεία που θα ακολουθήσουμε θα σε ενημερώσω.Η αλήθεια είναι οτι μας έχουν προτείνει τα δανεικά αλλά αμφιταλαντευόμαστε ακόμα..Έχω καλό προαίσθημα οτι θα τα καταφέρουμε με φυσικό κύκλο..Θα δείξει αν βγει αληθινό.Ένα ενα τα βήματα και βλέπουμε...Να είσαι καλα,γερή και δυνατή και να χαίρεσαι το παιδάκι σου και σύντομα να έρθουν και άλλα παιδάκια να συμπληρώσουν την ευτυχία σας! Τα φιλιά μου!

Ευχαριστω πολύ!! ευχομαι συντομα να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
    • Είχα κλείσει τηλεφωνικά το ραντεβού και δε μου το είπε ποτέ κανένας αλλά ούτε κι όταν πήγα εκεί μου ζήτησαν κάτι! 
    • Α δεν έκανες τεστ Ε; Ωχ κατάλαβα 😂 εγώ έχω ραντεβού 12:15 όποτε θα μεσημεριάσει! Δεν πειράζει χαλάλι 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...