Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω τόσο πολυ δευτερο παιδι και έχω καθυστέρηση 8 μερες με δυο αρνητικα τεστ


Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά και Καλό μήνα με υγεία 

Μετά την τελευταία φυσική αποβολή δειλά προσπαθουμε για δευτερο παιδακι . Με σήμερα έχω 8 μέρες καθυστέρηση . Ο κυκλος μου ασταθής από 27 έως 37 ημέρες. Εκανα ένα τεστ την 28η ημέρα και βγήκε αρνητικό, είπα να που θα έρθει ? αόλα τίποτα έκανα και ένα τεστ το πρωι του Πάσχα μήπως και έχω το ευχάριστο νέο, για να το ανακοινώσω στο γιορτινό τραπέζι αλλά παλι βγήκε αρνητικό. Η καθυστέρηση συνεχίζεται ακόμη. Πείτε μου την γνώμη σας να περιμένω ή να επικοινωνήσω με τον γυναικολόγο μου ( δεν θέλω να λάβω φάρμακα για να αδιάθετησω) και θα ζω ακόμη 2,5 + χρονών

 

Σας Ευχαριστώ για την υπομονή σας 

 

Καλο και Ευλογημένο μήνα και μακάρι ο, τι επιθυμείτε να το λάβετε 

Επεξεργάστηκε από Lolita86
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου λεγαν ολοι θαρθει το δεύτερο θαρθει κ δε πίστευα κανενα. Γεννησα με χιλια ζορια το γιο μου που τωρα είναι 10χρονων. Εκτοτε προσπαθουσα για δεύτερο. Τπτ.δεν εμένα με τπτ. Απειρα τεστ χοριακες καθυστέρησεις κλαματα. Ζηλευα οποια κοπέλα μου λεγε πως έμεινε ξανα έγκυος χωρις να το θελω. Κ μετα τα Χριστούγεννα τουπππππ. Ενα θετικό τεστ. Μετα από τοσΑ χρονια. Εχε πιστη κ υπομονη. Προσευχησου κ η Παναγία θα σου στείλει το θαύμα. Οταν ομως έρθει η ώρα. Εγω σκέφτομουν πως ηδη εχω ενα παιδάκι ενω υπάρχουν γυναίκες που που προσπαθούν χρόνια για ενα μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Termi είπε:

Μου λεγαν ολοι θαρθει το δεύτερο θαρθει κ δε πίστευα κανενα. Γεννησα με χιλια ζορια το γιο μου που τωρα είναι 10χρονων. Εκτοτε προσπαθουσα για δεύτερο. Τπτ.δεν εμένα με τπτ. Απειρα τεστ χοριακες καθυστέρησεις κλαματα. Ζηλευα οποια κοπέλα μου λεγε πως έμεινε ξανα έγκυος χωρις να το θελω. Κ μετα τα Χριστούγεννα τουπππππ. Ενα θετικό τεστ. Μετα από τοσΑ χρονια. Εχε πιστη κ υπομονη. Προσευχησου κ η Παναγία θα σου στείλει το θαύμα. Οταν ομως έρθει η ώρα. Εγω σκέφτομουν πως ηδη εχω ενα παιδάκι ενω υπάρχουν γυναίκες που που προσπαθούν χρόνια για ενα μωρό 

Αυτο ακριβώς σκεφτομαι και εγώ έχω τουλάχιστον ένα και Δοξάζω  Τον Θεό για αυτό να μου είμαι γέρος και δυνατός , αλλά μετά την φυσική αποβολή ένα άγχος το έχω..!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ, είναι Ευλογία Θεου τα παιδια , για αυτό προσευχομαι κάθε βράδυ και για τις γυναίκες που δυσκολεύονται να αποκτήσουν να τα καταφέρουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου με το καλό να ξαναμεινεις έγκυος,!!!

Και εγώ μετά από 8χρονια προσπάθειας ο Θεός μου έστειλε τη κορούλα μου!!!Και εγώ θα ήθελα ακόμα ένα αλλά όπως λες και εσύ ας το δώσει σε κάποια κοπέλα που παλεύει για ένα μωράκι.Εμενα ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΏ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ!!!

Μην αγχώνεσαι αν είναι ο Θεός θα στο στείλει τη κατάλληλη στιγμή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη κορίτσι μου επειδή το ίδιο ακριβώς όμως έπαθα κ εγώ αυτό το μήνα με 15 μέρες καθυστέρηση κ με σταθερούς κύκλους πάντα και αρνητικά 2 τεστ που επιβεβαιώθηκαν χθες που τελικά αδιαθετισα σου λέω ότι δεν είσαι από την  εμπειρία  την δική μου κ εγώ  διαβάζα ότι μπορεί  να  μην  δείχνει  το  τεστ κ  από γυναίκα  σε γυναίκα  διαφορετικά  αλλά  τελικά μια  χαρά  δείχνουν σου εύχομαι να είσαι τυχερή κ να έγινε μια καθυστερημένη  σύλληψη κ να δείξει σε λίγες μερικές ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

Κορίτσι μου με το καλό να ξαναμεινεις έγκυος,!!!

Και εγώ μετά από 8χρονια προσπάθειας ο Θεός μου έστειλε τη κορούλα μου!!!Και εγώ θα ήθελα ακόμα ένα αλλά όπως λες και εσύ ας το δώσει σε κάποια κοπέλα που παλεύει για ένα μωράκι.Εμενα ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΏ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ!!!

Μην αγχώνεσαι αν είναι ο Θεός θα στο στείλει τη κατάλληλη στιγμή!!

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!

@MamaioannasΜπράβο σου γι αυτό που είπες.. πραγματικά σε θαυμάζω δεν το έχω διαβάσει απο καμια που προσπαθεί για δεύτερο να το λέει αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ καταλαβαίνω το φοβο κ τη στεναχώρια σου. Είμαι 20εβδομαδων(αυριο δλδ) κ τρεμω αποβολες κ μη πάθει κάτι το μωρό. Πριν την πρωτη μου εγκυμοσύνη στο γιο μου πουναι δεκα ειχα μια παλινδρόμηση στις 12βδομαδες.ε εχω παθει φοβια..... Εσυ ποσο ησουν?? Κ τι είναι η φυσική αποβολη??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

@MamaioannasΜπράβο σου γι αυτό που είπες.. πραγματικά σε θαυμάζω δεν το έχω διαβάσει απο καμια που προσπαθεί για δεύτερο να το λέει αυτό. 

Το λέω κορίτσι μου γιατί πόνεσα πολύ 8χρονια που προσπαθούσα....να μη περνάνε κοπέλες τέτοιο πόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mamaioannas είπε:

Το λέω κορίτσι μου γιατί πόνεσα πολύ 8χρονια που προσπαθούσα....να μη περνάνε κοπέλες τέτοιο πόνο!!

Τα περνάω και εγω πέντε χρονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημοσίευση (επξεργάστηκε)
στις πριν 2 ώρες, ο/η Termi είπε:

Εγώ καταλαβαίνω το φοβο κ τη στεναχώρια σου. Είμαι 20εβδομαδων(αυριο δλδ) κ τρεμω αποβολες κ μη πάθει κάτι το μωρό. Πριν την πρωτη μου εγκυμοσύνη στο γιο μου πουναι δεκα ειχα μια παλινδρόμηση στις 12βδομαδες.ε εχω παθει φοβια..... Εσυ ποσο ησουν?? Κ τι είναι η φυσική αποβολη??? 

Ολα ευχομαι να πανε με το καλό και να μην φοβάσαι να είσαι αισιόδοξη και να απολαμβάνεις την κάθε μέρα σου. Η εγκυμοσύνη είναι η πιο όμορφη περιοδος της κάθε γυναίκας. Να κάνεις θετικές σκεψεις και να προσεχευσαι . Να θυμασαι οτι όλα τα καταλαβαίνουν τα σποράκια μας. Φυσική αποβολή είναι όταν  για, αγνωστους λόγους ( ίσως " Κακό " DNA) ο οργανισμός αποβάλλει αυτόματα το έμβρυο. Δεν ημουν ουτε 2μηνων ! 

Σε εσένα όλα θα πανε καλα στο ευχομαι από καρδιάς ?

Επεξεργάστηκε από Lolita86
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ πολυ κ σου εύχομαι με το καλο ενα ιετικο αποτέλεσμα.... Εχω δυο γιατρούς. Επειδη το σπορι μου φαινόταν μια βδομάδα περίπου πισω μου πε ο ενας γιατρός η καθυστερημενη συλληψη η θα παλινδρόμησει. Τρελάθηκα. Πεθανα από το φοβο μου. Ευτυχώς ειχε αδικο κ το μωρό πηρε το σωστο βαρος κ είναι κανονικο.!!!!! Απο την ψυχη μου εύχομαι σε ολ@  τα κορίτσια που προσπαθούν ειτε πρώτο ειτε δεύτερο ειτε τρίτο ναχουν οσα μωρα επιθυμουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμη τίποτα κοριτσια, συγκρατημένη είμαι έχω πονακια περιοδου και αισθανομαι λίγο πρησμενο το στήθος. Κρατιέμαι με νυχια και με δόντια για να παω για Χοριακη. Μακάρι να μας Ευλογήσει ο Θεός !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημοσίευση (επξεργάστηκε)

Κορίτσια έχει σε καμμια αυτό! 

Τελικά είχα αίμα ( λίγο κόκκινο ροζ) για 3 μέρες και παρολα αυτά επειδή ειχα τα συμπτώματα έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικό!!! Περιμένω να το επαναλάβω αύριο παλι . Σήμερα έχω μόνο ο καφέ υγρά. 

Δεν ξέρω τι να υποθέσω πλεον ?

Επεξεργάστηκε από Lolita86
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2019 at 1:45 ΠΜ, ο/η Lolita86 είπε:

Κορίτσια έχει σε καμμια αυτό! 

Τελικά είχα αίμα ( λίγο κόκκινο ροζ) για 3 μέρες και παρολα αυτά επειδή ειχα τα συμπτώματα έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικό!!! Περιμένω να το επαναλάβω αύριο παλι . Σήμερα έχω μόνο ο καφέ υγρά. 

Δεν ξέρω τι να υποθέσω πλεον ?

Υποφέρω και μόνο που διαβάζω για την αγωνία σου. Πήγαινε σε έναν μικροβιολόγο, κάνε χοριακή, μίλα και με κάποιον γυναικολόγο, μην κάθεσαι έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2019 at 11:45 ΠΜ, ο/η Lolita86 είπε:

Κορίτσια έχει σε καμμια αυτό! 

Τελικά είχα αίμα ( λίγο κόκκινο ροζ) για 3 μέρες και παρολα αυτά επειδή ειχα τα συμπτώματα έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικό!!! Περιμένω να το επαναλάβω αύριο παλι . Σήμερα έχω μόνο ο καφέ υγρά. 

Δεν ξέρω τι να υποθέσω πλεον ?

Τι έγινε τελικά? Ξανά έκανες τεστ? Χοριακη? Για να βγήκε αχνό θετικό σίγουρα υπήρξε σύλληψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου 

Εκανα παλι τεστ και παλι βγήκε αχνο θετικό, μίλησα με τον γυναικολόγο μου και έχω ραντεβου την επόμενη Παρασκευή!! Ευχομαι και προσευχομαυγια όλες μας ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lolita86 είπε:

Αχ κοριτσάκια μου 

Εκανα παλι τεστ και παλι βγήκε αχνο θετικό, μίλησα με τον γυναικολόγο μου και έχω ραντεβου την επόμενη Παρασκευή!! Ευχομαι και προσευχομαυγια όλες μας ? 

Κι εγώ εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που θέλουν μωράκι ή θέλουν κι άλλα μωράκια να τα καταφέρουν! ?

Και αχνό θετικό που βγήκε και πάλι είναι θετικό. Κι εμένα αχνό θετικό είχε βγει (το έκανα νωρίς, 6 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου) και είμαι έγκυος. Σου είπε μέχρι τότε να κάνεις χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Κι εγώ εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που θέλουν μωράκι ή θέλουν κι άλλα μωράκια να τα καταφέρουν! ?

Και αχνό θετικό που βγήκε και πάλι είναι θετικό. Κι εμένα αχνό θετικό είχε βγει (το έκανα νωρίς, 6 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου) και είμαι έγκυος. Σου είπε μέχρι τότε να κάνεις χοριακή;

Ευχαριστώ πολύ.. 

Την Παρασκευή θα κάνουμε τα απαραίτητα. Ο χρόνος δεν περναει ... Μπορείτε να με καταλάβετε.. Μέχρι να δω και να πανε ολα καλα ένα άγχος θα το έχω. Αλλά πιστευω στον Θεό και ευχομαι σε όλες σποράκια στις κοιλίτσες σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lolita86 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. 

Την Παρασκευή θα κάνουμε α απαραίτητα. Ο χρόνος δεν περναει ... Μπορείτε να με καταλάβετε.. Μέχρι να δω και να πανε ολα καλα ένα άγχος θα τον έχω. Αλλά πιστευω στον Θεό και ευχομαι σε όλες σποράκια στις κοιλίτσες σας ?

Εννοείται μπορούμε να σε καταλάβουμε. Υπομονή λίγες μέρες ακόμα. Να πεις στον γιατρό σου ότι είχες ροζ κόκκινο αίμα, μήπως σου δώσει utrogestan και να ξεκουράζεσαι. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου

Σήμερα θα παω στον γιατρό να δουμε τι γίνεται . Ουφ από το πρωί το άγχος μεγάλο. Ήρθε επιτέλους η στιγμή να επιβεβαιώσουμε ή όχι την εγκυμοσύνη. Ο Θεός να βάλει το Χέρι Του!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Lolita86 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου

Σήμερα θα παω στον γιατρό να δουμε τι γίνεται . Ουφ από το πρωί το άγχος μεγάλο. Ήρθε επιτέλους η στιγμή να επιβεβαιώσουμε ή όχι την εγκυμοσύνη. Ο Θεός να βάλει το Χέρι Του!!! 

 

Με το καλό να έχεις ευχάριστα νέα! Τι αγωνία περνάς κι εσύ τόσες ημέρες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τελικά δυστυχώς δεν είμαι έγκυος,  τιμή Χοριακης 0,1 . Τα τεστ ήταν ψευδώς αχνά θετικά.  

Την επόμενη φορά δεν πειράζει Καλή δυναμη και πολλα θετικά σε όλες σας.. . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lolita86  μην το βάζεις κάτω κοπέλα μου, την επόμενη φορά θα είναι τόσο θετικό που δεν θα υπάρχει η παραμικρή αμφιβολία ότι είσαι έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...