Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Η θερμοκρασία τελικά έπεσε την ημέρα που αδιαθετησες? 

Nai! 36,4 στην κλασσική θερμοκρασία μου! Αλλά έπεσε το ίδιο πρωί, το προηγούμενο ήταν 36,7 αν κ η αλήθεια είναι ότι γενικά είχε ανέβει στο 36,9 οπότε έπρεπε να το ψιλιαστώ. Πάντως η αλήθεια είναι ότι είναι καλός δείκτης γιατί σου δείχνει πότε έγινε η ωορρηξία και καταλαβαίνεις από την άνοδο ότι ανεβαίνει και η προγεστερόνη. Βασικά πράγματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εγώ πλέον δεν αποκλειω καμία περίπτωση, κυρίως λόγω ηλικίας. Αλλιώς θα άφηνα 1,5 χρόνο να περάσει.. 

Μια από τα ίδια... μερικές φορές φορές τα βάζω με εμάς (εμένα κ τον άντρα μου εννοώ) που πάντα είχαμε κάτι καλύτερο να κάνουμε... εγω το αποφάσισα νωρίτερα από εκείνον (καθαρά λόγω ηλικίας) αλλά οκ δεν ήθελα κ να πιέσω οπότε περίμενα κ μερικούς μήνες. 2 χρόνια ήμασταν παντρεμένοι για να το πάρουμε απόφαση! Από την άλλη όμως έχω να πω κ μια (δική μου) αλήθεια... ας ακουστεί όπως θέλει αλλά πραγματικά δεν ήθελα βρε παιδιά... δεν ήθελα πριν 5 χρόνια μωρό, δεν ήθελα να έχω περάσει αυτά τα τελευταία 5 χρόνια νταντεύοντας κλπ. Έχω παιδάκια στον πολύ πολύ κοντινό μου κύκλο κ ξέρω ότι το να τα μεγαλώνεις δεν είναι όπως οι ταινίες ούτε όπως οι διαφημίσεις κ δεν μένουν για πάντα μωρά, πολύ σύντομα (τόσο που δεν το καταλαβαίνεις) αποκτούν γνώμη κ αντίδραση κ τα πράγματα είναι δύσκολα! Δε λέω πως δεν θέλω να το ζήσω όμως τώρα είμαι έτοιμη, καλώς ή κακώς τότε δεν ήμουν... κ τώρα αισθάνομαι ότι με τον άντρα μου είμαστε κ οι 2 έτοιμοι να το δεχτούμε στη ζωή μας... μακάρι να έρθει με τον εύκολο τρόπο αλλά σε κάθε περίπτωση ξέρω ότι τώρα μπορούμε να είμαστε καλύτεροι γονείς :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Μια από τα ίδια... μερικές φορές φορές τα βάζω με εμάς (εμένα κ τον άντρα μου εννοώ) που πάντα είχαμε κάτι καλύτερο να κάνουμε... εγω το αποφάσισα νωρίτερα από εκείνον (καθαρά λόγω ηλικίας) αλλά οκ δεν ήθελα κ να πιέσω οπότε περίμενα κ μερικούς μήνες. 2 χρόνια ήμασταν παντρεμένοι για να το πάρουμε απόφαση! Από την άλλη όμως έχω να πω κ μια (δική μου) αλήθεια... ας ακουστεί όπως θέλει αλλά πραγματικά δεν ήθελα βρε παιδιά... δεν ήθελα πριν 5 χρόνια μωρό, δεν ήθελα να έχω περάσει αυτά τα τελευταία 5 χρόνια νταντεύοντας κλπ. Έχω παιδάκια στον πολύ πολύ κοντινό μου κύκλο κ ξέρω ότι το να τα μεγαλώνεις δεν είναι όπως οι ταινίες ούτε όπως οι διαφημίσεις κ δεν μένουν για πάντα μωρά, πολύ σύντομα (τόσο που δεν το καταλαβαίνεις) αποκτούν γνώμη κ αντίδραση κ τα πράγματα είναι δύσκολα! Δε λέω πως δεν θέλω να το ζήσω όμως τώρα είμαι έτοιμη, καλώς ή κακώς τότε δεν ήμουν... κ τώρα αισθάνομαι ότι με τον άντρα μου είμαστε κ οι 2 έτοιμοι να το δεχτούμε στη ζωή μας... μακάρι να έρθει με τον εύκολο τρόπο αλλά σε κάθε περίπτωση ξέρω ότι τώρα μπορούμε να είμαστε καλύτεροι γονείς :-) 

 @Tokyo  μολις τωρα εγινες η αδελφή ψυχη μου! Εσυ εισαι η jesabell!???? Ακριβως κ εγω ετσι! Τα ιδια ακριβως! Εχω παθει σοκ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

 @Tokyo  μολις τωρα εγινες η αδελφή ψυχη μου! Εσυ εισαι η jesabell!???? Ακριβως κ εγω ετσι! Τα ιδια ακριβως! Εχω παθει σοκ! 

αλήθεια είναι κοριτσάκι... σε νιώθω! Εγώ κάποια στιγμή το είπα κ στο γιατρό που μου έλεγε μα γιατί κ γιατί (όχι με άσχημο τρόπο περισσότερο σαν απορία) κ του λέω ξέρω πως ακούγεται αλλά δεν ήθελα! Τι να κάνω; να φέρω ένα παιδί στον κόσμο για να το έχω καβάτζα;;; συμφώνησε κ αυτός αλλά τώρα αγαπημένη η αλήθεια επίσης είναι ότι τρέχουμε! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μια από τα ίδια... μερικές φορές φορές τα βάζω με εμάς (εμένα κ τον άντρα μου εννοώ) που πάντα είχαμε κάτι καλύτερο να κάνουμε... εγω το αποφάσισα νωρίτερα από εκείνον (καθαρά λόγω ηλικίας) αλλά οκ δεν ήθελα κ να πιέσω οπότε περίμενα κ μερικούς μήνες. 2 χρόνια ήμασταν παντρεμένοι για να το πάρουμε απόφαση! Από την άλλη όμως έχω να πω κ μια (δική μου) αλήθεια... ας ακουστεί όπως θέλει αλλά πραγματικά δεν ήθελα βρε παιδιά... δεν ήθελα πριν 5 χρόνια μωρό, δεν ήθελα να έχω περάσει αυτά τα τελευταία 5 χρόνια νταντεύοντας κλπ. Έχω παιδάκια στον πολύ πολύ κοντινό μου κύκλο κ ξέρω ότι το να τα μεγαλώνεις δεν είναι όπως οι ταινίες ούτε όπως οι διαφημίσεις κ δεν μένουν για πάντα μωρά, πολύ σύντομα (τόσο που δεν το καταλαβαίνεις) αποκτούν γνώμη κ αντίδραση κ τα πράγματα είναι δύσκολα! Δε λέω πως δεν θέλω να το ζήσω όμως τώρα είμαι έτοιμη, καλώς ή κακώς τότε δεν ήμουν... κ τώρα αισθάνομαι ότι με τον άντρα μου είμαστε κ οι 2 έτοιμοι να το δεχτούμε στη ζωή μας... μακάρι να έρθει με τον εύκολο τρόπο αλλά σε κάθε περίπτωση ξέρω ότι τώρα μπορούμε να είμαστε καλύτεροι γονείς :-) 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

 @Tokyo  μολις τωρα εγινες η αδελφή ψυχη μου! Εσυ εισαι η jesabell!???? Ακριβως κ εγω ετσι! Τα ιδια ακριβως! Εχω παθει σοκ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo καλησπέρα me too!!! τα ιδια ...σαν να ακουσα τον ευατο μου και οσο για τα παιδια τριγυρω και εγω τα ιδια 8 ανηψια μικρα κατω των 10 τα μισα δικα μου τα μισα του συζυγου, σοβαρα σου μιλαω διαβαζωντας αυτο που εγραψες ενοιωσα σαν να εφυγε ενα βαρος απο πανω μου, οτι δεν ειμαι η μονη.

Επισης και εγω τωρα νοιωθω ετοιμη τωρα ειπα θελω, (για αυτο και πηγα σημερα να ρωτησω για εξωσωματική)  ενα μιση χρονο νομιζω εκανα και σαμποταζ στον ιδιο μου τον εαυτό. Ολο αυτο δυναμωσε και τη σχεση μας, μας εφερε ακομα πιο κομτα περασαμε μια δυσκολια και μειναμε μαζι...και αυτο ειναι το σημαντικο. 

Τωρα το θελω και θα το κανω δραστικα! ΤΕΛΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι μολις ήρθε η κακίστρω! ??‍♀️

Πφφφφφφ! Σκεφτείτε όνομα για το νεο γκρουπ του Ιουνίου οσες δεν ειμαστε μανουλες! Στις υπόλοιπες εύχομαι να ΜΗΝ ΜΗΝ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ Η ΚΑΚΊΣΤΡΩ! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Ναι, γτ ανοίγουν οι σάλπιγγες και ειναι πιο εύκολο να συναντηθούν τα « ζουζούνια»... ερώτηση: πως ηταν η σαλπιγγογραφία; Θα παπω τελος του μήνα& τρέμω... γτ θα το παλέψω μόνο με ντεπόν πρίν την εξέταση...??‍♀️

Με είχαν κατά τρομάξει οι γύρω μου. Δεν είναι ΤΊΠΟΤΑ. Όλα μια χαρά. Μου έδωσαν πριν την εξέταση φαρμακακια κ όλα σούπερ. Μη φοβάσαι τίποτα. Δεν πονεσα καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

@ILIANA86 σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία! Μακάρι να μας προλάβει άλλη εξέλιξη!

σε ευχαριστω κοριτσι μου ...ας γινει οτι θελει αφου αυτο θα γινει!!! χαχαχ ως τοτε ας προσπαθουμε να το βγαλουμε απο το μυαλο μας γιατι νομιζω εγινε εμμονη και ψυχαναγκασμος!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annachan είπε:

Με είχαν κατά τρομάξει οι γύρω μου. Δεν είναι ΤΊΠΟΤΑ. Όλα μια χαρά. Μου έδωσαν πριν την εξέταση φαρμακακια κ όλα σούπερ. Μη φοβάσαι τίποτα. Δεν πονεσα καθόλου 

Λοιπον, εγω την εκανα πριν ενα χρονο και πονεσα παρα πολυ, οκ, ο πονος κραταει 1 λεπτο αυτο σκεψου ...αν πονεσεις φυσικα...εμενα ηταν περιελικτη η σαλπιγγα και καταλαβαινεις πως ζοριστηκε και επρεπε να ξεδιπλωσει για να περασει το σκιαγραφικο. Καλο θα ηταν να μην πας μονη σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Annachan είπε:

Με είχαν κατά τρομάξει οι γύρω μου. Δεν είναι ΤΊΠΟΤΑ. Όλα μια χαρά. Μου έδωσαν πριν την εξέταση φαρμακακια κ όλα σούπερ. Μη φοβάσαι τίποτα. Δεν πονεσα καθόλου 

Ευχαριστω ποκυ! 30/5... θα παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

Λοιπον, εγω την εκανα πριν ενα χρονο και πονεσα παρα πολυ, οκ, ο πονος κραταει 1 λεπτο αυτο σκεψου ...αν πονεσεις φυσικα...εμενα ηταν περιελικτη η σαλπιγγα και καταλαβαινεις πως ζοριστηκε και επρεπε να ξεδιπλωσει για να περασει το σκιαγραφικο. Καλο θα ηταν να μην πας μονη σου...

Ευχαριστω παρα πολυ!?σιγουρα με τον λεβεντη μου θα παω ( κλαιω με το λεβεντης?)! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ!?σιγουρα με τον λεβεντη μου θα παω ( κλαιω με το λεβεντης?)! 

εγω παντως δεν πονεσα καθολου! Πιο πολύ ήταν η αγωνία μου! Δεν κατάλαβα τίποτα... βασικά όμως επειδή δεν υπήρχε κ κάποιο εύρημα. Μην ανησυχείς! όλα καλά θα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Μια από τα ίδια... μερικές φορές φορές τα βάζω με εμάς (εμένα κ τον άντρα μου εννοώ) που πάντα είχαμε κάτι καλύτερο να κάνουμε... εγω το αποφάσισα νωρίτερα από εκείνον (καθαρά λόγω ηλικίας) αλλά οκ δεν ήθελα κ να πιέσω οπότε περίμενα κ μερικούς μήνες. 2 χρόνια ήμασταν παντρεμένοι για να το πάρουμε απόφαση! Από την άλλη όμως έχω να πω κ μια (δική μου) αλήθεια... ας ακουστεί όπως θέλει αλλά πραγματικά δεν ήθελα βρε παιδιά... δεν ήθελα πριν 5 χρόνια μωρό, δεν ήθελα να έχω περάσει αυτά τα τελευταία 5 χρόνια νταντεύοντας κλπ. Έχω παιδάκια στον πολύ πολύ κοντινό μου κύκλο κ ξέρω ότι το να τα μεγαλώνεις δεν είναι όπως οι ταινίες ούτε όπως οι διαφημίσεις κ δεν μένουν για πάντα μωρά, πολύ σύντομα (τόσο που δεν το καταλαβαίνεις) αποκτούν γνώμη κ αντίδραση κ τα πράγματα είναι δύσκολα! Δε λέω πως δεν θέλω να το ζήσω όμως τώρα είμαι έτοιμη, καλώς ή κακώς τότε δεν ήμουν... κ τώρα αισθάνομαι ότι με τον άντρα μου είμαστε κ οι 2 έτοιμοι να το δεχτούμε στη ζωή μας... μακάρι να έρθει με τον εύκολο τρόπο αλλά σε κάθε περίπτωση ξέρω ότι τώρα μπορούμε να είμαστε καλύτεροι γονείς :-) 

Λες κι ακούω τον εαυτό μου πραγματικά! Σκέψου εμείς είμαστε και πέντε χρόνια παντρεμένοι! Δεν με έβλεπα μαμά, και τώρα μόνο μαμά με βλέπω! Σε μερικούς ξυπνά πιο αργά το ρολόι τι να κάνουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε??? Με βλέπω κ μένα για Ιούνιο.. είμαι 23η μέρα κ είδα στο σκούπισμα διάφανο ελάχιστο ροζ..περιμένω 28η η 30η... Με βάση τα τσιμπηματακια νομίζω 28αρη θα κάνω κύκλο δε ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Λες κι ακούω τον εαυτό μου πραγματικά! Σκέψου εμείς είμαστε και πέντε χρόνια παντρεμένοι! Δεν με έβλεπα μαμά, και τώρα μόνο μαμά με βλέπω! Σε μερικούς ξυπνά πιο αργά το ρολόι τι να κάνουμε... 

xaxaxa έτσι! δεν θα πω "μόνο μαμά με βλέπω" αλλά σίγουρα με βλέπω και με αυτό το ρόλο ενώ νωρίτερα με φόβιζε πολύ... ακόμα δλδ αλλά νομίζω οκ το 'χω! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Με βλέπω κ μένα για Ιούνιο.. είμαι 23η μέρα κ είδα στο σκούπισμα διάφανο ελάχιστο ροζ..περιμένω 28η η 30η... Με βάση τα τσιμπηματακια νομίζω 28αρη θα κάνω κύκλο δε ξέρω.

Να συμπληρώσω πως έχω πόνους χαμηλά κ είδα πιο έντονο καφέ ροζ θα το έλεγα. Ε θα τρελαθώ με τον κύκλο μου.. ελπίζω να μη Μ χαλάσει λέτε να αδιαθετησω πριν την αναμενόμενη??από την άλλη σκεφτομαι λογικό μετά την επέμβαση αν θυμάστε καλά τον προηγούμενο μήνα σας έλεγα ότι είχα σταγόνες από την 18η μέρα... Που θα πάει θα βρω τον Ρυθμό μου πάλι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ILIANA86 είπε:

ααα εγώ έχω μπει ήδη!! όσες πιστές προσέλθετε στοΜελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική ?

Με επισκεφτηκε και εμενα! Ειναι η πρωτη φορα που ηρθε και χαιρομαι!!! Θα σας επισκεφθω Ηλιανα διοτι ελπιζω σ αυτο τον κυκλο αν πανε ολα καλα να συναντησω τα εμβρυακια μου!!! Ευχομαι ολες να αποκτησουμε συντομα αυτο που λακταρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Σας παρακολουθώ.. Αλλά δε γράφω πάντα. Σας στέλνω κ σήμερα τη θετική μου ενέργεια. Μόλις γύρισα από αυχενική διαφάνεια... Είμαστε πολύ καλά.... Κ κατά 70% αγορι!!!!. Ελπίζω τον Ιούνιο να χουμε πολλές πολλές εγκυμοσύνες.... Σας φιλω??❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Σας παρακολουθώ.. Αλλά δε γράφω πάντα. Σας στέλνω κ σήμερα τη θετική μου ενέργεια. Μόλις γύρισα από αυχενική διαφάνεια... Είμαστε πολύ καλά.... Κ κατά 70% αγορι!!!!. Ελπίζω τον Ιούνιο να χουμε πολλές πολλές εγκυμοσύνες.... Σας φιλω??❤️

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Σας παρακολουθώ.. Αλλά δε γράφω πάντα. Σας στέλνω κ σήμερα τη θετική μου ενέργεια. Μόλις γύρισα από αυχενική διαφάνεια... Είμαστε πολύ καλά.... Κ κατά 70% αγορι!!!!. Ελπίζω τον Ιούνιο να χουμε πολλές πολλές εγκυμοσύνες.... Σας φιλω??❤️

Τι όμορφα!!!!! Αλλος ενας ομόρφος αντρούλης!!!!! Με το καλό! Να εισαι ολα φανταστικά και να το ζήσεις απιθανα!!!!! Ολα τα καλά να εχετε!!!!!! Με το καλοοοοοο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Σας παρακολουθώ.. Αλλά δε γράφω πάντα. Σας στέλνω κ σήμερα τη θετική μου ενέργεια. Μόλις γύρισα από αυχενική διαφάνεια... Είμαστε πολύ καλά.... Κ κατά 70% αγορι!!!!. Ελπίζω τον Ιούνιο να χουμε πολλές πολλές εγκυμοσύνες.... Σας φιλω??❤️

Με το καλό κορίτσι μου..γερό να είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Σας παρακολουθώ.. Αλλά δε γράφω πάντα. Σας στέλνω κ σήμερα τη θετική μου ενέργεια. Μόλις γύρισα από αυχενική διαφάνεια... Είμαστε πολύ καλά.... Κ κατά 70% αγορι!!!!. Ελπίζω τον Ιούνιο να χουμε πολλές πολλές εγκυμοσύνες.... Σας φιλω??❤️

Με το καλοοοο να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Να συμπληρώσω πως έχω πόνους χαμηλά κ είδα πιο έντονο καφέ ροζ θα το έλεγα. Ε θα τρελαθώ με τον κύκλο μου.. ελπίζω να μη Μ χαλάσει λέτε να αδιαθετησω πριν την αναμενόμενη??από την άλλη σκεφτομαι λογικό μετά την επέμβαση αν θυμάστε καλά τον προηγούμενο μήνα σας έλεγα ότι είχα σταγόνες από την 18η μέρα... Που θα πάει θα βρω τον Ρυθμό μου πάλι ..

Κορίτσια σορυ που σας πριζω.. μόλις έκανα μια διαπίστωση.. 23η μέρα στον προηγούμενο κύκλο ξεκινήσανε οι σταγόνες που σας έλεγα 23η κ σ αυτό τον κύκλο... Μάλλον θα πάω να με δει ... Μ είχε πει το θεωρεί φυσιολογικό μετά την επέμβαση αλλά δε ξέρω έτσι δε μπορώ να υπολογίσω ούτε γόνιμες ούτε τίποτα... Κ εγώ είχα πάντα σταθερό ακόμα κ με την ενδομητριωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...