Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Στα ίδια είμαστε, με μια μέρα διαφορά! 

Ποιες μέρες ήρθες σ επαφή Εσύ?? Εγώ όπως είπα και τις τρεις μέρες αλλά με τις ώρες τα έκανα λίγο σαλατα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλημέρα @Σταυρι μου κ εγώ ταινίες πήρα.... Δλδ όταν θα δείξει θετικό θα πρέπει να έρθω  4 μέρες σε επαφή???? Κ εγώ από την 10η λέω να ξεκινήσω...  αν περάσω την ωορρηξία το τεστ το δείχνει? Η σου βγαίνει απλά τη μ

Τη μέρα που θα δείξει θετικό και την επόμενη Θα κάνεις και θα είσαι οκ τωρα άμα εσυ έχεις ορεξη κάνε και τις τέσσερις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

@Alexia85έχεις κάνει την πιο δύσκολη διαδικασία!!! δηλαδή εχεις εμβρυα ετοιμα για εμφυτεψη ??? εχεις παρει ολα τα φαρμακα κτλ???? εχεις δωσει φανταζομαι και αρκετα λεφτα!!! προχωρα μη φοβασαι τιποτα!!!! το αποτελεσμα μετραει το οτι θα εχεις το μωρακι στα χερια σου το ιδιο πραγμα ειναι το πως εγινε η συλληψη ειναι παντελως ασημαντο και αδιαφορο !!!!!!!!!

Περασα λιγο δυσκολα λογω υπερδιεγερσης και μετα ο οργανισμος μου δεν επανηλθε εκατο τοις εκατο. Δεν ηθελα να ξανακουσω τιποτα για αυτο! Ειχα μια παλλινδομη και μια βιοχημικη και ελεγα αφου γινεται συλληψη φυσικα θα το πετυχουμε καποια στιγμη. Ομως μετα απο τοσο καιρο ακαρπων προσπαθιων ειναι μονοδρομος πλεον. Το πηρα επιτελους αποφαση!!! Α! Κ να ξερεις οτι οταν ειπα παω για εξωσωματικη εμεινα εγκυος ασχετα με την καταληξη. Οποτε... περιμενε. Μπορει να γινει το θαυμα!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Στα ίδια είμαστε, με μια μέρα 

@Γιάννα 36 εσυ τι επαφές είχες?? Εγώ σήμερα έχω έτσι κάτι σαν πόνο μπορεί σήμερα να έχω ωορηξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Περασα λιγο δυσκολα λογω υπερδιεγερσης και μετα ο οργανισμος μου δεν επανηλθε εκατο τοις εκατο. Δεν ηθελα να ξανακουσω τιποτα για αυτο! Ειχα μια παλλινδομη και μια βιοχημικη και ελεγα αφου γινεται συλληψη φυσικα θα το πετυχουμε καποια στιγμη. Ομως μετα απο τοσο καιρο ακαρπων προσπαθιων ειναι μονοδρομος πλεον. Το πηρα επιτελους αποφαση!!! Α! Κ να ξερεις οτι οταν ειπα παω για εξωσωματικη εμεινα εγκυος ασχετα με την καταληξη. Οποτε... περιμενε. Μπορει να γινει το θαυμα!??

Σου ευχομαι ολόψυχα μια δυνατή και γερή συλληψη και αρχες του 2020 να εχεις αγκαλίτσα το θαυματάκι σου?????θα ειμαστε εδω να μαθαίνουμε νεα σου! ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ILIANA86 είπε:

θα παω την αλλη Τεταρτη να συναντησω πρωτη φορα τον Παντο και θα κανω οτι μου πει οσο πιο γρηγορα γινει τοσο καλυτερα!!! δεν ξερω τι χρονος απαιτειται για τα διαδικαστικα και τα γραφειοκρατικα 

Εγω δεν περασα απο επιτροπη και δε γνωριζω ακριβως πως παει με τη γραφειοκρατια. Ετσι ειναι πολυ πιο συντομα τα πραγματα αλλα πιο κοστοβορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Σου ευχομαι ολόψυχα μια δυνατή και γερή συλληψη και αρχες του 2020 να εχεις αγκαλίτσα το θαυματάκι σου?????θα ειμαστε εδω να μαθαίνουμε νεα σου! ???????

Σ ευχαριστω πολυ πολυ!!! Να εκπληρωθει συντομα κι εσενα η επιθυμια σου!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

θα παω την αλλη Τεταρτη να συναντησω πρωτη φορα τον Παντο και θα κανω οτι μου πει οσο πιο γρηγορα γινει τοσο καλυτερα!!! δεν ξερω τι χρονος απαιτειται για τα διαδικαστικα και τα γραφειοκρατικα 

Την καλύτερη επιλογή έκανες! Μακάρι να είχα πάει νωρίτερα στον Πάντο. 2 γιατρούς άλλαξα με 3 χρόνια προσπαθειών για να μείνω τελικά έγκυος με τον Πάντο. Εκτός από αυτό είναι κορυφαίος επιστήμονας και ανεξαρτήτου αποτελέσματος πάλι αυτόν θα προτιμούσα και θα συνέστηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

@Γιάννα 36 εσυ τι επαφές είχες?? Εγώ σήμερα έχω έτσι κάτι σαν πόνο μπορεί σήμερα να έχω ωορηξια.

Πέμπτη βράδυ άρχισε να κοκκινίζει. Επαφές είχα Πέμπτη βράδυ, Σάββατο ξημέρωμα και Κυριακή βράδυ. Πόνο πρώτη φορά δεν ένιωσα όπως συνήθως στην ωορρηξία. Ελπίζω να μην σημαίνει αυτό πως δεν έσπασε το ωάριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Πέμπτη βράδυ άρχισε να κοκκινίζει. Επαφές είχα Πέμπτη βράδυ, Σάββατο ξημέρωμα και Κυριακή βράδυ. Πόνο πρώτη φορά δεν ένιωσα όπως συνήθως στην ωορρηξία. Ελπίζω να μην σημαίνει αυτό πως δεν έσπασε το ωάριο.. 

Εγώ είχα τρεις μέρες συνεχόμενες.. έκανα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Θέλει λίγο χρόνο.. Εγώ περιμένω ημερομηνία για επιτροπή και μετά να ξεκινήσω τα χαρτ7α μαζεύονται και μέσα σε μια μέρα  θα περιμένουμε νεα σου .

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Θέλει λίγο χρόνο.. Εγώ περιμένω ημερομηνία για επιτροπή και μετά να ξεκινήσω τα χαρτ7α μαζεύονται και μέσα σε μια μέρα  θα περιμένουμε νεα σου .

αα τελεια, @niki94 οτι και να γινει τα παιδια μας θα ειναι του 20'!!!!!!!!! τα πιο νεα απο ολα σε νεα δεκαετια!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η satya είπε:

Την καλύτερη επιλογή έκανες! Μακάρι να είχα πάει νωρίτερα στον Πάντο. 2 γιατρούς άλλαξα με 3 χρόνια προσπαθειών για να μείνω τελικά έγκυος με τον Πάντο. Εκτός από αυτό είναι κορυφαίος επιστήμονας και ανεξαρτήτου αποτελέσματος πάλι αυτόν θα προτιμούσα και θα συνέστηνα

χαιρομαι πολυ για αυτο που ακουω που τελικα το επιβεβαιωνω απο παντου ουτε ενα ρνητικο σχολιο δεν εχω βρει ...κατι σημαινει αυτο. Αν επιτρεπεται οι αλλοι δυο γνωστοι???? τι διακιολογια ειχαν??? που δεν πετυχε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

χαιρομαι πολυ για αυτο που ακουω που τελικα το επιβεβαιωνω απο παντου ουτε ενα ρνητικο σχολιο δεν εχω βρει ...κατι σημαινει αυτο. Αν επιτρεπεται οι αλλοι δυο γνωστοι???? τι διακιολογια ειχαν??? που δεν πετυχε???

Ναι γνωστοί!

Στον πρώτο μου έσπασε το μεγάλο ωοθηλάκιο πριν την ωοληψία και πήρε 2 μικρότερα με αποτέλεσμα να γονιμοποιηθεί ένα μόνο και αμφιβόλου ποιότητας, αλλά τότε δεν ήξερα. 

Και στον δεύτερο πάλευα 1 μιση χρόνο μαζεύοντας ωάρια με φυσικούς και τροποποιημένους και αυτό που κατάλαβα(πολύ αργά βέβαια) είναι ότι δεν είχε προσέξει το ενδομήτριο πριν την εμβρυομεταφορά. Και στο τέλος έκανα μια τελευταία διέγερση σε αυτόν και πήγα για ωοληψία και είχαν σπάσει διότι δεν τα πρόλαβε.

 

Έτσι λοιπόν κατέληξα στον Πάντο, ο οποίος έκανε ότι μα ότι πέρναγε από το χέρι του και χρησιμοποίησε μεθόδους που ούτε καν τις ήξερα. Είναι πάρα μα πάρα πολύ καλός! Φυσικό ταλέντο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

 

αα τελεια, @niki94 οτι και να γινει τα παιδια μας θα ειναι του 20'!!!!!!!!! τα πιο νεα απο ολα σε νεα δεκαετια!!! 

 

Αχαχα Έτσι ετσι...!!! Γερνά να είναι και του 21 να είναι πάλι δεν με πειράζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε???

καλησπέρα @Κύνθια τι κανεις????? εγω με την αγωνια ειναι η τελευταια μου ευκαιρια πριν την διαδικασια για εξωσωματικη να μην αδιαθετησω και να γλιτωσω την ταλαιπωρια γιατι αυτο σκεφτομαι τιποτα αλλο δε με νοιαζει αν ηταν ολο αυτο να γινει σε 2 ημερες δεν θα με ενοιαζε καθολου.

εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

καλησπέρα @Κύνθια τι κανεις????? εγω με την αγωνια ειναι η τελευταια μου ευκαιρια πριν την διαδικασια για εξωσωματικη να μην αδιαθετησω και να γλιτωσω την ταλαιπωρια γιατι αυτο σκεφτομαι τιποτα αλλο δε με νοιαζει αν ηταν ολο αυτο να γινει σε 2 ημερες δεν θα με ενοιαζε καθολου.

εσυ πως εισαι?

Έχεις δίκιο! Να σε ρωτησω, σκέφτηκες καθόλου τη σπερματεγχυση ως κατι πιο απλο; να δώσεις μια ευκαιρία πριν μπεις στο χορό της εξωσωματικής; αν επιτρέπεται έχετε εντοπίσει κάποιο θέμα ή είστε στην ανεξήγητη; μακάρι να γινει η έκπληξη! Πάντως εχω γνωστά ζευγάρια που πήγαν στον Παντο κ πέτυχαν ολα! Πολλα διδυμακια :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απ' την στιγμή που το βρίσκεις και έχει την εποπτεία ο γιατρός, απλά είναι κάποια απ' τα μικρόβια που προκαλούν αποβολές, οπότε μόνο για αυτά θέλει αυξημένη προσοχή. Δεν μου είχαν δώσει προβιοτικά, μόνο αντιβιώσεις έπαιρνα και μετά μια κρέμα για τους μύκητες που είχαν βγει τον τελευταίο καιρό λόγω του πεσσού, αλλά δόξα τω Θεώ φτάσαμε αισίως στο τέλος χωρίς κανένα πρόβλημα. Φαντάζομαι θα βοηθάνε κι αυτά απ' το να μην παίρνεις καθόλου, απλά δεν το είχα ψάξει παραπάνω, είχα το άγχος μην πάθει κάτι το έμβρυο απ' τα διάφορα που έβγαιναν! Το άγχος δυστυχώς μέχρι και την γέννα δεν νομίζω να φεύγει ποτέ, ακόμα και μετά την αυχενική πάντα υπάρχει κάτι να αγχώνεσαι, θέλει να μάθεις να το διαχειρίζεσαι με όποιο τρόπο δουλεύει στον καθένα. Καλή δύναμη σε όλες!
    • Σ ευχαριστώ που απάντησες κορίτσι μου ❤️ έτσι κι εμένα, μόνο όταν το ζουλάω, ή πχ όταν φοράω την τσάντα μου που έχει λουρι χιαστή, και βρεθεί το λουρί πάνω στο στήθος με πονανε οι θηλές. Δηλαδή είναι σίγουρα ευαίσθητο, απλά τις προηγούμενες εβδομάδες δε χρειαζόταν καν να το πιέσω ήταν βαρύ και επώδυνο. Τέλος πάντων, πρέπει να το ξεπεράσω, ούτως ή άλλως κι η γιατρός μου είπε ότι όσο σιγά σιγά αρχίζει κι αναλαμβάνει δράση ο πλακούντας μεταξύ 9ης-10ης εβ τα συμπτώματα θα υποχωρούν. Πρέπει να ηρεμήσω, απλά λόγω ιστορικού σκέφτομαι χαζά 🥲 τώρα είμαι καλύτερα ψυχολογικά, απορροφήθηκα και με τη δουλειά οπότε πάμε παρακάτω με θετική ενέργεια 💫
    • Εμένα 21+5  439γρ. Μου είπε η γιατρός οτι το μέγεθος πρέπει να πάει αναλογικά με το σωματοτυπο της μητέρας. Μου είπε εγω π είμαι μικροκαμωμενη καλό είναι να κανω μικρό μωρό.
    • 13 μηνων κ εμείς!  Τώρα είναι 2 χρόνων κ δεν σταματάει να μιλάει.. 😁
    • @Kiddoμου χάρηκα τοοοοσο πολύ!  Πολύ καλά νέα! Οποτε ηρεμία τώρα εεε... !!!  Τώρα έτοιμη για την αυχενική να φύγει κ αυτό το βάρος! Πότε την κάνεις?    @Θέτις Κ.,λοιπόν κ εγώ το ίδιο έπαθα πριν μερικές βδομάδες! Με το στήθος που λες. Τωρα δεν ποναει οπως στις αρχες, βεβαια παλι με εχει πιασει πονος αμα το χτυπησει η κορη μου 🤣 Ρωτησα εχθές για τους πόνους που έχω χαμηλά σαν ωορρηξία. Μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...