Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Δυστυχώς από την αρχή είχα άσχημη εγκυμοσύνη....Έτσι είμαι ξάπλα από την αρχή. Έπινα 3 ουτροτζεσταν πρωί μεσημέρι και βράδυ, τα σιχαίνομαι μου φέρνουν ναυτία, ζαλαδα,  ταχυπαλμιες , δυσκοιλιότητα, αύξηση βάρους και το χειρότερο με αναστατώνει πως να το πω όλο κλαίω...κι Όμως ναι το παρατήρησα Γιατί 15 μέρες δεν το έπινα και είχαν εξαφανιστεί όλα τα παραπάνω. Όμως δυστυχώς έκανα περίδεση τραχήλου και έτσι πάλι ακινησία αλλά με 1 ουτροτζεσταν το βράδυ, και πρωί και βράδυ το τροφοκαρντ συν τις βιταμίνες μου συν τις ενέσεις στην κοιλίτσα λόγω ελαφριάς ευτυχώς θρομβοφιλια.....

Τίποτα από αυτά δεν είχα στην κόρη μου , πριν βέβαια 15 Χρόνια 😉😯😉

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις On 8/4/2019 at 4:06 ΠΜ, ο/η joy2 είπε:

Η πίεση μου είναι φυσιολογική, έκανα κ τριπλεξ καρδιάς και ήταν μια χαρά! Απλά δνε καταλαβαίνω, μόνο εμένα μου συμβαίνει να ξυπνάω και να μην μπορώ να κοιμηθώ και να έχω ταχυπαλμιες ή είναι φυσιολογικό...? Όλοι μου λένε άγχος, μπορεί και να'ναι αυτό... Ελπίζω η γνωστή σου να είναι καλύτερα και να μας μάθουμε πως το αντιμετώπισε... :)

Καλησπέρα.  Κι εγώ το παθαίνω να ξυπνάω τα ξημερώματα μετά από όνειρο με ταχυκαρδίες και να μη μπορώ να κοιμηθώ . Αλλά και χωρίς όνειρο ξυπνάω Κ δε μπορώ να κοιμηθώ.  Και τώρα που γράφω έχω ταχυκαρδια.... 😭

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Καλησπέρα.  Κι εγώ το παθαίνω να ξυπνάω τα ξημερώματα μετά από όνειρο με ταχυκαρδίες και να μη μπορώ να κοιμηθώ . Αλλά και χωρίς όνειρο ξυπνάω Κ δε μπορώ να κοιμηθώ.  Και τώρα που γράφω έχω ταχυκαρδια.... 😭

Τα ίδια κ εγώ... Τώρα πάντως ειμαι καλύτερα... ΑΧΧΧ Αντε να περάσει κ αυτό :):)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• @stasa199 τι τραβάς κ συ! Εγώ μόλις ήρθα καναπε γτ δ μπορώ τ ροχαλητό τ άντρα μου. @Narcissa θα συμφωνήσω αε όλα με τη  @stasa199 κ θα μείνω αε μια δικη σου φράση. Αν δ ηταβ Πάσχα δ θα τ συζητούσαμε καν για πρόκληση. Από κει κ πέρα ότι κ ν επιλέξεις να είναι δική σ αποφαση. Μην ακούς τ θείο κ κάθε θείο. Ναι οι κλινικές τέτοιες μέρες είναι άδειες γτ βάζουν όλες τις προγραμματισμένες πριν. Όλα καλα θα πάνε! Πάρε την απόφαση σου ψύχραιμα.
    • Να σας πω και εγω τον πονο μου!!!πηγαμε στη βαφτιστηρα μας σημερα για να της δωσουμε τα δωρακια της!!!!ολα καλα περασαμε πολυ ομορφα!φαγαμε και πιτσα....δεν ξερω αν θα ξανα φαω!γυρισαμε σπιτι και μετα απο μια ωρα εκανα εμετο!μεχρι εκεινη την ωρα επινα γαλα γιατι ενιωθα καπως το στομαχι μου και ειχα και καουρες....με βοηθησε καπως αλλα μετα δεν αντεξα μου ηρθε να κανω εμετο.....35η εβδομαδα και ειχα να κανω λιγο λιγοτερο απο 2 βδομαδες!η ωρα ειναι 4 ευτυχως δεν ξυπνησε ο αντρας μου γιατι δουλευει αυριο και εχω ερθει στον καναπε με φρυγανιες και κοκα κολα!ουφ.....3 μικρα κομματια μαργαριτα εφαγα η καημενη!!!!!!!τερμα οι πιτσες!!!!μονο σουβλακια θα τρωω απο εδω και περα!
    • @Narcissa κοριτσι μου να κατσεις να ηρεμισεις και να μιλησεις με τον αντρα σου....εγω αυτο θα εκανα...θα του ελεγα οτι ολο αυτο δεν μου κανει καλο και δεν μου αρεσει....να αποφασισετε μαζι τι θα κανετε... δες λιγακι ποιος αλλος θα μπορει να σε παει σε περιπτωση που λειπει ο αντρας σου για να εισαι πιο σιγουρη εσυ!!!οσο για το ιδιωτικο και το δημοσιο δε συμφωνω με το θειο του αντρα σου....το σκεφτομαι σαν δουλεια "ιδιωτικου" και "δημοσιου".....συνηθως στο δημοσιο υπολειτουργουν...οσο για τη γιατρο αν μιλαμε για αποσταση μιας ωρας δεν το θεωρω τοσο τραγικο....αλλη θελουν τοσο για να φτασουν το μαιευτηριο να γεννησουν!κανε ενα τηλεφωνο στη γιατρο σου να ρωτησεις για την επισκληριδιο για να σου φυγει αυτο απο το μυαλο!ενα αγχος λιγοτερο!!!!!κοιτα να ηρεμισεις και μπορει να μη χρειαστει να κανεις τιποτα και να σε προλαβει το μωρακι σου!ειναι οντως πολυ ασχημο που τετοιες μερες σε βαζουν σε τετοιες σκεψεις.....εγω θα σου πω να κανεις οτι νιωθεις καλυτερο εσυ!οπως ειχες ονειρευτει αυτη τη στιγμη!να μη στο χαλασουν και εχεις αγχος!ασε οπως ειπες το τηλεφωνο στην ακρη και μην ακους κανεναν!!!!!!πρεπει να νιωθεις καλα εσυ πανω απο ολα!δεν θεωρω οτι ειναι κακο να πας με προκληση αλλα οχι επειδη ειναι πασχα ...να μου ελεγες οτι εχεις περασει τις μερες να το καταλαβω...τωρα δεν ξερω και εγω τι με περιμενει αλλα θεωρω πως ειναι μεγαλη στιγμη και μοναδικη!προσπαθησε να εισαι οσο καλυτερα μπορεις!!!!😘😘😘😘
    • @stasa199 φουλ με έχουν αγχώσει. Είναι αυτό που λέει και η @irened91, έχουν πανικοβληθεί όλοι γύρω μου και δεν ξέρουν πώς να το διαχειριστούν. Κανονικά θα μπορούσε να με πάει και ο πεθερός μου στο νοσοκομείο, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να λείψει κι εκείνος κάποιες μέρες μέσα στη μεγάλη εβδομάδα. Ο θείος του άντρα μου τώρα δεν είναι σε κάποιο νοσοκομείο, αλλά γενικά λέει έχει δει πολλά και σε δημόσιο θα ήμουν πιο safe. Σε ιδιωτικό θα είμαστε λέει οι 3 μας μετά τη μεγάλη Πέμπτη! 🙄 Μάλιστα επιμένει να μπω Δευτέρα, ώστε Πέμπτη να γυρίσουμε σπίτι! Η γιατρός μου ήταν πολύ ξεκάθαρη απέναντί μου. Μου είπε ότι η οικογένειά της θα φύγει μεγάλη Τρίτη σε απόσταση μίας ώρας από Αθήνα και σίγουρα θα ήθελε και θα μπορούσε να πάει, αλλά φοβάται να με αφήσει ακριβώς επειδή πιστεύει ότι θα γεννήσω πολύ πολύ γρήγορα. Οπότε μου λέει μην ανησυχείς, άμα δε γεννήσεις, δε φεύγω. Για τις αναγγελίες αυτό σκέφτηκα κι εγώ... Φουλ προγραμματισμένες γέννες για να φύγουν με άδεια μετά οι γιατροί. Η ΠΗΤ μου είναι 3/05 και στη γιατρό πάω κάθε Δευτέρα, σήμερα πήγα εκτάκτως. Σχετικά με την επισκληρίδιο, έχω σκολίωση και πολύ χαμηλό αιματοκρίτη και έχω διαβάσει ότι αυτοί οι παράγοντες αυξάνουν τον κίνδυνο επιπλοκών. Όλο λέω να ρωτήσω τη γιατρό μου αν ισχύει και όλο το ξεχνάω. @irened91 θεωρητικά θα μπορούσα και να ξεπεράσω την ΠΗΤ, αφού το μωρό είναι μια χαρά. Δε φαίνεται όμως ότι θα φτάσω μέχρι εκεί. Η γιατρός μου ουσιαστικά δίνει 2 ενδεχόμενα αν το πάμε φουλ φυσιολογικά. Ή θα με πιάσουν οι πόνοι, δε θα ανοίγει ο τράχηλος και θα αναγκαστούμε να κάνουμε πρόκληση, ή θα ανοίξει ξαφνικά από την τόση πίεση που ασκεί το μωρό και θα γεννήσω πάρα πολύ γρήγορα. Εμένα το θέμα μου με την πρόκληση δεν είναι το αν θα γεννηθεί 3 ή 4 μέρες νωρίτερα από τη στιγμή που είναι τελειόμηνο. Με προβληματίζει το φυσιολογικό και μη φυσιολογικό...   @Diwni Από το σπίτι μου άντε να θέλω μισή ώρα. Ο άντρας μου φοβάται μήπως με πιάσουν οι πόνοι ενώ είναι στη δουλειά (δουλεύει βράδυ τις μισές μέρες και κάπως μακριά) και αργήσουμε. Δεν ξέρω σε τι ακριβώς μπορεί να υπολειτουργεί η κλινική και ελπίζω να μη χρειαστεί να μάθω... Αλλά ότι κατά πάσα πιθανότητα θα γεννήσω πολύ γρήγορα, το πιστεύω, αλλιώς γιατί να φοβάται η γιατρός μου να φύγει μια ώρα μακριά...; Ουφ δεν ξέρω, έχεις δίκιο πρέπει να ηρεμήσω και να σκεφτώ μόνο τι θέλω εγώ. @Madi85 αν πάνε όλα καλά, κανένα πρόβλημα. Το θέμα είναι αν υπάρξει κάποια επιπλοκή απ'ότι καταλαβαίνω. Δε θέλω να σκέφτομαι έτσι, αλλά πάντα υπάρχει πιθανότητα. Κι εγώ είχα στο μυαλό μου ότι από τη στιγμή που σε πιάνουν οι πόνοι έχεις πολλές ώρες μπροστά σου, αλλά είμαι ιδιάζουσα περίπτωση απ'ότι φαίνεται. Αυτό που με τσαντίζει είναι ότι αν δεν ήταν Πάσχα, δε θα συζητούσαμε καν για πρόκληση! Θα κλείσω τηλέφωνα μου φαίνεται να μην ακούω κανέναν και θα κάτσω αύριο να το σκεφτώ με ηρεμία να αποφασίσω...
    • @Narcissa μου κακώς σε έχουν αγχωσει τόσο... Απ'ότι κατάλαβα είναι θέμα ημερών να γεννήσεις. Οπότε γιατί να βιαστείς;;; Πιστεύω πως και το Ιασώ θα έχει το προσωπικό που χρειάζεται ώστε να σε φροντίσει ότι μέρα και να είναι. Και από τη στιγμή που θα έχεις τη γιατρό σου, ποιο το πρόβλημα; Επίσης απ'ότι μου είχε πει κι εμένα ο γιατρός η γυναίκα που γεννάει πρώτη φορά κάνει πολλές ώρες να γεννήσει. Οπότε θεωρώ πως θα έχεις το χρόνο που χρειάζεται από τη στιγμή που θα σε πιάσουν οι πόνοι μέχρι να φτάσεις στο μαιευτήριο. Τώρα εάν θα επιλέξεις να πας με πρόκληση, αυτό θα το αποφασίσεις εσύ σε συνεννόηση με τη γιατρό σου. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να σκεφτείς με ψυχραιμία τι θες να κάνεις. Όλα θα πάνε καλά όπως και να έχει!!! 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...