Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις Just now, ο/η anastasia_92 είπε:

Περιμενω Μ. Τριτη.. εντωμεταξυ ο αντρας μου εχει γενεθλια αυριο κ ηθελα να του κανω εκπληξη αλλα αν δεν ειμαι σιγουρη δεν του λεω τιποτα..θα περιμενω μεχρι το Πασχα που γιορταζουμε κ οι δυο..

Και εγώ κάπου εκεί περιμένω Τρίτη με Τετάρτη!!! Κοιτα να δεις και εγω γιορτςζω το πασχα το δευτερο μου όνομά...και ελπιζω να εχω θετικο αποτέλεσμά για να του κανω εγω δωρακι...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Και εγώ κάπου εκεί περιμένω Τρίτη με Τετάρτη!!! Κοιτα να δεις και εγω γιορτςζω το πασχα το δευτερο μου όνομά...και ελπιζω να εχω θετικο αποτέλεσμά για να του κανω εγω δωρακι...!!

Στο ευχομαι αληθεια!!!!!!εχετε αλλο παιδακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Στο ευχομαι αληθεια!!!!!!εχετε αλλο παιδακι?

Σε Ευχαριστώ και σε εσενα το ιδιο!!!οχι δεν εχω άλλο το πρωτο θα ειναι..εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλώς ήρθατε στα καινούρια Μέλη!! Εύχομαι το φορουμακι να είναι γουρλιδικο και όλες να είστε με ένα μωράκι στη κοιλίτσα!! Εγώ σήμερα μπήκα αισίως στην 6η βδομάδα..  Από συμπτώματα τίποτα ακόμα κορίτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλώς ήρθατε στα καινούρια Μέλη!! Εύχομαι το φορουμακι να είναι γουρλιδικο και όλες να είστε με ένα μωράκι στη κοιλίτσα!! Εγώ σήμερα μπήκα αισίως στην 6η βδομάδα..  Από συμπτώματα τίποτα ακόμα κορίτσια..

Καλημέρα κορίτσι! Δεν ειναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα! Δεν εχουν ολες ναυτία πχ... εχω ακουσει κορίτσια που δεν ενιωθαν τπτ! Εφόσον ολα πάνε καλα μην το κοιτάς αυτό...

Πάντως αυτό που βλέπω είναι συνεχόμενη αγωνία! Πρώτα να μείνουμε, μετα να παει καλα κ να ερθει υγιές μωρο κ όταν γεννηθεί εκεί πια ακόμα περισσότερο!

Πάντως μην βασίζεσαι σε συμπτώματα, ο,τι σου λεει ο γιατρός σου να ακούς! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Σε Ευχαριστώ και σε εσενα το ιδιο!!!οχι δεν εχω άλλο το πρωτο θα ειναι..εσυ;;;

Το δευτερο ειναι αλλα οπως ξαναειπα....εχω την ιδια αγωνια οπως κ στην πριγκιπισσα μου...αστα!! Ειναι το ωραιοτερο συναισθημα που μπορει να νιωσει μια γυναικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλώς ήρθατε στα καινούρια Μέλη!! Εύχομαι το φορουμακι να είναι γουρλιδικο και όλες να είστε με ένα μωράκι στη κοιλίτσα!! Εγώ σήμερα μπήκα αισίως στην 6η βδομάδα..  Από συμπτώματα τίποτα ακόμα κορίτσια..

Καλημερα!!! Με το καλο κ εναν πονο σου ευχομαι! ??? αχ τι ωραια!εγω ημουν ετσι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη..δοξα το θεο ζαχαρη την ειχα περασει...μονο τη μεση μου ειχα απο τον 5 κ μετα , γιατι πηρα κιλα κ ειχα κ καουρες καθε απογευμα..κατα τ αλλα ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Το δευτερο ειναι αλλα οπως ξαναειπα....εχω την ιδια αγωνια οπως κ στην πριγκιπισσα μου...αστα!! Ειναι το ωραιοτερο συναισθημα που μπορει να νιωσει μια γυναικα!!

Αχ τι ωραια να σου ζήσει και εύχομαι γρήγορα πολύ γρήγορα και το δεύτερο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Αχ τι ωραια να σου ζήσει και εύχομαι γρήγορα πολύ γρήγορα και το δεύτερο.. 

Σ ευχαριστω πολυ!!!!! Η αληθεια ειναι οτι με τρωει να κανω ενα τεστ το Σαββατο... στην μικρη ειχα κανει 4 μερες πριν την περιοδο κ μου εδειξε μια αχνη.. αλλα ας κρατηθω καλυτερα..να δω πως θα πανε οι επομενες μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλώς ήρθατε στα καινούρια Μέλη!! Εύχομαι το φορουμακι να είναι γουρλιδικο και όλες να είστε με ένα μωράκι στη κοιλίτσα!! Εγώ σήμερα μπήκα αισίως στην 6η βδομάδα..  Από συμπτώματα τίποτα ακόμα κορίτσια..

Καλημέραααα! Πως είσαι κορίτσι μου? Είσαι το γούρι μας το ξέρεις έτσι? Περιμένουμε να μας λες τα νέα σου...! Πο πο νιώθω σαν να είμαι εγώ εγγυούλα, τόση χαρά είχα παρει με τα νέα σου!!! Δε πειράζει που δε νιώθεις συμπτώματα σε πολλές γυναίκες συμβαίνει! Να είσαι ήρεμη και κοίτα να το απολαύσεις!!! Στείλε μας μπεμπδόσκονηηηηηηη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Καλημέραααα! Πως είσαι κορίτσι μου? Είσαι το γούρι μας το ξέρεις έτσι? Περιμένουμε να μας λες τα νέα σου...! Πο πο νιώθω σαν να είμαι εγώ εγγυούλα, τόση χαρά είχα παρει με τα νέα σου!!! Δε πειράζει που δε νιώθεις συμπτώματα σε πολλές γυναίκες συμβαίνει! Να είσαι ήρεμη και κοίτα να το απολαύσεις!!! Στείλε μας μπεμπδόσκονηηηηηηη!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι να υπάρξουν και άλλες εγκυουλες από το παρεάκι μας!! Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!

 @Tokyo μου ναι το γνωρίζω ότι δεν είναι απαραίτητο να έχω ναυτιες και αναγουλες.. Μόνο τα γνωστά πονακια περιόδου συν ότι έχω ελαττώσει το μεσημεριανό γιατί το απόγευμα δεν μπορώ να χωνέψω  με τίποτα.. με σοδες  είμαι μέχρι το βράδυ.. Όλα Καλά!! Στις 30/4 θα  πάμε να ακούσουμε καρδούλα.. Πότε δεν τελειώνει  το άγχος.. δίκιο έχεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!!!!! Η αληθεια ειναι οτι με τρωει να κανω ενα τεστ το Σαββατο... στην μικρη ειχα κανει 4 μερες πριν την περιοδο κ μου εδειξε μια αχνη.. αλλα ας κρατηθω καλυτερα..να δω πως θα πανε οι επομενες μερες!

κορίτσι Κάνε υπομονή γιατί εγώ που έκανα στις 6 μέρες πριν την περίοδο μου δείξε αρνητικό και είχα πάρει μεγάλη στεναχώρια...  Εύχομαι να μας ανακοίνωσεις θετικά νέα σύντομα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!!!!! Η αληθεια ειναι οτι με τρωει να κανω ενα τεστ το Σαββατο... στην μικρη ειχα κανει 4 μερες πριν την περιοδο κ μου εδειξε μια αχνη.. αλλα ας κρατηθω καλυτερα..να δω πως θα πανε οι επομενες μερες!

Εγώ πάλι φοβάμαι γτ είχα 2 βιοχημικές ή μια πίσω από την άλλη και δεν θέλω να δω πάλι το θετικό και μετα να απογοητεύτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ πάλι φοβάμαι γτ είχα 2 βιοχημικές ή μια πίσω από την άλλη και δεν θέλω να δω πάλι το θετικό και μετα να απογοητεύτω...

Ολα καλα θα πανε!!!!!!χαμογελο κ αισιοδοξια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα κ από εμένα .. μόλις διαπιστώσα ότι αδιαθετησα στην 23η μέρα του κύκλου.. έχω αιμα με μόνη ένδειξη πρισμένο στήθος..περίμενα από βδομάδα. Επηρέασε το ότι έκανα επέμβαση ε μην αγχωθω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια καλημέρα κ από εμένα .. μόλις διαπιστώσα ότι αδιαθετησα στην 23η μέρα του κύκλου.. έχω αιμα με μόνη ένδειξη πρισμένο στήθος..περίμενα από βδομάδα. Επηρέασε το ότι έκανα επέμβαση ε μην αγχωθω?

Επίσης να σας ρωτήσω κ κάτι ακόμα .. αδιαθετησα τώρα πριν λίγο.. να πάω αύριο να κάνω ορμονολογικες??γιατί μετά πάει σουκού κ την Δευτέρα θα μαι 5η μέρα πάει πολύ όμως ε?μη τ αφήσω τοσο..

Αρχίζω κ σκέφτομαι μήπως πάλι αυτός ο μήνας δεν είναι κατάλληλος για τέτοιες εξέτασεις. Πφφφ κορίτσιααααα... Μ έχει πιάσει κόμπος στο στομάχι εγώ έλεγα ότι θααααα σας ακολουθησω στις προσπάθειες δεν περίμενα τόσο σύντομα χαχαα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Επίσης να σας ρωτήσω κ κάτι ακόμα .. αδιαθετησα τώρα πριν λίγο.. να πάω αύριο να κάνω ορμονολογικες??γιατί μετά πάει σουκού κ την Δευτέρα θα μαι 5η μέρα πάει πολύ όμως ε?μη τ αφήσω τοσο..

Αρχίζω κ σκέφτομαι μήπως πάλι αυτός ο μήνας δεν είναι κατάλληλος για τέτοιες εξέτασεις. Πφφφ κορίτσιααααα... Μ έχει πιάσει κόμπος στο στομάχι εγώ έλεγα ότι θααααα σας ακολουθησω στις προσπάθειες δεν περίμενα τόσο σύντομα χαχαα...

Λακτάκι μου εγώ πιστεύω πως είναι καλύτερα να αφήσεις αυτόν τον κύκλο και να πας στον επόμενο για εξετάσεις!!! Σίγουρα ο οργανισμός θα έχει επηρεαστεί γ αυτό και αδιαθετησες νωρίτερα !!από τον επόμενο κύκλο θα είσαι σούπερ!!!!??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Λακτάκι μου εγώ πιστεύω πως είναι καλύτερα να αφήσεις αυτόν τον κύκλο και να πας στον επόμενο για εξετάσεις!!! Σίγουρα ο οργανισμός θα έχει επηρεαστεί γ αυτό και αδιαθετησες νωρίτερα !!από τον επόμενο κύκλο θα είσαι σούπερ!!!!??? 

Μακάρι αλλά να σ πω την αλήθεια την έχω πριξει τη κοπέλα που Μ τις γράφει.. κ θα τις έχω το βράδυ έτοιμες νομίζω θα έχουν λήξει μεχρι τον επόμενο κύκλο.. της έχω πει να Μ γράψει κ γενικές να βάλει μέσα βιταμίνες κ τέτοια.. ε γερή να μαι να της πω να Μ ξανά γράψει τον άλλο μήνα χαχ. Τι να πω.. έχουμε συνηθίσει το τρύπημα πια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μακάρι αλλά να σ πω την αλήθεια την έχω πριξει τη κοπέλα που Μ τις γράφει.. κ θα τις έχω το βράδυ έτοιμες νομίζω θα έχουν λήξει μεχρι τον επόμενο κύκλο.. της έχω πει να Μ γράψει κ γενικές να βάλει μέσα βιταμίνες κ τέτοια.. ε γερή να μαι να της πω να Μ ξανά γράψει τον άλλο μήνα χαχ. Τι να πω.. έχουμε συνηθίσει το τρύπημα πια..

Λακτακι καλησπερα...για μενα κανε τις εξετασεις στον επομενο κυκλο που θα εχει επανελθει ο οργανισμος σου...ειναι λογικο μετα απο επεμβασει να συμβαινει αυτο...εγω μετα απο αποξεση εκανα 59 μερες να μου ερθει...μετα 41 και τριτος κυκλος κανονικα 29!!! Επαιρνα τον γιατρο τηλ και μου ελεγε να μνμ ανυσηχω ειναι λογικο...θα δεις οτι θα πας καλα!!! Και μετα ξερεις εσυ....σπορακιιιιιι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Λακτακι καλησπερα...για μενα κανε τις εξετασεις στον επομενο κυκλο που θα εχει επανελθει ο οργανισμος σου...ειναι λογικο μετα απο επεμβασει να συμβαινει αυτο...εγω μετα απο αποξεση εκανα 59 μερες να μου ερθει...μετα 41 και τριτος κυκλος κανονικα 29!!! Επαιρνα τον γιατρο τηλ και μου ελεγε να μνμ ανυσηχω ειναι λογικο...θα δεις οτι θα πας καλα!!! Και μετα ξερεις εσυ....σπορακιιιιιι!!!!

τι να κάνω όμως που μου τις έγραψε??να μη τις κάνω να κάνω μόνο τις γενικές αίματος?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

τι να κάνω όμως που μου τις έγραψε??να μη τις κάνω να κάνω μόνο τις γενικές αίματος?? 

Κανε τις γενικες αιματος και τον αλλο μηνα κανε ορμονολογικες...δν θα μπορει να τις γραψει παλι?? Εχεις ενα δικιο για το τρυπημα βεβαια χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κανε τις γενικες αιματος και τον αλλο μηνα κανε ορμονολογικες...δν θα μπορει να τις γραψει παλι?? Εχεις ενα δικιο για το τρυπημα βεβαια χαχαχ

θα μπορεί...δεν έχει θέμα..ε θα δω θα τις αφήσω.λέτε δλδ αμα τις κάνω να απογοητευτώ??να είναι στα πατώματα όλα?? πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

θα μπορεί...δεν έχει θέμα..ε θα δω θα τις αφήσω.λέτε δλδ αμα τις κάνω να απογοητευτώ??να είναι στα πατώματα όλα?? πφφ

Απλα πιστευω τον αλλο μηνα θα εχει επανελθει ο οργανισμος σου καλυτερα...απλα  σου λεω να δωσεις λιγο χρονο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,ακουω ολες σας γραφετε εχετε κανει ορμονολογικες εξετασεις... δλδ; Πχ εγω δεν εχωκανει. Με πήγε κατευθείαν για σπερμοδιάγραμμα& σαλπιγγογραφία!

☹️☹️☹️☹️☹️ help!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλώς ήρθατε στα καινούρια Μέλη!! Εύχομαι το φορουμακι να είναι γουρλιδικο και όλες να είστε με ένα μωράκι στη κοιλίτσα!! Εγώ σήμερα μπήκα αισίως στην 6η βδομάδα..  Από συμπτώματα τίποτα ακόμα κορίτσια..

Συμπτώματα μπορεί να μην έχεις και καθόλου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης,εγώ δεν είχα απολύτως τίποτα ουτε ζαλάδες Ούτε αναγουλες μόνο πονακια μέχρι τη 16 εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...