Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Είδες βρε παιδί μου αμα πεις να το αφήσεις χύμα αλλάζουν όλα! Εγώ τις μέρες ανέφερα κατάλαβα ότι είχα ωορρηξία και μάλιστα ήμουν στεναχωρημένη γιατί είχαμε τον κουνιάδο εκείνες τις μέρες και λέω πάει το χάσαμε το τραίνο... αλλά ο σύζυγος επειδή ήξερε.. είχαμε επαφές στο mute... χαχαχαχα  Εγώ πάντα τα έχω αυτά τα ελαφρά πονάκια.. σημάδι ότι έρχεται.. τι να πω βρε παιδί μου.. σε μια βδομάδα θα ξέρουμε.. δεν θέλω να φουσκώσουν τα μυαλά μου γιατί θα στεναχωρηθώ.. σε ότι "νιώθω" το μεταφράζω ότι έρχεται η ακατονόμαστη για να μην τρέφω ελπίδες.. μαζί είμαστε στις μέρες.. πότε περιμένεις εσύ?

Σύμφωνα με το ημερολόγιο 11/04. Σύμφωνα με τα όσα νιώθω σήμερα που είναι πόνοι ωορρηξιας 14! Όπως και να έχει επαφές είχα μέχρι 16η ημέρα οπότε πάει το τρένο, πέρασε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

αχ αυτός ο κύκλος πως μας μπερδεύει... δεν γινόταν να ήταν λίιιγο πιο απλά τα πράγματα βρε παιδί μου?? Εμένα αυτά τα λευκά υγρά ξεκίνησαν 12η μέρα και κράτησαν μέχρι  Δευτέρα 17η μέρα που το ημερόλογιο της εφαρμογής μου έβγαζε ότι η 17η ήταν η οωρρηξία μου σε κύκλο 30 ημερών.. την 20η μέρα άρχισαν και τα συμπτώματα της αναμενόμενης περιόδου.. ελαφρύ πρήξιμο στο στήθος,πονάκια χαμηλά στη κοιλιά και έντονος πόσο στη μέση.. τώρα δεν ξέρω τι γίνεται.. δεν έχω κάνει και ποτέ τεστάκια ωορρηξίας για να ξέρω τι γίνεται... Αν δεν έχουμε ευχάριστα η επόμενη κίνηση είναι να παραγγείλω.. 

Κοριτσάκι κι γω μια απ τα ίδια...λογικα 4 του μηνός θα ρθει η σιχαμένη στην ώρα της οπότε κι γω για τεστακια πάω μπας και δω φως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά εκεί που ήμουν ήρεμη όλο τον μήνα, μετά από τους πόνους σήμερα και τα υγρά - ξανά - της ωορρηξιας αναρωτιέμαι όλη μέρα τι μπορεί να γίνεται... Το θέμα είναι πως επαφές μπορώ να αρχίσω Τρίτη ξανά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Gwgouli32 είπε:

Κοριτσάκι κι γω μια απ τα ίδια...λογικα 4 του μηνός θα ρθει η σιχαμένη στην ώρα της οπότε κι γω για τεστακια πάω μπας και δω φως... 

Πάλι καλή παραγγελία θα δώσουμε στα τεστακια Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Πάλι καλή παραγγελία θα δώσουμε στα τεστακια Χαχαχαχα 

Μήπως είναι τίποτα άλλο τα υγρά βρε κορίτσι??

Κορίτσια έχω εκπτωτικό κωδικό από ενα σαιτ για τεστάκια ωορρηξίας -5% όποια ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα μη θεωρηθεί διαφήμιση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gwgouli32 είπε:

Κοριτσάκι κι γω μια απ τα ίδια...λογικα 4 του μηνός θα ρθει η σιχαμένη στην ώρα της οπότε κι γω για τεστακια πάω μπας και δω φως... 

ππφφφ θα δούμε.. εγώ έχω μέρες ακόμα.. και όταν φτάνω σε αυτό το σημείο δεν έχω υπομονή καθόλου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Μήπως είναι τίποτα άλλο τα υγρά βρε κορίτσι??

Κορίτσια έχω εκπτωτικό κωδικό από ενα σαιτ για τεστάκια ωορρηξίας -5% όποια ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα μη θεωρηθεί διαφήμιση 

Δεν ξέρω ούτε μπορώ να κάνω κάτι τώρα.. Ευτυχώς ο πόνος υποχώρησε. Θα φανεί. Μάλλον δεν έκανα ακόμα ωορρηξία ή δεν πρόκειται να κάνω αυτόν τον μήνα. 

Από τεστακια μάλλον τις γνωστές ταινίες θα πάρω, τα άλλα του φαρμακείου είναι ακριβά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δεν ξέρω ούτε μπορώ να κάνω κάτι τώρα.. Ευτυχώς ο πόνος υποχώρησε. Θα φανεί. Μάλλον δεν έκανα ακόμα ωορρηξία ή δεν πρόκειται να κάνω αυτόν τον μήνα. 

Από τεστακια μάλλον τις γνωστές ταινίες θα πάρω, τα άλλα του φαρμακείου είναι ακριβά.. 

αυτά τα τεστάκια που λες νομίζω θα με μπερδέψουν με τις γραμμούλες... τι τιμή έχουν αυτά και πόσα τεμάχια έχει μέσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

αυτά τα τεστάκια που λες νομίζω θα με μπερδέψουν με τις γραμμούλες... τι τιμή έχουν αυτά και πόσα τεμάχια έχει μέσα?

Δεν έτυχε να με μπερδέψουν γενικά.. Με 15 ευρώ πήρα τα 20 +5 εγκυμοσύνης. Έχει διάφορα πακέτα. Αν δεν θες ταινίες πάρε της clear... τα 20 που είναι ψηφιακά αλλά κάνουν γύρω στα 50 ευρώ. Δες στο σκρουτζ έχει πολλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια, βλέπω συζητάτε για τα υγρά κ έρχομαι να συμφωνήσω ότι είναι ένα μπέρδεμα κ δν ξέρω κ εγώ τι να πιστέψω μ'αυτα τα υγρά.Καποια στιγμή είχα διαβάσει ένα άρθρο στο internet που έλεγε ότι όταν το ωάριο γονιμοποιηθεί τα υγρά συνεχίζουν να είναι σαν αυτά της ωορρηξίας κ αν όχι τα υγρά γίνονται πιο λευκά κ παχιά,να το πω ετσι.Σε άλλο άρθρο όμως διάβασα ότι τα υγρά γίνονται ούτως ή άλλως πιο λευκά κ παχιά,γιατί σε περίπτωση εγκυμοσύνης πρέπει να θωρακιστει από μικρόβια η μήτρα.Καποια στιγμή εδώ στο φόρουμ,είχε γράψει μια κοπέλα ότι τα υγρά της ήταν σαν της ωορρηξίας για πολλές μέρες κ τελικά ήταν έγκυος.Οποτε @Γιάννα 36 λες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Λοιπόν κορίτσια, βλέπω συζητάτε για τα υγρά κ έρχομαι να συμφωνήσω ότι είναι ένα μπέρδεμα κ δν ξέρω κ εγώ τι να πιστέψω μ'αυτα τα υγρά.Καποια στιγμή είχα διαβάσει ένα άρθρο στο internet που έλεγε ότι όταν το ωάριο γονιμοποιηθεί τα υγρά συνεχίζουν να είναι σαν αυτά της ωορρηξίας κ αν όχι τα υγρά γίνονται πιο λευκά κ παχιά,να το πω ετσι.Σε άλλο άρθρο όμως διάβασα ότι τα υγρά γίνονται ούτως ή άλλως πιο λευκά κ παχιά,γιατί σε περίπτωση εγκυμοσύνης πρέπει να θωρακιστει από μικρόβια η μήτρα.Καποια στιγμή εδώ στο φόρουμ,είχε γράψει μια κοπέλα ότι τα υγρά της ήταν σαν της ωορρηξίας για πολλές μέρες κ τελικά ήταν έγκυος.Οποτε @Γιάννα 36 λες;;

Δυστυχώς δεν υφίσταται αυτό στην περίπτωσή μου γιατί μετρώ θερμοκρασία και δεν έχει ανέβει καθόλου τόσες μέρες, που σημαίνει πως μάλλον δεν έγινε καν ωορρηξία.... Ή γίνεται σήμερα που πονάω χαμηλά και στις ωοθήκες. Μόλις δω άνοδο της θερμοκρασίας θα καταλάβω πιστεύω. Τα υγρά πάντως, μια ελαστικά μια διάφανα, τα έχω τουλάχιστον μια εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 θα ναι απ ότι φαίνεται βαρβάτη παραγγελία!! ☺☺☺☺

@Mantariniόσο υπομονή μου χει δώσει ο θεουλης σε όλα τ αλλά σ αυτο μάλλον ήταν τσιγκούνης γιατί κι γω όταν κοντεύει η ώρα δε κρατιέμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας υποψηφιες μανουλες!Καλως σας βρηκα κ στο νεο θεματακι.

Ξεκλεβω χρονο να μπω για ενα γεια....ειμαι σε επαγγελματικο ταξιδι αν και η σκεψη μου γυριζει συνεχεια εδω,λογω φορτου εργασιας μπορω να πω πως καπως ξεχαστηκα κι ηταν καλα.

Απο Τριτη επιστροφη στα ιδια,γιατροι,τεστ ωορρηξιας κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Γεια σας υποψηφιες μανουλες!Καλως σας βρηκα κ στο νεο θεματακι.

Ξεκλεβω χρονο να μπω για ενα γεια....ειμαι σε επαγγελματικο ταξιδι αν και η σκεψη μου γυριζει συνεχεια εδω,λογω φορτου εργασιας μπορω να πω πως καπως ξεχαστηκα κι ηταν καλα.

Απο Τριτη επιστροφη στα ιδια,γιατροι,τεστ ωορρηξιας κλπ

Χρειάζεται κι αυτό το καημένο το μυαλό να ξεφεύγει! Προτιμώ χίλιες φορές να δουλεύω όλη μέρα από το να κάθομαι όπως καλή ώρα σήμερα και να αναρωτιέμαι γιατί δεν μου κάθεται αυτό που θέλω! 

Καλή συνέχεια στο ταξίδι σου κι από Τρίτη στις επάλξεις ξανά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μίας και λέτε για υγρά.... Μετά Την ωορρηξία είχα για 1 μέρα πολλά υγρά και μετά τίποτα.... νιώθω ότι έχω... Αλλά δεν εχω.... τι μπορεί να είναι??? Βλέπω εσείς κάτι ξέρετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Κορίτσια μίας και λέτε για υγρά.... Μετά Την ωορρηξία είχα για 1 μέρα πολλά υγρά και μετά τίποτα.... νιώθω ότι έχω... Αλλά δεν εχω.... τι μπορεί να είναι??? Βλέπω εσείς κάτι ξέρετε...

Δεν ξέρω η αλήθεια είναι και πολλά! Ξέρω μόνο από προσωπική εμπειρία πως τα υγρά ξεκινούν πριν την ωορρηξία, κορυφώνονται ακριβώς πριν από αυτή και μετά γίνονται πιο πηχτα, σαν στικ και πριν την περίοδο πάλι αρχίζουν. Μέχρι τον προηγούμενο κύκλο τουλάχιστον αυτό είχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι και μένα σε κάθε κύκλο... Αλλά τώρα οχι... τουλάχιστον δεν τα βλέπω... Μήπως αυτό συνέβη ότι δεν έγινε ωορρηξία???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Έτσι και μένα σε κάθε κύκλο... Αλλά τώρα οχι... τουλάχιστον δεν τα βλέπω... Μήπως αυτό συνέβη ότι δεν έγινε ωορρηξία???

Τα μόνα που συνδύασα τους τελευταίους 3 μήνες είναι :θετικό τεστ ωορρηξιας - τελευταία υγρά ωορρηξίας - πτώση της θερμοκρασίας, την ίδια ημέρα όλα. Κι η ωορρηξία στο επόμενο 48ωρο. Κάθε κύκλος φυσικά μπορεί να διαφέρει... Θα δείξει το αποτέλεσμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! εύχομαι αυτός μήνας να είναι ο τυχερός!!!Και εγώ αυτόν τον μήνα μετά από αποχή 1,5 μήνα θα ξανακάνει αρχίσουμε τις ελεύθερες επαφές με ελπίδα στο θαύμα!!!Ξέρω ότι είναι λίγο δύσκολο αλλά θα το προσπαθήσουμε!!!!!Την Τετάρτη θα κάνω και σαλπιγγογραφια ελπίζω να μην πονέσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! εύχομαι αυτός μήνας να είναι ο τυχερός!!!Και εγώ αυτόν τον μήνα μετά από αποχή 1,5 μήνα θα ξανακάνει αρχίσουμε τις ελεύθερες επαφές με ελπίδα στο θαύμα!!!Ξέρω ότι είναι λίγο δύσκολο αλλά θα το προσπαθήσουμε!!!!!Την Τετάρτη θα κάνω και σαλπιγγογραφια ελπίζω να μην πονέσω!!!

Φυσικά κι αξίζει κάθε προσπάθεια, ποτέ δεν ξέρεις μόνο ο Θεός ξέρει πότε το στέλνει... 

Να μην φοβάσαι καθόλου την περάσαμε πρόσφατα τόσες κοπέλες και δεν ήταν τίποτα! Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δεν έτυχε να με μπερδέψουν γενικά.. Με 15 ευρώ πήρα τα 20 +5 εγκυμοσύνης. Έχει διάφορα πακέτα. Αν δεν θες ταινίες πάρε της clear... τα 20 που είναι ψηφιακά αλλά κάνουν γύρω στα 50 ευρώ. Δες στο σκρουτζ έχει πολλά.. 

βρήκα στο ίντερνετ τα ψηφιακά της clearblue τα 10 τμχ 25 ευρω... θα μου φτάσουν 10??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Φυσικά κι αξίζει κάθε προσπάθεια, ποτέ δεν ξέρεις μόνο ο Θεός ξέρει πότε το στέλνει... 

Να μην φοβάσαι καθόλου την περάσαμε πρόσφατα τόσες κοπέλες και δεν ήταν τίποτα! Καλή επιτυχία! 

Σ'ευχαριστω πολύ!!!Μακάρι να πάνε όλα!!!!και εγώ το πιστεύω και αφού μου το λένε και οι γιατροί θα το προσπαθήσω λίγο ακόμα φυσιολογικα!!!Γενικά είναι αισιόδοξη!!!! πιστεύω θα τα καταφέρουμε όλες!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

βρήκα στο ίντερνετ τα ψηφιακά της clearblue τα 10 τμχ 25 ευρω... θα μου φτάσουν 10??

Και εγώ αυτά χρησιμοποιώ!!!!είναι πολύ καλά και έγκυρα!!!!και δεν.μπερδευεσαι καθόλου!!Αν έχεις σταθερό κύκλο θα σου φτάσουν εγώ σε κάθε κύκλο κάνω 5 έχω κύκλο 27-29 ημερών ξεκινάω από την 10 μέρα για να είμαι σίγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

βρήκα στο ίντερνετ τα ψηφιακά της clearblue τα 10 τμχ 25 ευρω... θα μου φτάσουν 10??

Εννοείται θα σου φτάσουν, και για δύο κύκλους πιστεύω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ!!!Μακάρι να πάνε όλα!!!!και εγώ το πιστεύω και αφού μου το λένε και οι γιατροί θα το προσπαθήσω λίγο ακόμα φυσιολογικα!!!Γενικά είναι αισιόδοξη!!!! πιστεύω θα τα καταφέρουμε όλες!!!???

Ετσι πρέπει, αισιοδοξία! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...