Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Ααα ε αντε μια μια.. πάρε τα πάνω σου. Μέσα στη βδομάδα θα έρθω να πιούμε καφέ ένα πρωί.απο βδομάδα γυρνάω στη δουλειά.. σήμερα έβγαλα κ τα ράμματα οπότε οδηγάω  από σήμερα.. 

αχ κορίτσια σας ζηλέυω!!! είμαστε τόσο κοντά.. και τόσο μακριά ταυτόχρονα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καταλαβαίνω την αντίδραση σου.. δεν είναι κακία.. είναι παράπονο.. γιατί λες εγώ τόσο καιρό προσπαθώ και δεν.. οποτε είναι λογική η αντίδραση σου.. Μην το βάζεις κάτω..  αλλά για μένα δεν μπορώ να καταλάβω αντίδραση φίλης σου.. θα έπρεπε να στο πει και όχι να σε λυπάται..

Δεν ήθελε να με στεναχωρησει  αυτό είναι ολο και την καταλαβαίνω γιατί έχω  κλάψει άπειρες φορές στην αγκαλιά της για την περίοδο που μου ερχόταν.. το μόνο που μου εκρυψε και λίγο με στεναχώρησε είναι οτι προσπαθουσε για παιδι εδω και 6 μηνες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Δεν ήθελε να με στεναχωρησει  αυτό είναι ολο και την καταλαβαίνω γιατί έχω  κλάψει άπειρες φορές στην αγκαλιά της για την περίοδο που μου ερχόταν.. το μόνο που μου εκρυψε και λίγο με στεναχώρησε είναι οτι προσπαθουσε για παιδι εδω και 6 μηνες ..

να μην στεναχωριέσαι ο κάθε άνρθωπος αντιδρά διαφορετικά.. ούτε εγώ το έχω πει πουθενά.. και ούτε έχω σκοπό να το πω.. είναι κάτι πολύ προσωπικό μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας! @Mantariniεύχομαι να μην έρθει η σιχαμενη! Πράγματι έκανες πολύ νωρίς τεστ,δεν υπήρχε λόγος.Πως αισθάνεσαι; Έχεις κανενα σύμπτωμα περιόδου-εγκυμοσύνης; @Σταυριοχι κορίτσι δεν είσαι κακία,το παράπονο σ'επιασε που βλέπεις όλες γύρω σου να μένουν έγκυες γρήγορα.Νομιζω είχες πει ότι είχες μείνει έγκυος κάποια στιγμή ή σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! @Mantariniεύχομαι να μην έρθει η σιχαμενη! Πράγματι έκανες πολύ νωρίς τεστ,δεν υπήρχε λόγος.Πως αισθάνεσαι; Έχεις κανενα σύμπτωμα περιόδου-εγκυμοσύνης; @Σταυριοχι κορίτσι δεν είσαι κακία,το παράπονο σ'επιασε που βλέπεις όλες γύρω σου να μένουν έγκυες γρήγορα.Νομιζω είχες πει ότι είχες μείνει έγκυος κάποια στιγμή ή σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα;

 

Έχω από την προηγούμενη βδομάδα πόνους περιόδου που συνήθως δεν είχα ποτέ τόσο νωρίς.. που όλη την ώρα λέω έρχεται.. και έρχεται.. αλλά τίποτα.. Πρησμένο στήθος και νεύρα..  Ένα βράδυ ξύπνησα από έντονους πόνους και λέω ωχχ ήρθε νωρίτερα και πήγα στο μπάνιο για σερβιέτα και παυσίπονο και τελικά δεν είχα τίποτα..  έχω μπερδευτεί.. ή πρόκειται για ανωμαλία του κύκλου ή όντος κάτι ετοιμάζεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Έχω από την προηγούμενη βδομάδα πόνους περιόδου που συνήθως δεν είχα ποτέ τόσο νωρίς.. που όλη την ώρα λέω έρχεται.. και έρχεται.. αλλά τίποτα.. Πρησμένο στήθος και νεύρα..  Ένα βράδυ ξύπνησα από έντονους πόνους και λέω ωχχ ήρθε νωρίτερα και πήγα στο μπάνιο για σερβιέτα και παυσίπονο και τελικά δεν είχα τίποτα..  έχω μπερδευτεί.. ή πρόκειται για ανωμαλία του κύκλου ή όντος κάτι ετοιμάζεται. 

Μακάρι να είναι για καλό ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΣταυριΟχι δεν είσαι κακια, απλα αυτο που ειπαν κ τα κορίτσια το παράπονο σε πιανει κ λες γτ οχι και εγω; Οχι γιατι εγω.. θες να εισαι κ εσυ εγκυουλα οπως κ η κολλητούλα σου.. λογικοπ να σε στενοχωρει... αλλα μη το βαζεις κατω! Εκει εσυ... σε κάποιους ερχεται γρήγορα, σε κάποιους αργει λίγο παρα πανω αλλα θα ερθει οτεν εσυ κ εγω κ η κάθε κοπέλα θα είναι έτοιμη! Το πιστεύω! Καποιο λόγο μας αργει... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

@Mantarini απο θερμοκρασια πως εισαι; Το ελεγξες καθολου;;

καθόλου..δεν το έχω κάνει ποτέ.. θεωρητικά αν είμαι έγκυος πρέπει να είναι ανεβασμένη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καθόλου..δεν το έχω κάνει ποτέ.. θεωρητικά αν είμαι έγκυος πρέπει να είναι ανεβασμένη?

Δεν ξερω κ γω πολλα..αλλα ναι πρεπει να ειναι ανεβασμενη! Ανεβαινει απο την ωορρηξια κ μετα κ πεφτει 2-3 μερες πριν την περιοδο! Η @Starrr ειναι ειδικη σ αυτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρικι γω σε καταλαβαίνω...εμενα ξαφνικά γύρω μου ξεφυτρωσαν έγκυες και μιλάω για το στενό περιβάλλον,αν πιάσω δε κ τις γνωστές....αστα... Είναι να με κλαινε οι ρέγγες...λες κι έπεσε επιδημία, η μια μετά την αλλη από περσυ σα τα μανιτάρια ξεφυτρώνουν!!!να μη σε παίρνει από κάτω θα ρθει η ώρα για όλα τα κορίτσια...και μεταααα θα τρέχουμε όλες και δε θα μας φτάνουν οι ώρες της ημέρας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Είμαι καινούρια στην παρέα και ελπίζω κι εγώ σε ένα πασχαλινό αυγουλάκι!!! 

Προσπαθούμε 2 χρόνια τώρα χωρίς αποτέλεσμα και αν δεν έρθει το πασχαλινό μετά θα πάμε σε υποβοηθούμενη! Να με βάλετε στη λίστα παρακαλωωωωω

Καλή τύχη με τα αυγουλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια..  λοιπόν εγώ έχω ευχαριστα αλλά όχι δικά μου αλλά της κολλητής μου .. έχει 8 μέρες καθυστέρηση δεν έχει κανει τεστ(Έτσι λέει αλλά πιστεύω  ότι έκανε απλά δεν μου το λεει για να μη με στεναχωρησει έτσι πιστεύει ότι θα στεναχωρηθω). Και να σας πω κάτι?? Όταν το έμαθα ζήλεψα αλλά όχι με τη κακή έννοια  νιώθω να μην έχω όρεξη για τίποτα κλαίω και λέω γιατί σε μενα γιατί όχι Εγώ? Προς θεού όλες οι κοπέλες που επιθυμούν μακαρι να μείνουν αλλά γιατι Όχι και εμείς?? Την αγαπάω τη φίλη μου τη λατρεύω εύχομαι τα καλύτερα για εκείνη αλλά ήθελα να μείνουμε μαζί έγκυες..  ειμαι τόσο κακιά 

Τελικά?

Οχι κοριτσάκιμου δεν είσαι κακιά...όλο αυτό γίνεται υποσυνείδητα..είναι κάτι που το θέλουμε πάρα πολύ ...εγώ να δεις τι παθαίνω.. που δουλεύω σε μικροβιολογικο και μου έρχονται συνέχεια για βχοριακες...Και όποτε βλέπω το θετικο αποτέλεσμα λέω  θεε μου πότε θα δω και το δικό μου...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Δεν ξερω κ γω πολλα..αλλα ναι πρεπει να ειναι ανεβασμενη! Ανεβαινει απο την ωορρηξια κ μετα κ πεφτει 2-3 μερες πριν την περιοδο! Η @Starrr ειναι ειδικη σ αυτα!!

Πρέπει να είναι ανεβασμενη για 15 ημέρες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Μου!!! Είναι γουρλιδικο το θεματάκι μας!!!  Δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα τελικά!! θα τρελαθώ κορίτσια Μου!! Πετάω από ευτυχία!!! Εύχομαι όλες να παρετε σειρά... 

20190409_081823.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μου!!! Είναι γουρλιδικο το θεματάκι μας!!!  Δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα τελικά!! θα τρελαθώ κορίτσια Μου!! Πετάω από ευτυχία!!! Εύχομαι όλες να παρετε σειρά... 

20190409_081823.jpg

Πόσο χαίρομαι για σένα.. εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! @Mantariniεύχομαι να μην έρθει η σιχαμενη! Πράγματι έκανες πολύ νωρίς τεστ,δεν υπήρχε λόγος.Πως αισθάνεσαι; Έχεις κανενα σύμπτωμα περιόδου-εγκυμοσύνης; @Σταυριοχι κορίτσι δεν είσαι κακία,το παράπονο σ'επιασε που βλέπεις όλες γύρω σου να μένουν έγκυες γρήγορα.Νομιζω είχες πει ότι είχες μείνει έγκυος κάποια στιγμή ή σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα;

 

Καλά θυμάσαι Ναι είχα μείνει πριν τρία χρόνια ακριβώς σαν σημερα είχα μάθει ότι ήμουν έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μου!!! Είναι γουρλιδικο το θεματάκι μας!!!  Δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα τελικά!! θα τρελαθώ κορίτσια Μου!! Πετάω από ευτυχία!!! Εύχομαι όλες να παρετε σειρά... 

20190409_081823.jpg

Συγχαρητήριααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!! Με το καλό σου εύχομαι μία  καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!!! Τρομερό συναίσθημα όταν βγήκε θετικό, ε???? Εγώ έκλαιγα!!!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Τώρα είδα το θέμα σας και μπήκα να διαβάσω και βλέπω ότι τελικά ήρθε το καλό το νέο!!! Αντε ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μου!!! Είναι γουρλιδικο το θεματάκι μας!!!  Δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα τελικά!! θα τρελαθώ κορίτσια Μου!! Πετάω από ευτυχία!!! Εύχομαι όλες να παρετε σειρά... 

20190409_081823.jpg

Μανταρινάκι ήρθε!!! Ήρθε τον 2ο μήνα! Απίστευτο! Είδες που ήταν όντως νωρίς την Τετάρτη?? Συγχαρητήρια δεν ξέρεις πόσο χάρηκα! Απίστευτα γουρλίδικο το θέμα! Θα γίνει μάχη ποια θα ανοίξει του Μαΐου ?

Πήγαινε για χοριακηηηηηηη?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Πόσο χαίρομαι για σένα.. εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Κοπέλα μου και στα δικά σου!!! Ευχαριστώ Πολύ!!! Μην χάνεις την πίστη Σου!!  Για όλες μας υπάρχει μια ψυχούλα εκεί έξω που περιμένει να έρθει να φωλιάσει μέσα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Συγχαρητήριααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!! Με το καλό σου εύχομαι μία  καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!!! Τρομερό συναίσθημα όταν βγήκε θετικό, ε???? Εγώ έκλαιγα!!!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Τώρα είδα το θέμα σας και μπήκα να διαβάσω και βλέπω ότι τελικά ήρθε το καλό το νέο!!! Αντε ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!

Ευχαριστώ πολυυυυ!!! νααιι απίστευτο συναίσθημα έκλαιγα σα μωρό παιδί.. με είχε αγκαλιά ο άντρας μου και μου λέει τώρα γιατι κλαις;; κλαίω από χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μανταρινάκι ήρθε!!! Ήρθε τον 2ο μήνα! Απίστευτο! Είδες που ήταν όντως νωρίς την Τετάρτη?? Συγχαρητήρια δεν ξέρεις πόσο χάρηκα! Απίστευτα γουρλίδικο το θέμα! Θα γίνει μάχη ποια θα ανοίξει του Μαΐου ?

Πήγαινε για χοριακηηηηηηη?????

Κοπέλα Μου!! Ναι πράγματι ήταν πολύ νωρίς την Τετάρτη..  ήρθε.. το λέω και συγκινούμαι...  παρήγγειλα και τεστ ωορρηξίας τρομάρα μου... χαχαχα  πήγα για χοριακη πριν τη δουλειά... Κατά τις 12 μου παν να πάρω τηλ!!  Και στα δικά σου κοπέλα Μου!!! Απέβαλε άγχος πάτε και το ταξιδάκι σας και θα ρθει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κοπέλα Μου!! Ναι πράγματι ήταν πολύ νωρίς την Τετάρτη..  ήρθε.. το λέω και συγκινούμαι...  παρήγγειλα και τεστ ωορρηξίας τρομάρα μου... χαχαχα  πήγα για χοριακη πριν τη δουλειά... Κατά τις 12 μου παν να πάρω τηλ!!  Και στα δικά σου κοπέλα Μου!!! Απέβαλε άγχος πάτε και το ταξιδάκι σας και θα ρθει???

Περιμένουμε με ανυπομονησία τα αποτελέσματα!! Πρώτη μέρα καθυστέρησης είσαι σωστά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mantarini Συγχαρητήρια κορίτσι!!! Είμαι γραφείο και λέω άντε ας δω τι κάνουν τα κορίτσια... η πλάκα είναι ότι από τότε που δεν πολυμπαίνω όποτε το κάνω αυτό βρίσκω κ μια έγκυο! Κορίτσι ήταν θέμα χρόνου για σένα, είσαι ακόμα πολύ μικρή για να έχεις ανησυχίες κ να που έγινε στους 2-3 μήνες! Εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να έχεις ένα υγιές μωρό!

Πάντως κορίτσια το θέμα αποδεικνύεται τυχερό όταν το ανοίγουν οι πιο μικρές! τυχαίο;;; χαχαχαχα

Άντε και στα δικά μας σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Ευχαριστώ πολυυυυ!!! νααιι απίστευτο συναίσθημα έκλαιγα σα μωρό παιδί.. με είχε αγκαλιά ο άντρας μου και μου λέει τώρα γιατι κλαις;; κλαίω από χαρά!!

Μπραβο κοπέλα μου!Μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...