Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

@Σελίνα σε νιώθω...θα περάσουν οι μέρες που θα πάει....την έκανα τη βλακεία μου εγώ μη χάσω....πρόσεχε με το λάδι και το dufalac γιατί εγώ έπαθα μέχρι και σπασμούς τη 2η μέρα κιόλας της έμβρυομεταφορας...ίσως από κει αγχώθηκα πολύ και το έκανα το τεστ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια υπάρχει ενα λαδι που λέγεται nujol κ βοηθάει στην τουαλέτα. Μου το ειχε δώσει παλια γαστρεντερολόγος γιατί είχα θεματάκι (ωραία συζήτηση!). Βοηθάει πολύ χωρίς υπερβολές όπως πχ ενα χάπι ή φάρμακο. Φυσικά ρωτήστε το γιατρό σας αλλά νομίζω είναι ακίνδυνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 μου ποια μέρα έκανες το τεστ? Μπορώ να φανταστώ το άγχος σου αυτές τις κρίσιμες μέρες... Είδες ποτέ αυτές τις κηλίδες αίματος που λένε?

Εγώ ήπια σήμερα φυλλα Αλεξάνδρειας που είχα ξαναδοκιμάσει και βοηθάνε πολύ και μετά ανησύχησα μήπως έκανα βλακεία και ψάχνοντας λίγο στο ίντερνετ διάβασα ότι δίνονται σε εγκυμοσύνη αλλά σαν τελευταία λύση. Δεν θα ξαναπιω αυτό είναι σίγουρο αλλά έπρεπε να το σκεφτώ νωρίτερα... Σκέφτηκα ότι είναι φυτικό αλλά καλύτερα να προσθέσω δαμάσκηνα κλ στη διατροφή γιατί τα έχω αμελήσει με τα ταξίδια πέρα δώθε... Θα ρωτησω

@Tokyo αν συνεχιστεί να δω τι θα μου προτείνει! Ευχαριστώ πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα το έκανα 8η μέρα αλλά αν σκεφτείς ότι έβαλα βλαστοκυστες δεν έχω πολλές προσδοκίες....θα δούμε...φύλλα Αλεξάνδρειας;;;δεν τα έχω ξανακουσει..( περίεργο για μένα ?) ούτε το  nujolπου πρότεινε η @Tokyo..τα σημείωσα και θα ρωτήσω γιατί πλάκα πλάκα είναι σοβαρό θέμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 είναι γνωστά και ως Σεννα, τα κάνεις τσάι, το πίνεις και κανένα οχτάωρο μετά είσαι άρχοντας! ? Να στείλουμε όλα τα τεστακια στον Καιάδα! Ελπίζω να χοροπηδάς τη Δευτέρα από τη χαρά σου με την παχουλή χοριακη που θα πάρεις!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα έχω ενθουσιαστεί!!!! Θα τα ψάξω να αγοράσω κι εγώ!!!!αχ μακάρι βρε κοπέλα μου αλλά δεν το βλέπω...οι ενοχλήσεις άρχισαν να γίνονται πιο έντονες και έβγαλα και 1σπυρακι...άρχισαν τα πρώτα συμπτώματα περιόδου μου φαίνεται....εσύ πώς είσαι σήμερα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 εγώ πάλι τίποτα... Αν δεν έπαιρνα 18 χάπια τη μέρα θα νομιζα ότι δεν είμαι καν σε αυτή τη διαδικασία. Ούτε η προγεστερόνη δεν με επειρεαζει αν και βλέπω ότι απορροφάται πολύ περισσότερο από ότι πριν την ετ και ελπίζω να είναι επειδή την χρησιμοποιουν τα σπορακια! (Βλακείες λέω το ξέρω αλλά έχω άπλετο χρόνο να σκέφτομαι χαζαδες)

Όπως ξέρεις μπορεί να είναι και για καλό τα πονακια, τόσες κοπέλες είχαν πόνους περιόδου και ήταν τελικά πόνοι της μήτρας που υποδέχεται τα νέα μέλη! Και εγώ θα έχω μικρό καλάθι, αλλά προσπάθησε να τα περνας ολα στο φλου... Αφού άκρη δεν θα βρούμε μέχρι να δούμε το νούμερακι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα μου ούτε καν ασχολούμαι...ότι ήταν να γίνει έγινε....εγώ κρατάω μικρό καλάθι και μακάρι να διαψευστω... απλά αίμα δε θέλω να δω έτσι για την τιμή των όπλων.....?..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 Σοφάκι μου πηγές για χοριακη?? Ποτέ περιμένεις αποτελέσματα? Θα περιμένουμε με ανυπομονησία όταν μπορέσεις να μας πεις! Εύχομαι να δεις ένα τεράστιο νούμερο και να χαμογελάς όλη μέρα! Σε φιλώ γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα μου καλημέρα!!!αχ πήγα με βαριά καρδιά....οι πόνοι δεν υποχωρούν και πλέον νομίζω ότι θα μου ρθει κανονικά περίοδος....οπότε είμαι αρκετά προσγειωμένη....μετά τις 5:30 θα βγουν τα αποτελέσματα....εσύ πώς είσαι σήμερα;;; σπίτι ακόμα κάθεσαι ή άρχισες τις κινήσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 κινουμαι λίγο, θα κάνω ένα φαι σήμερα αλλά όχι πολλά πράγματα. Νιώθω τραβήγματα όταν κουράζομαι και θέλω να ελπίζω οπότε το πάω χαλαρά. Περίοδο την ξεχνάς αφού παίρνεις τόσα φάρμακα, λίγο να συγκρατηθουμε ακόμα και θα ξέρεις αν ειναι "καλοί" πόνοι!!! Λίγες βασανιστικές ώρες μείνανε! Τι θα κάνεις για να περάσουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα είμαι στη δουλειά οπότε τώρα είναι καλά... περνάνε οι ώρες..για αργότερα δεν ξέρω....θα μαι και μόνη μου στο σπίτι... άστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 πότε θα έρθει ο αντρουλης? Μόνη σου θα μάθεις τα νέα? Δες καμιά σειρά, φάε κάτι που σου αρέσει και θα περάσει η ώρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα ναι μόνη μου θα είμαι και να σου πω την αλήθεια το προτιμώ...αν είναι άσχημα καλύτερα να είμαι μόνη μου να ηρεμήσω και μετά να τα πω στον άντρα μου γιατί είναι αρκετά ευαίσθητος σε αυτό το θέμα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνώ μαζί σου!! Κι εγώ έτσι θέλω πρώτα να χωνέψω τα νέα και μετά να τα μοιραστώ. Ελπίζω να χρησιμοποιήσεις το χρόνο για να του ετοιμάσεις ανακοίνωση-εκπληξη για τα χαρμόσυνα! Όλη τη θετικη μου σκέψη και την αγάπη μου για καραθετικο τριψήφιο νούμερακι χοριακης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35μολις διάβασα τα νέα στο άλλο ποστ... ☹️ Πολυ  στενοχωρεθηκα ρε γαμωτο αφού γυρνάει ο άντρας μου και μου λέει τι έπαθες, με τα μούτρα που κατέβασα...  Μιλά με το γιατρό, κάνε το τσιγάρο σου, παρήγγειλε απέξω κάτι έξτρα βρώμικο και βαθιές ανάσες! Είναι πολύ νωρίς που σε ρωτάω, συγνώμη, αλλά έχεις καθόλου εμβρυακια στην κατάψυξη? 

Εγώ πάω την άλλη Δευτερα, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Σελίνα μου δυστυχώς 0 η χοριακη... μακάρι να τα καταφέρεις εσύ να χαρούμε!!!!εσύ πότε θα πας;;;

@Sofia35λυπαμαι... δεν ξερω τι να πω πραγματικα. Χαλαρωσε και μιλησε με τον γιατρο για να σε κατευθυνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Σελίνα μου δυστυχώς 0 η χοριακη... μακάρι να τα καταφέρεις εσύ να χαρούμε!!!!εσύ πότε θα πας;;;

Μην απογοητευεσαι!Ξέρω πόσο δύσκολο είναι, μίλησε με το γιατρό σου και ψυχραιμία! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα είσαι μέσα στο μυαλό μου τσιγαρακι και delivery σήμερα και από αύριο κομμένα...μίλησα και με το γιατρό ο οποίος έπαθε σοκ... ξεκινάμε εξετάσεις και με ηρέμησε αρκετά... ευτυχώς έχω ακόμα 3 αλλά δεν είναι βλαστοκυστες... άντε με το καλό τη Δευτέρα να έχουμε ευχάριστα!!!!!

@agapi82 και @Lenia1983 ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τη συμπαράσταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

@Σελίνα μου δυστυχώς 0 η χοριακη... μακάρι να τα καταφέρεις εσύ να χαρούμε!!!!εσύ πότε θα πας;;;

Σοφία μου λυπάμαι πολύ... ? Δεν το βάζουμε κάτω όμως και δεν απογοητευομαστε!!! 

Ριξτο έξω απόψε με όποιον τρόπο σου αρέσει και όλα καλά...η επομενη προσπαθεια είναι κοντα και θα είναι σίγουρα καλύτερη ...?

Εγώ θα σας πω τις εντυπώσεις μου αύριο το μεσημέρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Σελίνα είσαι μέσα στο μυαλό μου τσιγαρακι και delivery σήμερα και από αύριο κομμένα...μίλησα και με το γιατρό ο οποίος έπαθε σοκ... ξεκινάμε εξετάσεις και με ηρέμησε αρκετά... ευτυχώς έχω ακόμα 3 αλλά δεν είναι βλαστοκυστες... άντε με το καλό τη Δευτέρα να έχουμε ευχάριστα!!!!!

@agapi82 και @Lenia1983 ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τη συμπαράσταση...

Κοπέλα μου μπορεί να μη σε ξέρω, αλλά πραγματικά θυμήθηκα το πρωί ότι σήμερα θα έκανες χοριακη και σε σκεφτομουν!Περίμενα πως και πως το αποτέλεσμα σου λες και ήταν το δικό μου!Δεν έχω λόγια παρά μόνο μη στεναχωριέσαι και σίγουρα για όλες μας θα έρθουν τεράστια τριψήφια νούμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

@Σελίνα είσαι μέσα στο μυαλό μου τσιγαρακι και delivery σήμερα και από αύριο κομμένα...μίλησα και με το γιατρό ο οποίος έπαθε σοκ... ξεκινάμε εξετάσεις και με ηρέμησε αρκετά... ευτυχώς έχω ακόμα 3 αλλά δεν είναι βλαστοκυστες... άντε με το καλό τη Δευτέρα να έχουμε ευχάριστα!!!!!

@agapi82 και @Lenia1983 ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τη συμπαράσταση...

Πώς σου μίλησε ο γιατρός? Τι εξετάσεις κ οδηγίες σου έδωσε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...