Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ ωορρηξίας, πως τα χρησιμοποιούμε;


Happyhappy

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Σκεφτομαι και γω αυτον τον μηνα πρωτη φορα να δοκιμασω τεστ ωορηξιας..σκεφτομαι της home test! Πως τα χρησιμοποιουμαι; Εννοω αν δειξει θετικο μετα απο ποσες μερες εχεις ωοριξια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Happyhappy είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Σκεφτομαι και γω αυτον τον μηνα πρωτη φορα να δοκιμασω τεστ ωορηξιας..σκεφτομαι της home test! Πως τα χρησιμοποιουμαι; Εννοω αν δειξει θετικο μετα απο ποσες μερες εχεις ωοριξια;

Καλημέρα! Οι οδηγίες λένε μέσα στις επόμενες 48 ώρες, ο γιατρός μου έχει πει 36 ώρες

Το κακό είναι ότι δεν ξέρεις πότε! Μπορεί 12 - 24 -36 -48, δηλαδή τρέχα γύρευε! Αυτό που λένε συνήθως είναι να έχεις επαφές τη μέρα που θα γίνει θετικό και την επόμενη, είναι οι πιο πιθανές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 10/2/2019 at 11:00 ΜΜ, ο/η Happyhappy είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Σκεφτομαι και γω αυτον τον μηνα πρωτη φορα να δοκιμασω τεστ ωορηξιας..σκεφτομαι της home test! Πως τα χρησιμοποιουμαι; Εννοω αν δειξει θετικο μετα απο ποσες μερες εχεις ωοριξια;

Καλησπέρα! Εγώ δοκίμασα πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας και ήρθα σε επαφή την ίδια μέρα που βγήκε θετικό και την επόμενη μέρα (x 2 φορές). Ήμουν πολύ τυχερή και τώρα είμαι έγκυος με το πρώτο τεστ. Αλλά και να μην μείνεις με την πρώτη μην απογοητευτείς. Δοκίμασέ τα και τους άλλους μήνες. Θα ξέρεις πότε έχεις σίγουρα ωορρηξία.

Εγώ το χρησιμοποίησα απόγευμα και είχα κρατήσει τα ούρα για 4 ώρες περίπου. Αν τα πάρεις θα έχουν σίγουρα αναλυτικές οδηγίες μέσα.

Της hometest δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά λένε ότι είναι αξιόπιστα. Δες εδώ περισσότερες πληροφορίες: https://www.hometest.gr/el/blog/pos-vrisko-tin-oorixia-mou

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/2/2019 at 9:13 ΠΜ, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Οι οδηγίες λένε μέσα στις επόμενες 48 ώρες, ο γιατρός μου έχει πει 36 ώρες

Το κακό είναι ότι δεν ξέρεις πότε! Μπορεί 12 - 24 -36 -48, δηλαδή τρέχα γύρευε! Αυτό που λένε συνήθως είναι να έχεις επαφές τη μέρα που θα γίνει θετικό και την επόμενη, είναι οι πιο πιθανές

Έχει δίκιο η Tokyo! Εγώ δεν έβγαλα καμία άκρη κ εκεί που καταλήξαμε ήταν ότι κάνω μέσα στις 12 ώρες... Δηλ ήταν θέμα τύχης που πέτυχα κ θετικό τεστ γτ δεν είναι πάντα στο πικ η ορμόνη! Καλή σου επιτυχία! Αν δεν βγάλεις άκρη δες για υπέρηχο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melodyy είπε:

Έχει δίκιο η Tokyo! Εγώ δεν έβγαλα καμία άκρη κ εκεί που καταλήξαμε ήταν ότι κάνω μέσα στις 12 ώρες... Δηλ ήταν θέμα τύχης που πέτυχα κ θετικό τεστ γτ δεν είναι πάντα στο πικ η ορμόνη! Καλή σου επιτυχία! Αν δεν βγάλεις άκρη δες για υπέρηχο! 

Εγω αρχικά"επαιζα" λίγο να δω τι βρίσκω, εντοπίζω παντα θετικό νωρίς το πρωί κ επίσης το ίδιο απόγευμα ειναι ακόμα θετικό, οπότε θεωρητικά(αν τα εχω καταλάβει καλα) κανω την επόμενη μερα που πέφτει. Πάντως φροντίζω να εχω επαφη καθε μερα 2μερες... το εχω κανει 3 φορές ως τώρα κ παρά τη σταθερή ωορρηξία δεν είχαμε αποτέλεσμα! Οι εξετάσεις κ των 2μας εν τω μεταξύ πολύ καλές, ε τρέχα γύρευε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/2/2019 at 11:00 ΜΜ, ο/η Happyhappy είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Σκεφτομαι και γω αυτον τον μηνα πρωτη φορα να δοκιμασω τεστ ωορηξιας..σκεφτομαι της home test! Πως τα χρησιμοποιουμαι; Εννοω αν δειξει θετικο μετα απο ποσες μερες εχεις ωοριξια;

Καλησπέρα!! Εγώ χρησιμοποίησα της mother2be είναι σε ταινίες και είναι πολύ ευαίσθητα πιο ευαίσθητα από της hometest (τα έχω χρησιμοποιήσει και αυτά) αν δεν την καταλαβαίνεις πότε έχεις τα ξεκινας πολύ νωρίς 3η μέρα μετά την περίοδο σκέψου αν την καταλαβαίνεις τα ξεκινας πιο αργά και απλά το διασταυρώνεις!! Υπάρχουν όμως και τα ψηφιακά που είναι με το χαμόγελο και είναι πιο ευανάγνωστα!! Δεν χρησιμοποιείς πότε τα πρωινά ούρα σε τεστ ωορρηξίας και αν δεις ένα αχνό θετικό επαναλαμβάνεις  μετά από 7 ώρες το τεστ να δεις αν σκουρενει κι άλλο...και συνεχίζεις την επόμενη μέρα κανονικά μέχρι να δεις 2 ίδιες σε σκούρο γραμμές και μετά να δεις να πέφτει να γίνετε πάλι αχνό δηλ....μετά το θετικό τεστ έχεις επαφές την ίδια μέρα και της 2 επόμενες....(η μπορείς να κάνεις μέρα παρά μέρα) εγώ έμεινα έγκυος με την πρώτη εφαρμογή των τεστ!! Καλή επιτυχία να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Εγω αρχικά"επαιζα" λίγο να δω τι βρίσκω, εντοπίζω παντα θετικό νωρίς το πρωί κ επίσης το ίδιο απόγευμα ειναι ακόμα θετικό, οπότε θεωρητικά(αν τα εχω καταλάβει καλα) κανω την επόμενη μερα που πέφτει. Πάντως φροντίζω να εχω επαφη καθε μερα 2μερες... το εχω κανει 3 φορές ως τώρα κ παρά τη σταθερή ωορρηξία δεν είχαμε αποτέλεσμα! Οι εξετάσεις κ των 2μας εν τω μεταξύ πολύ καλές, ε τρέχα γύρευε!

Να σ πω εμένα η γιατρός μ είπε ότι καλό είναι να έχουμε επαφές οποια στιγμή θέλουμε μέσα στο μήνα αλλά όταν ξεκινάνε οι γόνιμες δηλ πχ 9η-10η μέρα να σταματαμε μέχρι να δούμε τη στιγμή... Δηλ να έχουμε αποχή κάνα 4ημερο για πιο δυνατό σπέρμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Να σ πω εμένα η γιατρός μ είπε ότι καλό είναι να έχουμε επαφές οποια στιγμή θέλουμε μέσα στο μήνα αλλά όταν ξεκινάνε οι γόνιμες δηλ πχ 9η-10η μέρα να σταματαμε μέχρι να δούμε τη στιγμή... Δηλ να έχουμε αποχή κάνα 4ημερο για πιο δυνατό σπέρμα! 

ta εχω δοκιμασει όλα ? επίσης στα πλαίσια ελέγχου για να είμαστε σίγουροι έκανε κ ο αντρας μου εξετασεις κ δεν υπαρχει καποιο θεμα με το σπερμα, το αντιθετο κιολας... οπότε μου είπε ο γιατρός όταν δω το + καθε μερα! Αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...