Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Δεν θα είναι κάτι κορίτσι μου, όλα καλά! Είναι πολύ μικρό έτσι κι αλλιώς. Μπορεί να μην είναι και τίποτα.

Θα πάω αύριο απόγευμα στον γιατρό με τα αποτελέσματα... Το ελπίζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 είδες βρε.. τίποτα δεν ήταν!! Όσο για τη σκιά μην αγχώνεσαι... ουτε αυτο θα ναι κάτι...να κάνει και το @LOULOUdaki! μας να έχουμε και εκείνης τα νέα!! εγώ πήγα στο γιατρό..  μύκητες και μικροβιο.. αντιβίωση και εγώ και ο συζυξ για 7 μέρες..  μου γράψε συμβατή αντιβίωση και συνεχίζουμε επαφές κανονικά... ρε κορίτσια μόνο εμένα μου φαίνεται πολύ cool ο γιατρός;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LOULOUdaki! και μένα την ίδια αντιβίωση vibramycin των 100 για 4 μέρες. Ούτε σε μένα έλεγε τίποτα η γιατρός απλά όταν είδε ότι δεν πονούσα ήταν πια κ αυτή πολύ cool είδε μετά κ τις εικόνες κ μου λέει περίμενε απλά να τα πάρεις και γραπτά. Κατάλαβα όμως εξ αρχής ότι όλα καλά γιατί είδα την αντίδραση τους κ βασικά που δεν πόνεσα! Θα δεις όλα καλά θα είναι... κ εκεί είναι που λες κ τοτε γιατι; ε και τότε απλά μάλλον πρέπει να χαλαρώσουμε... @Γιάννα 36 μην ανησυχείς, το ινομύωμα θα είχε φανεί και σε υπερύχους... ξερεις τι; καμιά φορά μετα την περιοδο δημιουργειται ενα αιματωμα που εξαφανιζεται απλά στον επόμενο κύκλο. Το είχα πάθει κ μου είχε πει ο γιατρός έλα να το ξαναδώ κ όντως είχε φύγει. Πάντως  κ ινομύωμα να ειναι αν ειναι πολυ μικρό δεν ενοχλεί και απλά δεν το πειράζεις! Τώρα που μας έχουν βγει καλά τα αποτελέσματα αγχώνομαι πιο πολύ για το σπερμοδιάγραμμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@LOULOUdaki! και μένα την ίδια αντιβίωση vibramycin των 100 για 4 μέρες. Ούτε σε μένα έλεγε τίποτα η γιατρός απλά όταν είδε ότι δεν πονούσα ήταν πια κ αυτή πολύ cool είδε μετά κ τις εικόνες κ μου λέει περίμενε απλά να τα πάρεις και γραπτά. Κατάλαβα όμως εξ αρχής ότι όλα καλά γιατί είδα την αντίδραση τους κ βασικά που δεν πόνεσα! Θα δεις όλα καλά θα είναι... κ εκεί είναι που λες κ τοτε γιατι; ε και τότε απλά μάλλον πρέπει να χαλαρώσουμε... @Γιάννα 36 μην ανησυχείς, το ινομύωμα θα είχε φανεί και σε υπερύχους... ξερεις τι; καμιά φορά μετα την περιοδο δημιουργειται ενα αιματωμα που εξαφανιζεται απλά στον επόμενο κύκλο. Το είχα πάθει κ μου είχε πει ο γιατρός έλα να το ξαναδώ κ όντως είχε φύγει. Πάντως  κ ινομύωμα να ειναι αν ειναι πολυ μικρό δεν ενοχλεί και απλά δεν το πειράζεις! Τώρα που μας έχουν βγει καλά τα αποτελέσματα αγχώνομαι πιο πολύ για το σπερμοδιάγραμμα...

Αχχ στο μυαλό μου είσαι τα ίδια ακριβώς περνάμε! Ελπίζω να μην είναι κάτι γιατί αν είναι σίγουρα θα πουν να βγει, μην εμποδίζει σύλληψη. Άντε να δούμε και το σπέρμα τώρα και να καταστρώσουμε τα επόμενα βήματα! Πότε πηγαίνετε για σπερμοδιαγραμμα? Εμείς αύριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αχχ στο μυαλό μου είσαι τα ίδια ακριβώς περνάμε! Ελπίζω να μην είναι κάτι γιατί αν είναι σίγουρα θα πουν να βγει, μην εμποδίζει σύλληψη. Άντε να δούμε και το σπέρμα τώρα και να καταστρώσουμε τα επόμενα βήματα! Πότε πηγαίνετε για σπερμοδιαγραμμα? Εμείς αύριο.. 

Επειδή έχω και γω ένα μικρό ινομύωμα είχα ρωτήσει το γιατρό παλιότερα αν πρέπει να το βγάλω κ η απάντηση είναι αν δεν εμποδίζει δεν το πειράζεις σε γυναίκες που δεν έχουν γεννήσει για να μην δημιουργούνται συμφύσεις. Όλα εξαρτώνται από τη θέση του κ το μέγεθος, ευτυχώς το δικό μου είναι σταθερό τα τελευταία 7-8 χρόνια που το έχω δει. Πάντως το είχαμε βρει σε απλό υπέρηχο για αυτό μου κάνει περίεργο να μην το ήξερε...

Σπερμοδιαγραμμα πέμπτη ή παρασκευή για να υπάρχει η απαραίτητη αποχή! Ε όλο εξετάσεις κ εξετάσεις είπαμε να το ρίξουμε έξω το σκ κ χωρίς το άγχος της σύλληψης :-) Όταν μιλήσεις με το γιατρό σου είμαι περίεργη αν θα σου πει να μην προσπαθήσεις αυτό το μήνα... εγώ το άφησα για τον επόμενο... καλό - κακό θα δείξει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Επειδή έχω και γω ένα μικρό ινομύωμα είχα ρωτήσει το γιατρό παλιότερα αν πρέπει να το βγάλω κ η απάντηση είναι αν δεν εμποδίζει δεν το πειράζεις σε γυναίκες που δεν έχουν γεννήσει για να μην δημιουργούνται συμφύσεις. Όλα εξαρτώνται από τη θέση του κ το μέγεθος, ευτυχώς το δικό μου είναι σταθερό τα τελευταία 7-8 χρόνια που το έχω δει. Πάντως το είχαμε βρει σε απλό υπέρηχο για αυτό μου κάνει περίεργο να μην το ήξερε...

Σπερμοδιαγραμμα πέμπτη ή παρασκευή για να υπάρχει η απαραίτητη αποχή! Ε όλο εξετάσεις κ εξετάσεις είπαμε να το ρίξουμε έξω το σκ κ χωρίς το άγχος της σύλληψης :-) Όταν μιλήσεις με το γιατρό σου είμαι περίεργη αν θα σου πει να μην προσπαθήσεις αυτό το μήνα... εγώ το άφησα για τον επόμενο... καλό - κακό θα δείξει! 

Καλά κάνατε! ?

Προφανώς παίζει ρόλο και το μέγεθος και το που βρίσκεται... Οι περισσότεροι πάντως είναι της άποψης όλα αυτά να αφαιρούνται. Η γιατρός μου είπε πως είναι λογικό να μην το είδε τόσο μικρό στον υπέρηχο. Θα σας έχω αύριο νεότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κορίτσια!Καλη εβδομαδα με ενα λαμπερό ήλιο στην καρδιά  και στη ζωή μας!Τόσες μερες εχει να φανει ο ήλιος στα μέρη μας. Αντε να ζεσταθούμε λιγάκι!Κυριολεκτικά και μεταφορικά!

Πηγα για χοριακη πριν λιγο.Περιμενουμε τωρα...

Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου. Μακάρι να κάνεις την αρχή αυτό το μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα σε ολες σας κοριτσιαααα διαβαζω ολονων σας τα νεα και ας μην απανταω συμπασχω μαζι σας θα τα καταφερετε ολες θα δειτεεεε ολα θα πανε καλα κοριτσια δυναμη ψυχης και πιστη να πανε ολα καλα για ολες σας το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα είδα τη συνέχεια. Άντε να σου εξηγήσει ο γιατρός τι σημαίνει αυτό ώστε να ξέρεις. Μην απογοητεύεσαι. Ο Μάρτης θα είναι ο τυχερός μήνας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ποτε μην λες ποτε!Δεν ξερεις τι γίνεται!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου γλυκιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Τώρα είδα τη συνέχεια. Άντε να σου εξηγήσει ο γιατρός τι σημαίνει αυτό ώστε να ξέρεις. Μην απογοητεύεσαι. Ο Μάρτης θα είναι ο τυχερός μήνας!!!

Ναι..Τον πηρα τηλ.και μου εκλεισε ραντεβου αυριο το βραδάκι.Να δω αν βγάλω και μια ακρη με τα αχνα θετικά τεστ..Δεν θα ξανακανω παρα μονο σε καθυστερηση και αν...Πάνε τα τεστ ωορρηξιας πανε και της εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,!!

Καλη εβδομαδα να χουμε!!

Διαβασα πως τα κοριτσια που ειχαν σημερα εξεταση τα πηγαν μια χαρα.

@Χρυσάφω μου ο γιατρος τι σου ειπε για αυτη την τιμη? Παντως τωρα που το διαβασα θυμηθηκα πως ο γιατρος μου παλιοτερα μου εχει πει οτι μετα τα 35 η τιμη 0-5 θεωρειται φυσιολογικη,κ καλα ειναι η ορμονη που ηδη εχουμε.Απο 5+ και μεχρι 24 θεωρειται ανησυχητικο.Απο 25 και πανω...ολες ξερουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπερα κοριτσια,!!

Καλη εβδομαδα να χουμε!!

Διαβασα πως τα κοριτσια που ειχαν σημερα εξεταση τα πηγαν μια χαρα.

@Χρυσάφω μου ο γιατρος τι σου ειπε για αυτη την τιμη? Παντως τωρα που το διαβασα θυμηθηκα πως ο γιατρος μου παλιοτερα μου εχει πει οτι μετα τα 35 η τιμη 0-5 θεωρειται φυσιολογικη,κ καλα ειναι η ορμονη που ηδη εχουμε.Απο 5+ και μεχρι 24 θεωρειται ανησυχητικο.Απο 25 και πανω...ολες ξερουμε.. 

Αυριο θα ξέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια, σημερινά νέα... Γνωστή μου έμεινε έγκυος 41 ετών με πολύ άστατο κύκλο, περιοδο έβλεπε γύρω στις 3 φορές το χρόνο, α επίσης δεν προσπαθουσε να μείνει εγκυος! Επειδή λοιπόν βλέπει περίοδο 3 φορές το χρόνο είχε μείνει εγκυος κ δεν το ήξερε γιατί δεν της φανηκε περίεργο που δεν είχε περίοδο. Όταν καταλαβε ότι κάτι τρέχει ήταν ήδη 3 μηνών! Σήμερα είναι 5 μηνών....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, σημερινά νέα... Γνωστή μου έμεινε έγκυος 41 ετών με πολύ άστατο κύκλο, περιοδο έβλεπε γύρω στις 3 φορές το χρόνο, α επίσης δεν προσπαθουσε να μείνει εγκυος! Επειδή λοιπόν βλέπει περίοδο 3 φορές το χρόνο είχε μείνει εγκυος κ δεν το ήξερε γιατί δεν της φανηκε περίεργο που δεν είχε περίοδο. Όταν καταλαβε ότι κάτι τρέχει ήταν ήδη 3 μηνών! Σήμερα είναι 5 μηνών....

Τι χαρμοσυνο νεο!

Οπως καποια εγραψε ποτε μη λες ποτε, η φυση παντα ξερει τι κανει!

Καλη κ η επιστημη αλλα η φυση ανυπερβλητη.

Η κουμπαρα μου εμεινε στα 44 παρακαλω! Ενω της προτειναν εξωσωματικη με δανεικα ωαρια και της ειχαν αποκλεισει εγκυμοσυνη.Το πιασε φυσιολογικα και μαλιστα την καθυστερηση την περασε για προωρη εμμηνοπαυση.

Και ποσες αλλες αντιστοιχες ιστοριες θα εχουμε ακουσει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, σημερινά νέα... Γνωστή μου έμεινε έγκυος 41 ετών με πολύ άστατο κύκλο, περιοδο έβλεπε γύρω στις 3 φορές το χρόνο, α επίσης δεν προσπαθουσε να μείνει εγκυος! Επειδή λοιπόν βλέπει περίοδο 3 φορές το χρόνο είχε μείνει εγκυος κ δεν το ήξερε γιατί δεν της φανηκε περίεργο που δεν είχε περίοδο. Όταν καταλαβε ότι κάτι τρέχει ήταν ήδη 3 μηνών! Σήμερα είναι 5 μηνών....

Τι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Τι χαρμοσυνο νεο!

Οπως καποια εγραψε ποτε μη λες ποτε, η φυση παντα ξερει τι κανει!

Καλη κ η επιστημη αλλα η φυση ανυπερβλητη.

Η κουμπαρα μου εμεινε στα 44 παρακαλω! Ενω της προτειναν εξωσωματικη με δανεικα ωαρια και της ειχαν αποκλεισει εγκυμοσυνη.Το πιασε φυσιολογικα και μαλιστα την καθυστερηση την περασε για προωρη εμμηνοπαυση.

Και ποσες αλλες αντιστοιχες ιστοριες θα εχουμε ακουσει.

 

Υπέροχα!Μου θυμιζει την περίπτωση μου!Κι εμενα μονο με δανεικα με βλέπουν...

Επεξεργάστηκε από Guest
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Κορίτσια να ρωτησω Κάτι? Οταν περιμένετε να αδιαθετησετε έχετε ζαλάδες?

Εγώ ναι. Έχω πολλές... Και ανακατοσουρες κ απ όλα... ? Εξαρτάται απο τη καθεμία μας.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Τι χαρμοσυνο νεο!

Οπως καποια εγραψε ποτε μη λες ποτε, η φυση παντα ξερει τι κανει!

Καλη κ η επιστημη αλλα η φυση ανυπερβλητη.

Η κουμπαρα μου εμεινε στα 44 παρακαλω! Ενω της προτειναν εξωσωματικη με δανεικα ωαρια και της ειχαν αποκλεισει εγκυμοσυνη.Το πιασε φυσιολογικα και μαλιστα την καθυστερηση την περασε για προωρη εμμηνοπαυση.

Και ποσες αλλες αντιστοιχες ιστοριες θα εχουμε ακουσει.

 

Ναι ειλικρινά Πότε δεν ξέρουμε τι πρόκειται να συμβεί κ ποτε δεν Πρέπει να το βάζουμε κάτω ,η φύση κάνει τα θαύματα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ ναι. Έχω πολλές... Και ανακατοσουρες κ απ όλα... ? Εξαρτάται απο τη καθεμία μας.... 

Κ εγώ ειμαι χαλια σημερα ανακάτεμα στομάχι κ ζαλάδες,περιμένω εως Παρασκευή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Κορίτσια να ρωτησω Κάτι? Οταν περιμένετε να αδιαθετησετε έχετε ζαλάδες?

Εμένα το χαρακτηριστικό μου όταν είναι να αδιαθετησω δεν είναι ο πόνος αλλά η ζάλη... Εύχομαι σε εσένα να σημαίνει κάτι άλλο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εμένα το χαρακτηριστικό μου όταν είναι να αδιαθετησω δεν είναι ο πόνος αλλά η ζάλη... Εύχομαι σε εσένα να σημαίνει κάτι άλλο ?

Κατάλαβα να την περιμένω στην ωρα της την κυρία με τα κόκκινα! Μακάρι κορίτσι μου αλλα δε νομίζω θα ήταν πολύ νωρις για τέτοια συμπτώματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
    • Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...