Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με τι τιμή χοριακής ξεκινήσατε;


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαρια2015 είπε:

Και εγώ αυτό έκανα την πρώτη μέρα καθυστέρησης και το είχα από τα ποιο αξιόπιστα ??και εδώ πονακια και ανακατεύομαι, θα περιμένω 2_3 μερούλες ακόμα 

Γενικά όντως είναι απ τα πιο αξιόπιστα. Ελπίζω να έκανε λαθος στην περίπτωσή σου.  Εάν έχεις αμφιβολία μπορείς να κανεις μια χοριακη και καθάρισες ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περιμένω λίγες μέρες γιατί φοβάμαι μην είναι καμιά βιοχημικη κύηση, το έχω ξαναπαθει και είχα αυτά τα συμπτώματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γεια σου  κοριτσι με το καλο το μωρακι σου .ειναι μια χαρα η χοριακη σου.εγω με μια μερα καθυστερηση ειχα αν θυμαμαι καλα 128.ολα θα πανε καλα και να εισαι χαλαρη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου  κοριτσι με το καλο το μωρακι σου .ειναι μια χαρα η χοριακη σου.εγω με μια μερα καθυστερηση ειχα αν θυμαμαι καλα 128.ολα θα πανε καλα και να εισαι χαλαρη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Καλησπερααα σας! 
 

εχω άστατο κύκλο αλλά συνήθως ο κύκλος μου είναι στις 24 ημέρες ( έχει φτάσει όμως και στις 33) λόγω πολυκυστικών ωοθηκών. 
Τελευταια περίοδος ήταν 25/04. Στις 19/05 είχα κάποια καφέ υγρά ( όπως συνήθως έχω σαν περίοδο). Επίσης τελευταία επαφή ήταν 25/04. Σήμερα έκανα χοριακη και η τιμή ήταν 1.20. Όμως στην εξέταση αναγράφονταν πως <1 γυναίκες μη έγκυες. 
δεν ξέρω τι να υποθέσω 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Louloudia είπε:

Καλησπερααα σας! 
 

εχω άστατο κύκλο αλλά συνήθως ο κύκλος μου είναι στις 24 ημέρες ( έχει φτάσει όμως και στις 33) λόγω πολυκυστικών ωοθηκών. 
Τελευταια περίοδος ήταν 25/04. Στις 19/05 είχα κάποια καφέ υγρά ( όπως συνήθως έχω σαν περίοδο). Επίσης τελευταία επαφή ήταν 25/04. Σήμερα έκανα χοριακη και η τιμή ήταν 1.20. Όμως στην εξέταση αναγράφονταν πως <1 γυναίκες μη έγκυες. 
δεν ξέρω τι να υποθέσω 🤷🏼‍♀️

Καλημερα κοριτσι μου! Κατω απο 5 θεωρειται αρνητικη χοριακη συνηθως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η carpe είπε:

Θα είχα περίοδο χθες και μέτρησα χοριακή 160.

Συγχαρητήρια καλούς διπλασιασμούς.... Και μια καλή εγκυμοσύνη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Συγχαρητήρια καλούς διπλασιασμούς.... Και μια καλή εγκυμοσύνη!!!! 

Να είσαι καλά!! Ό,τι πιο όμορφο και σε εσένα. Είναι κύηση μετά από εξωσωματική άρα επικίνδυνη πολύ, αλλά θέλω να το ζήσω όσο πιο ανάλαφρα μπορώ! Αύριο θα ξαναμετρήσω. Ό,τι πει ο Θεός από δω και πέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η carpe είπε:

Να είσαι καλά!! Ό,τι πιο όμορφο και σε εσένα. Είναι κύηση μετά από εξωσωματική άρα επικίνδυνη πολύ, αλλά θέλω να το ζήσω όσο πιο ανάλαφρα μπορώ! Αύριο θα ξαναμετρήσω. Ό,τι πει ο Θεός από δω και πέρα. 

Γλυκια μου σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ περιμένω σε 5 μερες την πρώτη μου χωριακη από την πρώτη μου εξωσωματική. Έχω βάλει 3 έμβρυα. 

Σκεφτόμαστε πολύ θετικά είμαστε χαρούμενες ο καλός θεούλης και το σύμπαν ξέρει τι έχουμε περάσει και σίγουρα θα τα καταφέρουμε! Σε φιλώ.....να μας γραφεις νέα σου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On 17/1/2019 at 8:35 ΜΜ, ο/η andy2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ :) μόλις εχθές έμαθα πως είμαι έγκυος . Είχα θετικό τεστακι και έτρεξα για χοριακη την οποία παρέλαβα σήμερα και είναι 320 mIU/ml. Η χοριακη έγινε την 3η ημέρα καθυστέρησης και δεν έχω ιδέα είναι καλή ; Δεν είναι; Ο γιατρος μου είπε να μην αγχώνομαι και να επαναλάβω την Δευτέρα . Μακάρι να πάνε όλα καλά... αλήθεια εσείς πόσες μονάδες χοριακη είχατε όταν ανακαλύψατε ότι είμασταν εγκυούλες; 

Καλησπέρα και από μένα. Πρώτη χοριακη 152. Δεύτερη μετά από 2 μέρες 299 κ προγεστερονη πάνω από 100. Ο γιατρός είπε να μην ξανά κάνω άλλη κ να πάω να με δει σε 9 μέρες. Σήμερα ( μετά από 2 ημέρες από την τελευταία χοριακη) ξανά εκανα κ από 299 πήγε 445. Δεν διπλασιάστηκε. Λέτε να μην πηγαίνει κάτι καλά ρε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Antonitsa88 είπε:

Καλησπέρα και από μένα. Πρώτη χοριακη 152. Δεύτερη μετά από 2 μέρες 299 κ προγεστερονη πάνω από 100. Ο γιατρός είπε να μην ξανά κάνω άλλη κ να πάω να με δει σε 9 μέρες. Σήμερα ( μετά από 2 ημέρες από την τελευταία χοριακη) ξανά εκανα κ από 299 πήγε 445. Δεν διπλασιάστηκε. Λέτε να μην πηγαίνει κάτι καλά ρε κορίτσια;

Αρχικά να σου πω ότι λένε 2 μέρες αλλά μπορεί να διπλασιαστεί κ στις 3 η 4 

εχω δει από γυναικολόγους να το γράφουν 

Στο ίδιο εξεταστικό κέντρο έκανες τις εξετάσεις ; Γιατί παίζει κ αυτό ρολο

 

θα σου πρότεινα να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου αν κ θεωρώ ότι όλα θα πάνε καλά 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Αρχικά να σου πω ότι λένε 2 μέρες αλλά μπορεί να διπλασιαστεί κ στις 3 η 4 

εχω δει από γυναικολόγους να το γράφουν 

Στο ίδιο εξεταστικό κέντρο έκανες τις εξετάσεις ; Γιατί παίζει κ αυτό ρολο

 

θα σου πρότεινα να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου αν κ θεωρώ ότι όλα θα πάνε καλά 😍

Ναι στο ίδιο εκανα. Σε ευχαριστώ, διάβασα πολλά πράγματα κ με έχουν μπερδέψει κ απογοητεύσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonitsa88 είπε:

Ναι στο ίδιο εκανα. Σε ευχαριστώ, διάβασα πολλά πράγματα κ με έχουν μπερδέψει κ απογοητεύσει. 

Νομίζω είναι νωρίς να απογοητευτείς 

Εγώ θα μιλούσα με γυναικολόγο κ θα έκανα επαναληπτική χοριακη 

σου εύχομαι τα καλυτεραα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...