Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική


Recommended Posts

Ολα εύχομαι να πάνε κάλα...Εμείς έχουμε ήδη ένα παιδάκι με την Κυρία Κύρου που μας βοήθησε...ευχομαι τα καλύτερα και σε εσάς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!ξέρω πως νιώθεις γιατί και εγώ έτσι ένιωθα ότι σίγουρα εγώ έχω το πρόβλημα και αφού έκανα όλες τις εξετάσεις μετά είπα να κάνει και ο άντρας μου.Παιρνει κάτι πράγματα που μας έδωσε ο ουρολόγος αλλά θέλω να πάμε και στον εξωσωματικο που θα ξέρει καλύτερα!!μπορεί να δώσει και τίποτε άλλο.Κσι εγώ ανυπομονώ τόσο πολύ!!!!ελπίζω να τα καταφέρουμε με την πρώτη και μετά να ανοίξουμε καινουργιο θέμα για εγκυμοσύνη!!??????

Θα τα καταφέρουμε!!θα κάνουμε θετικές σκέψεις και όλα θα γίνουν!!ο γυναικολόγος μου είπε ότι σε περιπτώσεις σαν τις δικές μας όπου το πρόβλημα είναι μόνο στο σπέρμα, τα ποσοστά επιτυχίας είναι  πολύ μεγαλύτερα!!! καλά θα κάνεις να πάτε σε έναν γυναικολό εξωσωματικο γιατί λογικά θα σας δώσει και κάτι επιπλέον που θα βοηθήσει το σπέρμα να ανακάμψει σε περίπτωση που δεν υπάρχει κάποιο παθολογικο θέμα! 

Εγώ θα περιμένω να αδιαθετησω και θα ξεκινήσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Θα τα καταφέρουμε!!θα κάνουμε θετικές σκέψεις και όλα θα γίνουν!!ο γυναικολόγος μου είπε ότι σε περιπτώσεις σαν τις δικές μας όπου το πρόβλημα είναι μόνο στο σπέρμα, τα ποσοστά επιτυχίας είναι  πολύ μεγαλύτερα!!! καλά θα κάνεις να πάτε σε έναν γυναικολό εξωσωματικο γιατί λογικά θα σας δώσει και κάτι επιπλέον που θα βοηθήσει το σπέρμα να ανακάμψει σε περίπτωση που δεν υπάρχει κάποιο παθολογικο θέμα! 

Εγώ θα περιμένω να αδιαθετησω και θα ξεκινήσουμε!!

Ναι αυτό ξέρω και εγώ!!Εμείς τώρα θα φύγουμε ταξιδακι και μόλις γυρίσουμε θα  πάμε να ξεκινήσουμε!!!!εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!εδώ θα είμαστε να τα λέμε!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πάνος Γιακουμίδης είπε:

Ολα εύχομαι να πάνε κάλα...Εμείς έχουμε ήδη ένα παιδάκι με την Κυρία Κύρου που μας βοήθησε...ευχομαι τα καλύτερα και σε εσάς

Καλησπέρα είναι καλή η γιατρός και εγώ την σκέφτηκα να πάμε!Αν και μάλλον θα πάμε στο Εμβρυολαμπ στον Βασίλη Σαράφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Ναι αυτό ξέρω και εγώ!!Εμείς τώρα θα φύγουμε ταξιδακι και μόλις γυρίσουμε θα  πάμε να ξεκινήσουμε!!!!εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!εδώ θα είμαστε να τα λέμε!!!??

Τέλεια!!καλά θα κάνετε!!μακάρι γρήγορα να κρατάμε σύντομα όλες μωράκια στην αγκαλίτσα μας!!! Θα μιλάμε σίγουρα!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2019 at 10:33 ΠΜ, ο/η xrisanthi είπε:

καλημερα δυστυχως ειχα λαθος γιατρο ο οποιος μας καθυσηχαζε πως ολα ειναι φυσιολογικα κ να αποβαλω το ανχος κ ετσι δεν το εψαχνα περισσοτερο... ομως περυσι μετακομισα στην χαλκιδα κ αποφασησα να αλλαξω κ γιατρο ο οποιος βρηκε αρχικα το δικο μ προβλημα[πολυκυστικες ωοθηκες υδροσαλπιγγα συμφισεις τα οποια κ αφαιρεσα τν σεπτεμβριο] κ το προβλημα με το σπερμα κ ξεκινησαμε τις διαδικασιες για εξωσωματικη... στις 18 μαρτιου περιμενω περιοδο κ θα ξεκινησω την διεγερση.. θα κανω την εξωσωματικη σ ε2 φασεις για ν μν παθω υπερδιεγερση ωοθηκων επομενως τν μαιο θα ξερω αν εχουμε πετυχει τι πολυποθητο...ευτυχως ειμαι μικρη σε ηλικια κ αυτο ειναι ενα συν..!!

Κοριτσι μου καλή επιτυχία τι ηλικία έχεις ?Και γιατί θα κάνεις σε 2 φάσεις τη διέγερση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Λουκία Ανδρέου είπε:

Κοτιτσια χρρεται.15 μερες απο εβρυομεταφορα και η χοριακη μου ειναι 341.Πως σας φαινεται

Με το καλό κορίτσι μου μια χαρά ειναι!!! Το θέμα είναι να διπλασιάζεται!!!εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2019 at 4:26 ΜΜ, ο/η Katriniki είπε:

Και η μορφολογία βάση ποσοστών είναι όντως προβληματική. Έχω άγχος γιατί δεν ξέρω σε ποιον γιατρό να απευθυνθώ για εξωσωματική ή για να πάρω μια δεύτερη γνώμη . Εσείς σε τι διαδικασία είστε τώρα? Έχεις καποιον να μου προτείνεις? 

Μην αγχώνεσαι καθόλου!!!!!να ξέρεις πως αν το πρόβλημά είναι στο σπέρμα η εξωσωματική είναι μονόδρομος μεν.. αλλά και σίγουρη εγκυμοσύνη!!εννοώ σε σχέση με το αν το πρόβλημα το έχει η γυναίκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Φανή74 είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου!!!!!να ξέρεις πως αν το πρόβλημά είναι στο σπέρμα η εξωσωματική είναι μονόδρομος μεν.. αλλά και σίγουρη εγκυμοσύνη!!εννοώ σε σχέση με το αν το πρόβλημα το έχει η γυναίκα

Μακάρι κορίτσι μου κ ο γιατρός στον οποίο κατέληξα έτσι μου είπε!! βέβαια έκανα σαλπιγγογραφια όπου τι ν πω η μία βγήκε κομπλέ και οι δύο σάλπιγγες και η δεύτερη μου είπαν πως το υγρό δεν περνάει μέχρι κατω.Βεβαια κ εκεί μου είπαν πως αφού έχουμε επιλέξει την εξωσωματική δεν μας νοιάζουν οι σάλπιγγες.Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ αισιόδοξη ακριβώς επειδή έτσι μου λένε ότι είναι εύκολη περίπτωση αλλά φοβάμαι μην απογοητευτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2019 at 11:59 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσι μου καλή επιτυχία τι ηλικία έχεις ?Και γιατί θα κάνεις σε 2 φάσεις τη διέγερση?

σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα.... ειμαι 28 χρονων ...θα την κανω σε 2 φασεις λογο πολυκυστικων ωοθηκων για να μν παθω υπερδιεγερση....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα.... ειμαι 28 χρονων ...θα την κανω σε 2 φασεις λογο πολυκυστικων ωοθηκων για να μν παθω υπερδιεγερση....

 

Mε ποιον γιατρό συνεργάζεται ??πρωτότυπο το ακούω αυτό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Mε ποιον γιατρό συνεργάζεται ??πρωτότυπο το ακούω αυτό !

το εχουν κανει αρκετες κοπελες αυτο γινετε για να αποφυγεις την υπερδιεγερση.....ειμαι στο ιακεντρο στο μαρουσι μετν κυριο αντωνιου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xrisanthi είπε:

το εχουν κανει αρκετες κοπελες αυτο γινετε για να αποφυγεις την υπερδιεγερση.....ειμαι στο ιακεντρο στο μαρουσι μετν κυριο αντωνιου!!!

Άντε ωραία !!!είμαστε και ίδια ηλικία σου εύχομαι με το καλό όλα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Άντε ωραία !!!είμαστε και ίδια ηλικία σου εύχομαι με το καλό όλα !!!!

κ σε εσενα ευχομαι ολα να πανε οπως επιθυμεις....εγω αυριο θα παω για χοριακη γιατι ειχα λιγο καφε αιμα κ σταματησε δεν αδιαθετησα κ σημερα εκανα τεστ κ βγηκε αχνο θετικο ενω περιμενα ν αδιαθετησω για να ξεκινησω διεγερση..!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

κ σε εσενα ευχομαι ολα να πανε οπως επιθυμεις....εγω αυριο θα παω για χοριακη γιατι ειχα λιγο καφε αιμα κ σταματησε δεν αδιαθετησα κ σημερα εκανα τεστ κ βγηκε αχνο θετικο ενω περιμενα ν αδιαθετησω για να ξεκινησω διεγερση..!!!

 

Τέλειο νέο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

θα δειξει αυριο θα ξερω αν οντως ειναι θετικο η οχι...!!

Περιμενω νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Περιμενω νεα σου!!

θα γραψω μολις παρω τα αποτελεσματα... εκανα αλλα 2 τεστακια απο το μεσημερι κ μετα κ βγηκαν κ αυτα το ιδιο αχνα θετικα....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
στις On 6/3/2019 at 10:33 ΠΜ, ο/η xrisanthi είπε:

καλημερα δυστυχως ειχα λαθος γιατρο ο οποιος μας καθυσηχαζε πως ολα ειναι φυσιολογικα κ να αποβαλω το ανχος κ ετσι δεν το εψαχνα περισσοτερο... ομως περυσι μετακομισα στην χαλκιδα κ αποφασησα να αλλαξω κ γιατρο ο οποιος βρηκε αρχικα το δικο μ προβλημα[πολυκυστικες ωοθηκες υδροσαλπιγγα συμφισεις τα οποια κ αφαιρεσα τν σεπτεμβριο] κ το προβλημα με το σπερμα κ ξεκινησαμε τις διαδικασιες για εξωσωματικη... στις 18 μαρτιου περιμενω περιοδο κ θα ξεκινησω την διεγερση.. θα κανω την εξωσωματικη σ ε2 φασεις για ν μν παθω υπερδιεγερση ωοθηκων επομενως τν μαιο θα ξερω αν εχουμε πετυχει τι πολυποθητο...ευτυχως ειμαι μικρη σε ηλικια κ αυτο ειναι ενα συν..!!

καλησπέρα..είμαι νέο μέλος στην παρέα και είδα ότι έχεις γιατρό τον Αντωνίου..προχώρησες σε εξωσωματική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η km! είπε:

καλησπέρα..είμαι νέο μέλος στην παρέα και είδα ότι έχεις γιατρό τον Αντωνίου..προχώρησες σε εξωσωματική?

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ Μ... ΝΑΙ ΕΙΧΑ ΤΝ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΓΙΑΤΡΟΣ ..ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΝ ΜΗΝΑ Π ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟς ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΤΑ ΕΙΔΑΜΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ... ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΒΡΗΚΑΜΕ Κ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ..... ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ Π ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Ο ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟ Κ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ... ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ Τ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ Π ΕΙΧΑ ΟΠΟΥ ΣΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑς ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΟΛΗ ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ Κ ΤΟ ΕΜΒΡΥΑΚΙ Μ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΕΚΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΩ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...