Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ είμαι στην 31η εβδομάδα,κάποιες μέρες ξυπνάω και εγώ πολύ εξαντλημένη και με ψιλοζαλαδες λογο χαμηλής πίεσης αλλά ευτυχώς δεν συμβαίνει πολύ συχνά.εγω στον 6 μήνα υπέφερε από ταχυπαλμίες και γενικά ήταν ο πιο δύσκολος μήνας. 

Και εμένα η πίεση μου είναι χαμηλή και δεν ψηλώνει με τίποτα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate99 είπε:

Και εμένα η πίεση μου είναι χαμηλή και δεν ψηλώνει με τίποτα ?

Εγώ κορίτσια τα κατάφερα στην εγκυμοσύνη την ανέβασα την πίεση 12-8. Πρώτη φορά στη ζωή μου εχω αυτή τη φυσιολογική πίεση:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Εγώ κορίτσια τα κατάφερα στην εγκυμοσύνη την ανέβασα την πίεση 12-8. Πρώτη φορά στη ζωή μου εχω αυτή τη φυσιολογική πίεση:)

Εμένα τώρα έπεσε η πίεση μουυ πάντα ήταν κανονική! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Καλή Μεγάλη εβδομάδα να έχουμε κοπέλες! Σήμερα μου δώσανε το παραπεμπτικό για την καμπύλη που πρέπει να την κάνω έως 13/5. Επειδή κουράστηκα να γκρινιάζω και να λέω για το ζάχαρο, ειλικρινά δεν θα ασχοληθώ ξανά μέχρι να την κάνω και να βγουν τα αποτελέσματα και ό,τι θέλει ας γίνει! Πάσχα έρχεται, όλο και θα φάμε κάτι παραπάνω, όλο και θα θελήσουμε ένα αναψυκτικό, ε δεν θα πεθάνουμε κιόλας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να προσθέσω το εξής σχετικά με τον διαβήτη κύησης, μια διαπίστωση που έκανα συγκρίνοντας την β επιπέδου της προηγούμενης εγκυμοσύνης με αυτής. Η γιατρός μου είπε ότι αυτό το μωρό είναι μεγαλύτερο. Μπούρδες! Το πρώτο μου μωρό ήταν μεγαλύτερο στην ίδια βδομάδα κύησης αλλά λόγω διατροφής και πείνας μαύρης γεννήθηκε λιγότερο από το αναμενόμενο. Την συζήτηση αυτή την έκανα και με την γυναικολόγο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπέρα σας! Καλή Μεγάλη εβδομάδα να έχουμε κοπέλες! Σήμερα μου δώσανε το παραπεμπτικό για την καμπύλη που πρέπει να την κάνω έως 13/5. Επειδή κουράστηκα να γκρινιάζω και να λέω για το ζάχαρο, ειλικρινά δεν θα ασχοληθώ ξανά μέχρι να την κάνω και να βγουν τα αποτελέσματα και ό,τι θέλει ας γίνει! Πάσχα έρχεται, όλο και θα φάμε κάτι παραπάνω, όλο και θα θελήσουμε ένα αναψυκτικό, ε δεν θα πεθάνουμε κιόλας! 

Εχεις απολυτο δικιο....πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο με τη διατροφη και το ζαχαρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εχεις απολυτο δικιο....πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο με τη διατροφη και το ζαχαρο.. 

Εμείς φταίμε που το συζητάμε τόσο! Μπούχτησα με τον εαυτό μου αυτό τον καιρό! Δεν με αντέχω πλέον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εμείς φταίμε που το συζητάμε τόσο! Μπούχτησα με τον εαυτό μου αυτό τον καιρό! Δεν με αντέχω πλέον!

Καλά τα λες κοριτσι μου καταρχήν τέτοιες μέρες και οι διαβητικοί θα φάνε 

Μην αγχώνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει και εγώ αυτό είπα θα προσέχω όσο μπορώ και φθανει ότι είναι να γίνει θα γίνει σε όλους τους τομείς της ζάχαρης των κιλων κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπέρα σας! Καλή Μεγάλη εβδομάδα να έχουμε κοπέλες! Σήμερα μου δώσανε το παραπεμπτικό για την καμπύλη που πρέπει να την κάνω έως 13/5. Επειδή κουράστηκα να γκρινιάζω και να λέω για το ζάχαρο, ειλικρινά δεν θα ασχοληθώ ξανά μέχρι να την κάνω και να βγουν τα αποτελέσματα και ό,τι θέλει ας γίνει! Πάσχα έρχεται, όλο και θα φάμε κάτι παραπάνω, όλο και θα θελήσουμε ένα αναψυκτικό, ε δεν θα πεθάνουμε κιόλας! 

Ρε κοριτσια ενταξει ν αγχωνομαστε για την αυχενικη για τη β επιπεδου για το ντοπλερ ολες τισ σημαντικες εξετασεις και ειναι λογικο γιατι αφορα την υγεια των μωρων μας..αλλα τωρα να μην αγχωνομαστε και για την καμπυλη..γιατι και να εχεις δεν ειναι κατι σοβαρο και μπορεις να το αντιμετωπισεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Γλυκερια1994... είπε:

Ρε κοριτσια ενταξει ν αγχωνομαστε για την αυχενικη για τη β επιπεδου για το ντοπλερ ολες τισ σημαντικες εξετασεις και ειναι λογικο γιατι αφορα την υγεια των μωρων μας..αλλα τωρα να μην αγχωνομαστε και για την καμπυλη..γιατι και να εχεις δεν ειναι κατι σοβαρο και μπορεις να το αντιμετωπισεις...

Δεν συμφωνώ μαζί σου, μπορεί να γίνει μεγάλη ζημιά στο έμβρυο αν το ζάχαρο δεν ρυθμιστεί ικανοποιητικά είτε με διατροφή είτε με ινσουλίνη. Στις εξετάσεις που ανέφερες άλλωστε αν βρεθεί κάτι δυσάρεστο ξέρεις πολύ καλά ότι δεν έχεις καμία ευθύνη και δεν μπορείς να επηρεάσεις το αποτέλεσμα ενώ στο ζάχαρο μετά την διάγνωση επωμίζεσαι την ευθύνη για την ομαλή έκβαση της εγκυμοσύνης και την υγεία του εμβρύου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν συμφωνώ μαζί σου, μπορεί να γίνει μεγάλη ζημιά στο έμβρυο αν το ζάχαρο δεν ρυθμιστεί ικανοποιητικά είτε με διατροφή είτε με ινσουλίνη. Στις εξετάσεις που ανέφερες άλλωστε αν βρεθεί κάτι δυσάρεστο ξέρεις πολύ καλά ότι δεν έχεις καμία ευθύνη και δεν μπορείς να επηρεάσεις το αποτέλεσμα ενώ στο ζάχαρο μετά την διάγνωση επωμίζεσαι την ευθύνη για την ομαλή έκβαση της εγκυμοσύνης και την υγεία του εμβρύου.

Δεκτη  η αποψη σου..απλα εγω θα προτιμουσα ας πουμε να μου πουνε εχεις ζαχαρο γιατι οκ ειτε με διατροφη οπως λες ειτε με ινσουλινη καπως θ αντιμετωπιστει παρα να μου πουνε οτι μωρο εχει κατι πολυ σοβαρο που δεν αντιμετωπιζεται και να μη μπορω να κανω τιποτα γι αυτο ..τουλαχιστον με το ζαχαρο κατι θα κανεις θα το παλεψεις με οτιδηποτε αλλο ομως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κορίτσια τα τελευταία χρόνια τα όρια στην καμπύλη έχουνε γίνει πολύ αυστηρά μου είπε ο γιατρός μου  γιατί θεωρείται επικίνδυνο για τα έμβρυα.τωρα εμείς κάνουμε ότι μπορούμε και προσέχουμε όσο μπορούμε καμία φορά ξεφεύγουμε αλλά τι να κάνουμε άνθρωποι είμαστε.εμενα με μαλώνει ο γιατρός να μην ξεφεύγω  Ούτε μια μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια τα τελευταία χρόνια τα όρια στην καμπύλη έχουνε γίνει πολύ αυστηρά μου είπε ο γιατρός μου  γιατί θεωρείται επικίνδυνο για τα έμβρυα.τωρα εμείς κάνουμε ότι μπορούμε και προσέχουμε όσο μπορούμε καμία φορά ξεφεύγουμε αλλά τι να κάνουμε άνθρωποι είμαστε.εμενα με μαλώνει ο γιατρός να μην ξεφεύγω  Ούτε μια μέρα.

Κι εμενα επισης... ειναι πολυ αυστηρη...αλλα οκ,και να ξεφυγεις μια μερα...ανθρωποι ημαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Κι εμενα επισης... ειναι πολυ αυστηρη...αλλα οκ,και να ξεφυγεις μια μερα...ανθρωποι ημαστε!!!

Έμενα πάλι ο γιατρός μου όταν γύρισε ο άντρας μου και του είπε και εμείς τι πάθαμε που οι γονείς μας δεν έκαναν όλα αυτά; Και παραδέχτηκε ότι το ψιριζουν πολύ 

Πρέπει λίγο να καταλάβουν ότι είμαστε εγκύοι και έχουμε.και ορμόνες και επιθυμίες και δε χρειαζόμαστε αγχος να μην είναι τόσο αυστηροί δεν νομίζω ότι τόσο πολύ πρέπει.βασικσ το ενενήντα τοις εκατό βγάζουν ότι έχουν θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Την πάτησα ρε γαμωτο! Ξύπνησα με κομμαρες, λίγο τα λαιμα μου, λίγο μπούκωμα λίγο πονάει όλο μου το σώμα... Ουφ! Ευτυχώς όχι πυρετό! Για να δούμε αν θα το παλέψω να μην γίνουν όλα πολύ! Αυτός ο καιρος ο περίεργος μάλλον.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η egw είπε:

Έμενα πάλι ο γιατρός μου όταν γύρισε ο άντρας μου και του είπε και εμείς τι πάθαμε που οι γονείς μας δεν έκαναν όλα αυτά; Και παραδέχτηκε ότι το ψιριζουν πολύ 

Πρέπει λίγο να καταλάβουν ότι είμαστε εγκύοι και έχουμε.και ορμόνες και επιθυμίες και δε χρειαζόμαστε αγχος να μην είναι τόσο αυστηροί δεν νομίζω ότι τόσο πολύ πρέπει.βασικσ το ενενήντα τοις εκατό βγάζουν ότι έχουν θέμα 

Ετσι πιστευω κι εγω...εχεις δικιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Την πάτησα ρε γαμωτο! Ξύπνησα με κομμαρες, λίγο τα λαιμα μου, λίγο μπούκωμα λίγο πονάει όλο μου το σώμα... Ουφ! Ευτυχώς όχι πυρετό! Για να δούμε αν θα το παλέψω να μην γίνουν όλα πολύ! Αυτός ο καιρος ο περίεργος μάλλον.. 

κοριτσι μου περαστικα σου βιταμινι σι η κανενα πορτοκαλι να εχεις δυναμεις

εγω εχω το μικρο στο σπιτι απο σημερα δυσκολα τα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η egw είπε:

κοριτσι μου περαστικα σου βιταμινι σι η κανενα πορτοκαλι να εχεις δυναμεις

εγω εχω το μικρο στο σπιτι απο σημερα δυσκολα τα πραγματα

Ευχαριστώ πολύ! Περαστικά στον μικρούλη. Τα ίδια ακόμη, ρίχνω πολύ ύπνο βέβαια.. Απλά να φεύγουν όλοι για τα χωριά σιγά σιγά, γονείς φίλοι, και έλεγα να περάσουμε αυτές τις μέρες το ζευγάρι μόνοι μας με την κοιλίτσα μας να κάνουμε και δύο βόλτες παραπάνω. Ελπίζω να μην τη βγάλω στο κρεββάτι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εύχομαι να είστε όλες καλά κ τα μωράκια σας επίσης. Όσες ετοιμάζεστε για Πάσχα σας ζηλεύω. Φάτε και για μας κάτι παραδοσιακό. 

Έχω μέρες να σας γράψω. Είχα επισκέψεις την οικογένεια από Ελλάδα και έτρεχα σαν την τρελή. Πριν την ώρα μου θα τον βγάλω τον μικρό μου φαίνεται.

Επιτέλους κατέληξα σε καρότσι και κούνια!! Ψώνισα και διάφορα ρουχαλάκια. Είμαι πολυ χαρούμενη. Σήμερα πήρα και τις μαιες μου και μου είπαν ότι οι εξετάσεις του ζαχαρου ήταν καλές. ?

Την Πέμπτη θα πάω να κάνω έναν υπέρηχο ιδιωτικά για να δω το μικρακι μου πως μεγαλώνει. Να το μετρήσουμε και θα το δούμε και 4d. Έχω να τον δω από τη β επιπέδου. 

Τι άλλο πρέπει να ρωτήσω να μου βρουν από τον υπέρηχο σαν αποτέλεσμα? Ξέρετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια! Ελπίζω να είσαστε καλά! Εγώ με το ζόρι... με πονάνε όλα... συν χαμηλή πίεση που μου προκαλεί κι τρέμουλο, ζάλη... λίγο ακόμα έμεινε προσπαθώ να κάνω υπομονή.... Τα μωράκια πολύ δραστήρια!!! Εάν κι οι κινήσεις τους πια μου προκαλούν πόνο... απορώ που χωράνε εκεί δύο μωρά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Την πάτησα ρε γαμωτο! Ξύπνησα με κομμαρες, λίγο τα λαιμα μου, λίγο μπούκωμα λίγο πονάει όλο μου το σώμα... Ουφ! Ευτυχώς όχι πυρετό! Για να δούμε αν θα το παλέψω να μην γίνουν όλα πολύ! Αυτός ο καιρος ο περίεργος μάλλον.. 

Κοπέλα μου περαστικά σου!!!! Να προσέχεις πολύ τον εαυτό σου τώρα! Εύχομαι να συνέλθεις γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LondonBaby     Τόσο πολύ καιρό έχεις να κάνεις υπέρηχο??? Να σου πω από καλύτερα έτσι πάρα κάθε ευδομαδα κι καμία φορά στην δευτερη εβδομάδα που πηγαίνω εγώ όλο αυτόν τον καιρό... το ποσό άγχος μου προκαλούσε αυτό δεν περιγράφεται.... απο την μια η χαρα οτι θα δω τα μωρα μου κι απο την αλλη μην τυχων κι βρει ο γιατρος οτι κατι δεν παει καλα.... Δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω να ρωτήσεις... Συνήθως ο γιατρός σου λέει τα πάντα από μόνος του. Με κάθε λεπτομέρεια... Εγώ όταν φεύγω είμαι καλυμμένη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εύχομαι να είστε όλες καλά κ τα μωράκια σας επίσης. Όσες ετοιμάζεστε για Πάσχα σας ζηλεύω. Φάτε και για μας κάτι παραδοσιακό. 

Έχω μέρες να σας γράψω. Είχα επισκέψεις την οικογένεια από Ελλάδα και έτρεχα σαν την τρελή. Πριν την ώρα μου θα τον βγάλω τον μικρό μου φαίνεται.

Επιτέλους κατέληξα σε καρότσι και κούνια!! Ψώνισα και διάφορα ρουχαλάκια. Είμαι πολυ χαρούμενη. Σήμερα πήρα και τις μαιες μου και μου είπαν ότι οι εξετάσεις του ζαχαρου ήταν καλές. ?

Την Πέμπτη θα πάω να κάνω έναν υπέρηχο ιδιωτικά για να δω το μικρακι μου πως μεγαλώνει. Να το μετρήσουμε και θα το δούμε και 4d. Έχω να τον δω από τη β επιπέδου. 

Τι άλλο πρέπει να ρωτήσω να μου βρουν από τον υπέρηχο σαν αποτέλεσμα? Ξέρετε?

Doppler θα κάνεις;Δεν θυμάμαι σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι γι'αυτό ρωτάω.                                                         @Rianυπομονή κορίτσι ο καιρός πλησιάζει,και εγώ έχω το θέμα της πίεσης που είναι πολύ χαμηλή και μου προκαλεί ζαλάδες.εδω εγώ που έχω ένα μωρό στην κοιλιά οι κινήσεις του πολλές φορές με πονάνε φαντάζομαι με τα δύο τι γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivika10 αχ ναι πλησιάζει επιτέλους! Όμως το τέλος είναι τόσο δύσκολο... Η κάθε ώρα που περνάει αιώνας μου φαίνεται.... Κι με δύο μωρά είναι πολυυυυ  δύσκολο αληθεια σας λέω!!! Πώς μπορούν με τρία κι παραπάνω ιδέα δεν έχω....

Μου μουδιαζουν πολύ κι τα χέρια, συμβαίνει κι σε σας κορίτσια? Το έχω τις τελευταίες 2 εβδομάδες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...