Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

@LondonBaby  εσύ που ζεις στας Αγγλίας για πες μου σε παρακαλώ, τι καμπύλη θα κάνεις; Την μικρή ή την μεγάλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby  εσύ που ζεις στας Αγγλίας για πες μου σε παρακαλώ, τι καμπύλη θα κάνεις; Την μικρή ή την μεγάλη;

Θα κάνω τη μικρή απ ότι έχω καταλάβει η άμοιρη εδώ πέρα. Μου είπαν 2 ώρες πριν πάω να μου πάρουν αίμα να πιω ενα υγρό το οποίο το φτιάχνω στο σπίτι λιωνοντας 17 ταμπλετες σε λιγο νερο. Ειδομεν!! Ο Θεός βοηθός!! Το θέμα είναι Εάν βγαίνουν τα σωστά αποτελέσματα είτε στη μικρή είτε στη μεγάλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby  δλδ νηστική μέτρηση δεν θα σου πάρουν; Και ο όγκος του υγρού που θα κατασκευάσεις στο σπίτι μόνη σου - ήμαρτον Παναγία μου!- θα είναι αυθαίρετος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby  δλδ νηστική μέτρηση δεν θα σου πάρουν; Και ο όγκος του υγρού που θα κατασκευάσεις στο σπίτι μόνη σου - ήμαρτον Παναγία μου!- θα είναι αυθαίρετος;

Μου εχουν δωσει οδηγιες για την ποσοτητα του νερου. Απλά δεν θυμάμαι τώρα απ έξω. 

Ναι μάλλον δεν μου κάνουν κάποια μέτρηση νηστικη. Τι να σου πω κορίτσι μου? Ότι λένε εδώ κάνω. 

Θα κάνω τη Δευτέρα μια αίματος Γιατί είχα κάτι τάσεις για λιποθυμία τώρα τελευταία. Να δω το σίδηρο μου γιατί ακόμα δεν μου έχουν δώσει τίποτα. Και θα επικοινωνήσω κ με τον γυναικολόγο μου στην Αθήνα σίγουρα.

Εδώ είναι πολύ κατά των φαρμάκων κ των χημικών. Φαντάσου μόνο βιταμίνη D παίρνω σαν συμπλήρωμα. Ειμαι λίγο απελπισμένη Άλλα προσπαθώ να μην αγχώνομαι τόσο πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby αν ο σίδηρος σου και η φεριτίνη είναι χαμηλή και παράλληλα έχει πέσει και ο αιματοκρίτης θα σου κάνει καλό ο σίδηρος. Εγώ ξεκίνησα και Β12, μια βιταμίνη που είναι συμπληρωματική του σιδήρου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby αν ο σίδηρος σου και η φεριτίνη είναι χαμηλή και παράλληλα έχει πέσει και ο αιματοκρίτης θα σου κάνει καλό ο σίδηρος. Εγώ ξεκίνησα και Β12, μια βιταμίνη που είναι συμπληρωματική του σιδήρου.

 

Πολλά χρόνια είχα θέμα με τη φεριτινη μου και τη B12 (κατω απο τα κατωτατα φυσιολογικα) Ενώ ο σίδηρος Κ ο αιματοκρίτης ήταν πάντα σε σχετικα καλά επίπεδα. Έκανα χρόνια 6μηνες θεραπείες με σίδηρο. Ευτυχως εχω φερει απο ελλαδα αρκετα κουτακια ferro sanol. Εάν βγουν χάλια τα αποτελέσματα σίγουρα θα πρέπει να τα ξεκινήσω τώρα ξανά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στην επιλογή στρώματος θα προσέξετε κάτι ιδιαίτερο; μιλάω κ για το στρωματάκι του λίκνου αλλά κ της κούνιας.

Εγώ περιμένω αγοράκι με πητ 12/7.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια στην επιλογή στρώματος θα προσέξετε κάτι ιδιαίτερο; μιλάω κ για το στρωματάκι του λίκνου αλλά κ της κούνιας.

Εγώ περιμένω αγοράκι με πητ 12/7.

 

Καταχωρήθηκες κοπέλα μου! Λίκνο δεν έχω, της κούνιας έχω από Media Strom

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Καινουρια στην παρεα τωρα ειδα το θεματακι ? πολλες ειμαστε μπραβο μας! Εγω ειμαι 22 εβδομαδων και περιμενω αγορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια στην επιλογή στρώματος θα προσέξετε κάτι ιδιαίτερο; μιλάω κ για το στρωματάκι του λίκνου αλλά κ της κούνιας.

Εγώ περιμένω αγοράκι με πητ 12/7.

 

Εγώ για το λίκνο δεν θα αγοράσω Γιατί θα πάρω το λίκνο της αδερφής μου που έχει ήδη στρώμα,τώρα για την κούνια δεν το έχω ψάξει ακομη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Καλησπέρα! Καινουρια στην παρεα τωρα ειδα το θεματακι ? πολλες ειμαστε μπραβο μας! Εγω ειμαι 22 εβδομαδων και περιμενω αγορακι

Καλώς μας ήρθες! Δώσε μας ΠΗΤ να σε βάλουμε στην λίστα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Έχω να μπω λίγο καιρό κι βλέπω έχασα πολλά!!! Καλώς ήρθαν κι οι νέες εγκυουλες!!! Ελπίζω να είσαστε καλά! Θα διαβάσω σιγά σιγά τα νέα σας... Εγώ δεν ήμουν τόσο καλά. Αυτοί οι πόνοι, ο όγκος της κοιλίας, η εξάντληση,  τ' ο τι δεν μπορώ να βουλευτή πουθενά με κατέβαλλαν... Είναι κι το άγχος του πρόωρου τοκετού... Φυσικά οι επισκέψεις στον γιατρό συχνές, τουλαχιστον μια φορά την ευδομαδα. Χθες ήμουν τελευταία φορά, ευτυχώς τα μωρά μου αναπτύσσονται τέλεια κι αυτό με κάνει να χαίρομαι πολύ! Έφτασαν στο 1.500 ο καθ'ενας!!! Ειναι τοσο γλυκουλια κι τα δυο!!!Ευτυχώς ζάχαρο δεν έχω, μονο με το σίδηρο έχουμε θέμα κι πρέπει να το ανεβάσουμε... πίνω 2 με 3 φορές την ημέρα, συν τις βιταμίνες εγκυμοσινης κι το μαγνήσιο γιατί έχω συχνές συσπάσεις μήτρας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lambo είπε:

ναι λίγη μαύρη σοκολάτα για παρηγοριά...

 

Όχι καλέ δεν έχω ακόμη πρόβλημα οπότε απ' ολεςντρωω απλά αποφεύγω τα συχνα και κάνω μια διατροφή για να μη βάλω πολλά κιλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η efitta είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!Τι άγχος και τι φόβος...πω πω! Πηρα τον γιατρό τελικά λόγω του θέματος που έχω ανησύχησα πολύ..Μου είπε ότι αν δεν ειανι ροη συνεχόμενη σε συνδυασμό με πόνο δεν έσπασαν τα νερά..Δόξα το Θεό! Υγρά θα είναι μου είπε.Αλλα να παω να με δει Δευτέρα -Τρίτη.

Κορίτσι μουβκαι εγώ που και που και στη μία και στην προηγούμενη μου είχα .μην ανησυχείς δεν είναι κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια στην επιλογή στρώματος θα προσέξετε κάτι ιδιαίτερο; μιλάω κ για το στρωματάκι του λίκνου αλλά κ της κούνιας.

Εγώ περιμένω αγοράκι με πητ 12/7.

 

Λίκνο δεν έχω 

Από στρώμα στο μικρό είχα ένα διπλής όψεως από τη μια πλευρά ήταν μαλακαο και από την άλλη κοκονατ που το γύρισα με το που ξεκίνησε να στέκεται μέχρι που άλλαξε κρεβάτι 

Δεν ήταν ακριβό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

10/8 

Καταχωρήθηκες κορίτσι! Σελίδα 27 του θέματος είναι όλη η λίστα με τις 20 πλέον κοπέλες της ομάδας μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Rian είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Έχω να μπω λίγο καιρό κι βλέπω έχασα πολλά!!! Καλώς ήρθαν κι οι νέες εγκυουλες!!! Ελπίζω να είσαστε καλά! Θα διαβάσω σιγά σιγά τα νέα σας... Εγώ δεν ήμουν τόσο καλά. Αυτοί οι πόνοι, ο όγκος της κοιλίας, η εξάντληση,  τ' ο τι δεν μπορώ να βουλευτή πουθενά με κατέβαλλαν... Είναι κι το άγχος του πρόωρου τοκετού... Φυσικά οι επισκέψεις στον γιατρό συχνές, τουλαχιστον μια φορά την ευδομαδα. Χθες ήμουν τελευταία φορά, ευτυχώς τα μωρά μου αναπτύσσονται τέλεια κι αυτό με κάνει να χαίρομαι πολύ! Έφτασαν στο 1.500 ο καθ'ενας!!! Ειναι τοσο γλυκουλια κι τα δυο!!!Ευτυχώς ζάχαρο δεν έχω, μονο με το σίδηρο έχουμε θέμα κι πρέπει να το ανεβάσουμε... πίνω 2 με 3 φορές την ημέρα, συν τις βιταμίνες εγκυμοσινης κι το μαγνήσιο γιατί έχω συχνές συσπάσεις μήτρας...

Γιατί φοβάσαι για πρόωρο τοκετό; Λόγω δίδυμης κύησης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήθελα  να σας ρωτήσω από κρέμες σαμπουάν και αφρόλουτρα για τα μωράκια τι προτείνεται;Θέλω να παραγγείλω και δεν ξέρω τι να πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια ήθελα  να σας ρωτήσω από κρέμες σαμπουάν και αφρόλουτρα για τα μωράκια τι προτείνεται;Θέλω να παραγγείλω και δεν ξέρω τι να πάρω.

Της Mustela είναι πολύ καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10  για αυτό το θέμα θα σου πρότεινα το εξής: μπορείς να ζητήσεις κάποια δειγματάκια από τον φαρμακοποιό σου - από όσες μάρκες έχει - και να τα δοκιμάσεις πρώτα εσύ γιατί αυτό θα σε βοηθήσει να καταλήξεις καλύτερα. Αυτό σε πρώτη φάση. Επειδή πολλά μωρά όμως παρουσιάζουν ξηροδερμίες, ατοπικές δερματίτιδες κλπ στην αρχή της ζωής τους θα έλεγα να έχεις σε μια γωνιά του μυαλού σου και αυτή την περίπτωση οπότε μην σπαταλάς πολλά λεφτά σε τέτοια πράγματα προς το παρόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Της Mustela είναι πολύ καλά! 

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ και τρελαίνομαι με τη μυρωδιά αν και παλιά ήταν πιο καλά 

Όμως έχω μια εφαρμογή που δείχνει ποια έχουν χημικά αν θες να σου πω ποια μου έχει βγάλει καλά αν και δεν τη πολύ ακολουθω επειδή δεν κολλάω τόσο σε τέτοια αν παρουσιάσει όμως κάτι θα τη ακολουθήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ και τρελαίνομαι με τη μυρωδιά αν και παλιά ήταν πιο καλά 

Όμως έχω μια εφαρμογή που δείχνει ποια έχουν χημικά αν θες να σου πω ποια μου έχει βγάλει καλά αν και δεν τη πολύ ακολουθω επειδή δεν κολλάω τόσο σε τέτοια αν παρουσιάσει όμως κάτι θα τη ακολουθήσω 

Την χρησιμοποιούν πάρα πολλές κοπέλες που γνωρίζω και είναι ευχαριστημένες! Και εμένα προσωπικά μου αρέσουν αυτά τα προϊόντα από συγγενικά πρόσωπα που τα προτιμήσαν ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTIA φοβάμαι γιατί έχω εγκυμοσινη υψηλού κινδύνου. 2 καισαρικές που έχουν προηγηθεί ,αυτές είναι τώρα που μου προκαλούν πόνο. Συν όλα τα υπόλοιπα... κι οπως κι να το κανουμε αλλο να κυοφορεις ενα μωρο κι αλλο δυο! Εχει μεγαλη διαφορά. Όλα είναι επί δύο. Εάν κι σε αυτήν την εγκυμοσινη δεν έχω αιμορραγίες κτλπ σε σχέση με τις δύο προηγούμενες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...