Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι νεα ατο φορουμ κ μπερδευομαι λιγο ανοιξα κ νεο θεμα αλλα τωρα ειδα οτι υπαρχει αυτό! Ειμαι καλοκαιρινη κ εγω με πητ 25/7!!ηθελα να σας ρωτησω αν εχει καποια αντιστοιχο θεμα με εμενα μου χαν βρει κ στην αυχενικη αυξημενες αντιστασης μητριαιας κ τωρα στη β επιπεδου η μια ειναι κανονικη η αλλη 2.2 αυξημενη κ μ παν εχει σχεση με προεκλαμψια και να μη περνει βαρος το μωρο αργοτερα! Τωρα ηταν 21 κ 6μ ημερων 400γρ λιγα δν ηταν? Μου παν ειναι καλα, ειζατε αντιστοιχη περίπτωση με αυξημενες αρτηριες και πήρατε κατι γτ δν μου εχει δωσει τπτ μονο παρακολουθηση λεει..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lenaki. είπε:

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι νεα ατο φορουμ κ μπερδευομαι λιγο ανοιξα κ νεο θεμα αλλα τωρα ειδα οτι υπαρχει αυτό! Ειμαι καλοκαιρινη κ εγω με πητ 25/7!!ηθελα να σας ρωτησω αν εχει καποια αντιστοιχο θεμα με εμενα μου χαν βρει κ στην αυχενικη αυξημενες αντιστασης μητριαιας κ τωρα στη β επιπεδου η μια ειναι κανονικη η αλλη 2.2 αυξημενη κ μ παν εχει σχεση με προεκλαμψια και να μη περνει βαρος το μωρο αργοτερα! Τωρα ηταν 21 κ 6μ ημερων 400γρ λιγα δν ηταν? Μου παν ειναι καλα, ειζατε αντιστοιχη περίπτωση με αυξημενες αρτηριες και πήρατε κατι γτ δν μου εχει δωσει τπτ μονο παρακολουθηση λεει..! 

21 εβδομάδων και το δικό μου 400 γραμμάρια ήταν και μου είπαν πως ήταν φυσιολογικό άρα δε νομίζω πως ήτανε λίγα για την εβδομάδα του,αφού σου είπανε μόνο παρακολούθηση ίσως δεν δίνουνε κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν χρειάζεται να πάρει κιλά, το μωρό σου αναπτύσσεται αντλώντας ενέργεια από εσένα. Εγώ δεν έχω πάρει καθόλου κιλά και δεν σκοπέυω και να πάρω μέχρι να γεννήσω. 

Καλησπέρα κορίτσια. Να ρωτήσω, πως γίνεται να μην πάρεις καθόλου κιλά μέχρι να γεννήσεις?? Εγώ είμαι 20η εβδομάδα και έχω ήδη πάρει 6. Ο γιατρός μου λέει είναι μια χαρά, και μέχρι το τέλος ακόμα 6-8 μπορώ να πάρω. Βέβαια εκτός της κοιλιάς δεν έχω δει διαφορά στο υπόλοιπο σώμα. Που έχουν πάει τα κιλά δεν ξέρω :))

Για τις καούρες και τις ξινίλες που είπε μια φίλη, η μαστίχα χίου βοηθάει, ειδικά αν έχεις συνέχεια ξινίλες, πόσα μααλόξ να πάρεις, 20? Δεν γίνεται. Οπότε μασάω σαν την καμήλα όλη μέρα. Απλά να αποφεύγετε τις τσίχλες χωρίς ζάχαρη γιατί έχουν υποκατάστατα που δεν είναι ότι καλύτερο.

@Κορτας  εγώ γεννάω 4/8, ακριβώς μετά από εσένα. Κοριτσάκι κ εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πόσες φορές ξυπνάτε για τουαλέτα μέσα στην νύχτα ρε κορίτσια? Εγώ τουλάχιστον 3!!!

Εγώ έχω χάσει το μέτρημα ? ακόμα κι με κλειστά τα μάτια πηγαίνω... πίνω κι εγώ πολύ νερό.  Το είχα στην αρχή της εγκυμοσινης μετά ηρέμησε λίγο τώρα ξανά τα ίδια κι χειρότερα.  Ε με τέτοια κοιλιά που έχω λογικό. Τόση πίεση σε όλα τα όργανα. Δύο μωρά κι πολύ δραστήρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η anna_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να ρωτήσω, πως γίνεται να μην πάρεις καθόλου κιλά μέχρι να γεννήσεις?? Εγώ είμαι 20η εβδομάδα και έχω ήδη πάρει 6. Ο γιατρός μου λέει είναι μια χαρά, και μέχρι το τέλος ακόμα 6-8 μπορώ να πάρω. Βέβαια εκτός της κοιλιάς δεν έχω δει διαφορά στο υπόλοιπο σώμα. Που έχουν πάει τα κιλά δεν ξέρω :))

Για τις καούρες και τις ξινίλες που είπε μια φίλη, η μαστίχα χίου βοηθάει, ειδικά αν έχεις συνέχεια ξινίλες, πόσα μααλόξ να πάρεις, 20? Δεν γίνεται. Οπότε μασάω σαν την καμήλα όλη μέρα. Απλά να αποφεύγετε τις τσίχλες χωρίς ζάχαρη γιατί έχουν υποκατάστατα που δεν είναι ότι καλύτερο.

@Κορτας  εγώ γεννάω 4/8, ακριβώς μετά από εσένα. Κοριτσάκι κ εγώ.

Μπορείς να μην πάρεις κιλά αν σε παρακολουθεί κάποιος διατροφολόγος και ακολουθείς μια ισορροπημένη διατροφή εφόσον φυσικά δεν είσαι λιποβαρής όταν ξεκινάς την εγκυμοσύνη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kate99 είπε:

Καλημέρα κοπέλες μουυ!  Ξεκίνησατε ψώνια για τα μωράκια;;

 Έχω ξεκινήσει κι πήρα κάποια πραγματάκια. Για αρχή νομίζω καλά είναι. Μόνο σε καρότσι δεν έχω καταλήξει ακόμα. Για δίδυμα δεν είναι κι τόσο μεγάλη η ποικιλία...

Κουνάκι για δίδυμα πηραμε μαζί με το σετ σεντονακια κτλ... πανάκια διάφορα,  ρουχαλάκια, ζιπουνακια κι Γενικά ο τι έβλεπα για νεογεννητα... οι ποικιλία είναι τεράστια κι όλα είναι τόσο όμορφα. Πήρα μακρυμανικα κι κοντομανικα ας έχω απ όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki.    Καλώς ήρθες κι με το καλό το μωράκι σου! ?Το γραμμάρια του μωρού σου είναι μια χαρά για τις εβδομάδες που είσαι! Δεν υπάρχει λόγος ν αγχωνεσαι ούτε γι αυτό ούτε για τα υπόλοιπα.  Ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου κι απλά να παρακολουθείς εντατικά την πορεία της εγκυμοσινης σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για τα κιλακια που συζητάτε πιστεύω ότι είμαι πολύ καλά. Στην αρχή έχασα 5 κιλά μετά έβαλα κάποια ξανά έχασα κι έως τώρα είμαι 27 εβδομάδων με  δίδυμα +6 κιλά! Μόνο η κοιλιά μου φαίνεται!? κι ευτυχώς ούτε ίχνος από κυτταρίτιδα κτλπ. Η γιατρός μου είπε ότι έχω βάλει πολύ λίγα κιλά κι πρέπει να τρώω καλά! 

Αλλά βρε κορίτσια έχω βγάλει πάρα πολλές ελιτσες στο σώμα μου! Μου είπε η γιατρος ότι είναι λογο εγκυμοσινης... εσεις έχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rian είπε:

Όσο για τα κιλακια που συζητάτε πιστεύω ότι είμαι πολύ καλά. Στην αρχή έχασα 5 κιλά μετά έβαλα κάποια ξανά έχασα κι έως τώρα είμαι 27 εβδομάδων με  δίδυμα +6 κιλά! Μόνο η κοιλιά μου φαίνεται!? κι ευτυχώς ούτε ίχνος από κυτταρίτιδα κτλπ. Η γιατρός μου είπε ότι έχω βάλει πολύ λίγα κιλά κι πρέπει να τρώω καλά! 

Αλλά βρε κορίτσια έχω βγάλει πάρα πολλές ελιτσες στο σώμα μου! Μου είπε η γιατρος ότι είναι λογο εγκυμοσινης... εσεις έχετε?

Μια χαρά είσαι!!! Αλίμονο σε μας!!! ??

Αυτό με τις ελιές το παρατήρησα κ γω. Άλλα δεν ρώτησα το γιατρό. Φαντάστηκα ότι θα ήταν λόγω της εγκυμοσύνης. Φεύγουν μετά αυτές?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κιλά χάνονται κορίτσια μου, καταρχήν το μωρό με το αμνιακό και τον πλακούντα ζυγίζουν πάνω κάτω 7 κιλά!!! Σε περίπτωση διδύμων σίγουρα παραπάνω. Επίσης παίζει πολύ και το θέμα της κατακράτησης το 2ο και 3ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης. Εγώ βγήκα από το νοσοκομείο και ήταν σαν να μην γέννησα ποτέ. Μην αγχώνεστε για τα κιλά.

Όσο για τις ελιές, έχω ήδη τόσες πολλές που δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή στην εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LondonBaby @ KONSTANTIA  για τις ελιτσες το κατάλαβα ότι ήταν από την εγκυμοσινη Όμως καλου κακου είπα να τις κοιτάξω κι στην γιατρό μου κι στην χειρουργό.  Μου είπε εάν δεν φύγουν μετά να ξαναπάω να τις δουμε.  Τα κιλά καθόλου δεν με απασχολούν αφού είναι στην εγκυμοσινη.  Κι σίγουρα θα πάρω αρκετά ακόμα.  Γενικά έχω αθλητικό σώμα κι ξέρω πως μετά θα τα χάσω.  Στα 2 Πρώτα μου παιδιά είχα βάλει αρκετά κιλά κι βγαίνοντας από το μαιευτήριο ήμουν κι στα δύο -12 κιλά!!! Παρά πολλά έφευγαν! Οπότε κι τα υπόλοιπα τα έχανα γρήγορα. Θηλασα βέβαια κι τα δύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Rian είπε:

LondonBaby @ KONSTANTIA  για τις ελιτσες το κατάλαβα ότι ήταν από την εγκυμοσινη Όμως καλου κακου είπα να τις κοιτάξω κι στην γιατρό μου κι στην χειρουργό.  Μου είπε εάν δεν φύγουν μετά να ξαναπάω να τις δουμε.  Τα κιλά καθόλου δεν με απασχολούν αφού είναι στην εγκυμοσινη.  Κι σίγουρα θα πάρω αρκετά ακόμα.  Γενικά έχω αθλητικό σώμα κι ξέρω πως μετά θα τα χάσω.  Στα 2 Πρώτα μου παιδιά είχα βάλει αρκετά κιλά κι βγαίνοντας από το μαιευτήριο ήμουν κι στα δύο -12 κιλά!!! Παρά πολλά έφευγαν! Οπότε κι τα υπόλοιπα τα έχανα γρήγορα. Θηλασα βέβαια κι τα δύο!

Και εγώ έχω βγάλει μερικές ελιτσες τώρα στην εγκυμοσύνη.οσο για τα κιλά εγώ έχω πάρει 6,δεν προβλέπετε να βάζω αλλά με τη διατροφή που μου έδωσε η ενδοκρινολογος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rian είπε:

 Έχω ξεκινήσει κι πήρα κάποια πραγματάκια. Για αρχή νομίζω καλά είναι. Μόνο σε καρότσι δεν έχω καταλήξει ακόμα. Για δίδυμα δεν είναι κι τόσο μεγάλη η ποικιλία...

Κουνάκι για δίδυμα πηραμε μαζί με το σετ σεντονακια κτλ... πανάκια διάφορα,  ρουχαλάκια, ζιπουνακια κι Γενικά ο τι έβλεπα για νεογεννητα... οι ποικιλία είναι τεράστια κι όλα είναι τόσο όμορφα. Πήρα μακρυμανικα κι κοντομανικα ας έχω απ όλα...

Εγώ από ρούχα ακόμη να πάρω κάτι.. Δύο αγοράκια θα κάνεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ρομινα Κωσταμη είπε:

Γενικά  τα φορμάκια 0-3 σημαίνει ότι είναι και για μωράκια 3 μηνών δηλαδή είναι ήδη αναπτυγμένα και έχουν βάλει σίγουρα 1-2 κιλά μέσα σε 3 μήνες από την γέννηση . Παραολα αυτά δεν έκαναν  νομίζω πρέπει να βλέπεις τα εκατοστά και το βάρος μαζί . Καλό είναι να έχεις διαφορα μεγέθη . 

 

Είναι η ιδέα μου ή τα αγοράκια είναι περισσότερα ;! ? γερά να είναι ! 

Είναι -είναι χχαχαχ αλλά να σου πω επειδή λόγω ΠΗΤ 9/9 μιλάω και στις Φθινοπωρινές μανούλες εκει τα κοριτσάκια κάνουν χαμο..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kate99   Ναι δύο αγοράκια!!!???? Τα ψυχουλακια μου τα περιμένω πως και πως!!!! Τους λέω όταν βγείτε με το καλό θα σας τρελανω στα φιλια!!! Με έχουν τρελάνει στην κλωτσιά! Φαντάσου όταν το κάνουν ταυτόχρονα! Η κοιλιά μου σαν εξωγήινη ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rian είπε:

vivika10  εάν δεν σου είναι δύσκολο να μου πεις τι διατροφή σου έδωσε? 

Πρωί:1 τοστ με τυρί 10:1 φρούτο μεσημέρι 120γρα κοτόπουλο σαλάτα 1/2 φλυτζάνι μακαρόνια 1 φέτα ψωμί 1 φρούτο  απόγευμα 1 φλιτζάνι γιαούρτι 1 φρούτο βράδυ:2 αβγά βραστά  σαλάτα 30 γραμμάρια τυρί 2 φέτες ψωμί προ υπνου:1 φλυτζάνι γάλα 2 φρυγανιές.περιπου όλες οι μέρες έτσι παίζουνε απλά έχει εναλλαγές σε ψάρι κρέας και  όσπρια και τα βραδινά σε τοστ αβγά και κρέας.εγω πεινάω δεν θα πω ψέματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για τα κιλά που λέτε εγώ σε λίγες μέρες μπαίνω στο 5ο Κ εγώ πάρει 2 κιλά ...ειμαι σε καλό δρόμο τι λετε?Μου κάνει εκτυπώσει που δε με έχει ζυγίζει ποτέ ο γιατρός.μονο στην αρχή μου είπε ότι μπορώ να πάρω μέχρι 12-15( κάτι που δε θέλω ).Αρχικό βάρος 64 με ύψος 1.70 .Εσάς σας ζυγίζει ο γιατρός σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια για τα κιλά που λέτε εγώ σε λίγες μέρες μπαίνω στο 5ο Κ εγώ πάρει 2 κιλά ...ειμαι σε καλό δρόμο τι λετε?Μου κάνει εκτυπώσει που δε με έχει ζυγίζει ποτέ ο γιατρός.μονο στην αρχή μου είπε ότι μπορώ να πάρω μέχρι 12-15( κάτι που δε θέλω ).Αρχικό βάρος 64 με ύψος 1.70 .Εσάς σας ζυγίζει ο γιατρός σας?

Παράξενο μου φαίνεται να μην σε ζυγίζει!Ο δικός μου το πρώτο πράμα που κάνει είναι να μου πει να ανέβω στη ζυγαριά.μονο δυο κιλά μια χαρά είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω ρε κορίτσια μάλλον είμαι η εξαίρεση..  τα κιλά που λέτε ότι έχετε βάλει μου ακούγονται παραμυθένια ?. Εγω έχω βάλει αρκετά περισσότερα και όσο σκέφτομαι ότι οι τελευταίοι μήνες είναι οι αυτοί που παίρνεις τα πιο πολλά .... ?Μπράβο σας ζηλευωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Παράξενο μου φαίνεται να μην σε ζυγίζει!Ο δικός μου το πρώτο πράμα που κάνει είναι να μου πει να ανέβω στη ζυγαριά.μονο δυο κιλά μια χαρά είσαι.

τι να πω ...θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Τι να πω ρε κορίτσια μάλλον είμαι η εξαίρεση..  τα κιλά που λέτε ότι έχετε βάλει μου ακούγονται παραμυθένια ?. Εγω έχω βάλει αρκετά περισσότερα και όσο σκέφτομαι ότι οι τελευταίοι μήνες είναι οι αυτοί που παίρνεις τα πιο πολλά .... ?Μπράβο σας ζηλευωωω!!!

Ουφφφφ και νόμιζα ότι είμαι μόνη! Εγώ πάλι νιώθω σαν ένα μικρό κεφτεδάκι! ?? Ίσως φταιει βέβαια και η ξάπλα αλλά γενικά νομίζω ότι θα σκάσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Τι να πω ρε κορίτσια μάλλον είμαι η εξαίρεση..  τα κιλά που λέτε ότι έχετε βάλει μου ακούγονται παραμυθένια ?. Εγω έχω βάλει αρκετά περισσότερα και όσο σκέφτομαι ότι οι τελευταίοι μήνες είναι οι αυτοί που παίρνεις τα πιο πολλά .... ?Μπράβο σας ζηλευωωω!!!

Είχα στην αρχή εμετούς και δε μπορούσα να φάω τίποτα .Αλλα μέχρι τώρα δεν έχω ποτέ μου λιγουρες ..Δεν νιώθω πεινα ποτέ ,τρώω επειδή πρέπει...Και γλυκά ούτε να τα βλέπω..οπότε πως να πάρω.Φοβαμαι όμως μη γίνει κάνα απότομο και λυσαξω για γλυκά αλμυρά και ότι υπάρχει ..χαχα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rian είπε:

Kate99   Ναι δύο αγοράκια!!!???? Τα ψυχουλακια μου τα περιμένω πως και πως!!!! Τους λέω όταν βγείτε με το καλό θα σας τρελανω στα φιλια!!! Με έχουν τρελάνει στην κλωτσιά! Φαντάσου όταν το κάνουν ταυτόχρονα! Η κοιλιά μου σαν εξωγήινη ☺

Με το καλό!!! ☺️☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rian εγώ είχα ήδη ελιές και τώρα κάποιες έχουν μεγαλώσει...λένε ότι είναι φυσιολογικό.

@MariannakiM @MissMary κι εγώ τα έχω πάρει τα κιλά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...