Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Στην αρχή αγχώθηκα μετά λέω εντάξει δεν έγινε και κάτι θα κάνω διατροφή και με τις μετρήσεις όλα καλά θα πάνε 

Έτσι θα είναι όπως τα λες! Μια φίλη και στις 2 εγκυμοσύνες τις έκανε ινσουλίνη, χειρότερο από μια απλά διατροφή. Να δεις που ούτε κιλά θα πάρεις επιπλέον από εδώ και πέρα, θα πεινάσεις βέβαια προς το τέλος αλλά χαλάλι όλα για τα μωρά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Στην αρχή αγχώθηκα μετά λέω εντάξει δεν έγινε και κάτι θα κάνω διατροφή και με τις μετρήσεις όλα καλά θα πάνε 

Ναι κοκόνα μου! Θα προσέχεις την διατροφή σου και όλα θα πάνε τέλεια! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προτιμώ να πεινάω  κορίτσια πάρα να κάνω ινσουλίνη ήδη κάνω μια αντιπικτικη ένεση την ημέρα,όπως είπατε δεν θα πάρω και κιλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!! Ειμαι καινουρια εδω.. ειμαι στην 22η εβδομαδα με πητ 20/7 και μπεμπακο..και την αλλη εβδομαδα β επιπεδου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Γλυκερια1994... είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Ειμαι καινουρια εδω.. ειμαι στην 22η εβδομαδα με πητ 20/7 και μπεμπακο..και την αλλη εβδομαδα β επιπεδου..

Καλώς όρισες στην παρέα!!!! Με το καλό το αγοράκι σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Γλυκερια1994... είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Ειμαι καινουρια εδω.. ειμαι στην 22η εβδομαδα με πητ 20/7 και μπεμπακο..και την αλλη εβδομαδα β επιπεδου..

Καλησπέρα! Έχουμε μια εβδομάδα διαφορά! Καλώς ήρθες και με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Γλυκερια1994... είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Ειμαι καινουρια εδω.. ειμαι στην 22η εβδομαδα με πητ 20/7 και μπεμπακο..και την αλλη εβδομαδα β επιπεδου..

Με το καλό το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια τελικά η ενδοκρινολογος μου είπε πως έχω διαβήτη κύησης,μου έδωσε διατροφή και μου είπε να μετραω το ζάχαρο μου 4 φορές την ημέρα.

Κορίτσι μου να προσέχεις τώρα... παράξενο δεν το περίμενα αφού θυμάμαι που είχες πει πως οι πρώτες μετρήσεις ήταν καλές... Αφού θα το ελέγχεις δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Γλυκερια1994... είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Ειμαι καινουρια εδω.. ειμαι στην 22η εβδομαδα με πητ 20/7 και μπεμπακο..και την αλλη εβδομαδα β επιπεδου..

Καλώς ήρθες κι με το καλό ο μπεμπακος σου!!!??? Πολλά αγόρια βλέπω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LondonBaby   Ναι για καλή μας τύχη έχουν απίστευτες υποδομές κι στηρίζουν πολύ την οικογένεια, τα παιδιά κι εγκύους!!! Είναι πολύ μπροστά σε όλα. Κρίμα που δεν είναι έτσι κι στην Ελλάδα... Μεγάλη διαφορά σε ποιότητα ζωής δυστυχώς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οι υπόλοιπες τι κάνετε πως είσαστε??? Εγώ συνεχίζω σταθερά με τα πονακια... προσπαθώ να είμαι ξαπλωμένη όσο γίνεται όμως δεν τα καταφέρνω... πιάνεται όλο το σώμα μου... Δεν μπορώ όρθια, δεν μπορώ καθιστή... δύσκολα...

 Kate99  τι κάνεις κοριτσάκι ? Είσαι καλυτερα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ειστε ολες καλα! Εγω κοντευω να τελειωσω την 21η.. μετραω αντιστροφα για την τεταρτη που ειναι η β επιπεδου... κατα τ αλλα ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! @Κορταςείμαστε ακριβώς μαζί και εγώ τελειώνω την 21 με κοριτσάκι! Αρχίζω και το νιώθω λίγο πιο συχνά έχει πλάκα! ?

Σήμερα όμως μπορώ να πω πως σηκώθηκα λίγο βαριά.. Λίγο το κεφάλι μου, λίγο το στομάχι μου.. Λίγο όλα.. Ίσως στρώσω αργότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Κι εγώ στο κορίτσι είμαι 80% , ποτέ δε μας κάθεται καθαρά....η πρώτη υποψία ήταν για αγόρι. Οποτε κρατάω μια πισινή  μέχρι τη β επιπέδου. Εχθες οταν ξαπλωσα ειχα κατω δεξια (έντερο) μια τρομέρη μαχαίρια! Τρόμαξα λιγάκι...πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και ελπίζω να είσαστε όσο καλύτερα γίνεται!   @Rianκι εγώ τα ίδια. Με πονακια χαμηλά και πόνους σε όλο μου το κορμί από το κρεβάτι καναπές, καναπές κρεβάτι. Έχω και πολύ πεσμένη διάθεση από χτες. Έκανα και βλακεια και μπήκα και διάβαζα διαφορά στον γοογλη και αγχώθηκα. Είμαι και πολλές ώρες μόνη μου και δεν βοηθάει αυτό στο να μην κάνω σκέψεις. Δεν έχω ακούσει ακόμα και την μπέμπα και λόγω της κατάστασης αγχώνομαι ακόμα περισσότερο. Μετράω αντίστροφα τις μέρες για τον γιατρό που είναι την επόμενη Τετάρτη για να ηρεμήσω λίγο. Ελπίζω να μη σας μαυρισα πρωινιατικα. Θα φτιάξει η άτιμη διάθεση πού θα πάει! Όμορφη μέρα σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Καλημέρα κορίτσια και ελπίζω να είσαστε όσο καλύτερα γίνεται!   @Rianκι εγώ τα ίδια. Με πονακια χαμηλά και πόνους σε όλο μου το κορμί από το κρεβάτι καναπές, καναπές κρεβάτι. Έχω και πολύ πεσμένη διάθεση από χτες. Έκανα και βλακεια και μπήκα και διάβαζα διαφορά στον γοογλη και αγχώθηκα. Είμαι και πολλές ώρες μόνη μου και δεν βοηθάει αυτό στο να μην κάνω σκέψεις. Δεν έχω ακούσει ακόμα και την μπέμπα και λόγω της κατάστασης αγχώνομαι ακόμα περισσότερο. Μετράω αντίστροφα τις μέρες για τον γιατρό που είναι την επόμενη Τετάρτη για να ηρεμήσω λίγο. Ελπίζω να μη σας μαυρισα πρωινιατικα. Θα φτιάξει η άτιμη διάθεση πού θα πάει! Όμορφη μέρα σε όλες! 

Καλημέρα!  

Το google πρέπει να τ αποφευγουμε όπως ο διαβολος το λιβάνι!, τις περισσότερες φορες σε αγχωνει παρα σε ηρεμεί με τοοοοσες πληροφοριες που υπαρχουν. Αν εχεις αποριες μόνο τον γιατρό σου, κανέναν άλλον!

Και γω μενω πολλες ωρες σπιτι επειδη δε δουλεύω και το μυαλο τρεχει συνεχεια. Προσπάθησε να αποσπας την προσοχή σου! Δες μια ταινία, πάρε μια φίλη τηλέφωνο, γράψε τα συναισθήματά σου σε ένα ημερολόγιο, προσπάθησε να φανταστεις στιγμές με το μωρό σου, μίλα του...

και αποδέξου ότι θα υπαρχουν μερες με πεσμενη διαθεση, είσαι άνθρωπος πάνω απ όλα. Αγκάλιασε, φρόντισε και δείξε κατανόηση στον εαυτό σου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορτας MissMary Evoula4 

Επιτέλους να έχουμε κι κάποια κοριτσάκια ? Ίσως θα πρέπει να φτιάξουμε πινακακι με ΠΗΤ κι εάν περιμένουμε κορίτσι η αγόρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariannakiM Δεν θέλω τέτοια! Το άγχος δεν κάνει καλό στο μωράκι σου! Ίσα ίσα θα πρέπει να σκέφτεσαι θετικά κι να μην διαβάζεις διάφορα κι επηρεάζεται αρνητικά.  Θα νιώσεις κι εσύ σύντομα την μπέμπα σου! Όταν ξεκινήσει δεν θα σταματάει Κάνε λίγο υπομονή... Απόλαυσε τον χρόνο που περνάς μόνη σου κι ξεκουράσου γιατί όταν έρθει η μικρούλα σου θα αφοσιωθείς σε εκείνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariannakiM μην διαβάζεις τίποτα στο ίντερνετ,εγώ στην αρχή διάβαζα συνέχεια και μόνο άγχος μου δημιουργούσε μέχρι που σταμάτησα και ησύχασα.οσο για το μωράκι σου λογικά είναι νωρίς ακόμη για να το νιωσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Καλώς όρισες στην παρέα!!!! Με το καλό το αγοράκι σου ?

Να σαι καλα κοριτσι μου κι εσυ με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Έχουμε μια εβδομάδα διαφορά! Καλώς ήρθες και με το καλό! 

Να σαι καλα σ ευχαριστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία και καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη !! Εγώ είμαι στην 27η εβδομάδα και ΠΗΤ 15/6. Προς το παρόν παλεύω με τις καούρες :( μόνο το παγωμένο γάλα βοηθάει . Έχετε δοκιμάσει κάτι άλλο και σας βοήθησε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rian είπε:

Καλώς ήρθες κι με το καλό ο μπεμπακος σου!!!??? Πολλά αγόρια βλέπω!!! 

Να σαι καλα!! Υγεια να χουν τα μωρακια μας κι ας ειναι οτι θελουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ρομινα Κωσταμη είπε:

Καλή επιτυχία και καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη !! Εγώ είμαι στην 27η εβδομάδα και ΠΗΤ 15/6. Προς το παρόν παλεύω με τις καούρες :( μόνο το παγωμένο γάλα βοηθάει . Έχετε δοκιμάσει κάτι άλλο και σας βοήθησε ; 

Εγώ είμαι 26w+5d ακόμη δεν έχω θέμα με τις καουρες,μια γνωστή μου όμως που έχει πολύ πρόβλημα μασάει τσίχλες μετά το φαγητό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...