Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλη σακχάρου,οι δύο πρώτες μετρήσεις ήταν πολύ καλές η τελευταία είναι λίγο πάνω από το όριο,έτσι αύριο έχω ραντεβού στην ενδοκρινολογο.

Καλημερα..Μπράβο ..πολύ ωραία.Αυτη γίνεται μετά την Β επιπέδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα σας! Μόλις γυρίσαμε και εμείς, είχαμε την β επιπέδου σήμερα! Όλα φυσιολογικά τα είδε ο γιατρός μάθαμε και το φύλλο μας! Κοριτσάκι! Πάει και αυτό! Συνεχίζουμε! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλη σακχάρου,οι δύο πρώτες μετρήσεις ήταν πολύ καλές η τελευταία είναι λίγο πάνω από το όριο,έτσι αύριο έχω ραντεβού στην ενδοκρινολογο.

Μακάρι να μην σημαίνει τίποτα! Πιστεύω κι έτσι θα ειναι. Θα σου πει η γιατρός σου. Πάνω απ όλα να μην αγχωθείς. Όλα καλά θα είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλήμερα σας! Μόλις γυρίσαμε και εμείς, είχαμε την β επιπέδου σήμερα! Όλα φυσιολογικά τα είδε ο γιατρός μάθαμε και το φύλλο μας! Κοριτσάκι! Πάει και αυτό! Συνεχίζουμε! ??

Τελεια!!!!! Μπράβο!!!! Πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλα!!! Μπέμπα τι όμορφα!!! Τα κορίτσια είναι υπέροχα!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 μην στεναχωριέσαι για το λίγο πάνω από το όριο, φυσικά και θα σε παρακολουθεί ένας ενδοκρινολόγος αλλά πιστεύω ότι από την αρχή κιόλας που θα προσέξεις λίγο το φαγητό σου θα δεις ότι το ζάχαρο σου δεν θα ξεπερνάει τις τιμές και θα είσαι μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έτσι πιστεύω λίγο με την διατροφή και με παρακολούθηση όλα καλά,κατά τα άλλα το μωρό έφτασε στο 1 κιλό!!!                                                 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλήμερα σας! Μόλις γυρίσαμε και εμείς, είχαμε την β επιπέδου σήμερα! Όλα φυσιολογικά τα είδε ο γιατρός μάθαμε και το φύλλο μας! Κοριτσάκι! Πάει και αυτό! Συνεχίζουμε! ??

Με το καλό να σου έρθει το κοριτσάκι σου!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω την εξέταση του ζαχαρου τον Απρίλιο. Εύχομαι να έχω καλά αποτελέσματα. ?

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! @vivika10

Πάντως η κουμπάρα μου που έκανε ζάχαρο στην εγκυμοσύνης της δεν είχε κανένα πρόβλημα η μικρή της. Απλά της έδωσαν μια πολύ αυστηρή διατροφή χωρίς ζάχαρη κ υδατάνθρακες. Έτρωγε μισή πατάτα ή 3 πιρουνιες μακαρόνια!! Γλυκά καθόλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Εγώ έχω την εξέταση του ζαχαρου τον Απρίλιο. Εύχομαι να έχω καλά αποτελέσματα. ?

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! @vivika10

Πάντως η κουμπάρα μου που έκανε ζάχαρο στην εγκυμοσύνης της δεν είχε κανένα πρόβλημα η μικρή της. Απλά της έδωσαν μια πολύ αυστηρή διατροφή χωρίς ζάχαρη κ υδατάνθρακες. Έτρωγε μισή πατάτα ή 3 πιρουνιες μακαρόνια!! Γλυκά καθόλου!!

Και εμένα μάλλον κάποια διατροφή θα μου δώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Ναι μετά τη β επιπεδου 

Τώρα διαβάζω τα μνμτα τον κοριτσιών.Πριν δε κατάλαβα ότι το λίγο παραπάνω είναι θεματάκι .Με συγχωρείς .Δε τα ξέρω καλά ακόμα.❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως οι περισσότερες κοπέλες με διαβήτη κύησης - έχω υπάρξει και γνωρίζω - με διατροφή καταφέρνουν να διατηρούν το ζάχαρό τους σε φυσιολογικά επίπεδα και φυσικά δεν κινδυνέυουν τα έμβρυά του. Εγώ είχα τις 2 τιμές παθολογικές και πάλι τρεφόμουν κανονικά, δεν έτρωγα γλυκά και δεν έπινα αναψυκτικά αλλά δεν στερήθηκα ούτε ψωμί, ούτε πατάτες ούτε μακαρόνια ούτε ρύζι. Σημείωνα μόνο τι μου ανεβάζει το ζάχαρο και δεν το κατανάλωνα ξανά όπως τα δημητριακά, ο πουρές, τα τηγανητά κλπ. Αυτά δεν σημαίνει ότι ανεβάζουν το ζάχαρο σε όλες τις κοπέλες, είναι καθαρά στον οργανισμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rian είπε:

Μακάρι να μην σημαίνει τίποτα! Πιστεύω κι έτσι θα ειναι. Θα σου πει η γιατρός σου. Πάνω απ όλα να μην αγχωθείς. Όλα καλά θα είναι! 

Δεν θα είναι τίποτα έχω ακούσει πολλές με αυτό που είναι πιο πάνω βασικά κάτι μου είπαν άλλο τότε ότι πρέπει να κοιτάμε εμένα ήταν το δεύτερο ανεβασμένο οριακο βασικά απλά μθυ έδωσε μηχανάκι να μετράω δεν προσεχα καν απλά έχει το νου σου γιατί καμιά φορά στο τέλος άλλα γράφουν στη διάγνωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   egw  τι να σου πω κοπέλα μου δεν ξέρω.... Βασικά εγώ έπρεπε να την είχα κάνει στις 11 Μαρτίου ομως στο εργαστήριο τους κάτι έτυχε κι με έχει πάει στις 28 του μηνός... Κατά την γνώμη μου είναι πολύ αργά... Όμως ζω στο εξωτερικό κι όλα λειτουργούν τελειως διαφορετικα εδω απ ότι στην Ελλάδα... ολες τις εργαστηριακες τις κανω στην γιατρο που με παρακολουθει κι επισης με παρακολουθει κι άλλος γιατρός στο μαιευτήριο που θα γεννήσω.  Αυτός που θα με ξεγεννησει δηλαδή... Κάθε δύο εβδομάδες τους επισκέπτομαι. Το παραξενο ειναι οτι εδω θα μου πάρει η διαδικασία για το σάκχαρο μονο μια ώρα μου είπαν.... Στην Ελλάδα θυμάμαι ήταν περισσότερο... πόση ώρα σου πήρε εσένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rian είναι τουλάχιστον 3 ώρες γεμάτες στο διαγνωστικό κέντρο για να γίνουν όλες οι αιμοληψίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Rian είναι τουλάχιστον 3 ώρες γεμάτες στο διαγνωστικό κέντρο για να γίνουν όλες οι αιμοληψίες.

Μα ναι έτσι θυμάμαι κι εγώ. Αλλά εδώ δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουν διαφορετικά... κι τόσο αργά να την κάνω? Θα κλείνω την 28ευδομαδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rian είπε:

Μα ναι έτσι θυμάμαι κι εγώ. Αλλά εδώ δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουν διαφορετικά... κι τόσο αργά να την κάνω? Θα κλείνω την 28ευδομαδα. 

Κοίτα, δεν ξέρω τι ισχύει στο εξωτερικό για να είμαι ειλικρινής, αφού την κάνουν την εξέταση καλό είναι, άλλη μεθοδολογία θα ακολουθούν δλδ άλλο πρωτόκολλο οπότε αυτοί ξέρουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rian μάλλον κάνετε την μικρή καμπύλη με 50gr γλυκόζης σε μία ώρα με φυσιολογικές τιμές  130-140mg/dl στην 1 ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rian είπε:

KONSTANTIA  θα το μάθω όταν την κάνω τελικα?

@Rian Που βρίσκεσαι στο εξωτερικό? Γιατί είμαι Λονδίνο και τη δικη μου καμπύλη κάπως έτσι θα την κάνουν. Με μια μόνο μέτρηση από ότι έχω καταλάβει. Και πρέπει να φτάσω στις 28 εβδομάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LondonBaby Α μάλιστα!!! Ζω στο Bayern Γερμανίας. Ίσως σε αυτές τις χώρες να γίνεται διαφορετικά. Οπότε κι εσύ στις 28 εβδομάδες θα την κάνεις...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Rian είπε:

LondonBaby Α μάλιστα!!! Ζω στο Bayern Γερμανίας. Ίσως σε αυτές τις χώρες να γίνεται διαφορετικά. Οπότε κι εσύ στις 28 εβδομάδες θα την κάνεις...?

Α πολύ ωραία!! Ναι εδώ τα συστήματά τους είναι πολύ διαφορετικά από της Ελλάδας. Πολύ χαλαροί οι Άγγλοι!! Άλλα με καλές δημόσιες υπηρεσίες για εγκύους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά η ενδοκρινολογος μου είπε πως έχω διαβήτη κύησης,μου έδωσε διατροφή και μου είπε να μετραω το ζάχαρο μου 4 φορές την ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 και έτσι να είναι μην μου αγχώνεσαι καθόλου, με διατροφή και μετρήσεις θα είσαι σίγουρα κομπλέ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 και έτσι να είναι μην μου αγχώνεσαι καθόλου, με διατροφή και μετρήσεις θα είσαι σίγουρα κομπλέ!!!

Στην αρχή αγχώθηκα μετά λέω εντάξει δεν έγινε και κάτι θα κάνω διατροφή και με τις μετρήσεις όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...