Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πήρα και τις εξετάσεις, όλα καλά μεν αλλά ο σίδηρος, η φεριτίνη και η Β12 χαμηλά οπότε ξεκινάω και Β12 και μέρα παρά μέρα διπλό σίδηρο! Θα το κάψουμε απόψε κυρ-Στέφανε!

Και εμένα ο σίδηρος είναι χαμηλός,ένα σίδηρο την ημέρα έπαιρνες μέχρι στιγμής;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και εμένα ο σίδηρος είναι χαμηλός,ένα σίδηρο την ημέρα έπαιρνες μέχρι στιγμής;

Ναι, έναν έπαιρνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια και από μένα.13+2 σήμερα.Με το καλο τα μωρακια σας.Είμαι και στις μανουλες Φθινοπώρου καθώς έχω τελική ημερ. 9-9 .Μεχρι τώρα είχα πάρα πολλές δυσκολίες από πολλούς εμετούς ζαλάδες Κ γενικά με έφαγε η ξάπλα.Εκανα τη Αυχενική πριν λίγες ημέρες ..όλα καλά με το μωράκι μου αλλά έχω ένα θέμα με τον τράχηλο..μικρός σε μήκος .εκει που νόμιζα σιγα σιγα θα σηκωθώ τελικά ο γιατρός είπε πολυ ξεκούραση γιατι υπαρχει κίνδυνος.Εχει κάποια άλλη κοπέλα το ίδιο? Ειμαι κατατρομαγμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια και από μένα.13+2 σήμερα.Με το καλο τα μωρακια σας.Είμαι και στις μανουλες Φθινοπώρου καθώς έχω τελική ημερ. 9-9 .Μεχρι τώρα είχα πάρα πολλές δυσκολίες από πολλούς εμετούς ζαλάδες Κ γενικά με έφαγε η ξάπλα. Εσείς πως πάτε από συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efitta είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα.13+2 σήμερα.Με το καλο τα μωρακια σας.Είμαι και στις μανουλες Φθινοπώρου καθώς έχω τελική ημερ. 9-9 .Μεχρι τώρα είχα πάρα πολλές δυσκολίες από πολλούς εμετούς ζαλάδες Κ γενικά με έφαγε η ξάπλα. Εσείς πως πάτε από συμπτώματα?

Καλωσήρθες στην παρέα μας! Το καλοκαίρι τελειώνει στις 21-9 οπότε είσαι εντός θέματος! Από συμπτώματα εγώ είχα αιμορραγίες κυρίως και κάτι πρωινές ζαλάδες. Να ξεκουράζεσαι και να ακούς τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλωσήρθες στην παρέα μας! Το καλοκαίρι τελειώνει στις 21-9 οπότε είσαι εντός θέματος! Από συμπτώματα εγώ είχα αιμορραγίες κυρίως και κάτι πρωινές ζαλάδες. Να ξεκουράζεσαι και να ακούς τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά!

Σε ευχαριστώ πολύ.Αξίζουν όλη την ταλαιπωρία που τραβάμε  τα μωράκια μας.Να πάνε όλα καλα σε όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efitta είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα.13+2 σήμερα.Με το καλο τα μωρακια σας.Είμαι και στις μανουλες Φθινοπώρου καθώς έχω τελική ημερ. 9-9 .Μεχρι τώρα είχα πάρα πολλές δυσκολίες από πολλούς εμετούς ζαλάδες Κ γενικά με έφαγε η ξάπλα. Εσείς πως πάτε από συμπτώματα?

Γεια σου!!!με το καλό το μωράκι σου!!Εγώ ανήκω στις τυχερές δεν είχα κανένα σύμπτωμα,βέβαια στην αρχη είχα μια μικρή αποκόλληση και είχα μείνει ξαπλωμένη 10 μέρες.ολα μια χαρά θα πάνε ξεκουράσου όσο μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! 

Μόλις γράφτηκα στο forum και είδα την συζήτηση! Ειμαι στην 20η εβδομάδα με ΠΗΤ 1/8. Εκτός από το πρώτο τρίμηνο που ήταν δύσκολο λόγω στομαχικων διαταραχών τώρα νιώθω σούπερ! Το βάρος μου βλέπω βέβαια να αυξάνεται και έχω λίγο απογοητευτεί.. Το έχω ρίξει στο περπάτημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα σας! 

Μόλις γράφτηκα στο forum και είδα την συζήτηση! Ειμαι στην 20η εβδομάδα με ΠΗΤ 1/8. Εκτός από το πρώτο τρίμηνο που ήταν δύσκολο λόγω στομαχικων διαταραχών τώρα νιώθω σούπερ! Το βάρος μου βλέπω βέβαια να αυξάνεται και έχω λίγο απογοητευτεί.. Το έχω ρίξει στο περπάτημα! 

Ααα καλως την!!! Εγω πητ 3/8!!!!!!!!!! Μαζι ακριβως ειμαστε!!! Εγω τωρα στον 5ο ξεκινησα να εχω ανακατοσουρες και αναγουλες χωρις να κανω εμετο. Εχασα τα 4 κιλα που ειχα παρει.. ελπιζω να μην μου κρατησουν πολυ ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες @MissMary! Μην αγχώνεσαι για τα κιλά, χάνονται σχετικά εύκολα μετά τον τοκετό, με τον θηλασμό και την κούραση που ακολουθεί! Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Ααα καλως την!!! Εγω πητ 3/8!!!!!!!!!! Μαζι ακριβως ειμαστε!!! Εγω τωρα στον 5ο ξεκινησα να εχω ανακατοσουρες και αναγουλες χωρις να κανω εμετο. Εχασα τα 4 κιλα που ειχα παρει.. ελπιζω να μην μου κρατησουν πολυ ακομα

Ωχ υπομονή!! Είναι δυσάρεστο αίσθημα απλά σκέφτεσαι το σκοπό και ήρεμεις λίγο! Ναι είμαστε μαζί! Τώρα στις 19/3 έχουμε την β επιπέδου, πριν κάθε εξέταση έχω λίγο άγχος αλλά εν τέλει πάνε όλα καλά και συνεχίζουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλωσήρθες @MissMary! Μην αγχώνεσαι για τα κιλά, χάνονται σχετικά εύκολα μετά τον τοκετό, με τον θηλασμό και την κούραση που ακολουθεί! Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!

Καλώς σας βρήκα! Σε ευχαριστώ πολύ!Πριν μείνω έγκυος είχα χάσει 20 κιλά και τα είχα διατηρησει χωρίς πρόβλημα ένα χρόνο περίπου. Και μου άνοιξε η όρεξη πάλι ξαφνικά λόγω της εγκυμοσύνης.. Στις αρχές ξέφυγα λίγο.. Τώρα προσπαθώ και τρώω πιο σωστά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα σας! 

Μόλις γράφτηκα στο forum και είδα την συζήτηση! Ειμαι στην 20η εβδομάδα με ΠΗΤ 1/8. Εκτός από το πρώτο τρίμηνο που ήταν δύσκολο λόγω στομαχικων διαταραχών τώρα νιώθω σούπερ! Το βάρος μου βλέπω βέβαια να αυξάνεται και έχω λίγο απογοητευτεί.. Το έχω ρίξει στο περπάτημα! 

Καλώς ήρθες!με το καλό το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια ;Πως ειστε σημερα εσεις ; Εγω μια ετσι μια αλλιως .Εχω ακομη κατι ανακατωσουρες που ελπίζω να σταματήσουν σύντομα γιατί έχω εξαντληθεί .Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να ξαναδώ το μωράκι μου να κάνει κωλοτούμπες ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλώς σας βρήκα @vivika10! Εσύ το περιμένεις πιο νωρίς ε? Με το καλό σου εύχομαι! :)

Σε ευχαριστω πολυ!!!Ναι!!έχω ΠΗΤ 22/6,είμαι στην 25 εβδομάδα.εγω μέχρι στιγμής δεν έχω πάρει πολλά κιλά,αλλά και να πάρουμε δεν πειράζει χάνονται εύκολα μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κοριτσια ;Πως ειστε σημερα εσεις ; Εγω μια ετσι μια αλλιως .Εχω ακομη κατι ανακατωσουρες που ελπίζω να σταματήσουν σύντομα γιατί έχω εξαντληθεί .Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να ξαναδώ το μωράκι μου να κάνει κωλοτούμπες ???

Γεια σου κορίτσι!!!Εγώ σήμερα είχα πονακια στην κοιλιά λογο κούρασης μάλλον αλλά ευτυχώς δεν κράτησαν πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Γεια σου κορίτσι!!!Εγώ σήμερα είχα πονακια στην κοιλιά λογο κούρασης μάλλον αλλά ευτυχώς δεν κράτησαν πολύ.

Αχ να προσέχεις να μη κουράζεσαι...Εγώ είμαι μόνιμα στη ξεκούραση λόγω κάποιου προβλήματος..τα έχω παίξει ήδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Ωχ υπομονή!! Είναι δυσάρεστο αίσθημα απλά σκέφτεσαι το σκοπό και ήρεμεις λίγο! Ναι είμαστε μαζί! Τώρα στις 19/3 έχουμε την β επιπέδου, πριν κάθε εξέταση έχω λίγο άγχος αλλά εν τέλει πάνε όλα καλά και συνεχίζουμε! 

Εγω 27/03 για την β επιπεδου και επισης ειμαι πολυ αγχωμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες μου, χαλαρώστε και απολάυστε τις εγκυμοσύνες σας με τα πάνω και τα κάτω τους! Μη ξεχνάτε ότι δεν θα είσαστε ούτε για πάντα έγκυες ούτε πολλές φορές στην ζωή σας οπότε ζήστε την κάθε στιγμή.

Έρχεται και η Καθαρά Δευτέρα, να μας κάνει καλό καιρό να πετάξουμε τον αετό μας και να φάμε τα σαρακοστιανά μας με αγαπημένα πρόσωπα συντροφιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια έκανα σήμερα το β επιπέδου βρισκομαι στην 22 βδομάδα όλα καλά δόξα το θεό  ο μπέμπης δε καθόταν για καλή φοτο βέβαια μας έκανε ντροπες!!!! Με το καλό σε όλες τα μπεμπακια (Πητ 15/7)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katia267 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έκανα σήμερα το β επιπέδου βρισκομαι στην 22 βδομάδα όλα καλά δόξα το θεό  ο μπέμπης δε καθόταν για καλή φοτο βέβαια μας έκανε ντροπες!!!! Με το καλό σε όλες τα μπεμπακια (Πητ 15/7)

 

Τέλεια!!!!εγω μετα τη β επιπεδου ενιωσα λιγο καλυτερα απο θεμα αγχους,τωρα παμε για καμπυλη σακχάρου. Και εμένα στην αρχή είχε τα χεράκια μπροστά στο πρόσωπο,τον περιμέναμε λίγο αλλά μετά βγαλαμε ωραίες φώτο χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι Χρόνια Πολλά σε όλες τις Γυναίκες του κόσμου!!! ?Σε όλες τις μανούλες μέλλουσες κι όσες είναι ήδη!!! Η γυναίκα δημιουργεί ΖΩΗ!!! Χρόνια Πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα στα γρήγορα τα νέα σας κορίτσια... Καλώς ήρθαν οι νέες μανούλες! Με το καλό όλα!!! Χαίρομαι για όσες κάνανε την Β επιπέδου κι όλα καλά! Μόνο ευχάριστα να έχουμε! Όσο για τον σίδηρο νομίζω πως οι περισσότερες έχουμε ένα θεματάκι με αυτό... εγώ έχω δύο μέρες τώρα που δεν αισθάνομαι κι πολύ καλά... αισθάνομαι να με πονάνε όλα κι φοβερή εξάντληση. Ευτυχώς ακούω συνέχεια τα μωρά μου κι δεν ανησυχώ γι αυτά... Δευτέρα έχουμε καμπύλη σακχάρου κι υπέρηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MissMary Καλώς ήρθες! Με το καλό! Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όσο και να προσέχεις αν είναι να πάρεις κιλά,τα παιρνεις. Επίσης αν ήσουν με λιγότερα κιλά από το κανονικό χρειάζεται το σώμα σου να πάρει βαρος. Εγώ κανονικά έπρεπε να είμαι 54 κιλά και ήμουν 49-50,με το που έμεινα έγκυος (χωρίς να αλλάξω τη διατροφή μου) πήγα 55-56 σε 2,5 μήνες. Τώρα σταθερά παίρνω 1 κιλό το μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...