Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννησαμε με καισαρική το πρωί στις 10 20 ένα αγοράκι 3940!!! Όλα πήγαν καλά.. Λίγος πόνος αλλά εντάξει θα περάσει κι αυτό :)

Να τον χαίρεσαι!! Υγεία σε σε σένα και στον μπεμπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν γύρισα από το νοσοκομείο, έκανα υπερηχο και 2 φορές καρδιοτοκογραφο, ενώ οι νοσοκόμες μου λέγανε ολα καλά φαίνονται, συνάντησα τον γιατρό μου λει μου είπε ότι το μωράκι φαίνεται να ζορίζεται λίγο, και να πάω αύριο πάλι το πρωί να το ξανακουσουμε.. Μου έδωσε να κάνω και κάτι ενέσεις κορτιζόνης που ενισχύουν τα πνευμόνια του. Φοβάται για περιτυλιξη.. Μου ειπε ότι μπορεί και να μου κάνει εισαγωγη.. Ανάλογα τι θα δούμε αύριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Λοιπόν γύρισα από το νοσοκομείο, έκανα υπερηχο και 2 φορές καρδιοτοκογραφο, ενώ οι νοσοκόμες μου λέγανε ολα καλά φαίνονται, συνάντησα τον γιατρό μου λει μου είπε ότι το μωράκι φαίνεται να ζορίζεται λίγο, και να πάω αύριο πάλι το πρωί να το ξανακουσουμε.. Μου έδωσε να κάνω και κάτι ενέσεις κορτιζόνης που ενισχύουν τα πνευμόνια του. Φοβάται για περιτυλιξη.. Μου ειπε ότι μπορεί και να μου κάνει εισαγωγη.. Ανάλογα τι θα δούμε αύριο.. 

Κοπέλα μου μακάρι όλα να πάνε καλά!! Κ να μην χρειαστείς εισαγωγή. Ότι είναι καλό για σένα κ το μωράκι σου. Χαλαρωσε σημερα οσο μπορεις. Κανε οτι σου ειπε ο γιατρός κ βλέπεις αύριο. Ενημέρωσε μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geosid81 είπε:

Μια χαρά σου πήγαν όλα όμως!Δε θεωρείται πρόωρο το μωράκι σου, αφού έκλεισες τις 37. Και στα κιλά φαντάζομαι θα ήταν καλά. Τώρα πως είστε με το μικρό σου, έχετε βρει τους ρυθμούς σας;

2600 γεννήθηκε.μια χαρά τα πάμε λίγο με τον ύπνο κάποια βράδια έχουμε θέμα Γιατί έχει κολικούς και πονάει δεν μπορεί να ηρεμήσει και να κοιμηθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Λοιπόν γύρισα από το νοσοκομείο, έκανα υπερηχο και 2 φορές καρδιοτοκογραφο, ενώ οι νοσοκόμες μου λέγανε ολα καλά φαίνονται, συνάντησα τον γιατρό μου λει μου είπε ότι το μωράκι φαίνεται να ζορίζεται λίγο, και να πάω αύριο πάλι το πρωί να το ξανακουσουμε.. Μου έδωσε να κάνω και κάτι ενέσεις κορτιζόνης που ενισχύουν τα πνευμόνια του. Φοβάται για περιτυλιξη.. Μου ειπε ότι μπορεί και να μου κάνει εισαγωγη.. Ανάλογα τι θα δούμε αύριο.. 

Κάνε τις ενεσούλες σου για να ετοιμάσεις τα πνευμονάκια του κι όλα καλά θα πάνε!! Μακάρι να μη χρειαστείς εισαγωγή αλλά και να μπεις θα είναι για λίγο...

Ξεκουράσου, χαλάρωσε και θα πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

2600 γεννήθηκε.μια χαρά τα πάμε λίγο με τον ύπνο κάποια βράδια έχουμε θέμα Γιατί έχει κολικούς και πονάει δεν μπορεί να ηρεμήσει και να κοιμηθεί 

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!

Ο ύπνος είναι ένα μεγάααλο θέμα!!! Δυσκολεύονται λίγο τα μωράκια από τους κολικούς...Υπομονή, θα περάσει κι αυτό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννησαμε με καισαρική το πρωί στις 10 20 ένα αγοράκι 3940!!! Όλα πήγαν καλά.. Λίγος πόνος αλλά εντάξει θα περάσει κι αυτό :)

Να σου ζήσει κοπέλα μου Πάντα χαρές στη ζωή σας..❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ολα θα πάνε Τέλεια σε όλες μας!!! Κάνουμε το καλύτερο για τα μωράκια μας!!!!!!!Αν γνωρίζει κάποια πως καθαρίζουμε τα καινούρια έπιπλα του μωρού ( κρεβάτι και συρταριερα);;Σας ευχαριστώ παρα πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια εγώ σήμερα δε νιώθω καλά..Δε ξέρω τι συμβαίνει ...Δε μου ξαναετυχε απ την αρχή της εγκυμοσυνης να νιώσω έτσι ..Νιωθω μεγάλη δυσφορία .. Δεν είχα καθόλου καλό ύπνο το βράδυ και όλη μέρα έχω ένα βάρος στο στήθος .Πιο πολύ ψυχολογικό πρέπει να είναι..πω πω έτσι θα είμαι από εδώ Και πέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Α ωραία! Θα έχει πάρει κι άλλο. Εγώ σήμερα είμαι 32+1 και χτες ήταν λίγο κάτω από 1700 γραμ, επομένως κι εσένα λογικά περίπου τόσο θα ειναι τώρα. Εμάς είναι λίγο πιο πίσω σε βαρος. Θα έπρεπε να ήταν γύρω στα 1850. Αλλά έχουμε και τον ανοιχτό τράχηλο εμείς και έχει πάει και στα 8 χιλιοστά. Βιάζονται να βγούνε τα μικρά μας! Θα βγεις τελικά σήμερα; Σε ποιο νοσοκομείο είσαι; 

Μπα δεν νομιζω τελικα....μου ειπε οτι παμε καλα γενικα αλλα δεν θα κανουμεε βιαστικες κινησεις....θα βγουμε οταν θα ημαστε εντελως καλα....αγνωστο το ποτε!!!!

Ειμαι στο γαια....εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Αχ βρε κορίτσια εγώ σήμερα δε νιώθω καλά..Δε ξέρω τι συμβαίνει ...Δε μου ξαναετυχε απ την αρχή της εγκυμοσυνης να νιώσω έτσι ..Νιωθω μεγάλη δυσφορία .. Δεν είχα καθόλου καλό ύπνο το βράδυ και όλη μέρα έχω ένα βάρος στο στήθος .Πιο πολύ ψυχολογικό πρέπει να είναι..πω πω έτσι θα είμαι από εδώ Και πέρα?

Ουυ καλά το θέμα του ύπνου πολύ πονεμένο... Άσε... Εεε κάποιες μέρες θα είσαι ετσι κάποιες αλλιώς...ουτε εγώ κοιμήθηκα καλά ούτε χτες ούτε προχτές, έχω μάθει στην αϋπνία πλέον... Σε ποια εβδομάδα είσαι? Υπομονή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Ουυ καλά το θέμα του ύπνου πολύ πονεμένο... Άσε... Εεε κάποιες μέρες θα είσαι ετσι κάποιες αλλιώς...ουτε εγώ κοιμήθηκα καλά ούτε χτες ούτε προχτές, έχω μάθει στην αϋπνία πλέον... Σε ποια εβδομάδα είσαι? Υπομονή... 

Εγω Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με τον ύπνο ...Δυσκολο πράγμα η αϋπνία ...Ίσως και γιαυτο νιώθω αυτή τη δυσφορία σήμερα..Με έπιασε και μια ταραχή και κάτι φοβίες ..Άστα να πάνε όλα μαζί..Είμαι στην 30η εβδ...Έχω ακόμα..Υπομονη σε όλες μας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Εγω Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με τον ύπνο ...Δυσκολο πράγμα η αϋπνία ...Ίσως και γιαυτο νιώθω αυτή τη δυσφορία σήμερα..Με έπιασε και μια ταραχή και κάτι φοβίες ..Άστα να πάνε όλα μαζί..Είμαι στην 30η εβδ...Έχω ακόμα..Υπομονη σε όλες μας ..

Άαα σχεδόν μαζί είμαστε, αύριο εγώ μπαίνω 31η...Υπομονή δεν λες τίποτα... Τι να πω κ εγώ που έχω δίδυμα... Αν εσείς δυσφορειτε με ένα, εγώ που έχω το διπλάσιο βάρος από σας με το ζόρι αντέχω... Μετράω τις μέρες αντε να περάσει κ αυτή αντε να περάσει κ αυτή αλλά ευτυχώς ένας μήνας μου έμεινε στην ουσία!.. Άσε... Δεν μπορούμε να κανουμε κ κάτι άλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννησαμε με καισαρική το πρωί στις 10 20 ένα αγοράκι 3940!!! Όλα πήγαν καλά.. Λίγος πόνος αλλά εντάξει θα περάσει κι αυτό :)

Να τον χαίρεσαι!!! Αγόραρος!!! Καλή ανάρρωση να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Άαα σχεδόν μαζί είμαστε, αύριο εγώ μπαίνω 31η...Υπομονή δεν λες τίποτα... Τι να πω κ εγώ που έχω δίδυμα... Αν εσείς δυσφορειτε με ένα, εγώ που έχω το διπλάσιο βάρος από σας με το ζόρι αντέχω... Μετράω τις μέρες αντε να περάσει κ αυτή αντε να περάσει κ αυτή αλλά ευτυχώς ένας μήνας μου έμεινε στην ουσία!.. Άσε... Δεν μπορούμε να κανουμε κ κάτι άλλο! 

κι εγω 30 κΙ 4 ΣΗΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Άαα σχεδόν μαζί είμαστε, αύριο εγώ μπαίνω 31η...Υπομονή δεν λες τίποτα... Τι να πω κ εγώ που έχω δίδυμα... Αν εσείς δυσφορειτε με ένα, εγώ που έχω το διπλάσιο βάρος από σας με το ζόρι αντέχω... Μετράω τις μέρες αντε να περάσει κ αυτή αντε να περάσει κ αυτή αλλά ευτυχώς ένας μήνας μου έμεινε στην ουσία!.. Άσε... Δεν μπορούμε να κανουμε κ κάτι 

Αχ τι τραβάς και εσύ!Μας επηρεάζει και η ζέστη μάλλον .Εσύ με τα δίδυμα θα γεννήσεις νωρίτερα λογικά...Άντε φτάνει η ώρα...❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efitta είπε:

Αχ τι τραβάς και εσύ!Μας επηρεάζει και η ζέστη μάλλον .Εσύ με τα δίδυμα θα γεννήσεις νωρίτερα λογικά...Άντε φτάνει η ώρα...❤❤❤❤

Ναι κοριτσι μου 36 εβδ.ή 37 το αργότερο! Άστα να πάνε! Τι να κάνουμε... Αν το ήξερα θα το απέφευγα το καλοκαίρι έλα όμως μου μας ήρθαν έκπληξη... Αχαχχα με το καλό και σένα!! ❤️ ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Ναι κοριτσι μου 36 εβδ.ή 37 το αργότερο! Άστα να πάνε! Τι να κάνουμε... Αν το ήξερα θα το απέφευγα το καλοκαίρι έλα όμως μου μας ήρθαν έκπληξη... Αχαχχα με το καλό και σένα!! ❤️ ❤️ ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ.Και εγω το ίδιο ..Δε το περίμενα το ζουζουνάκι μου. Ερχεται μετα απο μεγαλη απωλεια Και μου φέρνει τεράστια ευτυχία ..Περασαμε δυσκολους μηνες τα δυό μας ...Θα περάσουν και αυτοί οι δύο που θα πάει ειμαστε δυνατα κοριτσια! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.Και εγω το ίδιο ..Δε το περίμενα το ζουζουνάκι μου. Ερχεται μετα απο μεγαλη απωλεια Και μου φέρνει τεράστια ευτυχία ..Περασαμε δυσκολους μηνες τα δυό μας ...Θα περάσουν και αυτοί οι δύο που θα πάει ειμαστε δυνατα κοριτσια! ❤❤

επειδη και το ζουζουνι μου το εκανα καλοκαιρι να σας πω καλυτερα καταρχην να φαμε εμεις τη ζεστη παρα τα μικρα μας μετα το χειμωνα που θα ειναι πολυ μικρα θα ειμαστε σπιτι ετσι κι αλλιως και το καλοκαιρακι του χρονου θα ειναι μια χαρα για ολους μας οποτε ολα εχουν και τα καλα και τα κακα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.Και εγω το ίδιο ..Δε το περίμενα το ζουζουνάκι μου. Ερχεται μετα απο μεγαλη απωλεια Και μου φέρνει τεράστια ευτυχία ..Περασαμε δυσκολους μηνες τα δυό μας ...Θα περάσουν και αυτοί οι δύο που θα πάει ειμαστε δυνατα κοριτσια! ❤❤

Έτσι ακριβώς! Τα μωρά μας θα μας δώσουν δύναμη, γιατί είναι και το μετά που ειναι δύσκολο,δεν τελείωσε τίποτα με τη γέννα! :):)? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είμαι πολύ αγχωμένη. Ήμουνα από τις 6 το απόγευμα στον καρδιοτοκογραφο. 4 το μεσημέρι τελείωσε ο όρος με το τοκολυτικο και από τις 5.15 με πιάσανε πόνοι τοκετού. Μου δώσανε Adalat και πέσανε για λίγο, αλλά ξανά ξεκίνησαν. Μου βάλανε ένα υπόθετο πάλι τοκολυτικο και τώρα έχω ηρεμήσει λίγο γιατί θα με βάλουν τελικά αύριο το πρωί για καισαρική και ήθελε ο γιατρός μου να περάσει ένα 24ωρο από την τελευταία κορτιζόνη για να βοηθήσει τους πνεύμονες της μπέμπας. Η μικρή είναι 1600 γραμ και αγχώνομαι πάρα πολυ για το πως θα πάει. Εμένα δεν ξέρουν ακόμα αν θα μου κάνουν επισκληριδιο ή ολική λόγω των κηλων που έχω στη μέση μου και τρελαίνομαι ακόμα περισσότερο που μπορεί να μη την δω... Είμαι 4 μέρες με 5 ώρες ύπνο σύνολο, κουρασμένη και πολύ στρεσαρισμενη, αλλά κάναμε ότι είναι δυνατόν για να την κρατήσουμε ακόμα λίγο μέσα. Για κάποιο λόγο θέλει να βγει. Ίσως δεν περνάει καλά εκεί μέσα γιατί έχει πέσει και η ανάπτυξη της. Οπότε η φύση ξέρει καλύτερα από μένα και θα την αφήσουμε να κάνει τη δουλειά της... Και αυτό που της λέω από το απόγευμα είναι να βγει και εκείνη μαχητρια, αν και μας έχει αποδείξει ότι είναι, γιατί την περιμένουν πολλοί άνθρωποι που την αγαπάνε πολύ πολύ. Συγγνώμη αν σας κούρασα. Θα σας γράψω οπότε μπορέσω να σας ενημερώσω. Φιλιά σε όλες σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ αγχωμένη. Ήμουνα από τις 6 το απόγευμα στον καρδιοτοκογραφο. 4 το μεσημέρι τελείωσε ο όρος με το τοκολυτικο και από τις 5.15 με πιάσανε πόνοι τοκετού. Μου δώσανε Adalat και πέσανε για λίγο, αλλά ξανά ξεκίνησαν. Μου βάλανε ένα υπόθετο πάλι τοκολυτικο και τώρα έχω ηρεμήσει λίγο γιατί θα με βάλουν τελικά αύριο το πρωί για καισαρική και ήθελε ο γιατρός μου να περάσει ένα 24ωρο από την τελευταία κορτιζόνη για να βοηθήσει τους πνεύμονες της μπέμπας. Η μικρή είναι 1600 γραμ και αγχώνομαι πάρα πολυ για το πως θα πάει. Εμένα δεν ξέρουν ακόμα αν θα μου κάνουν επισκληριδιο ή ολική λόγω των κηλων που έχω στη μέση μου και τρελαίνομαι ακόμα περισσότερο που μπορεί να μη την δω... Είμαι 4 μέρες με 5 ώρες ύπνο σύνολο, κουρασμένη και πολύ στρεσαρισμενη, αλλά κάναμε ότι είναι δυνατόν για να την κρατήσουμε ακόμα λίγο μέσα. Για κάποιο λόγο θέλει να βγει. Ίσως δεν περνάει καλά εκεί μέσα γιατί έχει πέσει και η ανάπτυξη της. Οπότε η φύση ξέρει καλύτερα από μένα και θα την αφήσουμε να κάνει τη δουλειά της... Και αυτό που της λέω από το απόγευμα είναι να βγει και εκείνη μαχητρια, αν και μας έχει αποδείξει ότι είναι, γιατί την περιμένουν πολλοί άνθρωποι που την αγαπάνε πολύ πολύ. Συγγνώμη αν σας κούρασα. Θα σας γράψω οπότε μπορέσω να σας ενημερώσω. Φιλιά σε όλες σας. 

Νομίζω έχεις κλείσει τις 32 εβδομάδες π είναι κ το πρώτο σοβαρο μαξιλαράκι;

Λοιπόν, δύναμη, ψυχραιμία κ θετική σκέψη. Γνωστή μου γέννησε την 29η εβδομάδα κ είναι μια χαρά το μωράκι οπότε εσεις θα τα πάτε σίγουρα πολύ καλύτερα. ☺️ κ είναι κ θετικό π είναι κ κοριτσάκι, λειτουργούν καλύτερα ως προωράκια. Οι γιατροί ξέρουν τι κάνουν, θα φροντίσουν να πάνε όλα καλά κ για τους 2 σας. Καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ αγχωμένη. Ήμουνα από τις 6 το απόγευμα στον καρδιοτοκογραφο. 4 το μεσημέρι τελείωσε ο όρος με το τοκολυτικο και από τις 5.15 με πιάσανε πόνοι τοκετού. Μου δώσανε Adalat και πέσανε για λίγο, αλλά ξανά ξεκίνησαν. Μου βάλανε ένα υπόθετο πάλι τοκολυτικο και τώρα έχω ηρεμήσει λίγο γιατί θα με βάλουν τελικά αύριο το πρωί για καισαρική και ήθελε ο γιατρός μου να περάσει ένα 24ωρο από την τελευταία κορτιζόνη για να βοηθήσει τους πνεύμονες της μπέμπας. Η μικρή είναι 1600 γραμ και αγχώνομαι πάρα πολυ για το πως θα πάει. Εμένα δεν ξέρουν ακόμα αν θα μου κάνουν επισκληριδιο ή ολική λόγω των κηλων που έχω στη μέση μου και τρελαίνομαι ακόμα περισσότερο που μπορεί να μη την δω... Είμαι 4 μέρες με 5 ώρες ύπνο σύνολο, κουρασμένη και πολύ στρεσαρισμενη, αλλά κάναμε ότι είναι δυνατόν για να την κρατήσουμε ακόμα λίγο μέσα. Για κάποιο λόγο θέλει να βγει. Ίσως δεν περνάει καλά εκεί μέσα γιατί έχει πέσει και η ανάπτυξη της. Οπότε η φύση ξέρει καλύτερα από μένα και θα την αφήσουμε να κάνει τη δουλειά της... Και αυτό που της λέω από το απόγευμα είναι να βγει και εκείνη μαχητρια, αν και μας έχει αποδείξει ότι είναι, γιατί την περιμένουν πολλοί άνθρωποι που την αγαπάνε πολύ πολύ. Συγγνώμη αν σας κούρασα. Θα σας γράψω οπότε μπορέσω να σας ενημερώσω. Φιλιά σε όλες σας. 

Κορίτσι μου γλυκό πλέον τα μωρά και ένα κιλό να γεννηθούν και 600 γραμμάρια επιβιώνουν! Επιβιώνουν ακόμη κ τα εφταμηνιτικα που λεμε ποοσ μάλλον η δική σου που είσαι στον 8ο!!να πάνε όλα καλά! Προσπάθησε να ξεκουραστείς και η μικρή θα βγει σίγουρα μαχητρια!! Όλα να πάνε καλά που θα πάνε σίγουρα!!! Έχεις όλη την αγάπη μου και την θετική μου ενέργεια! Περιμένουμε νέα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ αγχωμένη. Ήμουνα από τις 6 το απόγευμα στον καρδιοτοκογραφο. 4 το μεσημέρι τελείωσε ο όρος με το τοκολυτικο και από τις 5.15 με πιάσανε πόνοι τοκετού. Μου δώσανε Adalat και πέσανε για λίγο, αλλά ξανά ξεκίνησαν. Μου βάλανε ένα υπόθετο πάλι τοκολυτικο και τώρα έχω ηρεμήσει λίγο γιατί θα με βάλουν τελικά αύριο το πρωί για καισαρική και ήθελε ο γιατρός μου να περάσει ένα 24ωρο από την τελευταία κορτιζόνη για να βοηθήσει τους πνεύμονες της μπέμπας. Η μικρή είναι 1600 γραμ και αγχώνομαι πάρα πολυ για το πως θα πάει. Εμένα δεν ξέρουν ακόμα αν θα μου κάνουν επισκληριδιο ή ολική λόγω των κηλων που έχω στη μέση μου και τρελαίνομαι ακόμα περισσότερο που μπορεί να μη την δω... Είμαι 4 μέρες με 5 ώρες ύπνο σύνολο, κουρασμένη και πολύ στρεσαρισμενη, αλλά κάναμε ότι είναι δυνατόν για να την κρατήσουμε ακόμα λίγο μέσα. Για κάποιο λόγο θέλει να βγει. Ίσως δεν περνάει καλά εκεί μέσα γιατί έχει πέσει και η ανάπτυξη της. Οπότε η φύση ξέρει καλύτερα από μένα και θα την αφήσουμε να κάνει τη δουλειά της... Και αυτό που της λέω από το απόγευμα είναι να βγει και εκείνη μαχητρια, αν και μας έχει αποδείξει ότι είναι, γιατί την περιμένουν πολλοί άνθρωποι που την αγαπάνε πολύ πολύ. Συγγνώμη αν σας κούρασα. Θα σας γράψω οπότε μπορέσω να σας ενημερώσω. Φιλιά σε όλες σας. 

Κοριτσάκι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Έκανες και την κορτιζόνη σου, μια χαρά θα πάει η μπεμποϋλα σου!!

Η βαφτιστήρα μου γεννήθηκε 1650 και είναι ένα αστεράκι τώρα!!!

Περιμένουμε νέα σου όταν μπορέσεις...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...