Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Για να δούμε βρε κορίτσια! Με έχει πιάσει κι ένα τεράστιο άγχος για τη γεννα. Ώρες ώρες εκεί που είμαι μια χαρά και το περιμένω πως και πως, εκεί νιώθω ότι θα με πιάσει κρίση πανικού μόνο που σκέφτομαι ότι θα είμαι στο μαιευτήριο και θα είμαι στη διαδικασία τοκετού! Τι στο καλό με πιάνει δεν ξέρω.. Είμαι παιδαγωγός οπότε σίγουρα δεν με τρομάζει η ιδέα του μωρού, ίσα ίσα το ήθελα πάντα. Αλλά όσο σκέφτομαι ότι θα έρθει η ώρα που θα πρέπει να έρθει στον κόσμο, θα τον γεννήσω, θα είμαι στο μαιευτήριο με πιάνει ένα άγχος! 

Και εγω σκέφτομαι την συγκεκριμένη μέρα πολύ. Προσπαθώ να το πάρω λογικά.. Όλα τα θηλαστικά της γης εκατόμμυρια χρόνια το κάνουν και τέτοια.. Αλλά και πάλι.. Δεν αγχώνομαι τόσο για την έκβαση, οι νοσοκόμες, οι γιατροί, η τεχνολογία όλα είναι υπέρ μας και ξέρω ότι δεν θα γίνει κάτι κακό. Αλλά η διαδικασία η αναμονή το νοσοκομείο αυτά με αγχώνουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Μακάρι να είναι κι εμένα μια εύκολη κατάσταση.. Γιατί με βλέπω να παθαίνω κρίση πανικού στο δωμάτιο τοκετού και να τρέχουμε..ελπίζω να με πετύχει σε φάση που θα νιώθω εντάξει! Γιατί μέσα στη μέρα περνάω φάσεις! Άλλες φορές νιώθω δυνατή και το περιμένω, κι άλλες νιώθω πολύ ευάλωτη! 

Όλα τέλεια θα πάνε! Μη στενοχωριέσαι! Όλες πάνω κάτω έτσι νιώθουμε. Γι αυτό έχουμε εδώ η μια την άλλη να αλληλοεμψυχωνομαστε!!!??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Και εγω σκέφτομαι την συγκεκριμένη μέρα πολύ. Προσπαθώ να το πάρω λογικά.. Όλα τα θηλαστικά της γης εκατόμμυρια χρόνια το κάνουν και τέτοια.. Αλλά και πάλι.. Δεν αγχώνομαι τόσο για την έκβαση, οι νοσοκόμες, οι γιατροί, η τεχνολογία όλα είναι υπέρ μας και ξέρω ότι δεν θα γίνει κάτι κακό. Αλλά η διαδικασία η αναμονή το νοσοκομείο αυτά με αγχώνουν.. 

Ναι κι εμένα με βοηθάει να σκέφτομαι κάτι γνωστές μου που γέννησαν και όλα πήγαν καλά, και σκέφτομαι αν το έκαναν αυτές γθατι να μη μπορω εγώ? Αυτό βοηθάει η αλήθεια είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια εμένα που με αγχώνει περισσότερο το μετά; Δλδ σκέφτομαι ότι θα γυρίσουμε από το μαιευτηριο με ένα καινούριο ανθρωπάκι. Και τώρα τί; Νομίζω θα κάτσουμε με τον άντρα μου να το κοιτάμε σαν χαζοί! ?

Επίσης έχει καμία σας θέμα με κηλες στη μέση; Εγω έχω στους 3 τελευταίους σπονδύλους και επειδή θα πάω σίγουρα με καισαρική, ο γιατρός μια μου λέει ότι μπορεί και να μην μπορέσουν να μου κάνουν επισκληριδιο και να πάω με ολική (omg!), μια ότι θα αποφασίσει ο αναισθησιολογος εκείνη την ώρα, μια ότι δε θα έχουμε θέμα. Το μόνο που με αγχώνει είναι ότι στην ολική αρχικά δε θα δω το μωρό ? και ότι έχω πάθει στο παρελθόν αλλεργικό σοκ κατά την διάρκεια επέμβασης με ολική και χρειάστηκε να με διασωληνωσουν. Και πάλι βέβαια το να μη δω το μωρό με το που θα βγει, με στρεσαρει περισσότερο από οποιαδήποτε τυχόν φοβία για την νάρκωση καθεαυτή. 

@vivika10 αν δεν κάνω λάθος είπες ότι έκανες ολική νάρκωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Ναι κάτι είναι κ αυτό! Έχω τη δροσιά μου!

Ο αντρας μου λογικά θα ειναι τις 2 πρωτες μερες. Ελπίζω δηλαδή. Οι δικοί μας θα έρθουν το αλλο σκ είτε έχω γεννήσει είτε όχι. Απλά η μάνα κ η πεθερά θα παραμείνουν!!! Θα είμαστε τρελό παρεάκι ?

Ο άντρας μου λέει πάλι καλά που δουλεύω 12 ώρες την ημέρα!!!! Μη σου πω σκέφτεται να τις κάνει περισσότερες τώρα. Χαχαχαχα!!!

Ο δικός μου είχε ένα μήνα άδεια τελειώνει σε 10 ημέρες μετά να δούμε τι θα κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Βρε κοριτσια εμένα που με αγχώνει περισσότερο το μετά; Δλδ σκέφτομαι ότι θα γυρίσουμε από το μαιευτηριο με ένα καινούριο ανθρωπάκι. Και τώρα τί; Νομίζω θα κάτσουμε με τον άντρα μου να το κοιτάμε σαν χαζοί! ?

Επίσης έχει καμία σας θέμα με κηλες στη μέση; Εγω έχω στους 3 τελευταίους σπονδύλους και επειδή θα πάω σίγουρα με καισαρική, ο γιατρός μια μου λέει ότι μπορεί και να μην μπορέσουν να μου κάνουν επισκληριδιο και να πάω με ολική (omg!), μια ότι θα αποφασίσει ο αναισθησιολογος εκείνη την ώρα, μια ότι δε θα έχουμε θέμα. Το μόνο που με αγχώνει είναι ότι στην ολική αρχικά δε θα δω το μωρό ? και ότι έχω πάθει στο παρελθόν αλλεργικό σοκ κατά την διάρκεια επέμβασης με ολική και χρειάστηκε να με διασωληνωσουν. Και πάλι βέβαια το να μη δω το μωρό με το που θα βγει, με στρεσαρει περισσότερο από οποιαδήποτε τυχόν φοβία για την νάρκωση καθεαυτή. 

@vivika10 αν δεν κάνω λάθος είπες ότι έκανες ολική νάρκωση; 

Ναι έκανα ολική Γιατί έκανα αντιπηκτικες και για να σου κάνουν επισκληριδιο πρέπει να περάσουν 24 ώρες,εγώ μπήκα εσπευσμένα για καισαρική στο δωδεκάωρο και έτσι καναμε ολική αναισθησία.φυσικα το μωρο το ειδα μετα απο 4 ώρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Ναι έκανα ολική Γιατί έκανα αντιπηκτικες και για να σου κάνουν επισκληριδιο πρέπει να περάσουν 24 ώρες,εγώ μπήκα εσπευσμένα για καισαρική στο δωδεκάωρο και έτσι καναμε ολική αναισθησία.φυσικα το μωρο το ειδα μετα απο 4 ώρες 

Και μετα πως ήταν γενικά; Δλδ ποσες ώρες έκανες να συνέλθεις; Μετά θηλασες κανονικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Ο δικός μου είχε ένα μήνα άδεια τελειώνει σε 10 ημέρες μετά να δούμε τι θα κάνουμε 

Το χαρήκαμε το μωράκι σας! Αυτό έχει σημασία. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Και μετα πως ήταν γενικά; Δλδ ποσες ώρες έκανες να συνέλθεις; Μετά θηλασες κανονικά;

Με βάλανε στο χειρουργείο 10 στης 10:20 γεννήθηκε το μωρο και εγώ άνοιξα τα μάτια στης 12:45 Μέχρι να συνέλθω με πήγανε στο δωμάτιο 13:30. Εγώ θηλασα την τρίτη ημέρα γιατι μόλις βγήκα από το χειρουργείο ήμουν πολύ αδύναμη είχα να φάω 3 ημέρες δεν μπορούσα να  κρατήσω Ούτε το μωρο είχα και θέμα με τους παλμούς μου.την επόμενη ημέρα που ήμουν καλύτερα πρηστικα στα χέρια δεν μπορούσα να τα κουνήσω για ένα εικοσιτετράωρο άρα πήγαμε στην τρίτη ημέρα για να θηλασουμε.στο διπλανό δωμάτιο όμως ηταν μια κοπέλα που γέννησε με καισαρική και το θηλασε την ίδια ημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Βρε κοριτσια εμένα που με αγχώνει περισσότερο το μετά; Δλδ σκέφτομαι ότι θα γυρίσουμε από το μαιευτηριο με ένα καινούριο ανθρωπάκι. Και τώρα τί; Νομίζω θα κάτσουμε με τον άντρα μου να το κοιτάμε σαν χαζοί! ?

Επίσης έχει καμία σας θέμα με κηλες στη μέση; Εγω έχω στους 3 τελευταίους σπονδύλους και επειδή θα πάω σίγουρα με καισαρική, ο γιατρός μια μου λέει ότι μπορεί και να μην μπορέσουν να μου κάνουν επισκληριδιο και να πάω με ολική (omg!), μια ότι θα αποφασίσει ο αναισθησιολογος εκείνη την ώρα, μια ότι δε θα έχουμε θέμα. Το μόνο που με αγχώνει είναι ότι στην ολική αρχικά δε θα δω το μωρό ? και ότι έχω πάθει στο παρελθόν αλλεργικό σοκ κατά την διάρκεια επέμβασης με ολική και χρειάστηκε να με διασωληνωσουν. Και πάλι βέβαια το να μη δω το μωρό με το που θα βγει, με στρεσαρει περισσότερο από οποιαδήποτε τυχόν φοβία για την νάρκωση καθεαυτή. 

@vivika10 αν δεν κάνω λάθος είπες ότι έκανες ολική νάρκωση; 

Χα χα....σαν να ακουω τον αντρα μου...το ιδιο πραγμα σκεφτεται...τη στιγμη οου θα γυρισουμε απο το μαιευτηριο και θα ημαστε τρεις!!!???

Βασικα κι εγω εχω τρεις κηλες στη μεση και με εχει πεθανει η μεση μου αυτο το διαστημα...αλλα δεν μου ειπε ο γιατρος οτι δεν θα μπορεσουμε να κανουμε επισκληριδιο...με εβαλες σε σκεψεις...μηπως να το ξανασυζητησω μαζι του;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Με βάλανε στο χειρουργείο 10 στης 10:20 γεννήθηκε το μωρο και εγώ άνοιξα τα μάτια στης 12:45 Μέχρι να συνέλθω με πήγανε στο δωμάτιο 13:30. Εγώ θηλασα την τρίτη ημέρα γιατι μόλις βγήκα από το χειρουργείο ήμουν πολύ αδύναμη είχα να φάω 3 ημέρες δεν μπορούσα να  κρατήσω Ούτε το μωρο είχα και θέμα με τους παλμούς μου.την επόμενη ημέρα που ήμουν καλύτερα πρηστικα στα χέρια δεν μπορούσα να τα κουνήσω για ένα εικοσιτετράωρο άρα πήγαμε στην τρίτη ημέρα για να θηλασουμε.στο διπλανό δωμάτιο όμως ηταν μια κοπέλα που γέννησε με καισαρική και το θηλασε την ίδια ημέρα 

Πωπω κορίτσι μου ταλαιπωρηθηκες... Ευτυχώς όλα καλά στο τέλος! Αυτά όλα που λες δεν οφειλόταν όμως στην ολική ε; Επίσης κάτι μου εχουν πει ότι οταν κάνεις ολική μετά πονάς περισσότερο γιατί λέει δεν έχει κάνει τις συσπάσεις η μήτρα και τις κάνει μετά;; Υποθέτω ότι αυτό δεν ισχύει ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Χα χα....σαν να ακουω τον αντρα μου...το ιδιο πραγμα σκεφτεται...τη στιγμη οου θα γυρισουμε απο το μαιευτηριο και θα ημαστε τρεις!!!???

Βασικα κι εγω εχω τρεις κηλες στη μεση και με εχει πεθανει η μεση μου αυτο το διαστημα...αλλα δεν μου ειπε ο γιατρος οτι δεν θα μπορεσουμε να κανουμε επισκληριδιο...με εβαλες σε σκεψεις...μηπως να το ξανασυζητησω μαζι του;;;

Ααααχχχχ ομοιοπαθουσα! Άστα! Δεν μπορώ να σηκωθώ από τον καναπέ και το κρεβάτι! Χρειαζομαι γερανό!!! 

Του το ανέφερες ότι έχεις κηλες και σου είπε ότι δεν υπάρχει θέμα; Μακάρι! Μου δίνεις κουράγιο! Για συζητά το κι εσύ να δούμε τί θα σου πει να μου πεις κι εμένα που αλλά λέει τη μια και άλλα λέει την άλλη! Που τις έχεις τις κηλες; Εγώ Ο3-Ο4, Ο4-Ο5, Ο5-Ι1! Μια ομορφιά! ?

Ναι κι εμένα αυτό με αγχώνει. Όταν θα μείνουμε οι 4 μας... Έχουμε και την σκυλίτσα μας που προετοιμαζουμε κι εκείνη ψυχολογικά για τον ερχομό της μπέμπας, γιατί μέχρι τώρα απολάμβανε εκείνη όλα τα χάδια και τόσους μήνες που εγώ είμαι στο κρεβάτι, ειμασταν αυτοκόλλητες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα μίλα με τον γιατρό σου αλλά νομίζω ότι όσο αγχώνεσαι επηρεάζεις την πίεσή σου. Και εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη χτυπούσα 15 πίεση που και που, είχα πάει και στα επείγοντα και μου κάνανε για λεύκωμα αλλά δεν ήταν τελικά κάτι. Όταν γέννησα και πέρασαν κάποιες μέρες ο γιατρός μου έδωσε παραπεμπτικό και έκανα ούρα 24ώρου και βγήκε μια χαρά και στους 6 μήνες έκανα γλυκοζηλιωμένη αιμοσφαιρίνη για τον διαβήτη. 

Εμένα η μεγάλη μου είναι οκ, η μικρή μου κάνει νούμερα... Λέω να κλείσω Ρντβ για να ησυχάσω γιατί μάλλον όταν ζεσταινομαι και όταν αγχωνομαι μου ανεβαίνει η μικρή... ΑΧΧΧ έλεος πια με τα άγχη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Πωπω κορίτσι μου ταλαιπωρηθηκες... Ευτυχώς όλα καλά στο τέλος! Αυτά όλα που λες δεν οφειλόταν όμως στην ολική ε; Επίσης κάτι μου εχουν πει ότι οταν κάνεις ολική μετά πονάς περισσότερο γιατί λέει δεν έχει κάνει τις συσπάσεις η μήτρα και τις κάνει μετά;; Υποθέτω ότι αυτό δεν ισχύει ε; 

Όχι δεν οφείλονται στην ολική από άλλους λόγους προκλήθηκαν.εγω δεν είχα έντονους πόνους μετά την καισαρική την δεύτερη μέρα περπάτησα με ευκολία.την δεύτερη μέρα  Ούτε παυσίπονο δεν χρειάστηκε να πάρω φαντάσου πόσο λίγο πονούσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Εμένα η μεγάλη μου είναι οκ, η μικρή μου κάνει νούμερα... Λέω να κλείσω Ρντβ για να ησυχάσω γιατί μάλλον όταν ζεσταινομαι και όταν αγχωνομαι μου ανεβαίνει η μικρή... ΑΧΧΧ έλεος πια με τα άγχη... 

Να κλείσεις κοριτσακι μου ραντεβού για να σου φύγει. Όσο αγχώνεσαι, τόσο θα ανεβαίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Όχι δεν οφείλονται στην ολική από άλλους λόγους προκλήθηκαν.εγω δεν είχα έντονους πόνους μετά την καισαρική την δεύτερη μέρα περπάτησα με ευκολία.την δεύτερη μέρα  Ούτε παυσίπονο δεν χρειάστηκε να πάρω φαντάσου πόσο λίγο πονούσα.

Τέλεια!!!! Σε ευχαριστώ!!!!! Πως πάνε τα πράγματα με το μωρό;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια βλεπω επεσαν παρα πολλα μηνυματα αλλα ειχα μαθημα και μετα πιαστηκα με τις δουλειες και δεν σας προλαβαινω:) θα πω οτι νεα εχω απο τα αποτελεσματα μου με τις εξετασεις και μετα θα σας διαβασω σιγα σιγα:) 

τα αντισώματα τουυ τοξοπλασμαος που ειχε αγχωθει αυτη τη φορα ο αντρας ειναι μια χαρα και πιστευω ξεμπερδεψαμε με αυτο

ζάχαρο 84, αιματοκρίτης λιγο χαμηλό 33 στα αλλα δεν ειδα κάτι μονο το ουρικό που ανέβηκε πάλο στα 5,9 με οριο 6 οπως και δυο μηνες πριν και μετα επεσε , εστειλα μειλ του γιατρου μου αλλα ειναι ισπανια οποτε δε ξερω αν θα το δει σημερα η οχι και της αδερφης μου που μου ελεγχει το θυορειδη(1,63 ηταν) και θα δω τι θα μου πουν και θα σας πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Την μετράς με ηλεκτρονικό πιεσόμετρο ε; Γενικά με τα ηλεκτρονικά λένε να την παίρνουμε 3 φορές. Πήγαινε και σε ένα φαρμακείο αύριο να στην μετρήσουν με αναλογικό. 

Ναι με ηλεκτρονικό τη μετράω! Θα πάω μια το απόγευμα να δροσίσει λίγο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα μίλα με τον γιατρό σου αλλά νομίζω ότι όσο αγχώνεσαι επηρεάζεις την πίεσή σου. Και εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη χτυπούσα 15 πίεση που και που, είχα πάει και στα επείγοντα και μου κάνανε για λεύκωμα αλλά δεν ήταν τελικά κάτι. Όταν γέννησα και πέρασαν κάποιες μέρες ο γιατρός μου έδωσε παραπεμπτικό και έκανα ούρα 24ώρου και βγήκε μια χαρά και στους 6 μήνες έκανα γλυκοζηλιωμένη αιμοσφαιρίνη για τον διαβήτη. 

το αγχς ανεβαζει παντα εμενα παντου ειναι οκ και στο γιατρο αν εχω αγχος ειτε για κατι αλλο που ειπαμε εκεινη την ωρα ειτε για την πιεση ανεβαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Τέλεια!!!! Σε ευχαριστώ!!!!! Πως πάνε τα πράγματα με το μωρό;;; 

Μια χαρά αν εξαιρέσεις την αϋπνία??είναι βράδια που κοιμόμαστε μόνο 3 ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

@KONSTANTIA κορίτσι μου τα ουρα 24ωρου πως γίνονται? 

Δεν είναι τίποτα κορίτσι μου. Το έχω κάνει τουμαχιστον 3 φορές. Το μόνο αρνητικό είναι ότι πρέπει να είσαι σπίτι 24 ώρες, γιατί άμα είσαι έξω δεν μπορείς να πας τουαλέτα. Κάνεις τα ούρα σου μέσα σε ένα μεγάλο δοχείο που παίρνεις από το φαρμακείο. Δεν πρέπει να χάσεις ούρηση, ούτε να φύγουν απ έξω. Α και τα κρατάς στο ψυγείο. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Ναι με ηλεκτρονικό τη μετράω! Θα πάω μια το απόγευμα να δροσίσει λίγο! 

Ναι κορίτσι μου γιατί τώρα δεν παλεύεται η κατάσταση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η efitta είπε:

Να σου ζησει το ζουζουνι σου .?????.ναι ναι στην ώρα του αλλά αυτό το 9/9 μου φαίνεται πολύ μακρυά.Ακουω και απο καποιες κοπελες που λενε οτι γεννανε περιπου 15 μερες πριν την Πητ και παιρνω θαρρος.Ηδη φυσαω και ξαφυσαω όταν περπατάω.χχααχα.Γερα να είναι και τίποτα άλλο.

κορίτσι μου κι εγω ηθελα να ερθει σχετικα νωρις και χαρηκα που ηρθε το αλλο πιο νωρις αλλα δεν ειναι και πολυ καλο αυτο, αυτο θα ηθελα να περασει τις 38 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μια χαρά αν εξαιρέσεις την αϋπνία??είναι βράδια που κοιμόμαστε μόνο 3 ώρες.

Ωχ ωχ! Όταν θα επιστρέψει στη δουλεια ο σύζυγος, θα κοιμάται καναπέ;;; ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...