Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Εύχομαι τα καλύτερα για σένα και το μωρο σου! Σου έχει πει ο γιατρός για κάποιες ασκήσεις εμπέδωσης μήπως? Για να βοηθήσει το μωράκι να μπει στη λεκάνη? 

Η αλήθεια είναι πως όχι! Περπάτημα μου έχει πει όσο θέλω αλλά καμία άσκηση. Υπάρχει κάτι που θα μπορουσα να ψάξω στο ίντερνετ που θα βοηθούσε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ρε κορίτσια.. Έχω μια ερώτηση. Αν το μωρό έχει πάρει θέση και έχει μπει τελικά στη λεκάνη σε μια εβδομάδα αλλά ειανι 4 κιλά ή παραπάνω δεν μπορώ να πάω φυσιολογικά? Εκείνος μας είπε ότι όταν το μωρό είναι πάνω από 4 κιλά υπάρχουν κίνδυνοι για τη μητέρα και είναι καλύτερα να πάμε καισαρική. Αλλά νομίζω ότι έχω ακούσει για φυσιολογικός τοκετόυς με μεγαλύτερα μωρά των 4 κιλών.. Τον εμπιστεύομαι εννοειται και εκείνος πραγματικά δεν έχει κάτι να κερδίσει με το να κάνω καισαρική απλά αναρωτιέμαι! Γιατί νομίζω έχω ακουσει κι άλλα μεγάλα μωρά να γεννιούνται φυσιολογικά. Εγώ δνε έχω κανένα θέμα να γεννήσω με Καισαρική,δεν είναι αυτός ο λόγος που ρωταω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! Αυτές τις μερες είχα εντονο άγχος γιατί έπρεπε να αλλάξω γιατρό λόγω οικονομικών....δε θα καταφέρω να γεννήσω σε κλινική που ήταν ο δικός μου γιατρός.και σήμερα είχα ραντεβού με γιατρό σε δημόσιο.Δυσκολη απόφαση ελπίζω να πάνε όλα καλα. Είδα και τη μπέμπα μου 1.100 28η εβδ.????

Και εγώ από τον 6 ξεκίνησα να πηγαίνω στο νοσοκομείο Γιατί εκεί γέννησα,αλλά πήγαινα κανονικά και στον δικό μου γιατρό μέχρι το τέλος.ολα μια χαρά και εγώ είχα άγχος αλλά όλα πήγανε καλα και να φανταστείς δεν είχα συγκεκριμένο γιατρό με τον γιατρό που ευφημερευε γεννησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Η αλήθεια είναι πως όχι! Περπάτημα μου έχει πει όσο θέλω αλλά καμία άσκηση. Υπάρχει κάτι που θα μπορουσα να ψάξω στο ίντερνετ που θα βοηθούσε? 

Παρακολούθησα καποια μαθήματα στο νοσοκομείο και η μαία εκεί μας είπε κάποια πραγματάκια που βοηθάνε, για μετα την 37η εβδομάδα και πάντα βεβαια πριν ρωτάμε τον γιατρό γιατί η κάθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική. Όπως να καθόμαστε σε μπάλα και να κάνουμε κυκλικές κινήσεις με τη λεκάνη, κάποια βαθειά καθίσματα, κατέβασμα σκάλας, περπάτημα, να χαϊδεύουμε την κοιλίτσα και να δείχνουμε το δρόμο προς τα κάτω. Αυτά απλά βοηθάνε λεει δεν είναι σίγουρα. Αλλά αν είναι μεγάλο το μωράκι σου μπορεί και να μη χωράει? τι να πω! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Και εγώ είχα αυτό το άγχος. Σκεφτόμουν ότι δεν είμαι στην Ελλάδα κ δεν έχω τον γιατρό μου που τον εμπιστεύομαι και τέτοιες σκέψεις. Στην Αγγλία με παρακολουθούν στο δημόσιο. Μόνο μαιες. Ο γιατρός σε βλέπει μόνο Εάν έχεις επιπλοκές. Σε όλη την εγκυμοσύνη βλέπω συνεχώς Άλλα άτομα. Πότε τα ίδια. Οπότε σιγά σιγά το ξεπέρασα. Λέω τόσες γυναίκες γεννούν έτσι εδώ. Ε θα προσαρμοστώ κ γω είπα!

Πω πω ακόμη πιο δύσκολο αυτό!Αλλά έχεις δίκιο..θα συνηθίσω και εγώ που θα πάει.!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Παρακολούθησα καποια μαθήματα στο νοσοκομείο και η μαία εκεί μας είπε κάποια πραγματάκια που βοηθάνε, για μετα την 37η εβδομάδα και πάντα βεβαια πριν ρωτάμε τον γιατρό γιατί η κάθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική. Όπως να καθόμαστε σε μπάλα και να κάνουμε κυκλικές κινήσεις με τη λεκάνη, κάποια βαθειά καθίσματα, κατέβασμα σκάλας, περπάτημα, να χαϊδεύουμε την κοιλίτσα και να δείχνουμε το δρόμο προς τα κάτω. Αυτά απλά βοηθάνε λεει δεν είναι σίγουρα. Αλλά αν είναι μεγάλο το μωράκι σου μπορεί και να μη χωράει? τι να πω! ?

Χιχι σε ευχαριστώ πολύ!!! Θα τα κοιτάξω αυτά που μου είπες! Έχω και μπάλα οπότε θα τη φουσκωσω και θα προσπαθήσω και με αυτό! Η εγκυμοσύνη είναι πάρα πολύ καλή μέχρι στιγμής όλα είναι τέλεια ο γιατρός με αφήνει να κάνω τα πάντα.. Και μπάνια στη θάλασσα κλλπ.. Ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Χιχι σε ευχαριστώ πολύ!!! Θα τα κοιτάξω αυτά που μου είπες! Έχω και μπάλα οπότε θα τη φουσκωσω και θα προσπαθήσω και με αυτό! Η εγκυμοσύνη είναι πάρα πολύ καλή μέχρι στιγμής όλα είναι τέλεια ο γιατρός με αφήνει να κάνω τα πάντα.. Και μπάνια στη θάλασσα κλλπ.. Ευχαριστώ πολύ! 

Ναι κοίταξε τα και εσύ! Προσοχή με τη μπάλα ε μας το τόνισε! Έχει αλλάξει το κέντρο βάρους μας μη βρεθούμε ανάσκελα! ? Καλό λέει θα είναι να στηριζομαστε με τα χέρια μας από κάτι μπροστά ίσως τραπέζι η κάτι σταθερό όχι καρέκλα που μπορεί να κουνηθεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Ναι κοίταξε τα και εσύ! Προσοχή με τη μπάλα ε μας το τόνισε! Έχει αλλάξει το κέντρο βάρους μας μη βρεθούμε ανάσκελα! ? Καλό λέει θα είναι να στηριζομαστε με τα χέρια μας από κάτι μπροστά ίσως τραπέζι η κάτι σταθερό όχι καρέκλα που μπορεί να κουνηθεί! 

Τέλεια οκ!!! Εγώ έχω και μικρή κοιλίτσα οπότε πιστεύω θα είναι οκ! Σε ευχαριστώ πολύ ??? αύριο πρωί θα πάω να φουσκωσω τη μπάλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ από τον 6 ξεκίνησα να πηγαίνω στο νοσοκομείο Γιατί εκεί γέννησα,αλλά πήγαινα κανονικά και στον δικό μου γιατρό μέχρι το τέλος.ολα μια χαρά και εγώ είχα άγχος αλλά όλα πήγανε καλα και να φανταστείς δεν είχα συγκεκριμένο γιατρό με τον γιατρό που ευφημερευε γεννησα

Μακάρι και εγώ να συνηθίσω γρηγορα..Δεν είμαι των αλλαγών πόσο μάλλον τώρα.??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η efitta είπε:

Μακάρι και εγώ να συνηθίσω γρηγορα..Δεν είμαι των αλλαγών πόσο μάλλον τώρα.??

Σε καταλαβαίνω,και για μένα ήτανε δύσκολο και με είχε φάει το άγχος γι'αυτό και πήγαινα στον γιατρο μου κανονικά αλλα αποδείχτηκε οτι τζαμπα το αγχος στο νοσοκομειο σε προσεχουνε πολυ καλα σου το λέω γιατί ισχύει εγώ που είχα αρκετά προβλήματα με προσεξανε  και με το παραπάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η egw είπε:

ειμαστε εντλως μαζι δηλαδη εγω θα μοω 29 το σαββατο

παρασκευη τελειωνει το σχολειο απο δρομοογιο θα ηρεμησω τλχ το μεσημερι γιατι αλλες ωρες οχι

κι εχω κι ραντεβου με το γιατρο το απογευμα

Καλημέρα κορίτσι μου!! Πως πήγε το ραντεβού σου; Το είδατε το μωράκι σας;;;Είμαστε ακριβώς στις ίδιες μέρες...Κι εγώ το Σάββατο κλείνω τις 28 εβδομάδες! Πήγα κι εγώ χθες στο γιατρό και είδαμε το ζωηρό μπεμπούλη..ειναι 1090γρ μας είπε...αντε να ανεβαίνουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σου μέρα!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Κι εγώ είμαι στις 28 εβφομαδες, το Σάββατο αλλάζω...και είμαι και από Πάτρα!! Κι εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για το Ρίο..Μια χαρά θα πάνε όλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Αντε με το καλό και σε σένα!! Με καισαιρική γέννησα στις 35+3 μέρες γιατί δεν άντεχα άλλο τα φάρμακα..

Εσύ πως γέννησες το πρώτο σου αστεράκι;;

Καισαρική και εγώ! Οπότε πάμε πάλι για καισαρική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Επίσης ρε κορίτσια.. Έχω μια ερώτηση. Αν το μωρό έχει πάρει θέση και έχει μπει τελικά στη λεκάνη σε μια εβδομάδα αλλά ειανι 4 κιλά ή παραπάνω δεν μπορώ να πάω φυσιολογικά? Εκείνος μας είπε ότι όταν το μωρό είναι πάνω από 4 κιλά υπάρχουν κίνδυνοι για τη μητέρα και είναι καλύτερα να πάμε καισαρική. Αλλά νομίζω ότι έχω ακούσει για φυσιολογικός τοκετόυς με μεγαλύτερα μωρά των 4 κιλών.. Τον εμπιστεύομαι εννοειται και εκείνος πραγματικά δεν έχει κάτι να κερδίσει με το να κάνω καισαρική απλά αναρωτιέμαι! Γιατί νομίζω έχω ακουσει κι άλλα μεγάλα μωρά να γεννιούνται φυσιολογικά. Εγώ δνε έχω κανένα θέμα να γεννήσω με Καισαρική,δεν είναι αυτός ο λόγος που ρωταω. 

Δεν είναι πολύ εύκολο ούτε για την μητέρα αλλά ούτε για το έμβρυο αν είναι μεγαλύτερο των 4 κιλών να γεννηθεί φυσιολογικά. Δεν θα ήθελα να γίνω αναλυτική αλλά από μια φίλη που γέννησε παιδάκι 4600 μου είπε ότι ο γιατρός της δεν το ρισκάρισε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! Αυτές τις μερες είχα εντονο άγχος γιατί έπρεπε να αλλάξω γιατρό λόγω οικονομικών....δε θα καταφέρω να γεννήσω σε κλινική που ήταν ο δικός μου γιατρός.και σήμερα είχα ραντεβού με γιατρό σε δημόσιο.Δυσκολη απόφαση ελπίζω να πάνε όλα καλα. Είδα και τη μπέμπα μου 1.100 28η εβδ.????

Και εγώ αλλαξα γιατρό κ θα γεννήσω στο Έλενα κ δεν το μετανιώνω καθόλου όμως!!! Ειναι υπερβολικά πολλά τα έξοδα του μαιευτήριου κ εγώ που έχω δίδυμα έχω κ δίπλα έξοδα όταν θα γεννηθούν! Κ να ξέρεις τα δύσκολα περιστατικα στο δημόσιο τα στέλνουν αφού έχεις ήδη πληρώσει το μαιευτήριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα το μωρό κοιμότανε όλο το πρωι σε σημείο που αγχώθηκα και έφαγα σοκολάτα, κάτι που δεν το συνηθίζω (θυσιάστηκα εν ολίγοις), για να νιώσω κινήσεις....ε, δεν έχει σταματήσει από εκείνη την στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σήμερα το μωρό κοιμότανε όλο το πρωι σε σημείο που αγχώθηκα και έφαγα σοκολάτα, κάτι που δεν το συνηθίζω (θυσιάστηκα εν ολίγοις), για να νιώσω κινήσεις....ε, δεν έχει σταματήσει από εκείνη την στιγμή!

Αχαχα κ εμένα είναι πιο ήσυχα εδώ κ μια εβδομάδα... Διάβασα ειναι φυσιολογικό και ότι στις 31 εβδ αρχίζουν πάλι το παρτυ αχαχχα!! Εεε δεν θα κοιμηθούν κ αυτά?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σήμερα το μωρό κοιμότανε όλο το πρωι σε σημείο που αγχώθηκα και έφαγα σοκολάτα, κάτι που δεν το συνηθίζω (θυσιάστηκα εν ολίγοις), για να νιώσω κινήσεις....ε, δεν έχει σταματήσει από εκείνη την στιγμή!

Εεε ήθελε το γλυκάκι του ρε μαμά και αυτό! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MissMary είπε:

Εεε ήθελε το γλυκάκι του ρε μαμά και αυτό! ??

Είδες το άτιμο, από κοιλιάς θέλει δωροδοκία για να δώσει σημεία ζωής! Μετά δεν θα θέλει να μας φιλήσει, μετά δεν θα απαντάει στο κινητό κ.ο.κ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Σε καταλαβαίνω,και για μένα ήτανε δύσκολο και με είχε φάει το άγχος γι'αυτό και πήγαινα στον γιατρο μου κανονικά αλλα αποδείχτηκε οτι τζαμπα το αγχος στο νοσοκομειο σε προσεχουνε πολυ καλα σου το λέω γιατί ισχύει εγώ που είχα αρκετά προβλήματα με προσεξανε  και με το παραπάνω 

Ελπίζω να αποκτήσω οικειότητα με τον γιατρό σύντομα και να σηκώνει το τηλέφωνο οταν τον παίρνω.Αυτο με ανησυχεί μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Καλη σου μέρα!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Κι εγώ είμαι στις 28 εβφομαδες, το Σάββατο αλλάζω...και είμαι και από Πάτρα!! Κι εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για το Ρίο..Μια χαρά θα πάνε όλα!!! 

Με το καλό και το δικό σου μωράκι!!Θέλω να είμαι αισιόδοξη...εγώ δεν είχα καμία φίλη η γνωστή να μου προτείνει κάποιον στο Ρίο..όλες οι φίλες μου γέννησαν σε κλινικές.Οτι καλύτερο σε όλες μας ...γερά μωράκια ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Και εγώ αλλαξα γιατρό κ θα γεννήσω στο Έλενα κ δεν το μετανιώνω καθόλου όμως!!! Ειναι υπερβολικά πολλά τα έξοδα του μαιευτήριου κ εγώ που έχω δίδυμα έχω κ δίπλα έξοδα όταν θα γεννηθούν! Κ να ξέρεις τα δύσκολα περιστατικα στο δημόσιο τα στέλνουν αφού έχεις ήδη πληρώσει το μαιευτήριο! 

Με το καλο τα μωράκια σου...έχεις δίκιο έτσι είναι..απλά όσο να 'ναι Με αγχώνει η αλλαγή .Να πάνε όλα καλα για όλες μας.❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κατι ...Ενώ ειμαι 28η εβδ δεν με έχουν βάλει ποτέ στο μηχάνημα που μετραει συσπασεις..Και η αλήθεια είναι ότι έχω κάτι πονακια χαμηλά και ειδικά σήμερα έχει σκληρύνει και η κοιλιά μου όλη αρκετές φορές μεσα στη μερα.Πρεπει να το ζητήσω εγώ  να με βάλουν ?Ανησυχώ μήπως κάνω συσπάσεις και το αφήνω έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κατι ...Ενώ ειμαι 28η εβδ δεν με έχουν βάλει ποτέ στο μηχάνημα που μετραει συσπασεις..Και η αλήθεια είναι ότι έχω κάτι πονακια χαμηλά και ειδικά σήμερα έχει σκληρύνει και η κοιλιά μου όλη αρκετές φορές μεσα στη μερα.Πρεπει να το ζητήσω εγώ  να με βάλουν ?Ανησυχώ μήπως κάνω συσπάσεις και το αφήνω έτσι.

εγώ στο γιο μου 36 και 6 μπήκα στο μηχάνημα

Αν έχεις θέμα ρωτα το γιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...