Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Αθήνα σίγουρα,τώρα δεν ξέρω ακριβώς τα έχω αφήσει στον γιατρό αυτά!το μόνο που μου είπε είναι ότι θα με πάρει τηλ για το ραντεβού.

 

Κατρινικη η γνωμη μου ειναι να ελεγξεις κι εσυ τον φακελπ με τα δικαιολογητικα πριν πας στην επιτροπη. 

Σε περιπτωση που υπαρχει καποιο λαθος ειναι κριμα να σε κοψουν. Μετα ισως χρειαστςι να τα πληρωσετς απο την τσεπη σας τα φαρμακα γιατι μετα απο ενα 6μηνο μπορεις να ξαναπερασεις επιτροπη. Και τα φαρμακα αφου τα πηρες θα εχεις δει τις τιμες τους. Δεν ειναι φθηνα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Εμενα μου ενέκριναν 3600μονάδες για καθε προσπαθεια. 

Είσαι σιγουρη για το 1500?

3600 στο σύνολο και μου έδωσαν ουσιαστικά τις μισές επειδή είναι η πρώτη φορά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.Ότι αναρρωτική έχεις η οποία θα πληρωθεί από το ΙΚΑ πάει στις παροχές.Το ξέρω γιατί έχω πάει αναρρωτική 5 ημερών.Έχεις δώσει το IBAN και αριθμό λογαριασμό σου υποθέτω έτσι;

@sansa έδωσε ο αντρουληςμου i ban βιβλιάριο και τη βεβαίωση έκανε αίτηση με πρωτόκολλο για να περάσω Επιτροπή μιας και ο γιατρός είναι ιδιώτης και μετά αφού πάρω και χαρτί από την εργασία μου εγκρίνουν τα χρήματα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εμενα μου ενέκριναν 3600μονάδες για καθε προσπαθεια. 

Είσαι σιγουρη για το 1500?

@nikona3600 μου ενέκριναν αλλά δεν τα πήρα όλα τα φάρμακα απευθείας μιας και είναι η 1φορααρα τις μισές μονάδες μ έδωσαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

3600 στο σύνολο και μου έδωσαν ουσιαστικά τις μισές επειδή είναι η πρώτη φορά !

Εγω με μια απιφαση επιτροπγς πηρα δυο φορες απο 3600 μοναδες. Για δυο δηλαδη προσπαθειες. Γιατι αυτες δικαιουμαστε. 

Εκτος αν εσενα ο γιατρος σου σου συνταγογραφησε λιγοτερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@nikona3600 μου ενέκριναν αλλά δεν τα πήρα όλα τα φάρμακα απευθείας μιας και είναι η 1φορααρα τις μισές μονάδες μ έδωσαν 

Ποιος σου εδωσε τις μισες; δεν καταλαβαινω...

Το φαρμακειο του ικα ειναι υποχρεωμενο να σου δωσει οσες μοναδες γραφει η αποφαση. Τι θα πει πρωτη φορα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Ποιος σου εδωσε τις μισες; δεν καταλαβαινω...

Το φαρμακειο του ικα ειναι υποχρεωμενο να σου δωσει οσες μοναδες γραφει η αποφαση. Τι θα πει πρωτη φορα; 

Το φαρμακείο του εοππυ μου έδωσε τις μισές και αν δεν πετύχει με το ίδιο χαρτί θα πάω να πάρω τα υπολοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Το φαρμακείο του εοππυ μου έδωσε τις μισές και αν δεν πετύχει με το ίδιο χαρτί θα πάω να πάρω τα υπολοιπα

Πρωτη φορα το ακουω αυτο. 

Ας πουν και τα υπολοιπα κοριτσια που εχουν περασει επιτροπη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης, τωρα που το σκεφτομ; ι. 

Αν χρειαστςι να παρεις φαρμακα δεθτερη φορα με την ιδια αποφαση παλι ο γιατρος πρεπει να συνταγογραφησει τις μοναδες. Δεν μπορει απο τωρα να εκρινε ποσες μοναδες θα χρειαστεις την πρωτη κ ποσες την δευτερη. Χρειαζεται νεα συνταγογραφησξ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Το φαρμακείο του εοππυ μου έδωσε τις μισές και αν δεν πετύχει με το ίδιο χαρτί θα πάω να πάρω τα υπολοιπα

Καλησπερίζω όλα τα κορτσούλια!!Συνήθως ο γιατρός γράφει πόσες μονάδες θα πάρουμε απ το Ικα!!Μάλλον ο γιατρός σου θεώρησε ότι τόσες θα χρειαστείς!!!Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Καλησπερίζω όλα τα κορτσούλια!!Συνήθως ο γιατρός γράφει πόσες μονάδες θα πάρουμε απ το Ικα!!Μάλλον ο γιατρός σου θεώρησε ότι τόσες θα χρειαστείς!!!Καλή επιτυχία!!

Ευχαριστώ και σε σένα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Καλησπερίζω όλα τα κορτσούλια!!Συνήθως ο γιατρός γράφει πόσες μονάδες θα πάρουμε απ το Ικα!!Μάλλον ο γιατρός σου θεώρησε ότι τόσες θα χρειαστείς!!!Καλή επιτυχία!!

Ναι, συμφωνω σε αυτο κ το εγραψα παραπανω. Αλλα εγραψε οτι της ενεκριναν 3600μοναδες. Οχι 1500.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Επισης, τωρα που το σκεφτομ; ι. 

Αν χρειαστςι να παρεις φαρμακα δεθτερη φορα με την ιδια αποφαση παλι ο γιατρος πρεπει να συνταγογραφησει τις μοναδες. Δεν μπορει απο τωρα να εκρινε ποσες μοναδες θα χρειαστεις την πρωτη κ ποσες την δευτερη. Χρειαζεται νεα συνταγογραφησξ. 

@nikonaσύντομα θα ξέρουμε τι συμβαίνει !και ια σας ενημερώσω πάντως μου είπαν από τον εοππυ φαρμακείο στο Μαρούσι απευθείας πάω με την ίδια απόφαση και παίρνω τα υπόλοιπα αν μείνω έγκυος μου δίνουν 2 χρόνια περιθώριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@nikonaσύντομα θα ξέρουμε τι συμβαίνει !και ια σας ενημερώσω πάντως μου είπαν από τον εοππυ φαρμακείο στο Μαρούσι απευθείας πάω με την ίδια απόφαση και παίρνω τα υπόλοιπα αν μείνω έγκυος μου δίνουν 2 χρόνια περιθώριο 

Ελπίζω να μην ξαναχρειαστείς φάρμακα!!!Αν όμως ναι θα πας όπως λες με το ίδιο χαρτί κ ένα ακόμα επιπλέον την συνταγογράφηση απ τον γιατρό ποια ζητάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@nikonaσύντομα θα ξέρουμε τι συμβαίνει !και ια σας ενημερώσω πάντως μου είπαν από τον εοππυ φαρμακείο στο Μαρούσι απευθείας πάω με την ίδια απόφαση και παίρνω τα υπόλοιπα αν μείνω έγκυος μου δίνουν 2 χρόνια περιθώριο 

Ναι αυτο ισχυει. Αλλα κοιτα τις μοναδες σου. Ειναι κριμα να εγινε λαθος. Μιλαμε για λεφτα οχι αστεια. Ευχομαι ολοψυχα να μην τις χρειαστςις. Ειναι κριμα ομως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3600 μοναδες καλυπτει ο εοππυ, θεωρητικα ο γιατρος γραφει ποσες ποστευει οτι θα χρειαστουν στη διεγερση..προφανως ο γιατρος σου πιστευει οτι 1500 μοναδες θα σε καλυψουν. Απλα οι περισσοτεροι γιατροι γραφουν και τις 3600 μοναδες για να ειναι σιγουροι. 

Οπως και να χει.... Καλη επιτυχια! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

3600 μοναδες καλυπτει ο εοππυ, θεωρητικα ο γιατρος γραφει ποσες ποστευει οτι θα χρειαστουν στη διεγερση..προφανως ο γιατρος σου πιστευει οτι 1500 μοναδες θα σε καλυψουν. Απλα οι περισσοτεροι γιατροι γραφουν και τις 3600 μοναδες για να ειναι σιγουροι. 

Οπως και να χει.... Καλη επιτυχια! ?

Γλυκο μου πικοκακι τι κανεις; 

Μπορει να της εχουν εγκρινει 3600 και να της δωσουν τις μισες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Γλυκο μου πικοκακι τι κανεις; 

Μπορει να της εχουν εγκρινει 3600 και να της δωσουν τις μισες; 

Οι 3600 μονάδες ρε κορίτσια πόσα κουτιά menopur είναι γιατί θα τρελαθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οι 3600 μονάδες ρε κορίτσια πόσα κουτιά menopur είναι γιατί θα τρελαθώ 

Αχ δεν ξερω. Εγω ειχα παρει 4 κουτια gonal των 900μοναδων την πρωτη φορα. 

Την επομενη πηρα ενα κουτι ελονβα και δυο κουτια πουρεγκον. Ενα των 600 κι ενα των 900.συνολο και τις δυο φορες 7200

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Γλυκο μου πικοκακι τι κανεις; 

Μπορει να της εχουν εγκρινει 3600 και να της δωσουν τις μισες; 

Ας τα λεμε καλα.... Απογοητευμενη ειμαι αλλα οκ το παλευω...εσυ κοριτσακι μου; 

Αν ο γιατρος εχει γραψει στο χαρτι που δινεις στο φαρμακειο του εοππυ 1500 μοναδες τοτε τοσες θα δωσουν. Η εγκριση ειναι για 3600 κ μετα σου δινουν συτο που γραφει ο καθε γιατρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οι 3600 μονάδες ρε κορίτσια πόσα κουτιά menopur είναι γιατί θα τρελαθώ 

Εγω που πήρα όλες τις μονάδες 3600 πήρα 2 κουτιά γκοναλ κ 2 κουτια μενοπουρ!!Το ένα κουτί μενοπουρ ήταν 600 μανάδες κ το άλλο 1200!!Αρα 1800 μενοπουρ!!Κ 1800 γκοναλ απο 900 το κάθε κουτ'ί!!Εγω καταλαβαίνω ότι δν ήθελε ο γιατρός να χρεισιμοποιήσετε όλες τις μονάδεςς άσχετα πόσες δικαιούσε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οι 3600 μονάδες ρε κορίτσια πόσα κουτιά menopur είναι γιατί θα τρελαθώ 

Μην τρελαινεσαι! Ξερει τι κανει ο ντοκτορ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Εγω που πήρα όλες τις μονάδες 3600 πήρα 2 κουτιά γκοναλ κ 2 κουτια μενοπουρ!!Το ένα κουτί μενοπουρ ήταν 600 μανάδες κ το άλλο 1200!!Αρα 1800 μενοπουρ!!Κ 1800 γκοναλ απο 900 το κάθε κουτ'ί!!Εγω καταλαβαίνω ότι δν ήθελε ο γιατρός να χρεισιμοποιήσετε όλες τις μονάδεςς άσχετα πόσες δικαιούσε!!

Ίσως τι να πωω θα φανεί !!ειμαι στη 5η μέρα εβρυομεταφορας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Ας τα λεμε καλα.... Απογοητευμενη ειμαι αλλα οκ το παλευω...εσυ κοριτσακι μου; 

Αν ο γιατρος εχει γραψει στο χαρτι που δινεις στο φαρμακειο του εοππυ 1500 μοναδες τοτε τοσες θα δωσουν. Η εγκριση ειναι για 3600 κ μετα σου δινουν συτο που γραφει ο καθε γιατρος. 

Α μαλιστα. Εχεις δικιο πικοκακι. 

Μαλλον μπερδευτηκα εγω. 

@Μπεμπελουκα τωρα καταλαβα. Μαλλον εγω μπερδευτηκα κ σε μπερδεψα κι εσενα. Με συγχωρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...