Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Το τέστ ωορρηξίας, όπως και η σχετική αιματολογική εξέταση ανιχνεύει το "κύμα" της lh, ορμόνης υπεύθυνης για την ωορρηξία. Από τη στιγμή που η lh φτάνει στην ανώτατη τιμή της η ωορρηξία γίνεται εντός 36 ωρών. Μπορεί νωρίτερα αλλά όχι αργότερα. Όπως καταλαβαίνεις τόσο το τέστ ωορρηξίας αλλά ακόμα και η αιματολογική μπορούν ανάλογα την ώρα που γίνονται να προσδιορίσουν με ακρίβεια πάνω κάτω κάποιων ωρών τη μέγιστη τιμή lh. Δηλαδή μπορεί να δείχνει η αυξημένη κατά πολύ τιμή αλλά το μέγιστο να είναι κάποιες ώρες μετά. Οπότε ούτε το τεστ ούτε καν η αιματολογική μπορούν να προσδιορίσουν με απόλυτη ακρίβεια ώρας πότε αρχίζουν οι 36 ώρες. Φυσικά είναι απόλυτα ενδεικτικές με ακρίβεια 10 ωρών πάνω κάτω.

 Εφόσον το ωάριο ζει από 12 έως 48 ώρες πρέπει να θεωρείται ως κρίσιμο διάστημα τουλάχιστον τρεις με τέσσερις ημέρες από το θετικό τεστ αν προσθέσουμε την απόκλιση του ανωτάτου σημείου της lh από το τεστ, τις 36 ώρες για την απελευθέρωση του ωαρίου και το χρόνο ζωής του. 

Ελπίζω να βοήθησα αφού δυστυχώς έπρεπε να τα μάθω τόσο αναλυτικά. 

Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες σας. 

 

Σ ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις, ό,τι μαθαίνει κανείς χρήσιμο είναι... Μου έκανε απλά εντύπωση γιατί τεστ έκανα βράδυ κι ήταν έντονο και μετά ξανά το πρωί κατά τις 11 κι ήταν τελείως αρνητικό.... Οπότε δεν γίνεται να έχει τόσο μεγάλη απόκλιση σε ώρες... Επιπλέον είχα από χθες ήδη τα γνωστά πιο πηχτα υγρά ενώ τα πιο λεπτορρευστα ήταν μέχρι 3-4 μέρες πριν... Α και πόνο είχα και πριν 2 και 3 ημέρες, σταμάτησε χθες και σήμερα επανήλθε δριμύτερος... Αυτά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου! Από συμπτώματα πώς πας? 

Από συμπτώματα νιώθω απίστευτη κούραση, εξάντληση. Στο στόμα μία περίεργη γεύση και δεν μπορώ να φάω σοκολάτα που κανονικά τη λατρεύω.  Το στήθος ελαφρώς πρησμένο και τραβηγματακια στη μητρα αραιά και που...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Δεν εχεις παει για επιβεβαιωση κυησεως ακομα? Πως εισαι?  Εγω ειμαι 4,6 ... Ειμαι καλα... Ποναει το στηθος πολυ αλλα γενικα καλα... και υπνηλια εχω!!  Εγω πηγα γυναικολογο πριν 3 μερες και ειδαμε εν 0,40 σπορακι :)

Όχι δεν πήγα ακόμη, την άλλη εβδομάδα θα πάω, εύχομαι  να είναι όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Όχι δεν πήγα ακόμη, την άλλη εβδομάδα θα πάω, εύχομαι  να είναι όλα καλά...

Ολα καλα θα ειναι!!!!! Μην αγχωνεσαι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις, ό,τι μαθαίνει κανείς χρήσιμο είναι... Μου έκανε απλά εντύπωση γιατί τεστ έκανα βράδυ κι ήταν έντονο και μετά ξανά το πρωί κατά τις 11 κι ήταν τελείως αρνητικό.... Οπότε δεν γίνεται να έχει τόσο μεγάλη απόκλιση σε ώρες... Επιπλέον είχα από χθες ήδη τα γνωστά πιο πηχτα υγρά ενώ τα πιο λεπτορρευστα ήταν μέχρι 3-4 μέρες πριν... Α και πόνο είχα και πριν 2 και 3 ημέρες, σταμάτησε χθες και σήμερα επανήλθε δριμύτερος... Αυτά ?

Καλημέρα! Από αυτά που λες μάλλον έχει γίνει η ωορρηξία σου. Σε ποια μέρα είσαι και τι κύκλο κάνεις; Ο πόνος πριν κατά τη διάρκεια και μετά την ωορρηξία είναι φυσιολογικός. Μου έχει τύχει άπειρες φορές μετά την ωορρηξία μέχρι λίγες μέρες πριν αδιαθετήσω να έχω πονάκια. Στην ωορρηξία απελευθερώνεται υγρό και αίμα που μπορεί να ερεθίσουν την περιοχή. Μπορεί να είναι από τις ελεύθερες επαφές. Μπορεί να είναι κάποιος ανακλαστικός πόνος, πχ. του εντέρου. Πάντως, είναι φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η lactaki είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια...εγώ σήμερα αδιαθετησα.... εχθές πήρα τηλέφωνο τη γυναικολόγο μου κ έκλεισα ραντεβού για τις 8 Φεβρουαρίου....να πάω να συζητήσουμε για τα τεστ ναμε εξετάσει κιόλας κ θα την πω αν υπάρχει κ εδώ στη Γερμανία να μου δώσει να κάνω ορμονικές εξετάσεις..την ημέρα που θα πάω θα είναι κ η 15 τ κύκλου.... ίσως με βοηθήσει πιο πολύ από τα τεστ ? περιμένω με ανυπομονησία το θέμα για τον επόμενο μήνα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε; εδω ειναι ολα κοκκινα και φυσαει παρα πολυ

σημερα εγω ειμαι χαλια ζαλαδες νιωθω φουσκωμενη πια πρεπει να πηρα και κανενα κιλο η λεκανη αν παει ετσι τη κατσαμε τη βαρκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πονάκια ωορρηξίας από χθες, οπότε έβγαλα διάγγελμα στο σύζυγο και του ανακοίνωσα το τριήμερο πρόγραμμα επαφών για να μην κανονίσει κάτι άλλο ?

Θα δοκιμάσουμε άλλες ώρες πλην των βραδινών, μπας και δούμε άσπρη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κ απο μένα, εγω αδιαθέτησα σήμερα κανονικά κ πονάωωω πολυ, ποσο δίκιο ειχε το τεστάκι οωρρηξιας που δεν ήθελα να εμπιστευφθώ σχετικα με τη μέρα οωρρηξιας κ πηγαινα βάση εφαρμογής κινητου γιατι οσο να ναι βγαζει ενα μεσο όρο αλλα εκανα βλακεια που πηγα βαση εφαρμογης, τωρα αυτο το μήνα πρωτη φορα εδωσα βαση κ ειπα να συγκρινω το τεστ οωρρηξιας κ την εφαρμογη να δω πιο πρεπει να εμπιστευομαι λιγο παραπάνω. ενταξει φυσικα τεστ οωρρηξιας απλα πηρα κ την επιβεβαιωση σημερα που αδιαθετησα. εντομεταξυ εχω χασει κ εγω επισης 3-4 μηνες λαθους υπολογισμου οπως κ πολλες απο εσας που σας διαβαζα χθες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! Από αυτά που λες μάλλον έχει γίνει η ωορρηξία σου. Σε ποια μέρα είσαι και τι κύκλο κάνεις; Ο πόνος πριν κατά τη διάρκεια και μετά την ωορρηξία είναι φυσιολογικός. Μου έχει τύχει άπειρες φορές μετά την ωορρηξία μέχρι λίγες μέρες πριν αδιαθετήσω να έχω πονάκια. Στην ωορρηξία απελευθερώνεται υγρό και αίμα που μπορεί να ερεθίσουν την περιοχή. Μπορεί να είναι από τις ελεύθερες επαφές. Μπορεί να είναι κάποιος ανακλαστικός πόνος, πχ. του εντέρου. Πάντως, είναι φυσιολογικό.

Καλημέρα! Είμαι στην 18η με κύκλο τους τελευταίους μήνες 29-30. Υπολογίζω ωορρηξία να έκανα την 16η. Και σήμερα υπάρχει πόνος, ίσως είναι αντανάκλαση που λες, θα δούμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλημέρα κ απο μένα, εγω αδιαθέτησα σήμερα κανονικά κ πονάωωω πολυ, ποσο δίκιο ειχε το τεστάκι οωρρηξιας που δεν ήθελα να εμπιστευφθώ σχετικα με τη μέρα οωρρηξιας κ πηγαινα βάση εφαρμογής κινητου γιατι οσο να ναι βγαζει ενα μεσο όρο αλλα εκανα βλακεια που πηγα βαση εφαρμογης, τωρα αυτο το μήνα πρωτη φορα εδωσα βαση κ ειπα να συγκρινω το τεστ οωρρηξιας κ την εφαρμογη να δω πιο πρεπει να εμπιστευομαι λιγο παραπάνω. ενταξει φυσικα τεστ οωρρηξιας απλα πηρα κ την επιβεβαιωση σημερα που αδιαθετησα. εντομεταξυ εχω χασει κ εγω επισης 3-4 μηνες λαθους υπολογισμου οπως κ πολλες απο εσας που σας διαβαζα χθες

Ποια μέρα σου έδειξε θετικό και ποια μέρα σου ήρθε περίοδος; Για να δούμε πόσες ώρες μετά το θετικό τεστ γίνεται η ωορρηξία.

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα! Είμαι στην 18η με κύκλο τους τελευταίους μήνες 29-30. Υπολογίζω ωορρηξία να έκανα την 16η. Και σήμερα υπάρχει πόνος, ίσως είναι αντανάκλαση που λες, θα δούμε... 

Εφόσον έχεις σταθερό κύκλο 29-30, η ωορρηξία έγινε 15η-16η. Οπότε αυτά είναι μετα-ωορρηκτικά πονάκια. Που ξέρεις, μπορεί να είναι για καλό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλημέρα κ απο μένα, εγω αδιαθέτησα σήμερα κανονικά κ πονάωωω πολυ, ποσο δίκιο ειχε το τεστάκι οωρρηξιας που δεν ήθελα να εμπιστευφθώ σχετικα με τη μέρα οωρρηξιας κ πηγαινα βάση εφαρμογής κινητου γιατι οσο να ναι βγαζει ενα μεσο όρο αλλα εκανα βλακεια που πηγα βαση εφαρμογης, τωρα αυτο το μήνα πρωτη φορα εδωσα βαση κ ειπα να συγκρινω το τεστ οωρρηξιας κ την εφαρμογη να δω πιο πρεπει να εμπιστευομαι λιγο παραπάνω. ενταξει φυσικα τεστ οωρρηξιας απλα πηρα κ την επιβεβαιωση σημερα που αδιαθετησα. εντομεταξυ εχω χασει κ εγω επισης 3-4 μηνες λαθους υπολογισμου οπως κ πολλες απο εσας που σας διαβαζα χθες

Κι εμένα η εφαρμογή στο κινητό τους τελευταίους μήνες μου βγάζει την ωορρηξία μία ή δύο μέρες αργότερα από ό, τι τα τεστ... Γιατί όπως είπες κρατά μέσο όρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LOULOUdaki! έκανα τέστ 10/01 μεσημεράκι κ ήταν φουλ θετικό , αδιαθετησα σημερα το πρωι , αρα η ωορρηξια μου έγινε στις 11/01, η εφαρμογη μου ελεγε οωρρηξια στις 9/01 γιατι εχει παρει σαν μέσο όρο τις 28 μέρες κυκλου, εγω ομως αυτο το μηνα έκανα 30αρι κυκλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mellenaki είπε:

@LOULOUdaki! έκανα τέστ 10/01 μεσημεράκι κ ήταν φουλ θετικό , αδιαθετησα σημερα το πρωι , αρα η ωορρηξια μου έγινε στις 11/01, η εφαρμογη μου ελεγε οωρρηξια στις 9/01 γιατι εχει παρει σαν μέσο όρο τις 28 μέρες κυκλου, εγω ομως αυτο το μηνα έκανα 30αρι κυκλο..

Εμείς είμαστε μαζί .κ μένα το τέστ 10/1 μου βγήκε θετικό στις 6 το απόγευμα το βράδυ ήρθαμε σε επαφή κ μετά τελοςςς... αλλά κ εγώ μάλλον 11 έκανα ωορρηξία γτ σήμερα κ γω αδιαθετησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι εμένα η εφαρμογή στο κινητό τους τελευταίους μήνες μου βγάζει την ωορρηξία μία ή δύο μέρες αργότερα από ό, τι τα τεστ... Γιατί όπως είπες κρατά μέσο όρο..  

εμένα τους τελευταιους 2 μηνες που το παρακολουθησα να δω τι παιζει γιατι ειχα δει πως δεν ταιριαζει μου βγαζει την οωρρηξια δυο μερες πριν απο οτι γινοταν κανονικα..!! παντως τις Hometest ειναι πολυ εγκυρα ευκολα στη χρηση ερχονται γρηγορα κ ειναι κ πολυ εξυπηρετικοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Εμείς είμαστε μαζί .κ μένα το τέστ 10/1 μου βγήκε θετικό στις 6 το απόγευμα το βράδυ ήρθαμε σε επαφή κ μετά τελοςςς... αλλά κ εγώ μάλλον 11 έκανα ωορρηξία γτ σήμερα κ γω αδιαθετησα...

κ εγω 11/01 εκανα οωρρηξία κ σημερα περιοδος... παμε για αγαπησιαρικο φεβρουάριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

κ εγω 11/01 εκανα οωρρηξία κ σημερα περιοδος... παμε για αγαπησιαρικο φεβρουάριο!

Άρα όταν δεις τεστ την επόμενη φορά αξιοποιείς τις επόμενες 2 ημέρες τουλάχιστον ?valentine's babies έρχονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mellenaki είπε:

κ εγω 11/01 εκανα οωρρηξία κ σημερα περιοδος... παμε για αγαπησιαρικο φεβρουάριο!

Και εγώ έτσι όπως το πάω... Φεβρουάριος θα μπει μέχρι να ωριμάσει το ωοθυλακιο. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

@LOULOUdaki! έκανα τέστ 10/01 μεσημεράκι κ ήταν φουλ θετικό , αδιαθετησα σημερα το πρωι , αρα η ωορρηξια μου έγινε στις 11/01, η εφαρμογη μου ελεγε οωρρηξια στις 9/01 γιατι εχει παρει σαν μέσο όρο τις 28 μέρες κυκλου, εγω ομως αυτο το μηνα έκανα 30αρι κυκλο..

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Εμείς είμαστε μαζί .κ μένα το τέστ 10/1 μου βγήκε θετικό στις 6 το απόγευμα το βράδυ ήρθαμε σε επαφή κ μετά τελοςςς... αλλά κ εγώ μάλλον 11 έκανα ωορρηξία γτ σήμερα κ γω αδιαθετησα...

Άρα η ωορρηξία γίνεται την επομένη του θετικού τεστ. Κάποια κορίτσια μας είπαν την μεθεπομένη. Άρα οι δύο σούπερ κρίσιμες είναι οι δύο επόμενες μέρες του θετικού. Καλά μας τα λένε, καλά τα κάνουμε, που θα πάει, θα τη βρούμε την άκρη.

Και για πείτε βρε κοριτσάκια, πόνους ωορρηξίας πότε νιώσατε; Όταν βγήκε θετικό; Νωρίτερα; Αργότερα, στην ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

 

Άρα η ωορρηξία γίνεται την επομένη του θετικού τεστ. Κάποια κορίτσια μας είπαν την μεθεπομένη. Άρα οι δύο σούπερ κρίσιμες είναι οι δύο επόμενες μέρες του θετικού. Καλά μας τα λένε, καλά τα κάνουμε, που θα πάει, θα τη βρούμε την άκρη.

Και για πείτε βρε κοριτσάκια, πόνους ωορρηξίας πότε νιώσατε; Όταν βγήκε θετικό; Νωρίτερα; Αργότερα, στην ωορρηξία;

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εγώ πόνους έχω συνήθως πριν την ωορρηξία(στην σπερματέγχυση είχα την ίδια μέρα) κ προς το τέλος των υγρών!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

 

Άρα η ωορρηξία γίνεται την επομένη του θετικού τεστ. Κάποια κορίτσια μας είπαν την μεθεπομένη. Άρα οι δύο σούπερ κρίσιμες είναι οι δύο επόμενες μέρες του θετικού. Καλά μας τα λένε, καλά τα κάνουμε, που θα πάει, θα τη βρούμε την άκρη.

Και για πείτε βρε κοριτσάκια, πόνους ωορρηξίας πότε νιώσατε; Όταν βγήκε θετικό; Νωρίτερα; Αργότερα, στην ωορρηξία;

Λοιπόν εγώ πρέπει να ομολογήσω ότι κατά τη διάρκεια των γόνιμων ημερών ανεβαίνει η διάθεση μου... νιώθω διαφορετικά με βλέπω στο καθρέφτη και λέω φτου σου..... νιώθω την επιθυμία για επαφή αλλά πρέπει να πω ότι αυτό το μήνα είδα υγρά πιο μετά το θετικό αλλά πότε ακριβώς δεν θυμάμαι... πάντως μετά τα χθεσινοσημερινα με το που θα βλέπω θετικό τότε θα πήγαινω βουρρρρ.θα ρωτήσω κ τη γυναικολόγο κ θα σας πω τι μου είπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Λοιπόν εγώ πρέπει να ομολογήσω ότι κατά τη διάρκεια των γόνιμων ημερών ανεβαίνει η διάθεση μου... νιώθω διαφορετικά με βλέπω στο καθρέφτη και λέω φτου σου..... νιώθω την επιθυμία για επαφή 

Το έχω διαβάσει σε άρθρο. Πράγματι, όταν είμαστε στις γόνιμες, νιώθουμε και δείχνουμε (μήπως μυρίζουμε κιόλας; ?) πιο ελκυστικές για να προσελκύσουμε το αρσενικό... τρομάρα τους!!! Χεχεχε! 

Πάντως, δεν ξέρω αν το έχετε προσέξει, αλλά έχουμε ανεβάσει την κουβέντα σε άλλο επίπεδο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Λοιπόν εγώ πρέπει να ομολογήσω ότι κατά τη διάρκεια των γόνιμων ημερών ανεβαίνει η διάθεση μου... νιώθω διαφορετικά με βλέπω στο καθρέφτη και λέω φτου σου..... νιώθω την επιθυμία για επαφή αλλά πρέπει να πω ότι αυτό το μήνα είδα υγρά πιο μετά το θετικό αλλά πότε ακριβώς δεν θυμάμαι... πάντως μετά τα χθεσινοσημερινα με το που θα βλέπω θετικό τότε θα πήγαινω βουρρρρ.θα ρωτήσω κ τη γυναικολόγο κ θα σας πω τι μου είπε

Κορίτσια κ σε μένα συμβαίνει αυτό. Υπάρχει μια απόκλιση μια δυο μέρες  στο κινητό  πάντα.. με βάση το τεστακι μου αδιαθέτησα κ εγώ . Η ωορηξια κ μένα την επόμενη γίνεται.. όπως τα λέτε είναι κ σ' εμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

 

Άρα η ωορρηξία γίνεται την επομένη του θετικού τεστ. Κάποια κορίτσια μας είπαν την μεθεπομένη. Άρα οι δύο σούπερ κρίσιμες είναι οι δύο επόμενες μέρες του θετικού. Καλά μας τα λένε, καλά τα κάνουμε, που θα πάει, θα τη βρούμε την άκρη.

Και για πείτε βρε κοριτσάκια, πόνους ωορρηξίας πότε νιώσατε; Όταν βγήκε θετικό; Νωρίτερα; Αργότερα, στην ωορρηξία;

Η καθεμία έχει διαφορετικά συμπτώματα. Και σε κάθε κύκλο πάλι διαφορετικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...