Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Λες να πάω από τώρα για χοριακη η να περιμένω πρώτα την κανονική καθυστερηση???μακάρι να πάνε όλα καλά και θα σας στείλω τυχερή χρυσόσκονη!!!!!!

Εγώ, προσωπικά, εάν έβλεπα θετικό τεστάκι τόσο νωρίς, ή θα πήγαινα κατευθείαν για χοριακή, ή θα έκανα κάθε πρωί ένα τεστάκι για να δω αν σκουραίνει. Εύχομαι να είναι η τυχερή σου φορά!!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Οπως τα γραφεις τα πραγματα ειναι...Θα το αφησω να ηρεμησει λιγο και θα του ξανακανω κουβεντα.Αν και αυτο εχει γινει ακομα μια φορα.Πιστευω οτι φοβαται τις ευθυνες ενος παιδιου...Και αυτο δυσκολα μπορω να το αλλαξω.Ειμαι 42 και εκεινος 43 και θεωρει οτι ειμαστε μεγαλοι για γονεις ..οτι σε οταν το παιδι θα ειναι 20 χρονων που θα μας χρειαζεται θα πρεπει να μας φροντιζει εκεινο και διαφορα τετοια.

Ο ξαδερφος μου εγινε πατερας τωρα στα 52 και ουτε καν το σκεφτηκε του ειπα  και τοσα αλλα ζευγαρια ,αλλα εκεινος μου ανταπανταει :Τι να το κανεις το παιδι,το παιδι μολις μεγαλωσει φευγει...Παλι οι δυο μας θα ειμαστε..Για ολα εχει μια απαντηση..Οτι κ αν του ειπα ,εβρισκε κατι..Αν ερθει λεει απο μονο του εχει καλώς.

Δεν ειναι ουτε τα εξοδα ,ουτε η ταλαιπωρια..Ειναι που δεν θελει.Γιατι και απο μονοι μας δεν το προσπαθει και τοσο πολυ...Πολυ φοβαμαι οτι δεν θα αντεξω για πολυ μεσα σε αυτη την σχεση ...Παρόλο που το παιδι δεν ειναι αυτοσκοπος και δεν ειναι η σχεση ,ειναι για μενα ενα μεγαλο θελω και μια μεγαλη επιθυμια ...Η ψυχολογια μου ειναι ηδη στα πατωματα και δεν εχω διαθεση ουτε να του μιλησω.

Οσο αφορα την FSH ειναι 26.7...Δεν τις εχω παει ακομα στο γιατρο ...Αλλα αυτη η τιμη δειχνει οτι ειμαι εμμηνοπαυση..

Να αφήσετε λίγο τα αισθήματά σας να καταλαγιασουν κι έπειτα το συζητάτε ξανά. Αλίμονο αν στην ηλικία σας θεωρείστε πια τόσο μεγάλοι για γονείς. Πιστεύω πως περισσότερο αγχώνεται παρά δεν θέλει.. Και το πιο σημαντικό είναι να είστε εσείς ενωμένοι πρώτα και μετά να γίνει η προσπάθεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ, προσωπικά, εάν έβλεπα θετικό τεστάκι τόσο νωρίς, ή θα πήγαινα κατευθείαν για χοριακή, ή θα έκανα κάθε πρωί ένα τεστάκι για να δω αν σκουραίνει. Εύχομαι να είναι η τυχερή σου φορά!!! ♥️

Καλα εννοείται κ εγω τα ιδια θα εκανα εμεις εχουμε πιασει αλλα επιπεδα το εχουμε τερματισει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Βρε κορίτσια, τα φώτα σας. Πονάω από χθες δεξιά χαμηλά στο ύψος της ωοθήκης, σαν κάψιμο, και χτυπάει πίσω στην μέση, όχι να διπλώνομαι αλλά είναι κάπως ενοχλητικό. Πώς δικαιολογείται αφού ωορρηξία αυτόν το μήνα έκανα από την αριστερή πλευρά; Λέτε να είναι κύστη; Ή σκωληκοειδίτιδα;! Ανησυχώ λίγο. Αποφάσισα μετά την περίοδο που ελπίζω να μην έρθει το άλλο Σ/Κ να κάνω έναν υπέρηχο. Είμαι όμως σε αναζήτηση γιατρού με καλό υπέρηχο, γιατί ο γιατρός που έχω τώρα δεν έχει πολύ καλό υπέρηχο, θεωρώ. Αν έχετε να προτείνετε κάποιον, για Αθήνα, θα το εκτιμούσα!

@Kat-Cat γεια σου! Έχω την αμυδρή εντύπωση ότι ο γιατρός σου είναι ο κ. Δημητρίου; Αν ναι, μπορείς να μου δώσεις μερικές πληροφορίες; 

ναι! Θες να σου πω κάτι συγκεκριμένο; Είναι πολύ καλός, πολύ φιλικός, πολύ κουλ. Πήγαινα σε άλλον για χρόνια, εξισου γλυκος και φιλικός κλπ, απλά μετά από μια ατυχία που είχα, κάπως ήθελα μια αλλαγή ψυχολογικά και ξεκίνησα με τον κ. δημητρίου. Μου αρέσει πολύ και το εξής σε αυτόν, δεν μπλέκεται σε γνώσεις άλλων ειδικοτήτων και αυτό σου παρέχει μια ασφάλεια ότι ό,τι σου πει, ειναι σωστό και αν δεν ασχολείται θα σε παραπέμψει. Σπάνια το κάνει αυτό γιατρός. Γενικά (το είχε λιγο ο παλιός μου αν και ημουν ευχαριστημενη απο αυτον τοσα χρονια), θα το παιξουν λιγο αιματολόγοι, λιγο ενδοκρινολόγοι, λίγο ειδικοί σε υπογονιμότητα πχ, χωρίς να είναι και μπορεί ή χειρότερο κακό να σου κάνουν, ή να μη βρεις ποτέ λύση. Ο υπέρηχός του είναι αρκετά καλός, και γενικά το ιατρείο σύγχρονο. Σε σχέση πχ με τον αλλο γιατρό ο υπέρηχος είναι πιο λεπτομερής αφού τα βλέπεις όλα σε οθόνη πλάσμα μεγάλη απέναντι σου μεγενθυμενα και όχι στην οθόνη του υπερήχου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω θα το κουβεντιάσετε και θα βρείτε τη λύση. Το θέμα ειναι σε 10 χρονια από τρα που θα κοιτάς πίσω ασχέτως αν έχεις ή δεν εχεις παιδί να μην τον μισείς. Αυτό είναι για μένα το σημαντικό. Μην του λες για γόνιμες καλά κάνεις. Πήγαινε ωστόσο στο γιατρό ασχέτως του άντρα σου, γιατί οκ, εισαι μικρή για εμμηνόπαυση, οπότε θα σε καθοδηγήσει να καθυστερήσετε το οποιοδήποτε και θα σε συμβουλεύσει καταλληλα.

Συγχαρητήρια στην @Ε.Γ.Α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ, προσωπικά, εάν έβλεπα θετικό τεστάκι τόσο νωρίς, ή θα πήγαινα κατευθείαν για χοριακή, ή θα έκανα κάθε πρωί ένα τεστάκι για να δω αν σκουραίνει. Εύχομαι να είναι η τυχερή σου φορά!!! ♥️

Κοίτα μου έχουν τύχει όλα τόσα χρόνια!έχει ξανατυχει να δω τεστακι τόσο νωρίς το οποίο όμως συνοδευόταν με καφέ υγρά και τελικά η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε.το θέμα μου τώρα είναι να μιλήσω και να συμβουλευτώ εναν καλό γυναικολόγο γιατί δεν έχω βρει κάποιον που να εμπιστεύομαι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κοίτα μου έχουν τύχει όλα τόσα χρόνια!έχει ξανατυχει να δω τεστακι τόσο νωρίς το οποίο όμως συνοδευόταν με καφέ υγρά και τελικά η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε.το θέμα μου τώρα είναι να μιλήσω και να συμβουλευτώ εναν καλό γυναικολόγο γιατί δεν έχω βρει κάποιον που να εμπιστεύομαι...

 

Ναι βρε κάποιον γυναικολόγο που να σου ταιριάζει προσωπικά. Κ όλα καλά θα πάνε.... Εγώ αύριο θα έκανα μια χοριακη στη θέση σου... Μας έκανες καλό ποδαρικό. Και στις επόμενες με το καλό..... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Τόσες μέρες πριν και φαίνεται! Συγχαρητήρια! Θα μας κάνεις το τέλειο ποδαρικό! ????

Γιάννα μου μαζί δεν περιμέναμε εμείς????δεν κάνεις κι εσύ ένα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι βρε κάποιον γυναικολόγο που να σου ταιριάζει προσωπικά. Κ όλα καλά θα πάνε.... Εγώ αύριο θα έκανα μια χοριακη στη θέση σου... Μας έκανες καλό ποδαρικό. Και στις επόμενες με το καλό..... ❤️

Αν πάνε όλα καλά το χρωστάω και σε σας!!!!στις θετικές ευχές σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γιάννα μου μαζί δεν περιμέναμε εμείς????δεν κάνεις κι εσύ ένα?????

25η ημέρα είμαι ?αλλά δεν τρέφω ελπίδες για αυτόν τον μήνα! Είχες κάποιο σύμπτωμα κι έκανες νωρίτερα? Τι κύκλο έχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

25η ημέρα είμαι ?αλλά δεν τρέφω ελπίδες για αυτόν τον μήνα! Είχες κάποιο σύμπτωμα κι έκανες νωρίτερα? Τι κύκλο έχεις? 

Όχι δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα!απλά έχω τα στικάκια της. Hometest και έχω πολλά οπότε τα κάνω από νωρίς σε κάθε κύκλο!κύκλο 30 ημερών έχω!εσύ?το μόνο που θα μπορούσα ίσως να πω σαν διαφορετικό από τους άλλους κύκλους είναι ότι το στήθος μου παρόλο που είναι πρησμένο δεν με πονάει τόσο όσο τις άλλες φορές.αλλα αυτό είναι λεπτομέρεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κοπέλα μου σε ευχαριστώ πολύ!μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα!η μανούλα από ψηλά θα σε βοηθησει!θα δεις!

Ωωωω μπράβο μπράβο... Συγχαρητήρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Να αφήσετε λίγο τα αισθήματά σας να καταλαγιασουν κι έπειτα το συζητάτε ξανά. Αλίμονο αν στην ηλικία σας θεωρείστε πια τόσο μεγάλοι για γονείς. Πιστεύω πως περισσότερο αγχώνεται παρά δεν θέλει.. Και το πιο σημαντικό είναι να είστε εσείς ενωμένοι πρώτα και μετά να γίνει η προσπάθεια... 

Σιγουρα χρειαζεται  αρχικα να υπάρχει μια καλη σχεσηπριν γινει οτιδήποτε...Σε ευχαριστω πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Χρυσάφω θα το κουβεντιάσετε και θα βρείτε τη λύση. Το θέμα ειναι σε 10 χρονια από τρα που θα κοιτάς πίσω ασχέτως αν έχεις ή δεν εχεις παιδί να μην τον μισείς. Αυτό είναι για μένα το σημαντικό. Μην του λες για γόνιμες καλά κάνεις. Πήγαινε ωστόσο στο γιατρό ασχέτως του άντρα σου, γιατί οκ, εισαι μικρή για εμμηνόπαυση, οπότε θα σε καθοδηγήσει να καθυστερήσετε το οποιοδήποτε και θα σε συμβουλεύσει καταλληλα.

Συγχαρητήρια στην @Ε.Γ.Α

Σ ευχαριστω πολυ!Καλη δυναμη στις προσπαθειες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Όχι δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα!απλά έχω τα στικάκια της. Hometest και έχω πολλά οπότε τα κάνω από νωρίς σε κάθε κύκλο!κύκλο 30 ημερών έχω!εσύ?το μόνο που θα μπορούσα ίσως να πω σαν διαφορετικό από τους άλλους κύκλους είναι ότι το στήθος μου παρόλο που είναι πρησμένο δεν με πονάει τόσο όσο τις άλλες φορές.αλλα αυτό είναι λεπτομέρεια!

29-30 το τελευταίο τρίμηνο... Αλλά τίποτα απολύτως δεν νιώθω ? υπολογίζεις να έκανες ωορρηξία τα Χριστούγεννα δηλαδή??? ?περιμένουμε με αγωνία τη χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

29-30 το τελευταίο τρίμηνο... Αλλά τίποτα απολύτως δεν νιώθω ? υπολογίζεις να έκανες ωορρηξία τα Χριστούγεννα δηλαδή??? ?περιμένουμε με αγωνία τη χοριακη! 

Αυτή τη φορά δεν υπολογισα τίποτα!είχαμε αρκετές επαφουλες όλη τη τη διάρκεια του μήνα!και δεν κατάλαβα και τα πονακια περιόδου που καταλάβαινα άλλες φορές!τι να πω!όλα καλά ελπίζω!

@Kat-Cat ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αυτή τη φορά δεν υπολογισα τίποτα!είχαμε αρκετές επαφουλες όλη τη τη διάρκεια του μήνα!και δεν κατάλαβα και τα πονακια περιόδου που καταλάβαινα άλλες φορές!τι να πω!όλα καλά ελπίζω!

@Kat-Cat ευχαριστώ!!!

Την καλύτερη συνταγή ακολούθησες! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!Μακαρι να πανε ολα καλα...Μα δυσκολο.Το εχω ξανα δει το εργακι...Ενα βημα μπρος και δυο πισω...

Κοριτσι μου να σου πω για μένα έπρεπε να είχε ξεκαθαρίσει αυτό από πολύ νωρίς 

Δε γίνεται τώρα στα 42 ν σου λέει αυτό .οκ από τη μια σεβόμαστε αυτό που θέλουν αλλά από την άλλη πρέπει να σέβονται και τα δικά μας θέλω 

Εμένα παιδάκι δεύτερο ήθελε από πολύ νωρίς και επειδή και στο πρώτο δύσκολα πήρα την απόφαση άσχετα που το λάτρεψα από τη πρώτη στιγμή του τεστ και τώρα μου έλεγε εγώ θέλω άλλο ένα αλλά εσύ θα δεις πότε θα θες να κάνουμε άλλο κι αν θες 

Επεξεργάστηκε από egw
Συμπλήρωση
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια καλημερα.. σήμερα είδα λευκά υγρά σημαίνει ότι χθες είχα ωορηξια η ότι τελειώσανε οι γόνιμες?? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια καλημερα.. σήμερα είδα λευκά υγρά σημαίνει ότι χθες είχα ωορηξια η ότι τελειώσανε οι γόνιμες?? 

Σε ποια μέρα είσαι;;; εγώ συνήθως έχω λευκά σαν γιαούρτι 1 με 2 μέρες πριν την ωορρηξια κ 2 μέρες μετά ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αυτή τη φορά δεν υπολογισα τίποτα!είχαμε αρκετές επαφουλες όλη τη τη διάρκεια του μήνα!και δεν κατάλαβα και τα πονακια περιόδου που καταλάβαινα άλλες φορές!τι να πω!όλα καλά ελπίζω!

@Kat-Cat ευχαριστώ!!!

@Ε.Γ.Α. Συγχαρητήρια!!!!!! Νομίζω ότι μια χοριακη θα σε ηρεμήσει, εγώ θα είχα τρέξει..... Φέρε μας γούρι, το χρειαζόμαστε όλες..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@Ε.Γ.Α. Συγχαρητήρια!!!!!! Νομίζω ότι μια χοριακη θα σε ηρεμήσει, εγώ θα είχα τρέξει..... Φέρε μας γούρι, το χρειαζόμαστε όλες..... 

Ίσως πάω αύριο!θα σας ενημερώσω!!!!!μακάρι να γεμίσουν όλες οι κοιλιτσες αυτό το μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...