Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Είχα πάρει τα ζελεδάκια για την μικρή μου, αλλά...μπλιαχ! Και πήρα τις κάψουλες που είναι μια χαρά.

Τι είναι τα mollers??? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Τι είναι τα mollers??? ? 

Καλημέρα φιλενάδα! Τα mollers είναι μουρουνέλαιο. Έχουν Ω3 και βιταμίνη D.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Κοριτσιαααα;;;;; Ποιες ειναι οι τυχερες;;; Σε ποιες να ευχηθω;;;;;; 

Η @Lenaki1890 και η @*Louloudenia* !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Η @Lenaki1890 και η @*Louloudenia* !!!

Πήρα τηλ σε ένα μικροβιολογικό στη γειτονιά μου για σπερμο για την επιτροπή!!Δν μας καίνε τώρα τα αποτελέσματα!!Κ μου είπε 20ε!!Αν όμως θέλαμε να δούμε τι παίζει αυτή η τίμη μήπως είναι ότι να ναι ή έχουν μάθει άλλοι να μας μαδάν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα φιλενάδα! Τα mollers είναι μουρουνέλαιο. Έχουν Ω3 και βιταμίνη D.

Α ωραία σευχαριστώ!!! ? ? ? Εγώ τελικά δεν αγόρασα ούτε τις βιταμίνες... Είπα να δοκιμασω αυτόν τον μήνα τελείως μόνη μου,ουτε στο γιατρό θα πάω για υπέρηχο. Ότι βρέξει ας κατεβάσει..... Ψυχθοφορο όλο αυτό που περνάμε. 

10η μέρα σήμερα κ με τον άντρα μου μακριά κ αγαπημένοι ? ? ? ? όλο διαβάζω που να βρω χρόνο ή θα διαβάζω η θα δουλεύω.... Ευελπιστώ από ΣΚ... Γιατί την βλέπω την ωορρηξία να φτάνει 13η μέρα... 

Να σας πω... Έχω κύκλο 27 ημερών άρα η ωορρηξία 13η μέρα ε;; ή γίνεται κ αργότερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope!!! είπε:

Α ωραία σευχαριστώ!!! ? ? ? Εγώ τελικά δεν αγόρασα ούτε τις βιταμίνες... Είπα να δοκιμασω αυτόν τον μήνα τελείως μόνη μου,ουτε στο γιατρό θα πάω για υπέρηχο. Ότι βρέξει ας κατεβάσει..... Ψυχθοφορο όλο αυτό που περνάμε. 

10η μέρα σήμερα κ με τον άντρα μου μακριά κ αγαπημένοι ? ? ? ? όλο διαβάζω που να βρω χρόνο ή θα διαβάζω η θα δουλεύω.... Ευελπιστώ από ΣΚ... Γιατί την βλέπω την ωορρηξία να φτάνει 13η μέρα... 

Να σας πω... Έχω κύκλο 27 ημερών άρα η ωορρηξία 13η μέρα ε;; ή γίνεται κ αργότερα; 

Καλά είναι οι επαφές να είναι απο 11 μέρα έως 16!!Εκτός αν ξέρεις την ωχρινική σου!!Εγώ έχω 14-15 μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κορίτσια!Συγχαρητήρια στις νέες εγκυούλες μας!Να πάνε όλα καλά κορίτσια και με το καλό να ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες!

Εχω κι εγω ευχάριστα!Αδιαθέτησα πρωι πρωι!Μια χαρά δηλαδή !Μόνο με 2 μερες καθυστέρηση!Φαίνεται οτι οι βιταμινούλες έκαναν δουλειά και πάει να στρώσει ο κύκλος!Μακάρι! Οπως υπολόγισα έπεσα μέσα στις ημέρες της ωορρηξίας στις επαφές .Τώρα θα μου πείτε το αποτέλεσμα μετράει ...Πάντως και αυτό απο μόνο του είναι ενθαρρυντικό. Πάμε για τον επόμενο κύκλο!

όμορφη μέρα να έχετε!

καλημερα κοριτσι ειναι καλο το νεο αυτο οταν ξερεις την ωορρηξια σου μπορεις να το πετυχεις μακαρι τον επομενο μηνα να φουσκωσει και εσενα η κοιλιτσα σου η μαλλον να παρει το δρομο για να φουσκωσσει μιας και δεν φουσκωνει απο την αρχη χιχ φιλακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλά είναι οι επαφές να είναι απο 11 μέρα έως 16!!Εκτός αν ξέρεις την ωχρινική σου!!Εγώ έχω 14-15 μέρες!!

Αυτή η ωχρινικη με μπερδεύει λίγο... Για να πέσω μέσα ας ξεκινήσω από 11 ως 17η....

Εσυ πως βρήκες την δική σου ωχρινικη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλά είναι οι επαφές να είναι απο 11 μέρα έως 16!!Εκτός αν ξέρεις την ωχρινική σου!!Εγώ έχω 14-15 μέρες!!

@Hope!!! συμφωνώ με την @marillia, 11η 13η 15η οπωσδήποτε. Άσε λίγο το διάβασμα και πιάσε τη γυμναστική ?

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πήρα τηλ σε ένα μικροβιολογικό στη γειτονιά μου για σπερμο για την επιτροπή!!Δν μας καίνε τώρα τα αποτελέσματα!!Κ μου είπε 20ε!!Αν όμως θέλαμε να δούμε τι παίζει αυτή η τίμη μήπως είναι ότι να ναι ή έχουν μάθει άλλοι να μας μαδάν?

Ότι μας μαδάν, μας μαδάν! Εγώ έδωσα 25 € και δεν δίνω παραπάνω. Και υπέρηχο - τεστ ΠΑΠ θα κάνω με 40 €. Βάλε και τις βιταμίνες 20 €. Βάλε και τα τεστ ωορρηξίας τους προηγούμενους μήνες άλλα 30 €. Για να μην υπολογίσω τις προηγούμενες εξετάσεις. Ε, δεν θα μείνω στη ψάθα για να μείνω έγκυος!!! 

Όμως, επειδή ξέφυγα από το θέμα, εφόσον το θες μόνο για την επιτροπή, εννοείται να μην δώσεις παραπάνω κατ' εμέ. Είμαι περίεργη να δω αν τα αποτελέσματα θα είναι παρόμοια με τα "ακριβοπληρωμένα" ! Θα σας πω και τα δικά μας αποτελέσματα την Δευτέρα το βράδυ, να κάνουμε ένα crash test!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope!!! είπε:

Αυτή η ωχρινικη με μπερδεύει λίγο... Για να πέσω μέσα ας ξεκινήσω από 11 ως 17η....

Εσυ πως βρήκες την δική σου ωχρινικη; 

Ναι καλύτερα να είσαι σίγουρη!!Εκανα 5 μήνες υπερήχους,σημείωνα στο ημερολόγιο πότε μου έλεγε ο γιατρός ότι έγινε η ωορρηξία κ μετρούσα!!Συνήθως έχει απόκλιση 1 μέρα!!Δηλ δν θα έχεις την μια 11 μέρες κ την άλλη 15 μέρες!!Μπορείς να μετρήσεις  απ την 1 μέρα περιόδου κ πίσω κ ίσως απο συμπτωμάτακια να καταλάβεις περίπου!!Αν δν έχεις μεγάλες αποκλίσεις με την περίοδου σου θα είναι πιο εύκολο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Hope!!! συμφωνώ με την @marillia, 11η 13η 15η οπωσδήποτε. Άσε λίγο το διάβασμα και πιάσε τη γυμναστική ?

 

@LOULOUdaki! Όντως πρέπει να ξεκινήσω να γυμναζομαι ? ? ? ? σκουριασα με το διάβασμα... Υπομονή αύριο πρωί δίνω κ μετά Κυριακή κ τέλος.... ? ? ? ? ?

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και γρήγορα να χαρίσεις ένα αδερφάκι στην κορούλα σου!!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Hope!!! συμφωνώ με την @marillia, 11η 13η 15η οπωσδήποτε. Άσε λίγο το διάβασμα και πιάσε τη γυμναστική ?

Ότι μας μαδάν, μας μαδάν! Εγώ έδωσα 25 € και δεν δίνω παραπάνω. Και υπέρηχο - τεστ ΠΑΠ θα κάνω με 40 €. Βάλε και τις βιταμίνες 20 €. Βάλε και τα τεστ ωορρηξίας τους προηγούμενους μήνες άλλα 30 €. Για να μην υπολογίσω τις προηγούμενες εξετάσεις. Ε, δεν θα μείνω στη ψάθα για να μείνω έγκυος!!! 

Όμως, επειδή ξέφυγα από το θέμα, εφόσον το θες μόνο για την επιτροπή, εννοείται να μην δώσεις παραπάνω κατ' εμέ. Είμαι περίεργη να δω αν τα αποτελέσματα θα είναι παρόμοια με τα "ακριβοπληρωμένα" ! Θα σας πω και τα δικά μας αποτελέσματα την Δευτέρα το βράδυ, να κάνουμε ένα crash test!

 

Ναι εμείς θα κάνουμε στις 29 του μήνα!!Θα τα συγκρίνω με το Ιασώ καλά λες!!Οχι δν δίνω παραπάνω κ γω με τίποτα!!Πολλά λεφτά πραγματικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Ναι καλύτερα να είσαι σίγουρη!!Εκανα 5 μήνες υπερήχους,σημείωνα στο ημερολόγιο πότε μου έλεγε ο γιατρός ότι έγινε η ωορρηξία κ μετρούσα!!Συνήθως έχει απόκλιση 1 μέρα!!Δηλ δν θα έχεις την μια 11 μέρες κ την άλλη 15 μέρες!!Μπορείς να μετρήσεις  απ την 1 μέρα περιόδου κ πίσω κ ίσως απο συμπτωμάτακια να καταλάβεις περίπου!!Αν δν έχεις μεγάλες αποκλίσεις με την περίοδου σου θα είναι πιο εύκολο!!

Αν αποκλείσω τον Οκτώβριο που είχα κύκλο 33 ημερών, Νοέμβριο 29 ημερών Δεκέμβριο 27 κ Γενάρη πάλι 27 άρα κάπου εκεί 13η με 15η υποψιάζομαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope!!! είπε:

Αν αποκλείσω τον Οκτώβριο που είχα κύκλο 33 ημερών, Νοέμβριο 29 ημερών Δεκέμβριο 27 κ Γενάρη πάλι 27 άρα κάπου εκεί 13η με 15η υποψιάζομαι.... 

Ωραία!!Οπως λεει κ το λουλουδάκι πάτε το!!Εύχομαι να είναι ο τυχέρος σας μήνας!!!Επαφούλες κ ξάπλα μετά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Αν αποκλείσω τον Οκτώβριο που είχα κύκλο 33 ημερών, Νοέμβριο 29 ημερών Δεκέμβριο 27 κ Γενάρη πάλι 27 άρα κάπου εκεί 13η με 15η υποψιάζομαι.... 

Εγώ έτσι έμεινα έγκυος τη δεύτερη φορά. Είχα κύκλο από 27 έως 29 ημέρες, οπότε υπολόγισα ότι ωορρηξία θα έχω από 13η έως 15η. Τρεις μήνες έκανα σερί αυτές τις τρεις μέρες και έπιασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ έτσι έμεινα έγκυος τη δεύτερη φορά. Είχα κύκλο από 27 έως 29 ημέρες, οπότε υπολόγισα ότι ωορρηξία θα έχω από 13η έως 15η. Τρεις μήνες έκανα σερί αυτές τις τρεις μέρες και έπιασε.

Ωραία... @LOULOUdaki Εγώ στο γιο μου 13η κ 14η κ έμεινα με τον 1ο μήνα... Πόσο τυχερή τότε.... 

@marilliaθα το προσπαθήσω ? ? ? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Ωραία... @LOULOUdaki Εγώ στο γιο μου 13η κ 14η κ έμεινα με τον 1ο μήνα... Πόσο τυχερή τότε.... 

@marilliaθα το προσπαθήσω ? ? ? ? 

Αυτό ξαναπες το!!! Αν έχεις τύχη διάβαινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Αυτά είναι Θεού πράγματα. Εγώ δεν έκανα τίποτα. Ένα θέμα άνοιξα μόνο. Καλή συνέχεια γλυκές μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έστειλα την αδελφή μου και μου πήρε τις pregnacare. Πότε να τις ξεκινήσω; Είμαι στην 14η μέρα του κύκλου μου. Μήπως να περιμένω να μου έρθει περίοδος και μετά να τις πάρω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σας κρύβω όμως πως φοβάμαι μην έχω παρενέργειες σε στομάχι και έντερο λόγω ευαισθησίας μου ή μου κάνει τον κύκλο άνω κάτω λόγω της ηλικίας μου. Μήπως μπαίνω στην εμμηνόπαυση και τρελαθεί τελείως ο οργανισμός μου. Λέω... μήπως. Ή μήπως πάθω καμία ακατάσχετη αιμορραγία. Θεέ μου, τι φαντασία έχω η γυναίκα. Μη με παρεξηγείτε... μετά από κάποια ηλικία παθαίνεις διάφορα κουλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Έστειλα την αδελφή μου και μου πήρε τις pregnacare. Πότε να τις ξεκινήσω; Είμαι στην 14η μέρα του κύκλου μου. Μήπως να περιμένω να μου έρθει περίοδος και μετά να τις πάρω; 

Εγώ θα έλεγα σήμερα κιόλας. 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Δεν σας κρύβω όμως πως φοβάμαι μην έχω παρενέργειες σε στομάχι και έντερο λόγω ευαισθησίας μου ή μου κάνει τον κύκλο άνω κάτω λόγω της ηλικίας 

Βιταμίνες είναι, δεν νομίζω να επηρεάσουν τόσο πολύ τον κύκλο σου. Μπορείς να τις ξεκινήσεις δοκιμαστικά και αν δεις ότι σε πειράζουν στο έντερο, τις κόβεις. Εμένα για παράδειγμα με πείραζαν οι hemaplex που ήταν σίδηρος με κάτι άλλα. Μου έφερναν διάρροιες αλλάααα... τούρμπο ο αιματοκρίτης! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Έστειλα την αδελφή μου και μου πήρε τις pregnacare. Πότε να τις ξεκινήσω; Είμαι στην 14η μέρα του κύκλου μου. Μήπως να περιμένω να μου έρθει περίοδος και μετά να τις πάρω; 

Και από σήμερα μπορείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Έστειλα την αδελφή μου και μου πήρε τις pregnacare. Πότε να τις ξεκινήσω; Είμαι στην 14η μέρα του κύκλου μου. Μήπως να περιμένω να μου έρθει περίοδος και μετά να τις πάρω; 

εγω αυτο εκανα αν και η αδερφη μου μου ειπε οποτε θελω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...