Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν στεναχωριεμαι. Δεν νομίζω ότι είναι λύση τα τεστ διότι μπορεί να κάνω ωορρηξία αλλά να μην σκάει.. Οπότε τσάμπα ο κόπος. Θα δω τώρα πως θα είναι η fsh μου γι αυτό τον μήνα. Ελπίζω να χει καλές προοπτικές το τωρινό μου ωαριακι. ??

Μακάρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κοριτσι μου πάντως εγώ θ σου πω να πάρεις πιο ξεκάθαρα τεστ έστω για μια φορά 

Είναι λίγες πάντως οι φορές που προσπαθείς μην στεναχωριέσαι

Πως εισαι; Το φασολακι σου τι κανει; Εψαξα στο ιντερνετ για το σπρευ σου... και το αναφερει octenisept αντισηπτικο. Αυτο ειναι; Το χρησιμοποιηουσες  1 φορα την ημερα και ποια ωρα της ημερας; Να το δοκιμασω βρε παιδι μου και αυτο. Ολα τα χω κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

 octenisept αντισηπτικο

Αυτό το έχω στο σπίτι και το βάζω στα τραύματα! Είσαι σίγουρη ότι λέγεται έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν στεναχωριεμαι. Δεν νομίζω ότι είναι λύση τα τεστ διότι μπορεί να κάνω ωορρηξία αλλά να μην σκάει.. Οπότε τσάμπα ο κόπος. Θα δω τώρα πως θα είναι η fsh μου γι αυτό τον μήνα. Ελπίζω να χει καλές προοπτικές το τωρινό μου ωαριακι. ??

Kαλή χρονιά σε όλα τα κορίτσια!!Εύχομαι το 2019 να είναι τυχερή χρονιά για όλες μας!!Αστεράκι αν γίνετε η ωορρηξία θα σκάει κι όλας το αυγουλάκι!Εμείς με πολυκυστικές μπορεί να μην έχουμε καλή ποιότητα ωαρίων!Ειδικά σε κύκλους πάνω απο 35 μέρες συμβαίνει αυτό!!Επίσης να σκαμπανεβάσματα στην θερμοκρασία μπορει να σημαίνει όχι καλό κύκλο!!Θα φανουν κ οι ορμόνες που θα κάνεις!!Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλή χρονιά σε όλα τα κορίτσια!!Εύχομαι το 2019 να είναι τυχερή χρονιά για όλες μας!!Αστεράκι αν γίνετε η ωορρηξία θα σκάει κι όλας το αυγουλάκι!Εμείς με πολυκυστικές μπορεί να μην έχουμε καλή ποιότητα ωαρίων!Ειδικά σε κύκλους πάνω απο 35 μέρες συμβαίνει αυτό!!Επίσης να σκαμπανεβάσματα στην θερμοκρασία μπορει να σημαίνει όχι καλό κύκλο!!Θα φανουν κ οι ορμόνες που θα κάνεις!!Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Δεν έχω πλέον σκαμπανευασματα στις θερμοκρασίες... Ναι θα δω πως θα ξεκινάει η ορμόνη για το ωάριο. Αλλά δεν ξέρω αν θα σκάσει αυτό το μήνα. Αν είναι καλή η τιμή θα σκάσει. Ίσως κάνω κ κάνα υπέρηχο να δω τι γίνεται. ? Ανάλογα την όρεξη μου. ? Πάντως το πρώτο βήμα έγινε. Έκλεισα τις γόνιμες μέρες 2ημερακι..????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν έχω πλέον σκαμπανευασματα στις θερμοκρασίες... Ναι θα δω πως θα ξεκινάει η ορμόνη για το ωάριο. Αλλά δεν ξέρω αν θα σκάσει αυτό το μήνα. Αν είναι καλή η τιμή θα σκάσει. Ίσως κάνω κ κάνα υπέρηχο να δω τι γίνεται. ? Ανάλογα την όρεξη μου. ? Πάντως το πρώτο βήμα έγινε. Έκλεισα τις γόνιμες μέρες 2ημερακι..????

Εγώ προτείνω να παρακολουθήσεις την ωορρηξια σου με υπέρηχο... Θα δει ο γιατρός κ ίσως σου πει να ξαναπάς... Θα υπολογίσει ποτέ θα σκάσει το ωάριο. Βέβαια όλες μας λέμε τα δικά μας. Ας κάνει η καθεμία μας ότι νιώθει κ θεωρεί καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Εγώ προτείνω να παρακολουθήσεις την ωορρηξια σου με υπέρηχο... Θα δει ο γιατρός κ ίσως σου πει να ξαναπάς... Θα υπολογίσει ποτέ θα σκάσει το ωάριο. Βέβαια όλες μας λέμε τα δικά μας. Ας κάνει η καθεμία μας ότι νιώθει κ θεωρεί καλύτερο 

Το θέμα είναι να σκάσει.. Γι συτο σκεφτόμουν κ τη πρόκληση. Θα δούμε τις εξετάσεις. Κ θα μου πει τι να κάνω... Έχω μπροστά μου πολλές μέρες....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια.

@Βασιλιτσα καλώς ήρθες! Έχει τύχει να έχω κι εγώ πόνους περιόδου αρκετές μέρες πριν την ανεπιθύμητη. Οι ελεύθερες επαφές αναστατώνουν κάπως το σύστημα από κάτω, ή εμείς γινόμαστε πιο παρατηρητικές στα συμπτώματα.

Σήμερα το πρωί είδα στο σκούπισμα διαφανή υγρά σαν ασπράδι αυγού, κολλώδη. Αποκλείεται να μην έχει γίνει η ωορρηξία, χθες το πρωί μέτρησα θερμοκρασία 36,9 από το στόμα. 16η μέρα σήμερα, αλλά δεν ξέρω πότε δεν την περιμένω την περιοδούλα! Θα κάνω πάλι μικρό κύκλο; Δεν έχω ιδέα!

 

LOULOUdaki σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση....ευχομαι να μην μας ερθει η ακατανομαστη....και να ξεκινησει την πορεια του το σπορακι μας....εγω περιμενω το Σαββατο...θα σας ενημερωνω ....προς το παρον στηθος και κοιλια τουμπανο ελαθρως πονακια στην κοιλια...θα δειξει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Αυριο κανονικα περιμενω περιοδο. Σημερα εκανα τεστ της hometest και βγηκε αρνητικο... τα αγορασα απο το internet, πρωτη φορα τα δοκιμαζω, ειναι σαν στικακια και με παραξενεψαν λιγο στην αρχη... δεν το εκανα με πρωινα.. επειδη ειμαι μια μερα μονο πριν την περιοδο εαν ημουν εγκυος θα εδειχνε λογικα εστω και με απογευματινα ουρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το θέμα είναι να σκάσει.. Γι συτο σκεφτόμουν κ τη πρόκληση. Θα δούμε τις εξετάσεις. Κ θα μου πει τι να κάνω... Έχω μπροστά μου πολλές μέρες....... 

Συμφωνώ εμενα παλια που επερνα κλομιφαινη για πολλους κυκλους με παρακολούθηση εννοείται. δεν μου εδινε ενεση ο γιατρος για να σκασουν απλα ειχαμε επαφες τις ημέρες που υποτίθεται θα σκαγαν μονα τους.... μετα απο καιρο εμαθα οτι συνήθως δεν σκανε μονα τους με την προκληση φαντασου!!! Γιαυτο ειναι καλο που εισαι ανημερωμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Συμφωνώ εμενα παλια που επερνα κλομιφαινη για πολλους κυκλους με παρακολούθηση εννοείται. δεν μου εδινε ενεση ο γιατρος για να σκασουν απλα ειχαμε επαφες τις ημέρες που υποτίθεται θα σκαγαν μονα τους.... μετα απο καιρο εμαθα οτι συνήθως δεν σκανε μονα τους με την προκληση φαντασου!!! Γιαυτο ειναι καλο που εισαι ανημερωμενη. 

Ναι βρε κ μετά που θεωρεί πως έσκασε πρέπει να πάει να δει ότι όντως έσκασε κ να μετρήσει ενδομητριο. Εννοείται αν δει στο 1ο κύκλο ότι δεν έσκασαν στον 2ο κύκλο ξεκινάει ένεση που σε συγκεκριμένες ώρες σου λέει ότι σκάει. Δηλ με την ένεση όντως σκάει στάνταρ ώρες. Θέλεις δεν θέλεις σκάει. ????? Το σκασμένο!!! Που μας την σπάει. ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι βρε κ μετά που θεωρεί πως έσκασε πρέπει να πάει να δει ότι όντως έσκασε κ να μετρήσει ενδομητριο. Εννοείται αν δει στο 1ο κύκλο ότι δεν έσκασαν στον 2ο κύκλο ξεκινάει ένεση που σε συγκεκριμένες ώρες σου λέει ότι σκάει. Δηλ με την ένεση όντως σκάει στάνταρ ώρες. Θέλεις δεν θέλεις σκάει. ????? Το σκασμένο!!! Που μας την σπάει. ?????

Ναι τα ξερω ολα αυτα.... αλλα δεν τα ηξερα τοτε!? σε μενα γιναν πολλα λαθη κ τοτε κ μετα. Ελεγα ο γιατρος ξερει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Ναι τα ξερω ολα αυτα.... αλλα δεν τα ηξερα τοτε!? σε μενα γιναν πολλα λαθη κ τοτε κ μετα. Ελεγα ο γιατρος ξερει....

Όχι εγώ τα χω ψάξει πριν καν πάω σε γιατρό. Γενικά είμαι της πρόληψης και του ότι θέλω να ξέρω τι γίνεται κ που βρίσκομαι.... Τώρα κ εγώ περιμένω την fsh μου να δω πως ξεκινάμε αυτό τον κύκλο. Κ θα δω αν θα κάνω πρόκληση. Μπορεί να μην χρειαστεί... Κ να κάνω απλά μόνο υπέρηχο. Θα δούμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Αυριο κανονικα περιμενω περιοδο. Σημερα εκανα τεστ της hometest και βγηκε αρνητικο... τα αγορασα απο το internet, πρωτη φορα τα δοκιμαζω, ειναι σαν στικακια και με παραξενεψαν λιγο στην αρχη... δεν το εκανα με πρωινα.. επειδη ειμαι μια μερα μονο πριν τηνπεριοδο εαν ημουν εγκυος θα εδειχνελογικα εστω και με απογευματινα ουρα;; 


 

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρααα.. 16η κ για μένα σήμερα .. αν κ ο γιατρός Μ είπε 12η-14η-16η επαφές εγώ τα κάνα αλλιώς επειδή θέλαμε βέβαια .. χαχααα.. τεστακια δεν χρησιμοποιησα προσπάθησα να καταλάβω το σώμα μου κ αυτά που νιώθω.. τσιμπηματακια ένιωσα παραμονη πρωτοχρονιάς.. επαφές είχα 6η-10η-12η-14η-15η. 

Τέλειες οι επαφές σου! Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου !! Εγω ειμαι στην 8ημερα σήμερα οπότε πρεπει να ξεκινήσω δυναμικά τις επαφές...!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Τέλειες οι επαφές σου! Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου !! Εγω ειμαι στην 8ημερα σήμερα οπότε πρεπει να ξεκινήσω δυναμικά τις επαφές...!! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά.. ξεκιναμε με αισιοδοξια κ θα μας έρθει το σπορακι.. στην αναμονή.. αυτό τον μήνα δεν έχω κ τεστ εγκυμοσύνης οπότε θέλω δε θέλω δε θα βιαστώ...χαχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά κορίτσια!Σας ευχομαι απο καρδιας να είναι τυχερή χρονιά.

Για μένα απο οτι φαίνεται μπήκε με πολύ απρόβλεπτο και παράξενο τρόπο...Ο αντρας μου μου ανακοίνωσε την πρώτη μερα του χρόνου οτι δεν πρόκειται να προχωρήσει σε εξωσωματική...Το περίμενα πως και πως και χτες μου είπε οτι είναι πεταμένα χρήματα και δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει με την μια...Και αν είναι γραφτό να έρθει απο μονο το έχει καλώς.Διαφορετικά να το ξεχάσουμε.Τα εχω εντελώς χαμένα...Ειμαι να σκάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Συμφωνώ εμενα παλια που επερνα κλομιφαινη για πολλους κυκλους με παρακολούθηση εννοείται. δεν μου εδινε ενεση ο γιατρος για να σκασουν απλα ειχαμε επαφες τις ημέρες που υποτίθεται θα σκαγαν μονα τους.... μετα απο καιρο εμαθα οτι συνήθως δεν σκανε μονα τους με την προκληση φαντασου!!! Γιαυτο ειναι καλο που εισαι ανημερωμενη. 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό... πολύ δικό μου άτομο έμεινε έγκυος με αυτόν τον τρόπο, δηλαδή έπαιρνε λογικά κλομιφαίνη και την κατάλληλη ημέρα έκανε ένεση για να σκάσει το ωάριο. Αν θες μπορώ να σου στείλω πμ σε ποιο κέντρο πήγε... 

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά κορίτσια!Σας ευχομαι απο καρδιας να είναι τυχερή χρονιά.

Για μένα απο οτι φαίνεται μπήκε με πολύ απρόβλεπτο και παράξενο τρόπο...Ο αντρας μου μου ανακοίνωσε την πρώτη μερα του χρόνου οτι δεν πρόκειται να προχωρήσει σε εξωσωματική...Το περίμενα πως και πως και χτες μου είπε οτι είναι πεταμένα χρήματα και δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει με την μια...Και αν είναι γραφτό να έρθει απο μονο το έχει καλώς.Διαφορετικά να το ξεχάσουμε.Τα εχω εντελώς χαμένα...Ειμαι να σκάσω...

Κορίτσι μου τι να πω... λυπάμαι πολύ. Δεν το είχατε συναποφασίσει για την εξωσωματική; Γιατί τώρα τελευταία στιγμή κάνει πίσω; Εγώ θα έλεγα να το συζητούσατε ήρεμα. Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου, θα την βρείτε την άκρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό... πολύ δικό μου άτομο έμεινε έγκυος με αυτόν τον τρόπο, δηλαδή έπαιρνε λογικά κλομιφαίνη και την κατάλληλη ημέρα έκανε ένεση για να σκάσει το ωάριο. Αν θες μπορώ να σου στείλω πμ σε ποιο κέντρο πήγε... 

 

Κορίτσι μου τι να πω... λυπάμαι πολύ. Δεν το είχατε συναποφασίσει για την εξωσωματική; Γιατί τώρα τελευταία στιγμή κάνει πίσω; Εγώ θα έλεγα να το συζητούσατε ήρεμα. Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου, θα την βρείτε την άκρη.

Κι αλλη φορα ειχαμε πει για εξωσωματική κ εκανε πισω...Αφου όμως δεν τα καταφεραμε τωρα κ 3 χρόνια μονοι μας ,ειπαμε να παμε ξανα γ εξωσωματική...Και να που παλι κανει πισω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κι αλλη φορα ειχαμε πει για εξωσωματική κ εκανε πισω...Αφου όμως δεν τα καταφεραμε τωρα κ 3 χρόνια μονοι μας ,ειπαμε να παμε ξανα γ εξωσωματική...Και να που παλι κανει πισω....

δεν έχετε κανει καμια προσπάθεια εξωσωματικής? ΠΡοσπαθείτε 3 χρονια? Εξετασεις εχετε κανει και οι δυο? Δεν ξέρω τι να πω, είναι καθαρά δικιά σου απόφαση φυσικά το να ζυγίζεις όλα τα δεδομένα. Δε θεωρώ φυσικά σε καμία περίπτωση αυτοσκοπό και υποχρέωση το να κάνουμε όλες παιδιά, ούτε κατόρθωμα ζωής. Ωστόσο θεωρώ πως αν κάτι το θέλεις πάρα πολύ, καλό ειναι να ξέρεις ότι εξάντλησες τις προσπάθειες, γιατι φοβάμαι ότι κάποια στιγμή μετά από χρόνια έρχονται οι σκέψεις του what if. Αν δεν το θέλεις τόσο και εσύ ώστε να προχωρήσεις σε προσπάθειες οκ. επίσης γιατι δεν πάτε σε δημόσιο? Αν πάρεις στο Ελενα στο τμήμα εξωσωματικής θα σου κλείσουν ραντεβού με γιατρό και θα σε κατατοπίσουν. Αν το θέμα του άντρα σου είναι τα χρήματα εννοώ και μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

δεν έχετε κανει καμια προσπάθεια εξωσωματικής? ΠΡοσπαθείτε 3 χρονια? Εξετασεις εχετε κανει και οι δυο? Δεν ξέρω τι να πω, είναι καθαρά δικιά σου απόφαση φυσικά το να ζυγίζεις όλα τα δεδομένα. Δε θεωρώ φυσικά σε καμία περίπτωση αυτοσκοπό και υποχρέωση το να κάνουμε όλες παιδιά, ούτε κατόρθωμα ζωής. Ωστόσο θεωρώ πως αν κάτι το θέλεις πάρα πολύ, καλό ειναι να ξέρεις ότι εξάντλησες τις προσπάθειες, γιατι φοβάμαι ότι κάποια στιγμή μετά από χρόνια έρχονται οι σκέψεις του what if. Αν δεν το θέλεις τόσο και εσύ ώστε να προχωρήσεις σε προσπάθειες οκ. επίσης γιατι δεν πάτε σε δημόσιο? Αν πάρεις στο Ελενα στο τμήμα εξωσωματικής θα σου κλείσουν ραντεβού με γιατρό και θα σε κατατοπίσουν. Αν το θέμα του άντρα σου είναι τα χρήματα εννοώ και μόνο.

Έχουμε κάνει μια αποτυχημένη προσπάθεια.Εξετάσεις τα παντα εκτος απο καρυοτυπο ζευγους.Το θεμα τα λιγοστα ωαρια.Εκανα ΑΜΗ πριν 20 μερες 0,03.Προς εμμηνόπαυση.Το αποδεικνύει κ η αστατη περιοδος.

Κορίτσι μ δεν πιστεύω πλεον οτι το ζήτημα ειναι τα χρήματα.Καταλαβα ,αν κ αργα οτι δεν θέλει παιδι.Εγω θελω...Μου εχουν κοπει τα γονατα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Έχουμε κάνει μια αποτυχημένη προσπάθεια.Εξετάσεις τα παντα εκτος απο καρυοτυπο ζευγους.Το θεμα τα λιγοστα ωαρια.Εκανα ΑΜΗ πριν 20 μερες 0,03.Προς εμμηνόπαυση.Το αποδεικνύει κ η αστατη περιοδος.

Κορίτσι μ δεν πιστεύω πλεον οτι το ζήτημα ειναι τα χρήματα.Καταλαβα ,αν κ αργα οτι δεν θέλει παιδι.Εγω θελω...Μου εχουν κοπει τα γονατα..

Οι άλλες ορμονικες σου πώς ειναι? Η fsh? Την ΑΜΗ την κοιτανε συνδυαστικα παντα. Αν θυμαμαι καλά είσαι γύρω στα 40, δηλαδή οκ, μια χαρά κανεις προσπάθεια εξωσωματικής. Να ξεκινήσεις βιταμίνες (υπάρχουν οι fertilovit 35plus) που ειναι για γυναικες ανω των 35. Αναφορικά με την εξωσωματικη πραγματικα δεν τον καταλαβαινω το λογο. Οι ιδιοι δεν κανουν και καμια ιδιαιτερη δουλειά. Οι γυναικες τα περνάνε όλα. Ξεκινα να του μιλάς ηρεμα για εξωσωματικη σε δημοσιο. Να καταλάβει ότι η δικη του ταλαιπωρία ειναι η ελάχιστη. Σε καταλαβαινω, εγω δε θα ειχα κανενα προβλημα να μου πεις αποφασισαμε οτι δε θελουμε παιδι, αλλά το να σου αποκλείει μια προσπάθεια που στην περίπτωση σου θα μπορουσε να ειναι σωτήρια δεν ξερω τι να πω αληθεια. Ισως με λιγη κουβεντα και με το καλο αλλάξει λίγο τροπο σκέψης. Αν δε θελει παιδι γενικώς οντως και παλι θα πρέπει να κάνεις μια κουβέντα μαζί του, γιατι και αυτο θεμιτό ειναι, αλλά φαντάζομαι οτι αυτά συναποφασίζονται!! Γιατί αλλάζουν όλα σου τα δεδομένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω ίσως η εξωσωματική είναι θέμα ταμπού για τον άντρα σου, και όντως να θέλει ένα παιδί με φυσική σύλληψη. Ίσως όντως να μη θέλει παιδί. Ίσως να σκέφτεται το οικονομικό. Ίσως να τον φοβίζει η αποτυχία.

Το θέμα όμως είναι τι θέλεις εσύ κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κι αλλη φορα ειχαμε πει για εξωσωματική κ εκανε πισω...Αφου όμως δεν τα καταφεραμε τωρα κ 3 χρόνια μονοι μας ,ειπαμε να παμε ξανα γ εξωσωματική...Και να που παλι κανει πισω....

Λυπάμαι πολύ Μ αυτό που ακούω.. αλλά ο άντρας σου κ ο κάθε σύζυγος πρέπει να σκέφτεται κ τα δικά μας θέλω.. όχι αποφασίζουμε κ τέλος.. αργότερα όταν δε θα γίνεται μπορεί να το μετανιώσει..η εξωσωματική μπορεί να πετύχει αυτή τη φορά γιατί το αποκλείει.. πολλές γνωστές μου κ συγγενείς έχουν αποκτήσει παιδί Μ αυτό τον τρόπο...μίλησε του ήρεμα όπως είπαν κ τα κορίτσια ίσως αλλάξει γνώμη κ σε στηρίξει..ρωτά τον τι είναι ακριβώς αυτό που τον σταματά.. γιατί νομίζω δεν είναι μόνο το οίκονομικο..αν το θες ψάχνεις βρίσκεις τρόπο για να κάνεις προσπαθεία. Γενικότερα στις γόνιμες κάνετε επαφές στοχευμένες?είναι θετικος εννοώ σε αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό... πολύ δικό μου άτομο έμεινε έγκυος με αυτόν τον τρόπο, δηλαδή έπαιρνε λογικά κλομιφαίνη και την κατάλληλη ημέρα έκανε ένεση για να σκάσει το ωάριο. Αν θες μπορώ να σου στείλω πμ σε ποιο κέντρο πήγε... 

 

Κορίτσι μου τι να πω... λυπάμαι πολύ. Δεν το είχατε συναποφασίσει για την εξωσωματική; Γιατί τώρα τελευταία στιγμή κάνει πίσω; Εγώ θα έλεγα να το συζητούσατε ήρεμα. Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου, θα την βρείτε την άκρη.

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Λυπάμαι πολύ Μ αυτό που ακούω.. αλλά ο άντρας σου κ ο κάθε σύζυγος πρέπει να σκέφτεται κ τα δικά μας θέλω.. όχι αποφασίζουμε κ τέλος.. αργότερα όταν δε θα γίνεται μπορεί να το μετανιώσει..η εξωσωματική μπορεί να πετύχει αυτή τη φορά γιατί το αποκλείει.. πολλές γνωστές μου κ συγγενείς έχουν αποκτήσει παιδί Μ αυτό τον τρόπο...μίλησε του ήρεμα όπως είπαν κ τα κορίτσια ίσως αλλάξει γνώμη κ σε στηρίξει..ρωτά τον τι είναι ακριβώς αυτό που τον σταματά.. γιατί νομίζω δεν είναι μόνο το οίκονομικο..αν το θες ψάχνεις βρίσκεις τρόπο για να κάνεις προσπαθεία. Γενικότερα στις γόνιμες κάνετε επαφές στοχευμένες?είναι θετικος εννοώ σε αυτό?

Καλη μου Χρυσαφο,

Καλη Χρονια....ειναι κριμα αυτο που αναφερεις...θα καθομουνα παντως κι εγω στην θεση σου να το ξανασυζητησω μαζι του...σιγουρα υπαρχουν δυστηχως πιθανοτητες να μην πετυχει μια εξωσωματικη, αλλα πιστευω πως οταν θελει ενα ζευγαρι πολυ ενα παιδακι, αξιζει να κανει τα παντα...υπαρχουν πολλα θετικα παραδειγματα...μια φιλη μου προσπαθουσαν για 6 χρονια ....τελικα πετυχε με την 1η εξωσωματικη και τωρα εχουν ενα γερό κοριτσακι....αξιζει να το προσπαθησετε πιστευω...τα χρηματα ποτε δεν ειναι πεταμενα σε τετοια θεματα ....τουλαχιστον θα ειστε ησυχοι οτι κανατε οτι μπορουσατε.Φιλια πολλα και κουραγιο ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...