Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ευχαριστώ πολύ που Μ ενημερώσατε θα μιλήσω κ με τον γυναικολόγο. Επίσης θα ήθελα να Μ πείτε αν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο να κάνω το πρωί πριν πάω .  

Το μόνο που θυμάμαι, ότι πρέπει να τις κάνεις πρωί πρωί. Και φαντάζομαι νηστική αλλά δεν ξέρω αν έχει σημασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Νομίζω κι εγώ την 21η ημέρα είναι η προγεστερόνη. Εγώ βέβαια την έκανα μαζί με τις υπόλοιπες δεν νομίζω πως είχε νόημα την 3η ημέρα αλλά οκ... 

@Ε.Γ.Α. μου πώς είσαι? Πήγες στον γιατρό τελικά? 

Πήγα και έβαλα κολάρο για τον αυχένα μου.για το σπορακι όμως μου είπαν απλά να περιμένω.την επόμενη βδομάδα εμφανίζεται ο καρδιακός παλμός οπότε απλά αναμονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πήγα και έβαλα κολάρο για τον αυχένα μου.για το σπορακι όμως μου είπαν απλά να περιμένω.την επόμενη βδομάδα εμφανίζεται ο καρδιακός παλμός οπότε απλά αναμονή!

Καταρχάς περαστικά! Γιατί σου έβαλαν κολάρο; Προληπτικά ή είδαν κάποιο χτυπηματάκι; Όσον αφορά τον υπέρηχο, δεν είδαν τίποτα; Σάκο; Πόσο είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Εσύ κάτι μας ετοιμάζεις... Κάτι καλοοοοο

μωρε λες? σημερα εκανα ενα τεστακι αρνητικο... η θερμοκρασια ανεβηκε 2 μοναδες βεβαια.. Θα δειξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ευχαριστώ πολύ που Μ ενημερώσατε θα μιλήσω κ με τον γυναικολόγο. Επίσης θα ήθελα να Μ πείτε αν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο να κάνω το πρωί πριν πάω .  

Aν κάνεις κ προλακτίνη να έχεις ένα δίωρο που έχεις ξυπνήσει αν μπορείς!!Γτ εγώ είχα 23 κ μετά όταν ξαναέκανα είχα 11!!Καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Aν κάνεις κ προλακτίνη να έχεις ένα δίωρο που έχεις ξυπνήσει αν μπορείς!!Γτ εγώ είχα 23 κ μετά όταν ξαναέκανα είχα 11!!Καλά αποτελέσματα!!

Πωωωω...7 το πρωί έχω σκοπό να πάω πριν την δουλειά..  τι να κάνω από τις 5 δύσκολο Μ φαίνεται... εκτός κ αν γίνονται οι εξετάσεις κ μεσημέρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πωωωω...7 το πρωί έχω σκοπό να πάω πριν την δουλειά..  τι να κάνω από τις 5 δύσκολο Μ φαίνεται... εκτός κ αν γίνονται οι εξετάσεις κ μεσημέρι..

Μπορείς κ μεσημέρι!!Δν παίζει ρόλο να είσαι νηστική εκτός αν κάνεις κ ινσουλίνη!!Αλλά κ πρωί μόνο μην ανησυχήσεις όπως εγώ!!Γτ λένε την προλακτίνη την θέλουν κάτω απο 20!!Κ όταν είδα 23 λέω λες να φταίει αυτό κ δν γίνεται εμφύτευση?Ομως τελικά δν έφταιγε!!Οπως κ κανένα διωράκι μην έχεις καπνίσει αν καπνίζεις!!Ξέρεις όταν προσπαθούμε καιρό ψάχνουμε να βγάλουμε απ την μύγα ξίγκι που λένε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.θα ήθελα την βοήθεια σας .σε λίγες μέρες θα έρθει μια φίλη μου από Ελλάδα για λίγες μέρες.θελω να μου φέρεις πολυβιταμινες εγκυμοσύνη ώστε να ξεκινήσω τις παίρνω προληπτικά.ποιες θα μου προτείνατε?η γυναίκολογος μου το καλοκαίρι το μόνο που μου είχε πει είναι ότι εδώ στη Γερμανία είναι ακριβές.εριξα μια ματιά στο ίντερνετ κ οι 90 κάψουλες έχουν γύρω στα 55 ευρώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.θα ήθελα την βοήθεια σας .σε λίγες μέρες θα έρθει μια φίλη μου από Ελλάδα για λίγες μέρες.θελω να μου φέρεις πολυβιταμινες εγκυμοσύνη ώστε να ξεκινήσω τις παίρνω προληπτικά.ποιες θα μου προτείνατε?η γυναίκολογος μου το καλοκαίρι το μόνο που μου είχε πει είναι ότι εδώ στη Γερμανία είναι ακριβές.εριξα μια ματιά στο ίντερνετ κ οι 90 κάψουλες έχουν γύρω στα 55 ευρώ

Νομίζω είναι καλή τιμή για τρίμηνη θεραπεία 55ε!!Ο δικός μου αυτές που μου έδωσε έχουν 120ε αλλά δν ξέρω αν θα τις πάρω!!Εγω θα σου έλεγα τις pregnacare conception που πίνουμε σχεδόν όλα τα κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καταρχάς περαστικά! Γιατί σου έβαλαν κολάρο; Προληπτικά ή είδαν κάποιο χτυπηματάκι; Όσον αφορά τον υπέρηχο, δεν είδαν τίποτα; Σάκο; Πόσο είσαι τώρα;

Ευχαριστώ!προληπτικά έτσι για να ξεκουράζεται ο αυχένας.υπερηχο δεν μου εκαναν!δεν έχουν κολπικό οπότε δώρο αδωρο!απλά υπομονή μια βδομάδα!5η βδομάδα είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ευχαριστώ!προληπτικά έτσι για να ξεκουράζεται ο αυχένας.υπερηχο δεν μου εκαναν!δεν έχουν κολπικό οπότε δώρο αδωρο!απλά υπομονή μια βδομάδα!5η βδομάδα είμαι.

Περαστικά σου κ να έχεις μια όμορφη κύηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτές είναι οι εξετάσεις που μ γράψανε.. τώρα περιμένω να κατέβει.. σήμερα πονάω.. πιστεύω αύριο θα έρθει στην ώρα της.IMG_20190114_150703.thumb.jpg.85519a8c47ca4168d3126fd2f53cecea.jpg

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια αυτές είναι οι εξετάσεις που μ γράψανε.. τώρα περιμένω να κατέβει.. σήμερα πονάω.. πιστεύω αύριο θα έρθει στην ώρα της.IMG_20190114_150703.thumb.jpg.85519a8c47ca4168d3126fd2f53cecea.jpg

 

 

Μία χαρά κοπέλα μου. Καλά αποτελέσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki πάρε ένα τηλ το γιατρό ή έστω το μικροβιολογικό να σου δώσουν οδηγίες, πότε να τις κάνεις, προετοιμασία κ.λπ. Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ευχαριστώ!προληπτικά έτσι για να ξεκουράζεται ο αυχένας.υπερηχο δεν μου εκαναν!δεν έχουν κολπικό οπότε δώρο αδωρο!απλά υπομονή μια βδομάδα!5η βδομάδα είμαι.

Περαστικά σου κορίτσι μου! Όλα καλά να πάνε εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η *Louloudenia* είπε:

Καλημερα και απο μενα!!!!!! Εγω 24η σημερα!!!! Κανενα συμπτωμα εκτος απο κατι στομαχοανακατοσουρες καουρες.. κατι τετοιο!!! :)

γοα να δούμε ίσως κάτι καλό κρύβεται πότε περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@lactaki πάρε ένα τηλ το γιατρό ή έστω το μικροβιολογικό να σου δώσουν οδηγίες, πότε να τις κάνεις, προετοιμασία κ.λπ. Καλά αποτελέσματα! 

Ο γυναικολόγος Μ είπε να πάω πρωί την 3η κ την 21η ημέρα του κύκλου μου... Περιμένω να κατέβει τώρα γιατί ακόμα με παιδεύει κανονικά αύριο η την Τετάρτη θα έρθει.. κ θα πάω να τις κάνω .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ναι στις εφτά πφ μακάρι να πάνε όλα καλά

Μια χαρά θα είναι ολα!θα ακούσετε και δυνατή καρδούλα!πόσο είσαι τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Μια χαρά θα είναι ολα!θα ακούσετε και δυνατή καρδούλα!πόσο είσαι τώρα?

Κορίτσια μου 5 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Έχω πρηστεί ήδη πολύ και πέταξα το πρώτο σπυράκι. Λέτε πάλι να μην έγινε τίποτα αυτό τον μήνα...εσύ Ε.Γ.Α μου και egw μου τι συμπτώματα είχατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Μια χαρά θα είναι ολα!θα ακούσετε και δυνατή καρδούλα!πόσο είσαι τώρα?

Μακάρι κορίτσι μου

Σύμφωνα με την εφαρμογή είμαι 7 και δυο ημερών.καθε Σάββατο μου δείχνει αλλάζω εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Κορίτσια μου 5 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Έχω πρηστεί ήδη πολύ και πέταξα το πρώτο σπυράκι. Λέτε πάλι να μην έγινε τίποτα αυτό τον μήνα...εσύ Ε.Γ.Α μου και egw μου τι συμπτώματα είχατε???

Τα πάντα έτσι προδωθηκα και στη μαμά . ημουν πολύ σίγουρη ότι θα έρθει . σπυράκι πόνο περιόδου το στομάχι μου και νεύρα.το στήθος λίγο τότε ε από πρήξιμο γενικά ποτέ νδεν είχα έντονο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...