Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ σήμερα ξεκίνησα το 4ο κουτάκι... ?

Τα στάνταρ πράγματα που δεν λείπουν από τα σπίτια μας τελευταία :βιταμίνες, τεστ ωορρηξιας και εγκυμοσύνης! ??Άντε και με μωράκια στις κοιλίτσες μέχρι του χρόνου ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Είναι όντως τεράστια η διαφορά. Με πόσες μέρες απόσταση έκανε τα δύο σπερμοδιαγράμματα ο άντρας σου; Γιατί είναι λογικό να υπάρχουν διαφορές ακόμη και στο ίδιο σπέρμα, αλλά τόσο μεγάλες; 

πολυ λιγες. Στον ιδιο μηνα σκεψου. Μου ειπε ο ουρολογος οτι τα διαγνωστικα ειναι εντελως αναξιοπιστα στα αποτελεσματα τους γιατι τα βαζουν σε υπολογιστες. Στα κεντρα τα κοιτανε σε μικροσκοπιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

πολυ λιγες. Στον ιδιο μηνα σκεψου. Μου ειπε ο ουρολογος οτι τα διαγνωστικα ειναι εντελως αναξιοπιστα στα αποτελεσματα τους γιατι τα βαζουν σε υπολογιστες. Στα κεντρα τα κοιτανε σε μικροσκοπιο.

Καλημέρα! Με έβαλες σε σκέψεις να μην τον στείλω τελικά τον σύζυγο να κάνει σπερμοδιάγραμμα. 

Στο Έλενα πρέπει να κλείσω ραντεβού; Θα πληρώσω εκεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπεσε η θερμοκρασία 36,6, άρα σήμερα θα έρθει. Που σημαίνει, θεωρητικά, ότι ωορρηξία είχα την 12η μέρα που είχα δύο επαφές εντελώς τυχαία!!! Πόση γκαντεμιά Θεέ μου ? δηλαδή τι άλλο πρέπει να κάνω τέλος πάντων; (απάντηση: να χαλαρώσω!!! ?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Έπεσε η θερμοκρασία 36,6, άρα σήμερα θα έρθει. Που σημαίνει, θεωρητικά, ότι ωορρηξία είχα την 12η μέρα που είχα δύο επαφές εντελώς τυχαία!!! Πόση γκαντεμιά Θεέ μου ? δηλαδή τι άλλο πρέπει να κάνω τέλος πάντων; (απάντηση: να χαλαρώσω!!! ?)

Καλημέρα κορίτσι.. μέχρι να έρθει να μην απογοητεύσαι μόνο κ μόνο επειδή έπεσε η θερμοκρασία.. τώρα μέσα στο Σούκου περιμένεις?? Μαζί μου στην 27η ημερα είσαι ε?? Σκέψου ότι υπολογισες μια χαρά την ωορρηξία σου κ δεν έκανες λάθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι.. μέχρι να έρθει να μην απογοητεύσαι μόνο κ μόνο επειδή έπεσε η θερμοκρασία.. τώρα μέσα στο Σούκου περιμένεις?? Μαζί μου στην 27η ημερα είσαι ε?? Σκέψου ότι υπολογισες μια χαρά την ωορρηξία σου κ δεν έκανες λάθος..

Καλημέρα! Μαζί είμαστε αλλά εμένα έρχονται νωρίτερα. Δίνω μια μικρή πιθανότητα να μου έρθουν αύριο πρωί επειδή τον προηγούμενο μήνα έκανα κύκλο 29 ημερών και παλιότερα έκανα κύκλους 27-28-29 κ.ο.κ. Εσύ πώς είσαι; Έχω τρία τεστάκια εγκυμοσύνης στο συρτάρι, μακάρι να μπορούσα να στα στείλω να έκανες ένα, γιατί μέχρι στιγμής τα πας πολύυυυ καλά!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! Μαζί είμαστε αλλά εμένα έρχονται νωρίτερα. Δίνω μια μικρή πιθανότητα να μου έρθουν αύριο πρωί επειδή τον προηγούμενο μήνα έκανα κύκλο 29 ημερών και παλιότερα έκανα κύκλους 27-28-29 κ.ο.κ. Εσύ πώς είσαι; Έχω τρία τεστάκια εγκυμοσύνης στο συρτάρι, μακάρι να μπορούσα να στα στείλω να έκανες ένα, γιατί μέχρι στιγμής τα πας πολύυυυ καλά!?

Χαχααα εγώ είμαι καλά προς το παρόν.. πράγματι δεν έχω ούτε ένα τεστ αλλά καλύτερα γιατί φοβάμαι. Ας έρθει (αν έρθει) η καθυστέρηση πρώτα ..γιατί πιστεύω ότι μετά σε τρώει το άγχος αν το ανακαλυψεις νωρίτερα κ είναι μικρή η χοριακη...εγώ με βάση τους υπολογισμούς μου Τριτη-Τεταρτη ΔΕΝ Περιμένω.. 29-30 κύκλο δηλαδή.. 

Αααα. Έχω ωορηξιας μπόλικα πάντως χαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αααα. Έχω ωορηξιας μπόλικα πάντως χαχααα

Υγρά εννοείς; Καλέ φιλενάδα... μου μυρίζει μπεμπουλίνι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Υγρά εννοείς; Καλέ φιλενάδα... μου μυρίζει μπεμπουλίνι!!!

Όχι τεστ έχω πολλά εννοώ ..χχαχ.. άσε έφαγα μια πικρά τώρα.. ενώ τόσες μέρες ήμουν καθαρή τώρα είδα λίγο καφέ.. έρχεται η καταραμένη πάλι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Έπεσε η θερμοκρασία 36,6, άρα σήμερα θα έρθει. Που σημαίνει, θεωρητικά, ότι ωορρηξία είχα την 12η μέρα που είχα δύο επαφές εντελώς τυχαία!!! Πόση γκαντεμιά Θεέ μου ? δηλαδή τι άλλο πρέπει να κάνω τέλος πάντων; (απάντηση: να χαλαρώσω!!! ?)

Καλημερα..... Πάντως εμάς χθες μας είπε ο γιατρός ότι 2 φορές την ημέρα να μην έχουμε γιατί πάει άδικα. Δεν προλαβαίνουν τα σπερματοζωαρια να αναπτυχθούν.... Καλύτερα το μέρα παρά μέρα. Παρά 2 φορές την ίδια μέρα... Έχε το κ αυτό υπόψιν σου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!! εγω ΔΕΝ περιμενω μεθαυριο !!!! 9 μερα ωχρινικης!!!! Κανενα συμπτωμα... Το στηθος δε.... Τιποτα...απο αυρικ συνηθως ξεκινανε τα καφε εμενα....

Αντε ας ακουσουμε  για κανενα καινουριο σπορακι να ενθαρυνθουμαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki συγγνώμη δεν κατάλαβα... και θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστ ωορρηξίας, ανιχνεύουν και εγκυμοσύνη (για έναν περίεργο λόγο) αλλά αφού είδες τα καταραμένα καφέ άστο και βλέπεις.

@Starrr κάναμε δύο φορές γιατί είχαμε μέρες να έρθουμε σε επαφή, δεν το κάναμε επίτηδες, μας βγήκε. Μωρέ αν είναι να έρθει, θα έρθει είτε με μισή είτε με δέκα επαφές! Όλα τυχερά είναι...

@*Louloudenia* καλά αποτελέσματα!!! Εύχομαι να μην έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@lactaki συγγνώμη δεν κατάλαβα... και θα σου έλεγα να κάνεις ένα τεστ ωορρηξίας, ανιχνεύουν και εγκυμοσύνη (για έναν περίεργο λόγο) αλλά αφού είδες τα καταραμένα καφέ άστο και βλέπεις.

@Starrr κάναμε δύο φορές γιατί είχαμε μέρες να έρθουμε σε επαφή, δεν το κάναμε επίτηδες, μας βγήκε. Μωρέ αν είναι να έρθει, θα έρθει είτε με μισή είτε με δέκα επαφές! Όλα τυχερά είναι...

@*Louloudenia* καλά αποτελέσματα!!! Εύχομαι να μην έρθει!

Δε νομίζω βρε κορίτσι να ανιχνεύουν τα ωορρηξίας γιατι Μόλις έκανα  από περιέργεια (ήθελα κ πολύ ζορισμα) χαχααα Μ βγήκε η δεύτερη άχνη γραμμουλα αλλά νομίζω αυτή πάντα βγαίνει.. έχει τύχει σε καμία να βγαίνει τελείως αρνητικό εξαφανισμένη δηλαδή??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δε νομίζω βρε κορίτσι να ανιχνεύουν τα ωορρηξίας γιατι Μόλις έκανα  από περιέργεια (ήθελα κ πολύ ζορισμα) χαχααα Μ βγήκε η δεύτερη άχνη γραμμουλα αλλά νομίζω αυτή πάντα βγαίνει.. έχει τύχει σε καμία να βγαίνει τελείως αρνητικό εξαφανισμένη δηλαδή??

 

Και εγω εκανα σημερα , αχνη γραμμουλα... στα τεστ ωορηξιας παντα βγαινει η δευτερη γραμμουλα γιατι η LH υπαρχει παντα ακομη και σε μικρη ποσοτητα.. Αν γινει καραθετικο ισως τοτε να δειχνει εγκυμοσυνη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που λέει η @*Louloudenia*, πρέπει να βγει έντονη η δεύτερη γραμμούλα, σαν τη γραμμή ελέγχου. Ενώ το τεστ εγκυμοσύνης και αχνό να είναι, δείχνει. Βέβαια, δεν το λέω εκ πείρας, απλά το έχω διαβάσει σε πολλές περιπτώσεις που ήταν έγκυες και έκαναν τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό φουλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Και εγω εκανα σημερα , αχνη γραμμουλα... στα τεστ ωορηξιας παντα βγαινει η δευτερη γραμμουλα γιατι η LH υπαρχει παντα ακομη και σε μικρη ποσοτητα.. Αν γινει καραθετικο ισως τοτε να δειχνει εγκυμοσυνη... 

Να σας δείξω το τεστ ΩΟΡΡΗΞΊΑΣ που έκανα δύο μέρες πριν αδιαθετησω κ αφού ήπια μια κούπα τσάι?? Θ αρχίσω να πιστεύω ότι κάτι είχε το τσάι.. ναι μεν αχνό αλλά δε θα το έλεγα κ τελείως αρνητικό ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δε νομίζω βρε κορίτσι να ανιχνεύουν τα ωορρηξίας γιατι Μόλις έκανα  από περιέργεια (ήθελα κ πολύ ζορισμα) χαχααα Μ βγήκε η δεύτερη άχνη γραμμουλα αλλά νομίζω αυτή πάντα βγαίνει.. έχει τύχει σε καμία να βγαίνει τελείως αρνητικό εξαφανισμένη δηλαδή??

 

Τελείως αρνητικό ναι φυσικά πριν ή μετά την ωορρηξία. Αλλά έχω κάνει σε μέρα που περίμενα περίοδο και είχε βγει πάαααρα πολύ αχνή, που σημαίνει ότι αυξομειώνεται συνεχώς η LH.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Να σας δείξω το τεστ ΩΟΡΡΗΞΊΑΣ που έκανα δύο μέρες πριν αδιαθετησω κ αφού ήπια μια κούπα τσάι?? Θ αρχίσω να πιστεύω ότι κάτι είχε το τσάι.. ναι μεν αχνό αλλά δε θα το έλεγα κ τελείως αρνητικό ..

Στείλτο εννοείται!!! Λες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Αυτό που λέει η @*Louloudenia*, πρέπει να βγει έντονη η δεύτερη γραμμούλα, σαν τη γραμμή ελέγχου. Ενώ το τεστ εγκυμοσύνης και αχνό να είναι, δείχνει. Βέβαια, δεν το λέω εκ πείρας, απλά το έχω διαβάσει σε πολλές περιπτώσεις που ήταν έγκυες και έκαναν τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό φουλ. 

Κορίτσια η ορμόνη της εγκυμοσύνης δεν είναι διαφορετική από αυτή της ωορρηξίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Στείλτο εννοείται!!! Λες;;;

Κορίτσια μην σας ξεσηκωσω που βλέπετε την φωτό.. (όσες  μπαίνετε  τώρα  στο φόρουμ )ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ είναι το τεστ..

IMG_20190113_102204.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Αυτό που λέει η @*Louloudenia*, πρέπει να βγει έντονη η δεύτερη γραμμούλα, σαν τη γραμμή ελέγχου. Ενώ το τεστ εγκυμοσύνης και αχνό να είναι, δείχνει. Βέβαια, δεν το λέω εκ πείρας, απλά το έχω διαβάσει σε πολλές περιπτώσεις που ήταν έγκυες και έκαναν τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό φουλ. 

Εκανα και ενα τεστ εγκυμοσυνης ? Αλλα δεν θα το παρω τις μετριτοις!!! Εγινε θετικο αλλα στο μισαωρο ισως και παραπανω.. Να μη του δωσω σημασια λετε ε???

IMG_20190113_102115.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μην σας ξεσηκωσω που βλέπετε την φωτό.. (όσες  μπαίνετε  τώρα  στο φόρουμ )ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ είναι το τεστ..

IMG_20190113_102204.jpg

Δεν το λες και αχνο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η *Louloudenia* είπε:

Δεν το λες και αχνο!!!!! 

Είμαι πάντα γόνιμη κοριτσια μη το ψάχνετε....??  

Δε τα πιστεύω αυτά που λέω μη νομίζετε ότι ξαφνικά πιστεύω πως είμαι έγγυος με τα ωορηξιας αλλά ούτε την 10η-11η μέρα δεν είναι έτσι το τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Εκανα και ενα τεστ εγκυμοσυνης ? Αλλα δεν θα το παρω τις μετριτοις!!! Εγινε θετικο αλλα στο μισαωρο ισως και παραπανω.. Να μη του δωσω σημασια λετε ε???

IMG_20190113_102115.jpg

Πλάκα κάνεις.. εγώ κ στα δύο βλέπω γραμμή... Ωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πλάκα κάνεις.. εγώ κ στα δύο βλέπω γραμμή... Ωωωωωωωω

Ναιιιι αλλα την ειδα μετα απο ωρα... 9:05 εκανα το τεστ 10 εβγαλα τη φωτο...  (της εγκυμοσυνης) το πανω ειναι ωορηξιας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...