Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλη Χρονια ....ευχομαι το 2019 να μας φερει ολες αυτο που λαχταραμε τοσο...ενα υγειες νινακι....γραφτηκα σημερα στο φορουμ....ηθελα να μοιραστω μαζι σας κατι που με απασχολει...ισως καποια απο εσας που προσπαθει να γινει μανουλα γνωριζει κατι παραπανω απο εμενα...προσπαθουμε με τον αντρα μου εδω και ενα 6μηνο περιπου για παιδακι ...εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων πριν 3 βδομαδες πηγα στην γυναικολογο μου ....ολα καθαρα...μονο που απο τοτε που προσπαθουμε παρατηρησα πως λιγες μερες μετα την ωορυξια και μεχρι τελικα (δυατηχως) να αδιαθετησω εχω πολυ εντονους πονους περιοδου πολυ πριξιμο στο στηθος κ την κοιλια... κατι που δεν ειχα ποτε πριν αφου τους πρωτους μηνες νομιζα πως τα καταφεραμε..αλλα τσιφος...ειναι φυσιολογικο αυτο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τι κάνετε κορίτσια??? Ποιες περιμένουν αυτή την εβδομάδα??? 

Εγω περιμενω το σαββατο 5.1....ευχομαι να μην ερθει η ακατανομαστη...οπως το ευχομαι σε ολες κοριτσια μου...εχω πρηξιμο στο στηθος και στην κοιλια καθως και πονους εδω και μερες...αντε να δουμε ....θα ειμαι standby να σας ενημερωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

@Βασιλιτσα καλώς ήρθες! Έχει τύχει να έχω κι εγώ πόνους περιόδου αρκετές μέρες πριν την ανεπιθύμητη. Οι ελεύθερες επαφές αναστατώνουν κάπως το σύστημα από κάτω, ή εμείς γινόμαστε πιο παρατηρητικές στα συμπτώματα.

Σήμερα το πρωί είδα στο σκούπισμα διαφανή υγρά σαν ασπράδι αυγού, κολλώδη. Αποκλείεται να μην έχει γίνει η ωορρηξία, χθες το πρωί μέτρησα θερμοκρασία 36,9 από το στόμα. 16η μέρα σήμερα, αλλά δεν ξέρω πότε δεν την περιμένω την περιοδούλα! Θα κάνω πάλι μικρό κύκλο; Δεν έχω ιδέα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια.

@Βασιλιτσα καλώς ήρθες! Έχει τύχει να έχω κι εγώ πόνους περιόδου αρκετές μέρες πριν την ανεπιθύμητη. Οι ελεύθερες επαφές αναστατώνουν κάπως το σύστημα από κάτω, ή εμείς γινόμαστε πιο παρατηρητικές στα συμπτώματα.

Σήμερα το πρωί είδα στο σκούπισμα διαφανή υγρά σαν ασπράδι αυγού, κολλώδη. Αποκλείεται να μην έχει γίνει η ωορρηξία, χθες το πρωί μέτρησα θερμοκρασία 36,9 από το στόμα. 16η μέρα σήμερα, αλλά δεν ξέρω πότε δεν την περιμένω την περιοδούλα! Θα κάνω πάλι μικρό κύκλο; Δεν έχω ιδέα!

 

Το 36,9 τι σημαίνει; Ότι θα γίνει ωορρηξία; Αμάν, πως με μπερδεύουν όλα αυτά!!! Κι εγώ σήμερα το πρωί είχα την ίδια θερμοκρασία με σένα και είμαι στην 15η μέρα του κύκλου μου!!! Αλλά από υγρά σχεδόν τίποτα. Σαχάρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Το 36,9 τι σημαίνει; Ότι θα γίνει ωορρηξία; Αμάν, πως με μπερδεύουν όλα αυτά!!! Κι εγώ σήμερα το πρωί είχα την ίδια θερμοκρασία με σένα και είμαι στην 15η μέρα του κύκλου μου!!! Αλλά από υγρά σχεδόν τίποτα. Σαχάρα!!!

Καλημέρα κοριτσάκι μου, πως είσαι; Η θερμοκρασία είναι διαφορετική σε κάθε γυναίκα. Εξαρτάται ποια είναι η φυσιολογική θερμοκρασία σου. Εμένα η νορμάλ είναι 36,6-36,7 πριν την ωορρηξία κατεβαίνει 36,4-36,5 και μετά την ωορρηξία ανεβαίνει 36,9-37,1. Πρέπει να θερμομετρείσαι καθ'όλη τη διάρκεια του κύκλου, από την πρώτη μέρα περιόδου ως την επόμενη για να βγάλεις ένα συμπέρασμα, από το στόμα κατά προτίμηση. Η @Starrr ξέρει καλύτερα να σου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι. Κάνετε σήμερα? Εγώ έκανα τεστακι σήμερα. Αρνητικό βγήκε. Κ συνήθως μόλις κάνω τεστακι μου έρχεται μετά. ??? Μου κατέβηκε σήμερα κ η θερμοκρασία. Οπότε..... Πάμε για νέο κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι. Κάνετε σήμερα? Εγώ έκανα τεστακι σήμερα. Αρνητικό βγήκε. Κ συνήθως μόλις κάνω τεστακι μου έρχεται μετά. ??? Μου κατέβηκε σήμερα κ η θερμοκρασία. Οπότε..... Πάμε για νέο κύκλο. 

Καλημέρα κορίτσι, κρίμα, αλλά τουλάχιστον το σώμα σου λειτουργεί μια χαρά. Κάνεις ωορρηξία, έχεις σωστή θερμοκρασία, παίρνεις τις βιταμίνες σου, θα έρθει το μωρό! (Τα λέω να τα ακούω κι εγώ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσι, κρίμα, αλλά τουλάχιστον το σώμα σου λειτουργεί μια χαρά. Κάνεις ωορρηξία, έχεις σωστή θερμοκρασία, παίρνεις τις βιταμίνες σου, θα έρθει το μωρό! (Τα λέω να τα ακούω κι εγώ)

Ε ναι βέβαια. Απλά μόλις είδα ότι είχα υγρά 22η 23η και 25η ημέρα. Κ ωορρηξία είχα 25η ημέρα. Κ εμένα μου κατέβηκε η θερμοκρασία 25η κ λέει μάλλον λάθος την μέτρησα. ????? Αλλά τελικά μια χαρά την είχα μετρήσει. Κ επαφές είχα 22 23 και 26 ημέρα του κύκλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια.

@Βασιλιτσα καλώς ήρθες! Έχει τύχει να έχω κι εγώ πόνους περιόδου αρκετές μέρες πριν την ανεπιθύμητη. Οι ελεύθερες επαφές αναστατώνουν κάπως το σύστημα από κάτω, ή εμείς γινόμαστε πιο παρατηρητικές στα συμπτώματα.

Σήμερα το πρωί είδα στο σκούπισμα διαφανή υγρά σαν ασπράδι αυγού, κολλώδη. Αποκλείεται να μην έχει γίνει η ωορρηξία, χθες το πρωί μέτρησα θερμοκρασία 36,9 από το στόμα. 16η μέρα σήμερα, αλλά δεν ξέρω πότε δεν την περιμένω την περιοδούλα! Θα κάνω πάλι μικρό κύκλο; Δεν έχω ιδέα!

 

Καλημέρααα.. 16η κ για μένα σήμερα .. αν κ ο γιατρός Μ είπε 12η-14η-16η επαφές εγώ τα κάνα αλλιώς επειδή θέλαμε βέβαια .. χαχααα.. τεστακια δεν χρησιμοποιησα προσπάθησα να καταλάβω το σώμα μου κ αυτά που νιώθω.. τσιμπηματακια ένιωσα παραμονη πρωτοχρονιάς.. επαφές είχα 6η-10η-12η-14η-15η. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρααα.. 16η κ για μένα σήμερα .. αν κ ο γιατρός Μ είπε 12η-14η-16η επαφές εγώ τα κάνα αλλιώς επειδή θέλαμε βέβαια .. χαχααα.. τεστακια δεν χρησιμοποιησα προσπάθησα να καταλάβω το σώμα μου κ αυτά που νιώθω.. τσιμπηματακια ένιωσα παραμονη πρωτοχρονιάς.. επαφές είχα 6η-10η-12η-14η-15η. 

Μια χαρά τα έκανες όλα και χωρίς τεστακια! Καλά αποτελέσματα τώρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρααα.. 16η κ για μένα σήμερα .. αν κ ο γιατρός Μ είπε 12η-14η-16η επαφές εγώ τα κάνα αλλιώς επειδή θέλαμε βέβαια .. χαχααα.. τεστακια δεν χρησιμοποιησα προσπάθησα να καταλάβω το σώμα μου κ αυτά που νιώθω.. τσιμπηματακια ένιωσα παραμονη πρωτοχρονιάς.. επαφές είχα 6η-10η-12η-14η-15η. 

Πολύ καλές οι επαφές σου, έχεις τεράστιες πιθανότητες!!! ?

Αχ, εγώ αυτόν το μήνα είχα επαφές μόνο στο τέλος της περιόδου (6η μέρα νομίζω), και μετά είχα 12η πρωί, ξημερώματα 13ης (δεν ξέρω αν πιάνεται 12η ή 13η, κατά τη μία με δύο το πρωί έγινε) και 14η απόγευμα. Χθες καθόλου, σήμερα αν έχουμε όρεξη. Πονάκια και φούσκωμα είχα την 11η νομίζω, άρα μάλλον την έχασα;

Είμαι φουλ απαισιόδοξη, δεν δίνω ούτε μία ελπίδα στον εαυτό μου! Εδώ δεν πιάσαμε όταν είχαμε φουλ επαφές, θα πιάσουμε τώρα που δεν έκανα καν τεστ ωορρηξίας; Αφήσαμε 5 ημέρες χωρίς επαφή λόγω των συνθηκών, ψόφιο θα βγήκε το σπέρμα μετά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πολύ καλές οι επαφές σου, έχεις τεράστιες πιθανότητες!!! ?

Αχ, εγώ αυτόν το μήνα είχα επαφές μόνο στο τέλος της περιόδου (6η μέρα νομίζω), και μετά είχα 12η πρωί, ξημερώματα 13ης (δεν ξέρω αν πιάνεται 12η ή 13η, κατά τη μία με δύο το πρωί έγινε) και 14η απόγευμα. Χθες καθόλου, σήμερα αν έχουμε όρεξη. Πονάκια και φούσκωμα είχα την 11η νομίζω, άρα μάλλον την έχασα;

Είμαι φουλ απαισιόδοξη, δεν δίνω ούτε μία ελπίδα στον εαυτό μου! Εδώ δεν πιάσαμε όταν είχαμε φουλ επαφές, θα πιάσουμε τώρα που δεν έκανα καν τεστ ωορρηξίας; Αφήσαμε 5 ημέρες χωρίς επαφή λόγω των συνθηκών, ψόφιο θα βγήκε το σπέρμα μετά ?

Χαχαχα άκου εκεί ψόφιο! Μην μιλάς έτσι για το σπέρμα ?μα μπορείς να έχεις είκοσι επαφές και να μην γίνει τίποτα και με μία να γίνει! Τόσες φορές το έχουμε δει! Δεν νομίζω να την έχασες την ωορρηξία! 

Την καινούρια χρονιά μάς θέλω πιο αισιόδοξες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Χρονια πολλα κοριτσια με υγεια αγαπη κ πολλες εγκυμοσύνες! Μου ηρθε περιοδος 01/01/2019 φοβερο....  ????

Και μένα σήμερα.... Πέρυσι 1.1 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Χρονια πολλα κοριτσια με υγεια αγαπη κ πολλες εγκυμοσύνες! Μου ηρθε περιοδος 01/01/2019 φοβερο....  ????

Χαχα!!και μένα!!! Αδιαθετησα 2 μέρες νωρίτερα αυτή την φορά!!!Ελπίζω να μην συμβεί κάτι να έχουμε όλο το χρόνο περίοδο!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Χαχα!!και μένα!!! Αδιαθετησα 2 μέρες νωρίτερα αυτή την φορά!!!Ελπίζω να μην συμβεί κάτι να έχουμε όλο το χρόνο περίοδο!!?????

Οχι το αντιθετο γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Εμενα 41η εσενα ποσο σε πηγε;

38 ημέρες. Κ ωορρηξία τελικά είχα την τελευταία ημέρα των υγρών, που είχα δει για πρώτη φορά.... 3 προσπάθειες από Σεπτέμβριο. Τώρα είμαι στην 4η προσπάθεια. Σάββατο κανόνισα να πάω κ στη μικρόβιο λόγο να μου πάρει αίμα για ορμονολογικες να δω πως θα πάει αυτός ο κύκλος.!!!. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

38 ημέρες. Κ ωορρηξία τελικά είχα την τελευταία ημέρα των υγρών, που είχα δει για πρώτη φορά.... 3 προσπάθειες από Σεπτέμβριο. Τώρα είμαι στην 4η προσπάθεια. Σάββατο κανόνισα να πάω κ στη μικρόβιο λόγο να μου πάρει αίμα για ορμονολογικες να δω πως θα πάει αυτός ο κύκλος.!!!. ?

Ήρθε τελικά η άτιμη; Πάντως, έπεσες μέσα άρα διαβάζεις σωστά το σώμα σου.

Κρίμα βρε κορίτσια, αισθάνομαι σαν να αδιαθέτησα κι εγώ μαζί σας. Σιχαμένη... να μην ξαναέρθει δεν θέλω να τη δω!!!!!! (Λόγω εκυμοσύνης, όχι για άλλο λόγο, μην παρεξηγηθώ ?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ήρθε τελικά η άτιμη; Πάντως, έπεσες μέσα άρα διαβάζεις σωστά το σώμα σου.

Κρίμα βρε κορίτσια, αισθάνομαι σαν να αδιαθέτησα κι εγώ μαζί σας. Σιχαμένη... να μην ξαναέρθει δεν θέλω να τη δω!!!!!! (Λόγω εκυμοσύνης, όχι για άλλο λόγο, μην παρεξηγηθώ ?)

Τώρα θα κάνω κ τεστακια μετά την 20η ημέρα.. Με έχει εκνευρίσει. Καμία προσπάθεια δνε έχουμε κάνει κ να χω ωορρηξία και επαφή ίδια μέρα... Οποτς προφανώς μάλλον γι αυτό δεν έχω κ κάποιο θετικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Τώρα θα κάνω κ τεστακια μετά την 20η ημέρα.. Με έχει εκνευρίσει. Καμία προσπάθεια δνε έχουμε κάνει κ να χω ωορρηξία και επαφή ίδια μέρα... Οποτς προφανώς μάλλον γι αυτό δεν έχω κ κάποιο θετικό... 

Κοριτσι μου πάντως εγώ θ σου πω να πάρεις πιο ξεκάθαρα τεστ έστω για μια φορά 

Είναι λίγες πάντως οι φορές που προσπαθείς μην στεναχωριέσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κοριτσι μου πάντως εγώ θ σου πω να πάρεις πιο ξεκάθαρα τεστ έστω για μια φορά 

Είναι λίγες πάντως οι φορές που προσπαθείς μην στεναχωριέσαι

Δεν στεναχωριεμαι. Δεν νομίζω ότι είναι λύση τα τεστ διότι μπορεί να κάνω ωορρηξία αλλά να μην σκάει.. Οπότε τσάμπα ο κόπος. Θα δω τώρα πως θα είναι η fsh μου γι αυτό τον μήνα. Ελπίζω να χει καλές προοπτικές το τωρινό μου ωαριακι. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...