Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

κοριτσάκι μου, να μην απογοητεύεσαι.. (τα λέω για να τα ακούω) θα δεις οταν θα ξανα προσπαθήσεις.. χαλάρωσε  κ κάνε επαφούλες αν δεν έχεις όρεξη να ψάχνεσαι με θερμόμετρα τεστ κτλ. 

σ ευχαριστούμε για τις ευχές σου μακάρι... κ εγώ αυτό τον μήνα δεν είμαι κ πολύ αισιόδοξη αν κ έκανα καλές επαφές..αφού σκέφτομαι πότε θα παραγγείλω τα απαραίτητα για τον άλλο μηνα (filicine, pregnacare κτλ) θα μας έρθει κάποια στιγμή μη ξεχνάς το όνομα σου... HOPEEEEEE!!!!

@lactaki σευχαριστώ απλά δεν το είχα στο μυαλό μου τόσο δύσκολοοοοο γιατί την 1η φορά ήρθε με την 1η!!!!?. Νιωθω ότι έχω δοκιμάσει τα πάντα, έχω πετύχει γόνιμες άρα τι μένει να κάνω;;; μεταξύ προχτές έμαθα ότι έμεινε η κολλητή μου έγκυος την οποία παντρεψα άρα κ κουμπάρα μου. Έχει άστατο κύκλο προσπάθησε 2 μήνες δεν κ της πρότεινα να πάρει τα home test ε και τα κατάφερε..... Είναι 4-5 εβδομάδων. Τα ίδια κάναμε... Βέβαια χάρηκα πολύ που έμεινε αυτή 1η γιατί εγώ έχω και ένα παιδάκι!!!!! ?

Χτες επικοινώνησα με γιατρό τον ρώτησα για τις βιταμίνες που παίρνετε σχεδόν όλες. Μου είπε ότι κακο δεν κάνουν αλλά μου τόνισε ότι θαύματα δεν κάνουν απλά κάνουν πιο δεκτικο το σώμα να δεχτεί το σπέρμα. Δεν ξέρω αν θέλω να τις πάρω... Έχω μπερδευτεί... Γιατί νιώθω σαν να το κυνηγαω ωω. Καλά αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου σε όλες!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αχ κορίτσι μου,να δεις κι εγώ πόσους μηνες απογοητευτικά και στεναχωρήθηκα.....θα έρθει όμως ο τυχερός μηνας και τότε θα τα ξεχάσεις ολα και θα κλαις από χαρά!καλά....θα έχεις σίγουρα και άγχος αλλά οκ!!!!θα το καταπολεμήσεις!!!!!

Σευχαριστώ @Ε.Γ.Α. μου... Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας. Στις εγκύουλες μας καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη κ στις υπόλοιπες καλή επιτυχία!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@lactaki σευχαριστώ απλά δεν το είχα στο μυαλό μου τόσο δύσκολοοοοο γιατί την 1η φορά ήρθε με την 1η!!!!?. Νιωθω ότι έχω δοκιμάσει τα πάντα, έχω πετύχει γόνιμες άρα τι μένει να κάνω;;; μεταξύ προχτές έμαθα ότι έμεινε η κολλητή μου έγκυος την οποία παντρεψα άρα κ κουμπάρα μου. Έχει άστατο κύκλο προσπάθησε 2 μήνες δεν κ της πρότεινα να πάρει τα home test ε και τα κατάφερε..... Είναι 4-5 εβδομάδων. Τα ίδια κάναμε... Βέβαια χάρηκα πολύ που έμεινε αυτή 1η γιατί εγώ έχω και ένα παιδάκι!!!!! ?

Χτες επικοινώνησα με γιατρό τον ρώτησα για τις βιταμίνες που παίρνετε σχεδόν όλες. Μου είπε ότι κακο δεν κάνουν αλλά μου τόνισε ότι θαύματα δεν κάνουν απλά κάνουν πιο δεκτικο το σώμα να δεχτεί το σπέρμα. Δεν ξέρω αν θέλω να τις πάρω... Έχω μπερδευτεί... Γιατί νιώθω σαν να το κυνηγαω ωω. Καλά αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου σε όλες!!! ? 

Κ εγώ έτσι το είχα στο μυαλό μου κ πιστεύω πολλές από εμάς.. πιστεύα κ σκεφτόμουν πως αφού δεν ειχα ποτέ προβλήματα με τα γυναικολογικά μου είχα σταθερό κυκλο πως θα έρθει κατευθείαν όταν κάνω ελεύθερες επαφές. Δεν είναι όμως έτσι.. κ άψογα να είναι όλα κ από τις δύο πλευρές έχουμε μόνο 25% πιθανότητες κάθε μήνα. Πολύ λίγο δηλαδή..  κ εγώ παίρνω τις ,pregnacare ..με το καλό στη φίλη σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,  είμαι χάλια και έτοιμη να σκάσω. Θέλω να κλάψω τόσο πολύ...λοιπόν μόλις βγήκε αυτή η αντιμυλλεριος ορμόνη και είναι στα πατώματα, πιο χαμηλή δεν γίνεται. Έχω 0,55 ούτε στην εμμηνόπαυση να είμαι...Αχ τι να κάνω κορίτσια. Αν ξέρει κάποια κάτι ας με βοηθήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,  είμαι χάλια και έτοιμη να σκάσω. Θέλω να κλάψω τόσο πολύ...λοιπόν μόλις βγήκε αυτή η αντιμυλλεριος ορμόνη και είναι στα πατώματα, πιο χαμηλή δεν γίνεται. Έχω 0,55 ούτε στην εμμηνόπαυση να είμαι...Αχ τι να κάνω κορίτσια. Αν ξέρει κάποια κάτι ας με βοηθήσει...

Γιατί πόσο χρονών είσαι?? Μην αγχώνεσαι όλα διόρθωνονται. Λογικά θα σου δώσουν θεραπεια ..αν κ δε ξέρω τι ακριβώς είναι αυτη η εξέταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γιατί πόσο χρονών είσαι?? Μην αγχώνεσαι όλα διόρθωνονται. Λογικά θα σου δώσουν θεραπεια ..αν κ δε ξέρω τι ακριβώς είναι αυτη η εξέταση..

28 χρονών είμαι, δεν είμαι και πολύ μεγάλη. Την εξέταση την έκανα τη 4η ημέρα του κύκλου και δείχνει αν δεν κάνω λάθος τα αποθέματα ωαρίων στις ωοθήκες. Πρέπει όμως να μάθω αν παίζει ρόλο η ημέρα που γίνεται η εξέταση και πάντα σε συνδυασμό με τις άλλες ορμόνες. Ας μας βοηθήσει η Ενδοκρινολογός μας, νομίζω μια κοπέλα στην ομαδουλα μας είναι Ενδοκρινολογός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,  είμαι χάλια και έτοιμη να σκάσω. Θέλω να κλάψω τόσο πολύ...λοιπόν μόλις βγήκε αυτή η αντιμυλλεριος ορμόνη και είναι στα πατώματα, πιο χαμηλή δεν γίνεται. Έχω 0,55 ούτε στην εμμηνόπαυση να είμαι...Αχ τι να κάνω κορίτσια. Αν ξέρει κάποια κάτι ας με βοηθήσει...

Τι ορμόνη είναι???μίλησες με το γιατρό να σου πει τη γνώμη του???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τι ορμόνη είναι???μίλησες με το γιατρό να σου πει τη γνώμη του???

ΑΜΗ έτσι πρέπει να λέγεται, θα του στείλω μήνυμα. Δεν ξέρω αν μπορεί να μου μιλήσει στο τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

28 χρονών είμαι, δεν είμαι και πολύ μεγάλη. Την εξέταση την έκανα τη 4η ημέρα του κύκλου και δείχνει αν δεν κάνω λάθος τα αποθέματα ωαρίων στις ωοθήκες. Πρέπει όμως να μάθω αν παίζει ρόλο η ημέρα που γίνεται η εξέταση και πάντα σε συνδυασμό με τις άλλες ορμόνες. Ας μας βοηθήσει η Ενδοκρινολογός μας, νομίζω μια κοπέλα στην ομαδουλα μας είναι Ενδοκρινολογός.

Η @Starrr είναι νοσηλεύτρια και ξέρει κάποια πράγματα για τις ορμόνες. Νομίζω ότι δεν έχουμε ενδοκρινολόγο στην παρέα. Πάντως, έχω διαβάσει ότι την ΑΜΗ την εξετάζεις συνδυαστικά με τις υπόλοιπες ορμονικές. Θες να μας πεις τιμές από τις υπόλοιπες μήηηηηπως μπορούμε να σου πούμε μια γνώμη; Εννοείται φυσικά ότι εσύ θα ακούσεις το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Η @Starrr είναι νοσηλεύτρια και ξέρει κάποια πράγματα για τις ορμόνες. Νομίζω ότι δεν έχουμε ενδοκρινολόγο στην παρέα. Πάντως, έχω διαβάσει ότι την ΑΜΗ την εξετάζεις συνδυαστικά με τις υπόλοιπες ορμονικές. Θες να μας πεις τιμές από τις υπόλοιπες μήηηηηπως μπορούμε να σου πούμε μια γνώμη; Εννοείται φυσικά ότι εσύ θα ακούσεις το γιατρό σου.

FSH :6,83

LH: 4,06

Ε2: 98.00

ΑMH:0,55

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

ΑΜΗ έτσι πρέπει να λέγεται, θα του στείλω μήνυμα. Δεν ξέρω αν μπορεί να μου μιλήσει στο τηλ.

Στείλε του μηνυμα μήπως σε ηρεμήσει λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Στείλε του μηνυμα μήπως σε ηρεμήσει λίγο!

Ναι αυτό θα κάνω και θα σας ξαναστείλω κορίτσια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Η @Starrr είναι νοσηλεύτρια και ξέρει κάποια πράγματα για τις ορμόνες. Νομίζω ότι δεν έχουμε ενδοκρινολόγο στην παρέα. Πάντως, έχω διαβάσει ότι την ΑΜΗ την εξετάζεις συνδυαστικά με τις υπόλοιπες ορμονικές. Θες να μας πεις τιμές από τις υπόλοιπες μήηηηηπως μπορούμε να σου πούμε μια γνώμη; Εννοείται φυσικά ότι εσύ θα ακούσεις το γιατρό σου.

Καλά πάρε τον γιατρό σου να σου πει. Κ εγ συνδιαστηκα ξέρω. Από μόνη της αν την δεις είναι πολύ μικρή η αλήθεια είναι..... Πάρε αύριο τον γιατρό σου να τον ρωτήσεις. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαριαΧ είπε:

@Mellenaki εμείς πρέπει να είμαστε μαζί.ειμαι στη 14 μερα.εμενα σήμερα 3 Μέρα αναβοσβηνει το τεστ ωορρηξίας.τωρα περιμένω να κάνω άλλο ένα το απόγευμα.απο επαφές ευτυχώς πάμε καλά ???.

Ναι είμαστε κοντά, εγω ειμαι 16ημερα αλλα εχω μπερδευτεί λιγο με τα τεστακια.. θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Ναι είμαστε κοντά, εγω ειμαι 16ημερα αλλα εχω μπερδευτεί λιγο με τα τεστακια.. θα δείξει!

Αντε να δω κ γω στον υπέρηχο ποτέ θα χω ωορρηξία!!!. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenaki1890 είπε:

FSH :6,83

LH: 4,06

Ε2: 98.00

ΑMH:0,55

Η fsh δεν ειναι κακη. Η οιστραδιόλη λίγο ανεβασμένη αλλά οκ. Είχαμε κάνει ολόκληρη ανάλυση με την φίλη @marillia πριν λίγο καιρό! Υπάρχει ένας τύπος LH/FSH που πρέπει να είναι περίπου 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αντε να δω κ γω στον υπέρηχο ποτέ θα χω ωορρηξία!!!. ?

Ε ο πλέον σίγουρος τρόπος είναι ο υπέρηχος οποτε πιστεύω θα δεις κ θα ειναι κ σίγουρο, με τα τεστακια ειναι κ λίγο στο περίπου ολο αυτο που κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Ε ο πλέον σίγουρος τρόπος είναι ο υπέρηχος οποτε πιστεύω θα δεις κ θα ειναι κ σίγουρο, με τα τεστακια ειναι κ λίγο στο περίπου ολο αυτο που κάνουμε. 

Ε ναι έτσι πιστεύω κ εγώ.... Αν κ νομίζω είναι πολύ νωρίς 11η Ημερα για μένα. Αλλά κάτι μου είπε ότι να ξανά πάω για να δούμε σε πόσες μέρες και πόσο μεγαλώνει. Για να το συγκρίνουμε. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,  είμαι χάλια και έτοιμη να σκάσω. Θέλω να κλάψω τόσο πολύ...λοιπόν μόλις βγήκε αυτή η αντιμυλλεριος ορμόνη και είναι στα πατώματα, πιο χαμηλή δεν γίνεται. Έχω 0,55 ούτε στην εμμηνόπαυση να είμαι...Αχ τι να κάνω κορίτσια. Αν ξέρει κάποια κάτι ας με βοηθήσει...

Καλησπέρα κοριτσάκι μου κατά αρχήν ψυχραιμία βκσι εγώ έκανα πρόσφατα η ορμόνη δείχνει ότι έχεις μικρό απόθεμα αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα  ότι δεν μπορείς να μείνεις έγκυος θα πάρεις τηλ τον γιατρό σου να τα πεις!κάνατε υπέρηχο στην αρχη του κύκλου να δειτε τα ωοθυλάκια;  Τι κύκλο έχεις; Είναι σταθερός; Την ορμόνη αυτήν πολύ την αμφισβητούν!!! Αλλά ενημέρωσε τον γιατρό σου να σου πει και αυτός τι πιστεύει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Η fsh δεν ειναι κακη. Η οιστραδιόλη λίγο ανεβασμένη αλλά οκ. Είχαμε κάνει ολόκληρη ανάλυση με την φίλη @marillia πριν λίγο καιρό! Υπάρχει ένας τύπος LH/FSH που πρέπει να είναι περίπου 1.

Εγώ που έχω πολυκυστικές σε έναν κύκλο είχα 12 lh 6 fsh!!Μου είπε ο γιατρός έτσι πάει στις πολυκυστικές!!Κ αυτό που λέει το λουλουδάκι!!Επίσης έχω ΑΜΗ 55 που κ αυτό είναι απ τις πολυκυστικές!!Εχω απόθεμα αλλά βέβαια τα πόσα ωάρια θα ωριμάσουν άγνωστο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lenaki1890 κορίτσι μ ηρεμησε. Η συγκεκριμένη ορμόνη δ λέει κατι από μόνη της κ όπως είπε κ η @ViKcy πολλοί γιατροί την αμφισβητούν. Οταβ την έκανα εγω ηταν χαμηλή άλλα δ θυμάμαι πόσο. Θυμάμαι όμως πως ήμουν 27 κ μ είπαν πως έχω τιμή για 37. Στα 37 μ δηλαδή κανονικα δ θα πρέπει να έχω καν περίοδο. Πήρα τ γιατρό μ κ μ είπε μη δίνεις σημασία. Τώρα περιμένω τ 2ο παιδάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου κατά αρχήν ψυχραιμία βκσι εγώ έκανα πρόσφατα η ορμόνη δείχνει ότι έχεις μικρό απόθεμα αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα  ότι δεν μπορείς να μείνεις έγκυος θα πάρεις τηλ τον γιατρό σου να τα πεις!κάνατε υπέρηχο στην αρχη του κύκλου να δειτε τα ωοθυλάκια;  Τι κύκλο έχεις; Είναι σταθερός; Την ορμόνη αυτήν πολύ την αμφισβητούν!!! Αλλά ενημέρωσε τον γιατρό σου να σου πει και αυτός τι πιστεύει!!

Γεια σου Vicky μου, ναι  κάναμε, τον αριθμό από τα ωοθυλακια δεν μου τον είπε. Το μόνο που μετρήσαμε ήταν το ωάριο μου και μου είπε να μην αγχώνομαι είναι ολ τέλεια . Έκανα και σαλπιγγογραφια και ο άνδρας μου σπερμοδιαγραμμα και ήταν όλα μια χαρά. Βασικά από ορμόνες αυτό που μου ζήτησε μόνο ήταν η προλακτινη και TSH. Τα υπόλοιπα τα έκανα μόνη και όταν του το ανέφερα ήταν κάθετος ότι δεν χρειάζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Lenaki1890 κορίτσι μ ηρεμησε. Η συγκεκριμένη ορμόνη δ λέει κατι από μόνη της κ όπως είπε κ η @ViKcy πολλοί γιατροί την αμφισβητούν. Οταβ την έκανα εγω ηταν χαμηλή άλλα δ θυμάμαι πόσο. Θυμάμαι όμως πως ήμουν 27 κ μ είπαν πως έχω τιμή για 37. Στα 37 μ δηλαδή κανονικα δ θα πρέπει να έχω καν περίοδο. Πήρα τ γιατρό μ κ μ είπε μη δίνεις σημασία. Τώρα περιμένω τ 2ο παιδάκι μου.

Με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου, έστειλα στο γιατρό μήνυμα μαζί με το αρχείο της εξέτασης. Ελπίζω να μου απαντήσει σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σου Vicky μου, ναι  κάναμε, τον αριθμό από τα ωοθυλακια δεν μου τον είπε. Το μόνο που μετρήσαμε ήταν το ωάριο μου και μου είπε να μην αγχώνομαι είναι ολ τέλεια . Έκανα και σαλπιγγογραφια και ο άνδρας μου σπερμοδιαγραμμα και ήταν όλα μια χαρά. Βασικά από ορμόνες αυτό που μου ζήτησε μόνο ήταν η προλακτινη και TSH. Τα υπόλοιπα τα έκανα μόνη και όταν του το ανέφερα ήταν κάθετος ότι δεν χρειάζεται.

Άρα δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι!!! Αλλά σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ έτσι ήμουν μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό!!Παρ τον ένα τηλ να σε καθησυχάσει και εκείνος!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...