Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

@Starrr  @LOULOUdaki! Ναι εκανα σημερα. Οχι δε μου ειπε μεγεθος γιατι δεν υπερτερουσε κανενα. Θα το ξαναδουμε απο βδομαδα αλλα εγω νιωθω σαν να μπαινω σε ωορρηξια. 

Τώρα ξανά είδα το μυνημα σου... Είδα ότι είσαι 11η Ημερα. Είναι πολύ νωρίς για ωορρηξία νομίζω.... Εγώ τον προηγούμενο κύκλο την τελευταία μέρα που είχα τα υγρά της ωορρηξιας είχα κ ωορρηξία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μου ήρθε δεν κάνω λάθος εγώ σ αυτά ?τουλάχιστον με τα τεστ ωορρηξιας ξέρω πότε θα έρθει ακριβώς στην ώρα της! Αντε να κάνεις και το ραντεβού να πάρουν όλα τον δρόμο τους.. 

Ήρθε πολύ πιο νωρίς η περίμενες?? Προχωρά κοπέλα μου δυναμικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μήπως πονάς αλλού? Κ σε μπερδεύει? Αφού δεν υπερτερουσε κάποιο είσαι πολύ αρχή ακόμη. Μήπως έχει αγχωθεί κ νιώθεις ότι σε πονάει?. Τι μέρα είσαι είπαμε?. Κ ποια μέρα θα σε ξανά δει? 

Δεν ποναω αλλα εχω ποτε ποτε υγρα ωορρηξιας αυτα σαν αυγο. Ειμαι 11η μερα και θα με ξαναδει 17η. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexia85 είπε:

Δεν ποναω αλλα εχω ποτε ποτε υγρα ωορρηξιας αυτα σαν αυγο. Ειμαι 11η μερα και θα με ξαναδει 17η. 

Μετράς κΘολου θερμοκρασία??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μετράς κΘολου θερμοκρασία??? 

Οχι δεν το εχω με τη θερμοκρασια. Με μπερδευει αυτη η διαδικασια. Εχω κατι τεστ της κλιαρμπλου και θα κανω αυριο ή μεθαυριο να δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ήρθε πολύ πιο νωρίς η περίμενες?? Προχωρά κοπέλα μου δυναμικά..

Ναι ναι ακριβώς την ημέρα που περίμενα. Η πιο κοντινή επαφή που είχα στην ωορρηξία ήταν τέσσερις ημέρες πριν, οπότε το περίμενα.. Καλή επιτυχία σε εσένα από εβδομάδα και στις κοπέλες που ΔΕΝ περιμένουν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Alexia85 είπε:

Οχι δεν το εχω με τη θερμοκρασια. Με μπερδευει αυτη η διαδικασια. Εχω κατι τεστ της κλιαρμπλου και θα κανω αυριο ή μεθαυριο να δω...

Έκανες ξανά? ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι. Κάνετε σήμερα??? Εμείς πάλι δεν δουλεύαμε σήμερα... ? Έχουμε κάνα νεότερο?? 

Καλημέρα!!!! Εμείς σήμερα πήγαμε κ έχουμε παγώσει!!!! Τα μικρά δεν έχουν βγάλει τα μπουφάν καθόλου από το πρωί!!!! Κατά τα άλλα περιμένω στην αναμονή εηω!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα!!!! Εμείς σήμερα πήγαμε κ έχουμε παγώσει!!!! Τα μικρά δεν έχουν βγάλει τα μπουφάν καθόλου από το πρωί!!!! Κατά τα άλλα περιμένω στην αναμονή εηω!!!! 

Ε ας ήταν παγωμένο οι δρόμοι κ έγιναν κ διαφορά με τα αυτοκίνητα οπότε δεν πήγαμε καθόλου. Αλλά σχολεία άνοιξαν 10 η ώρα. Αλλά δεν έχω βγει από το σπίτι κάνει πολύ κρύο. Μέχρι πότε περιμένεις? Εγώ που έχω το Σάββατο υπέρηχο θα είμαι 11η Ημερα κ δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο ωάριο, αλλά τουλάχιστον να πάρει ιστορικό να μου πει κ τη γνώμη του. Άλλαξα γυναικολόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα....

Εγω την αρπαξα!!!! κρυωμενη και με πονεκεφαλο ολη μερα στη δουλεια!!!!! και σημερα εχω πονοκεφαλο....πφφ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η *Louloudenia* είπε:

Καλημεραααα....

Εγω την αρπαξα!!!! κρυωμενη και με πονεκεφαλο ολη μερα στη δουλεια!!!!! και σημερα εχω πονοκεφαλο....πφφ.. 

Εγώ έτσι ήμουν 10 μέρες τα Χριστούγεννα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Εγώ έτσι ήμουν 10 μέρες τα Χριστούγεννα.

Καταλαβα.... κατι δε παει καλα.. κατι μας ψεκαζουν χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? 

Θα ήθελα να σα ρωτήσω κατι αν σας έχει τύχει και εσάς? Περιμένω περίοδο στης 17 του μηνός οωρρηξια έκανα στης 3 έχω εδώ και μέρες κάτι μικρές ενοχλήσεις στης θυλες και όσο περνάνε η μέρες με πονάνε και ποιο πολυ. Σας έχει τύχη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι ίσως καθυστερησουμ. Αν πάντως είναι πιο θετικό σήμερα... Πάρε πως αύριο θα δεις θετικό... Οπότε ωορρηξία θα χεις Παρασκευή... Κοίτα κ τα υγρά σου κ αν έχεις πόνο. 

Καλημέρα, ναι μαλλον σημερα θα εβλεπα θετικο αν ειχα τεστακι, αυτο παντως που εχω παρατηρησει ειναι οτι οταν στο κινητο μου δειχνει πχ την σημερινη σαν μερα οωρρηξιας τοτε ειναι κ η μερα που δειχνει κ το τεστ θετικο. Το εχει παρατηρησει καμια αλλη ?? πονακια εχω απο χθες το βραδυ στον υπνο μου πονουσα, υγρα δεν εχω παρατηρησει ακομα, αρα με το που δω το θετικο τεστ οωρρηξια γινεται την ιδια μερα αντε η την επομενη το πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? 

Θα ήθελα να σα ρωτήσω κατι αν σας έχει τύχει και εσάς? Περιμένω περίοδο στης 17 του μηνός οωρρηξια έκανα στης 3 έχω εδώ και μέρες κάτι μικρές ενοχλήσεις στης θυλες και όσο περνάνε η μέρες με πονάνε και ποιο πολυ. Σας έχει τύχη? 

Ναι πολλες φορες το εχω παθει..

 Ειδικα στην αρχη νομιζα καθε μηνα οτι εγινε το θαυμα... αλλα οχι..

Οι ορμονες ειναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ ήρθα στη δουλειά σήμερα.

Η μικρή μου πήγε σχολείο και η αίθουσα ήταν παγωμένη... 

Σας διαβάζω, δεν έχω κάτι καινούριο να σας πω.

Νυστάζω, πεινάω και θέλω να πάω σπίτι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? 

Θα ήθελα να σα ρωτήσω κατι αν σας έχει τύχει και εσάς? Περιμένω περίοδο στης 17 του μηνός οωρρηξια έκανα στης 3 έχω εδώ και μέρες κάτι μικρές ενοχλήσεις στης θυλες και όσο περνάνε η μέρες με πονάνε και ποιο πολυ. Σας έχει τύχη? 

Μπορεί να είναι η προγεστερόνη που αυξάνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημέρα, ναι μαλλον σημερα θα εβλεπα θετικο αν ειχα τεστακι, αυτο παντως που εχω παρατηρησει ειναι οτι οταν στο κινητο μου δειχνει πχ την σημερινη σαν μερα οωρρηξιας τοτε ειναι κ η μερα που δειχνει κ το τεστ θετικο. Το εχει παρατηρησει καμια αλλη ?? πονακια εχω απο χθες το βραδυ στον υπνο μου πονουσα, υγρα δεν εχω παρατηρησει ακομα, αρα με το που δω το θετικο τεστ οωρρηξια γινεται την ιδια μερα αντε η την επομενη το πολυ.

Μα όταν δεις το θετικό τεστ δεν μπορεί να γίνει την ίδια μέρα η ωορρηξία. Πιο μετά θα γίνεται. Ίσως έχεις μικρή ωχρινικη φάση γι αυτό δεν ταιριάζει η εφαρμογή με τα τεστακια σου.... Εγώ πχ μετά το θετικό τεστ έχω μετά από 2,2.5 μέρες ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μα όταν δεις το θετικό τεστ δεν μπορεί να γίνει την ίδια μέρα η ωορρηξία. Πιο μετά θα γίνεται. Ίσως έχεις μικρή ωχρινικη φάση γι αυτό δεν ταιριάζει η εφαρμογή με τα τεστακια σου.... Εγώ πχ μετά το θετικό τεστ έχω μετά από 2,2.5 μέρες ωορρηξία. 

Εγω παντως την ιδια μερα με το τεστ εκανα ωορηξια... Μαλλον δηλαδη... Γιατι απο την μερα που εκανα τα τεστακια δεν επεσε ουτε μια μοναδα το θερμομετρο... 36,7 σημερα 19 μερα... Ασε που αυτον τ μηνα απο την 8η εως την 15 μερα ειχα υγρα ωορηξιας  Συνηθως απο την μερα που τα βλεπω σε 5 μερες κανω ωορηξια.. τωρα δεν ξερω...Μπορει να παιζει ρολο αν κανεις διπλη ωορηξια? μηπως δηλαδη ειχε μεινει παραπανω lh και μου εδειχνε λαθος? (να ειχε γινει πριν 2 μερες δλδ?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μα όταν δεις το θετικό τεστ δεν μπορεί να γίνει την ίδια μέρα η ωορρηξία. Πιο μετά θα γίνεται. Ίσως έχεις μικρή ωχρινικη φάση γι αυτό δεν ταιριάζει η εφαρμογή με τα τεστακια σου.... Εγώ πχ μετά το θετικό τεστ έχω μετά από 2,2.5 μέρες ωορρηξία. 

δεν ξερω εχω μπερδευτει αρκετα...ο μονος τροπος μαλλον για να μαθω ειναι να μετρησω αυτες τις 14 μερες οταν αδιαθετησω κ δω αν συμφωνουν με το κινητο η με παει 2 μερες πισω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η *Louloudenia* είπε:

Εγω παντως την ιδια μερα με το τεστ εκανα ωορηξια... Μαλλον δηλαδη... Γιατι απο την μερα που εκανα τα τεστακια δεν επεσε ουτε μια μοναδα το θερμομετρο... 36,7 σημερα 19 μερα... Ασε που αυτον τ μηνα απο την 8η εως την 15 μερα ειχα υγρα ωορηξιας  Συνηθως απο την μερα που τα βλεπω σε 5 μερες κανω ωορηξια.. τωρα δεν ξερω...Μπορει να παιζει ρολο αν κανεις διπλη ωορηξια? μηπως δηλαδη ειχε μεινει παραπανω lh και μου εδειχνε λαθος? (να ειχε γινει πριν 2 μερες δλδ?)

χρησιμοποιεις καθολου εφαρμογη στο κινητο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ ήρθα στη δουλειά σήμερα.

Η μικρή μου πήγε σχολείο και η αίθουσα ήταν παγωμένη... 

Σας διαβάζω, δεν έχω κάτι καινούριο να σας πω.

Νυστάζω, πεινάω και θέλω να πάω σπίτι μου! 

εχω το ιδιο προβλημα!!! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mellenaki είπε:

δεν ξερω εχω μπερδευτει αρκετα...ο μονος τροπος μαλλον για να μαθω ειναι να μετρησω αυτες τις 14 μερες οταν αδιαθετησω κ δω αν συμφωνουν με το κινητο η με παει 2 μερες πισω..

Ναι δες το κ έτσι.... Ορμονικές έχεις κάνει? Η παρακολούθηση με το γυναικολόγο ίσως σε βοηθήσει να σου πει τουλάχιστον ποτέ περιμένεις. Γιατί κ εγώ όταν έβλεπα το θετικό κατευθείαν έπεφτα στις επαφές κ τελικά όταν έβλεπα περίοδο παρατήρησα πως αυτές τις 3 προσπάθειες ποτέ δεν έχω πετύχει επαφή κ ωορρηξία ίδια μέρα... Θα το τσεκάρω όμως αυτό τον μήνα. Γιατί θα με δει 11η Ημερα. Που σίγουρα θα πρέπει να με ξαναδει κάπου στη 18η πάλι. Κ αν πχ μου πει ότι κάνω ωορρηξία 22η ημέρα έχω 5 τεστακια κ θα το τσεκάρω να δω πως είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mellenaki είπε:

χρησιμοποιεις καθολου εφαρμογη στο κινητο ?

Ναι εχω δυο τρεις... δεν βολευουν ομως... η ωορηξια ειναι πολυ υποκειμενικη για να την προβλεπουν.. Μονο με τεστ και θερμοκρασια εχω βρει την ησυχια μου... το θερμοδισγραμμα σου δειχνει πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...