Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια ακόμη οι εξετάσεις μου. Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. 

ακομα?? αποκλειεται ! ελα πες βγηκαν !!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

κοριτσια ερωτηση, εγω υποτιθεται ωορρηξια θα εχω την τεταρτη , σημερα ειμαι 13η μερα πρεπει να ερθω σε επαφη απο σημερα μεχρι κ την πεμπτη 16η μερα για καθε μερα..? Μπερδευτηκα γιατι διαβασα στο φυλλαδιο της hometest πως για να αυξηθουν οι πιθανοτητες της συλληψης βασικη προυποθεση ειναι λεει ο συντροφος να απεχει για τουλαχιστον 2 μερες και οχι ανω των 10 πριν την πρωτη επαφη....Help !!

Γενικά οπότε θέλετε... Αν έχεις σίγουρα Τετάρτη. Αν μπορούσα εγώ θα είχα σήμερα το βράδυ, αύριο και Τετάρτη πρωί-μεσημέρι... Τεστακια κάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;εγώ σήμερα δεν έχω κανένα σύμπτωμα προς το παρόν ενώ μέχρι χθες κάτι είχα να ανησυχήσω η να χαρώ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mellenaki είπε:

ακομα?? αποκλειεται ! ελα πες βγηκαν !!??

Ακόμη. Έχουν πολύ δουλειά. Στο μηχάνημα ήταν. Ίσως τώρα έκλεισαν. Οπότε από της 5 και μετά τώρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γενικά οπότε θέλετε... Αν έχεις σίγουρα Τετάρτη. Αν μπορούσα εγώ θα είχα σήμερα το βράδυ, αύριο και Τετάρτη πρωί-μεσημέρι... Τεστακια κάνεις? 

ναι  κανω, αυτο το μηνα επειδη ειχα αδεια τα εκανα βραδακι, το χθεσινοβραδυνο ηταν πολυ αχνο το τεστακι αρα αρνητικο, θα κανω σιγουρα κ σημερα το βραδυ τεστακι κ αυριο, μπηκα κ παραγγειλα κ καινουργια να εχω...! :P που να μην χρειαστουν...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mellenaki είπε:

ναι  κανω, αυτο το μηνα επειδη ειχα αδεια τα εκανα βραδακι, το χθεσινοβραδυνο ηταν πολυ αχνο το τεστακι αρα αρνητικο, θα κανω σιγουρα κ σημερα το βραδυ τεστακι κ αυριο, μπηκα κ παραγγειλα κ καινουργια να εχω...! :P που να μην χρειαστουν...!

Να μην χρειαστούν. Κ εγώ δεν έχω παραγγείλει. 5 έχω.... Σήμερα πρέπει να είναι θετικό. Για να χεις Τετάρτη ωορρηξία. Μόλις δεις θετικό έχε επαφές όταν εκείνη την ημέρα και την επόμενη και αν μπορείς κ την επόμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Να μην χρειαστούν. Κ εγώ δεν έχω παραγγείλει. 5 έχω.... Σήμερα πρέπει να είναι θετικό. Για να χεις Τετάρτη ωορρηξία. Μόλις δεις θετικό έχε επαφές όταν εκείνη την ημέρα και την επόμενη και αν μπορείς κ την επόμενη.  

ναι κ εγω με 3 εχω μεινει οποτε μπηκα κ παραγγειλα αλλα 10 ! ελπιζω τον επομενο μηνα να χρειαστει να κανω τεστ εγκυμοσυνης κ οχι ωορρηξιας ..!! λεμε τωρα....

αν οχι σημερα το βραδυ αυριο θα μου βγει σιγουρα θετικο ! το θεμα ειναι να εχουμε κ επαφη γιατι ο αντρας μου εχει αστατα ωραρια με τη δουλεια κ δεν ειναι παντα ευκολο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

ναι κ εγω με 3 εχω μεινει οποτε μπηκα κ παραγγειλα αλλα 10 ! ελπιζω τον επομενο μηνα να χρειαστει να κανω τεστ εγκυμοσυνης κ οχι ωορρηξιας ..!! λεμε τωρα....

αν οχι σημερα το βραδυ αυριο θα μου βγει σιγουρα θετικο ! το θεμα ειναι να εχουμε κ επαφη γιατι ο αντρας μου εχει αστατα ωραρια με τη δουλεια κ δεν ειναι παντα ευκολο !

Ε ναι αυτό είναι το θέμα. Οπότε όποτε μπορείτε έχετε. Κ μην σκέφτεσαι ωορρηξία. Τι να σου πω. Αν μπορείς πρωί βράδυ σαν το χάπι. Εγώ σήμερα περιμένω τις πολυβιταμινες μου κ ακόμη δεν μου έχουν έρθει. Κ δεν έχω να πιω για σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι αυτό είναι το θέμα. Οπότε όποτε μπορείτε έχετε. Κ μην σκέφτεσαι ωορρηξία. Τι να σου πω. Αν μπορείς πρωί βράδυ σαν το χάπι. Εγώ σήμερα περιμένω τις πολυβιταμινες μου κ ακόμη δεν μου έχουν έρθει. Κ δεν έχω να πιω για σήμερα.  

ενταξει για μερα δεν πειραζει να μην πεις, σκεφτομαι να ξεκινησω κ εγω πολυβιταμινες , καλο κανουν ! εντομεταξυ σημερα σηκωθηκα με κρυωμα κ μπουκωμα κ ενας πελατης με ακουσε χαλια κ μου ειπε μια "μυστικη" συνταγη για το κρυωμα..φετες τζιντζερ με λεμονι μελι κ βατομουρο, παταμε το τζιντζερ με το λεμονι να βγαλει τα ζουμια του προσθετουμε μελι βατομουρο κ τσαι , το πινουμε λεει 2φορες την ημερα κ μεσα σε μια μερα εχει περασει το κρυωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mellenaki είπε:

ενταξει για μερα δεν πειραζει να μην πεις, σκεφτομαι να ξεκινησω κ εγω πολυβιταμινες , καλο κανουν ! εντομεταξυ σημερα σηκωθηκα με κρυωμα κ μπουκωμα κ ενας πελατης με ακουσε χαλια κ μου ειπε μια "μυστικη" συνταγη για το κρυωμα..φετες τζιντζερ με λεμονι μελι κ βατομουρο, παταμε το τζιντζερ με το λεμονι να βγαλει τα ζουμια του προσθετουμε μελι βατομουρο κ τσαι , το πινουμε λεει 2φορες την ημερα κ μεσα σε μια μερα εχει περασει το κρυωμα!

Εγώ παίρνω βιταμίνη c και τις πολυβιταμινες κ είναι οκ.... ? Πάρε κ εσύ καμιά πολύ βιταμίνη. Οι μισές τις παίρνουμε. Στο τέλος θα χαθούν οι πολυβιταμινες από τα φαρμακεία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ παίρνω βιταμίνη c και τις πολυβιταμινες κ είναι οκ.... ? Πάρε κ εσύ καμιά πολύ βιταμίνη. Οι μισές τις παίρνουμε. Στο τέλος θα χαθούν οι πολυβιταμινες από τα φαρμακεία ?

?? ναι το εχω διαβασει πως παιρνετε οι πιο πολλες , θα ξεκινησω κ εγω, βασικα περνω κατα καιρους μια τις σταματαω μια ξανα παιρνω. Εχω κανα δυο τρεις διαφορετικες σπιτι, επισης σκεφτομαι να ξεκινησω κ βελονισμο, στο παρελθον με γλυτωσε απο χειρουργειο ! ξερω ακουγεται καπως αν δεν ξερεις για αυτο αλλα εμενα μια φορα με βοηθησε πολυ ! κ μαλιστα με γυναικολογικο θεμα, αρκει βεβαια να πεσεις σε ανθρωπο που ξερει κ οχι σε παπατζη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

?? ναι το εχω διαβασει πως παιρνετε οι πιο πολλες , θα ξεκινησω κ εγω, βασικα περνω κατα καιρους μια τις σταματαω μια ξανα παιρνω. Εχω κανα δυο τρεις διαφορετικες σπιτι, επισης σκεφτομαι να ξεκινησω κ βελονισμο, στο παρελθον με γλυτωσε απο χειρουργειο ! ξερω ακουγεται καπως αν δεν ξερεις για αυτο αλλα εμενα μια φορα με βοηθησε πολυ ! κ μαλιστα με γυναικολογικο θεμα, αρκει βεβαια να πεσεις σε ανθρωπο που ξερει κ οχι σε παπατζη !

Εγώ δεν θα έκανα αλλά είναι υποκειμενικό στο καθένα.... Πολυβιταμινες είναι ειδικές για την σύλληψη. Δεν είναι απλές πολυβιταμινες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Ε.Γ.Α. πως πας εσύ κορίτσι μου, έκανες επαναληπτική χοριακή; 

 

Την έκανα το πρωί και τώρα περιμένω να με πάρουν τηλ για το αποτέλεσμα!

@egw τι συμπτώματα είχες ;ακόμα τίποτα σήμερα?εγώ τσιμπήματα χαμηλά και πόνους περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Βγήκαν. Λοιπόν έχω λίγη ανεβασμενη προλακτίνη? Το είχε αντιμετωπίσει κάποια? Κ τι έκανε? 

Πόσο ανεβασμένη δηλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πόσο ανεβασμένη δηλ;

Μέχρι 25 κ έχω 36...μολις πήρα τα αποτελέσματα ? βέβαια κ πριν 5 χρόνια ήταν πιο ψιλή η τιμή. Κ γενικά μετά έκανα κ αξονικες εγκεφάλου. Αλλά βγήκαν όλα φυσιολογικά. Κ τότε θυμάμαι επειδή ήμουν αγχωμένη αυξήθηκε κ σε 2 ώρες που ήμουν καλύτερα πήγε στα φυσιολογικά η τιμή... Ίσως ήμουν αγχωμένη κλασσικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μέχρι 25 κ έχω 36...μολις πήρα τα αποτελέσματα ? βέβαια κ πριν 5 χρόνια ήταν πιο ψιλή η τιμή. Κ γενικά μετά έκανα κ αξονικες εγκεφάλου. Αλλά βγήκαν όλα φυσιολογικά. Κ τότε θυμάμαι επειδή ήμουν αγχωμένη αυξήθηκε κ σε 2 ώρες που ήμουν καλύτερα πήγε στα φυσιολογικά η τιμή... Ίσως ήμουν αγχωμένη κλασσικά. 

Δεν είναι πολύ υψηλή, εγώ θα έλεγα να την επαναλάβεις μερικές μέρες μετά. Θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι, αλλά ποια μιλάει; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Δεν είναι πολύ υψηλή, εγώ θα έλεγα να την επαναλάβεις μερικές μέρες μετά. Θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι, αλλά ποια μιλάει; ?

Χαχαζζαα εδώ την άλλη φορά όταν μου έπαιρναν αίμα έκλαιγα κ είχε φτάσει στα ύψη.... Τώρα είναι καλή. Κ είχα αγχωθεί κιόλας. Γιατί είχαν περάσει 5 χρόνια από τότε που έκανα τελευταία ορμονικές. Κ πίστευα πως έχω πρόβλημα γι αυτό δνε μένω έγκυος. Να σας πω κ τις υπόλοιπες να μου πείτε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Λοιπό. Προγεστερόνη 0.68, προλακτίνη 36, fsh 5.4, lh 8,7 dheas 1,57 και περιμένω κ την shbg. 

Κορίτσι μόνο για fsh μπορώ να σου πω ότι είναι μια χαρά. Οι άλλες τι είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μέχρι 25 κ έχω 36...μολις πήρα τα αποτελέσματα ? βέβαια κ πριν 5 χρόνια ήταν πιο ψιλή η τιμή. Κ γενικά μετά έκανα κ αξονικες εγκεφάλου. Αλλά βγήκαν όλα φυσιολογικά. Κ τότε θυμάμαι επειδή ήμουν αγχωμένη αυξήθηκε κ σε 2 ώρες που ήμουν καλύτερα πήγε στα φυσιολογικά η τιμή... Ίσως ήμουν αγχωμένη κλασσικά. 

Αν αγχώνεσαι πριν την εξέταση ανεβαίνει.. Αυτό γνωρίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εγώ δεν θα έκανα αλλά είναι υποκειμενικό στο καθένα.... Πολυβιταμινες είναι ειδικές για την σύλληψη. Δεν είναι απλές πολυβιταμινες. 

Ναι το έχω διαβάσει πως υπάρχουν ειδικες που βοηθανε στη σύλληψη, θα ψάξω να βρω να παραγγείλω κ εγω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Την έκανα το πρωί και τώρα περιμένω να με πάρουν τηλ για το αποτέλεσμα!

@egw τι συμπτώματα είχες ;ακόμα τίποτα σήμερα?εγώ τσιμπήματα χαμηλά και πόνους περιόδου.

Σε πήραν για.το αποτέλεσμα;

Είχα καούρες και ζαλάδες το πρωί τώρα έχω τραβήγματα επειδή κουράστηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η egw είπε:

Σε πήραν για.το αποτέλεσμα;

Είχα καούρες και ζαλάδες το πρωί τώρα έχω τραβήγματα επειδή κουράστηκα 

Μόλις με πήραν!369!τώρα θα πάρω τον γιατρό μου!παίρνεις τίποτα?εγώ σίδηρο με φιλισιν και σαλοσπιρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...