Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Συνήθως η ωορρηξία γίνεται την επομένη του θετικού αλλά μπορεί η ορμόνη να είχε ανέβει νωρίτερα από την ώρα που έκανες το τεστ, οπότε δεν αποκλείεται το αυγό να έσπασε βράδυ 14ης ή ξημερώματα 15ης. Κάνε σεξάκι και σήμερα καλού κακού!

Εμένα πάντως στους λίγους μήνες που έκανα τεστακια η ωορρηξία έγινε δύο μέρες έπειτα.... Κι η περίοδος 16 μέρες μετά το θετικό τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Αν τα πήρες σωστά δες κ την αυριανή θερμοκρασία. Σήμερα δεν έκανες τεστ? Σίγουρα κ σήμερα επαφή. 

εκανα και σημερα εντονο αλλα οχι οπως το χθεσινο!!!!! Θα προσπαθησω και σημερα ναι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εμένα πάντως στους λίγους μήνες που έκανα τεστακια η ωορρηξία έγινε δύο μέρες έπειτα.... Κι η περίοδος 16 μέρες μετά το θετικό τεστ. 

Και μένα 2 μέρες μετά το θετικό τεστ...... Και με θερμοκρασία ωορρηξιας 35,7-35,8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η *Louloudenia* είπε:

εκανα και σημερα εντονο αλλα οχι οπως το χθεσινο!!!!! Θα προσπαθησω και σημερα ναι.... 

Αύριο. Μέτρα θερμοκρασία. Και δες αν είναι πεσμένη. Αύριο θα κάνεις ωορρηξία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εμένα πάντως στους λίγους μήνες που έκανα τεστακια η ωορρηξία έγινε δύο μέρες έπειτα.... Κι η περίοδος 16 μέρες μετά το θετικό τεστ. 

Ναι, είναι φυσιιλογικό εντός 48 ωρών λένε στις οδηγίες. Και 16 ημέρες ωχρινική φάση, μια χαρά είσαι, το νορμάλ είναι 12-16.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η *Louloudenia* είπε:

εκανα και σημερα εντονο αλλα οχι οπως το χθεσινο!!!!! Θα προσπαθησω και σημερα ναι.... 

Βουρρρρρ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πόσο είναι η μέγιστη θερμοκρασία σου μετά την ωορρηξία; Δεν μου φαίνεται πολύ υψηλό το 36,5.

Ξεκιναει 36,5 εως 36,8  και οι πριν θερμοκρασιες 36,1-36,3...  Δεν ξερω... Η αληθεια ειναι οτι αυτον το μηνα δεν επαιρνα το inofert μονο φυλλικο και την σκονουλα μακα και αφου ειδα εχθες το τεστακι εια να το βοηθησω  και ηπια το βραδυ και ενα φακελακι ινοφερτ και μακα!!!!!! δεν ξερω... Μηπως το υποβοηθησα?!?! και εγινε πιο γρηγορα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η *Louloudenia* είπε:

Ξεκιναει 36,5 εως 36,8  και οι πριν θερμοκρασιες 36,1-36,3...  Δεν ξερω... Η αληθεια ειναι οτι αυτον το μηνα δεν επαιρνα το inofert μονο φυλλικο και την σκονουλα μακα και αφου ειδα εχθες το τεστακι εια να το βοηθησω  και ηπια το βραδυ και ενα φακελακι ινοφερτ και μακα!!!!!! δεν ξερω... Μηπως το υποβοηθησα?!?! και εγινε πιο γρηγορα.?

Όχι.. Δεν κάνουν θαύματα.... Πρέπει να τα παίρνεις 3 μήνες σερί για να δεις διαφορά. Αλλά μην ανακατεύεις πολλά γιατί μπορεί κ να τα μπλοκάρει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εμένα κορίτσια μου συνέβη για πρώτη φορά να δω θετικότατο τεστ την 10η μέρα του κύκλου (είχα πονάκια και λέω δεν κάνω ένα;) και η περίοδος μου ήρθε μετά από 14 ημέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πάντως εμένα κορίτσια μου συνέβη για πρώτη φορά να δω θετικότατο τεστ την 10η μέρα του κύκλου (είχα πονάκια και λέω δεν κάνω ένα;) και η περίοδος μου ήρθε μετά από 14 ημέρες.

Έκανες προφανώς μικρή ωχρινικη φάση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πάντως εμένα κορίτσια μου συνέβη για πρώτη φορά να δω θετικότατο τεστ την 10η μέρα του κύκλου (είχα πονάκια και λέω δεν κάνω ένα;) και η περίοδος μου ήρθε μετά από 14 ημέρες.

Βασικά συγνώμη αν ητνα θετικό την 10η.ωορρηξια έγινε 12η..οποτς συν 12 ημέρες ωχρινικη μια χαρά ήταν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Όχι.. Δεν κάνουν θαύματα.... Πρέπει να τα παίρνεις 3 μήνες σερί για να δεις διαφορά. Αλλά μην ανακατεύεις πολλά γιατί μπορεί κ να τα μπλοκάρει... 

Ναι το ξερω... Επαιρνα 3 μηνες και  ωορηξια 15η και κυκλο 27!!!!!! αυτον το μηνα το αφησα λιγο φλου...  αλλα ευτυχως εκανα νωρις ωορηξια απλα δεν ξερω αν ειναι η 14η ή η 15η(παλια εκανα 19-21η) 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγώ στη εφηβία είχα πολυκυστικες και πήρα αντισυλληπτικα για κάποια χρόνια.τωρα δεν έχω.εχουν μια χαρά εικόνα οι ωοθήκες μου.τωρα να επαιξαν ρόλο τα αντισυλληπτικά η θα έφευγαν έτσι κι αλλιώς δεν το γνωρίζω!

Μάλιστα προσπαθω να δώσω σε μια φίλη μου θάρρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Ναι το ξερω... Επαιρνα 3 μηνες και  ωορηξια 15η και κυκλο 27!!!!!! αυτον το μηνα το αφησα λιγο φλου...  αλλα ευτυχως εκανα νωρις ωορηξια απλα δεν ξερω αν ειναι η 14η ή η 15η(παλια εκανα 19-21η) 

 

 

Καλά ήσουν κ τότε. Δεν βλέπεις εμένα? ?? Κάμε επαφή κ σήμερα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ναι, είναι φυσιιλογικό εντός 48 ωρών λένε στις οδηγίες. Και 16 ημέρες ωχρινική φάση, μια χαρά είσαι, το νορμάλ είναι 12-16.

14 μέρες ωχρινικη, 16 μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Καλά ήσουν κ τότε. Δεν βλέπεις εμένα? ?? Κάμε επαφή κ σήμερα.... 

μου χει κανει και μενα χουνεριααα..... ασε.... καθε κυκλο ειχα μια 30 μια 36 μια 28 και ειπα και εγω να παω με τον αντρουλη διακοπες  και τσαααααααααακ 23 μερες κυκλο!!!!! Μα ρε φιλε λεω ειναι δυνατον???? κι ομως μου την..... χαλασε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Βασικά συγνώμη αν ητνα θετικό την 10η.ωορρηξια έγινε 12η..οποτς συν 12 ημέρες ωχρινικη μια χαρά ήταν. 

Λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

μου χει κανει και μενα χουνεριααα..... ασε.... καθε κυκλο ειχα μια 30 μια 36 μια 28 και ειπα και εγω να παω με τον αντρουλη διακοπες  και τσαααααααααακ 23 μερες κυκλο!!!!! Μα ρε φιλε λεω ειναι δυνατον???? κι ομως μου την..... χαλασε :P

Χαχχχαχαχ άστα και μένα το καλοκαίρι... Καλά κ ο 23αρης κύκλος δεν είναι καλός... Μην νομίζεις... Καλύτερα είναι το 36 πάρα το 23.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυγουστος κι μενα... μα γι αυτο μου κανε χουνερι.... 2 φορες μου το χει κανει....

Παντως με τις βιταμινες ειδα πολυυυυ μεγαλη διαφορα στη συσταση των υγρων....(σοορυ) Αλλα κανει δουλεια νομιζω.. ασχετα αν δεν εχει γινει τιποτα ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η *Louloudenia* είπε:

Αυγουστος κι μενα... μα γι αυτο μου κανε χουνερι.... 2 φορες μου το χει κανει....

Παντως με τις βιταμινες ειδα πολυυυυ μεγαλη διαφορα στη συσταση των υγρων....(σοορυ) Αλλα κανει δουλεια νομιζω.. ασχετα αν δεν εχει γινει τιποτα ακομα...

Καλά κ εγώ σε αυτό το κύκλο είδα πρώτη φορά στη ζωή μου τα υγρά της ωορρηξιας που όλο τα άκουγα κ πότε δεν τα είχα δει... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ποιος ξέρει, μπορεί και να μην έρθει ?

@LOULOUdaki! Δεν έχω ελπίδες.... Κ αυτή τη φορά δεν το περίμενω κιόλας.... Με μια επαφή 3 μέρες πριν την ωορρηξια.... Θαύμα θα ήταν.... ? ? ?

Για πείτε μου λίγο.... Τα φιλισιν των 5mg 1 την ημέρα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@LOULOUdaki! Δεν έχω ελπίδες.... Κ αυτή τη φορά δεν το περίμενω κιόλας.... Με μια επαφή 3 μέρες πριν την ωορρηξια.... Θαύμα θα ήταν.... ? ? ?

Για πείτε μου λίγο.... Τα φιλισιν των 5mg 1 την ημέρα;;; 

Εγω πινω 1 πρωι ενα βραδυ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...