Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Brisa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!σημερα είναι η δεύτερη μέρα περιόδου κ έχω ελάχιστη ΡΟΗ δεν μου έχει ξανασυμβεί , συνήθως 2-3 μέρα έχω φουλ!Σας έχει τύχει ;

Ξανά μέτρησες θερμοκρασία? Χθες είχες κανονική ροή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ξανά μέτρησες θερμοκρασία? Χθες είχες κανονική ροή? 

Χτες που αδιαθέτησα το μεσημέρι είχα μετρηθεί το πρωί 36.6 κ το βράδυ πάλι 37, σήμερα δεύτερη μέρα μετρήθηκα από περιέργεια πάλι πρωί 36.5! Χτες ήταν πάλι λίγη η ΡΟΗ αλλά την πρώτη μέρα κάποιες φορές δεν έχω πολύ κ όταν συμβαίνει αυτό γίνεται χαμός την Δευτέρη Τρίτη μέρα, ενώ όταν η ροη είναι κσνινικη από την αρχή έτσι κυλάνε κ οι υπόλοιπες μερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Χτες που αδιαθέτησα το μεσημέρι είχα μετρηθεί το πρωί 36.6 κ το βράδυ πάλι 37, σήμερα δεύτερη μέρα μετρήθηκα από περιέργεια πάλι πρωί 36.5! Χτες ήταν πάλι λίγη η ΡΟΗ αλλά την πρώτη μέρα κάποιες φορές δεν έχω πολύ κ όταν συμβαίνει αυτό γίνεται χαμός την Δευτέρη Τρίτη μέρα, ενώ όταν η ροη είναι κσνινικη από την αρχή έτσι κυλάνε κ οι υπόλοιπες μερες 

Δες πως θα πάει αύριο. Και αν είναι κάνε Δευτέρα χοριακη για σίγουρα... ?❤️????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δες πως θα πάει αύριο. Και αν είναι κάνε Δευτέρα χοριακη για σίγουρα... ?❤️????

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δες πως θα πάει αύριο. Και αν είναι κάνε Δευτέρα χοριακη για σίγουρα... ?❤️????

Χοριακη ; Γιατί; Τι δείχνει η χοριακη με περίοδο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Brisa είπε:

 

Χοριακη ; Γιατί; Τι δείχνει η χοριακη με περίοδο ;

Συγνώμη Νοιώθω λίγο χαζή τώρα, μήπως κατάλαβα λάθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Χτες που αδιαθέτησα το μεσημέρι είχα μετρηθεί το πρωί 36.6 κ το βράδυ πάλι 37, σήμερα δεύτερη μέρα μετρήθηκα από περιέργεια πάλι πρωί 36.5! Χτες ήταν πάλι λίγη η ΡΟΗ αλλά την πρώτη μέρα κάποιες φορές δεν έχω πολύ κ όταν συμβαίνει αυτό γίνεται χαμός την Δευτέρη Τρίτη μέρα, ενώ όταν η ροη είναι κσνινικη από την αρχή έτσι κυλάνε κ οι υπόλοιπες μερες 

Όταν λες λίγη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

 

Χοριακη ; Γιατί; Τι δείχνει η χοριακη με περίοδο ;

Η @Starrr εννοεί ότι μπορεί να είναι εγκυμοσύνη με περίοδο.. μπορεί να έτυχε από την αλλη όμως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

 

Χοριακη ; Γιατί; Τι δείχνει η χοριακη με περίοδο ;

Άμα δεν ήταν σωστή η περίοδο σου. Ίσως είναι κάτι άλλο. Βλέπεις και κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Η @Starrr εννοεί ότι μπορεί να είναι εγκυμοσύνη με περίοδο.. μπορεί να έτυχε από την αλλη όμως... 

Αν δεν είναι σωστή η περίοδος.. Τότε ίσως είναι εμφυτευση όλο αυτό. Αλλά όταν λέμε λίγη η καθεμία το καταλαβαίνει αλλιώς.... Πρέπει να μας πει ποσότητα Χρωμ κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

Όταν λες λίγη;

Εννοώ πως είναι ροζ κ οχι πηχτή κ η ποσότητα είναι σαν νς είμαι 5η μέρα του κύκλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Η @Starrr εννοεί ότι μπορεί να είναι εγκυμοσύνη με περίοδο.. μπορεί να έτυχε από την αλλη όμως... 

Μα πως γίνεται εγκυμοσύνη με περίοδο ; Δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό! Είναι σίγουρο ; Τώρα που το googleρα έλεγε πως δεν είναι εφικτό , αυτό που γίνεται είναι νς έχεις αίμα από την εμφύτευση αλλά εμένα δεν είναι κάτι τέτοιο γιατί είμαι πολλές μέρες μετά ( η εμφύτευση γίνεται 6-12 μέρες μετά την ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Άμα δεν ήταν σωστή η περίοδο σου. Ίσως είναι κάτι άλλο. Βλέπεις και κάνεις. 

Κ τι άλλο μπορεί να είναι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αν δεν είναι σωστή η περίοδος.. Τότε ίσως είναι εμφυτευση όλο αυτό. Αλλά όταν λέμε λίγη η καθεμία το καταλαβαίνει αλλιώς.... Πρέπει να μας πει ποσότητα Χρωμ κτλ. 

Είναι ροζ κ λεπτό ρευστή όχι πηχτή όπως όλες τις άλλες φορές που συγνώμη κιόλας έχει κ κομμάτια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Εννοώ πως είναι ροζ κ οχι πηχτή κ η ποσότητα είναι σαν νς είμαι 5η μέρα του κύκλου 

Στη τουαλέτα πέφτει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Στη τουαλέτα πέφτει ;

 

στις Just now, ο/η egw είπε:

Στη τουαλέτα πέφτει ;

Όχι κάθε φορά, κ αυτό μου έκανα εντύπωση σήμερα στην δουλειά πήγα τουαλέτα κ ήταν σκέτα ουρα που έχω την δεύτερη Τρίτη  μέρα φοράω δυο σερβιέτες από την ροη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Μα πως γίνεται εγκυμοσύνη με περίοδο ; Δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό! Είναι σίγουρο ; Τώρα που το googleρα έλεγε πως δεν είναι εφικτό , αυτό που γίνεται είναι νς έχεις αίμα από την εμφύτευση αλλά εμένα δεν είναι κάτι τέτοιο γιατί είμαι πολλές μέρες μετά ( η εμφύτευση γίνεται 6-12 μέρες μετά την ωορρηξία 

Εγώ. Το έχω ακούσει κ διαβάσει από κοπέλες που είχανε ακόμα κ το πρώτο τρίμηνο περίοδο.. δεν έχεις τεστ σπίτι σου να ατο αποκλείσεις?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Εγώ. Το έχω ακούσει κ διαβάσει από κοπέλες που είχανε ακόμα κ το πρώτο τρίμηνο περίοδο.. δεν έχεις τεστ σπίτι σου να ατο αποκλείσεις?? 

Σοβαρά; Δεν το είχα ξανακούσει αυτό έχω μείνει άφωνη ! Όχι δεν έχω τεστ δεν έχω χρεισημοποιησει ποτε , την Τετάρτη μπήκα στοκ πειρασμό νς πάω να πάρω αλλά με σταμάτησε ο άντρας μου κ είχε δίκιο ! Ο λόγος που κάνω τα τεστ ωορηξιας είναι αυτός , ξέρω ακριβώς ποτε νς περιμένω κ έτσι να μην έχω αμφιβολίες κ αν έχω μια μέρα καξθυερυγση θα πήγαινα για χοριακη , αυτή ήταν η συμφωνία μας? αλλιώς αυτός είναι κατά κ των τεστ ωορηξιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Σοβαρά; Δεν το είχα ξανακούσει αυτό έχω μείνει άφωνη ! Όχι δεν έχω τεστ δεν έχω χρεισημοποιησει ποτε , την Τετάρτη μπήκα στοκ πειρασμό νς πάω να πάρω αλλά με σταμάτησε ο άντρας μου κ είχε δίκιο ! Ο λόγος που κάνω τα τεστ ωορηξιας είναι αυτός , ξέρω ακριβώς ποτε νς περιμένω κ έτσι να μην έχω αμφιβολίες κ αν έχω μια μέρα καξθυερυγση θα πήγαινα για χοριακη , αυτή ήταν η συμφωνία μας? αλλιώς αυτός είναι κατά κ των τεστ ωορηξιας 

Παρακολούθησε το μπορεί να έτυχε να είναι έτσι o κύκλος σου αυτό το μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

 

Όχι κάθε φορά, κ αυτό μου έκανα εντύπωση σήμερα στην δουλειά πήγα τουαλέτα κ ήταν σκέτα ουρα που έχω την δεύτερη Τρίτη  μέρα φοράω δυο σερβιέτες από την ροη

Μήπως είχες ανορεκτικο κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η egw είπε:

Μήπως είχες ανορεκτικο κύκλο;

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η egw είπε:

Μήπως είχες ανορεκτικο κύκλο;

Τι είναι αυτό;;; Ποσό πληροφορημένες ειστε???????????? ή ποσο άσχετη εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

 

Τι είναι αυτό;;; Ποσό πληροφορημένες ειστε???????????? ή ποσο άσχετη εγώ 

Της ηλικίας είναι σαν τις γριές που το κοιτάνε?

Αν δεν έχεις κάνει ωορρηξία κανονικά και απλά ήρθε η περίοδος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Της ηλικίας είναι σαν τις γριές που το κοιτάνε?

Αν δεν έχεις κάνει ωορρηξία κανονικά και απλά ήρθε η περίοδος

Χαχα με έκανες κ γέλασα ???????????????? εντάξει κατάλαβα !!! Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα @Brisa. Κορίτσι, περίμενε να δεις πώς θα εξελιχτεί η ροή τις επόμενες ημέρες. Δεν νομίζω να υπάρχει εγκυμοσύνη εφόσον βλέπεις αίμα, ωστόσο αν δεις ότι η ροή είναι πολύ μικρή σε σχέση με τις άλλες φορές, μπορεί όπως είπε η @egw να μην έκανες ωορρηξία αυτόν το μήνα (ανωορρηκτικός κύκλος) αν και αυτό το αποκλείω, ή πράγματι να είσαι έγκυος. Εννοείται ότι στην εγκυμοσύνη δεν έχουμε περίοδο, η αιμορραγία οφείλεται σε άλλους λόγους (εμφύτευση, μικρή αποκόλληση κ.α.). Οπότε αν έχεις αίμα μόνο στο σκούπισμα και αυτό είναι απαλό ροζ ή καφέ και αντί να αυξάνεται μειώνεται, δεν χάνεις τπτ να κάνεις τεστ ή και χοριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...