Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@*Louloudenia* πριν από δύο κύκλους είχα κάνει την τρίτη μέρα του κύκλου FSH και οιστραδιόλη. Αυτές οι ορμόνες μαζί με την LH υποτίθεται ότι δείχνουν αν κάνεις καλή ωορρηξία, αλλά φυσικά, από μήνα σε μήνα οι τιμές μπορεί να διαφέρουν. Επίσης, η τιμή της προγεστερόνης περίπου 7 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο είναι, όπως είπε και η @Starrr  μία ακόμη ένδειξη. Αλλά και πάλι αυτή μπορεί να διαφέρει από μήνα σε μήνα.

Λέτε η ζάχαρη να επηρεάζει αρνητικά την ωορρηξία; Δυστυχώς τρώω πάρα πολλά γλυκά ?

Κορίτσια, μόλις είδα πολλά υγρά στο εσώρουχο.

Κ γω πολύ γλυκό τρώω. Αλλά το χω σταματήσει δηλαδή δε αγοράζουμε. Μόνο ότι με κερνανε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμενα εσπασαν τα νευρα χθες βραδυ ειδα παλι ροζ μετα ολη μερα καθαρη το απογευμα ειδα λιγο μετα παλι καθαρη τωρα το βραδυ παλι ροζ εστειλα μηνυμα στη γιατρο να δω πιστευω ειναι απο το σπρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

κοριτσια εμενα εσπασαν τα νευρα χθες βραδυ ειδα παλι ροζ μετα ολη μερα καθαρη το απογευμα ειδα λιγο μετα παλι καθαρη τωρα το βραδυ παλι ροζ εστειλα μηνυμα στη γιατρο να δω πιστευω ειναι απο το σπρει 

Πόσες μέρες έχεις αίμα; Κι εμένα μου έχει τύχει να έχω και 8 ημέρες αίμα, αλλά όχι ροζ προς το τέλος. Καλά έκανες και το είπες στη γιατρό. Σιγουρεύτηκες ότι δεν είναι από κόψιμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

χμμμ καταλαβα.. τρεχα γυρευε.. Παντως κοριτσια να σας πω μια ιστορια... Η μαμα μου μετα απο εξωμητριο κυηση και αφαιρεση σαλπιγγας , ( μακρυα απο μας) εμεινε ΧΩΡΙΣ φαρμακα εγκυος ( σε μενα) με διδδυμα... βεβακα το ενα παλινδρομησε αλλα δεν εχει σημασια... Ολα το αγχος τα κανει τελικα.... ?❣️?

αυτες τις βιταμινες για ποσους μηνες κανει να τις πινουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τον προηγούμενο μήνα είδα θετικό 13η.. αυτό το μηνα για να δούμε.. πάντως σήμερα που είναι 13η είναι αρνητικο...πιο πολύ φαίνεται όμως η γραμμή από χθες.. οπότε κοντεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πόσες μέρες έχεις αίμα; Κι εμένα μου έχει τύχει να έχω και 8 ημέρες αίμα, αλλά όχι ροζ προς το τέλος. Καλά έκανες και το είπες στη γιατρό. Σιγουρεύτηκες ότι δεν είναι από κόψιμο;

εγω με τα γλυκα εχω ερωτα αιμα αιμα ειδα 6η μερα βραδυ σημερα ειμαι 8η και αν δω ξερετε ειναι σαν τη πρωτη η τελευταια μερα περιοδου επειδη ομως ολη μερα ημουν καθαρη μου φανηκε περιεργο συνηθως δεν ειχα αποκλιση πολλων ωρων αλλα δεν αγχωνομαι και πολυ γιατι πριν δεκαπεντε μερες ελεχθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η egw είπε:

καλο μηνα και απο μενα κοριτσακια μου μηνας γιορτινος εγω ξεκιναω χαρουμενα ηδη τωρα θα βαλουμε τραγουδακια χριστουγεννιατικα με το μικρο μου να χορεψουμε και πριν μαθαμε τα λογια για  τη γιορτη του:) εύχομαι ολες με το τελος των γιορτων να τρεχουμε στους γυναικολογους για να δουμε το πεμπε μας;)

και μια απορια πειτε βρε κοριτσια οτι θεωρητικα κανω ωορρηξια 15η μερα και ερθουμε σε επαφες μερα παρα μερα δηλαδη 13η και 15η (τωρα και 17η αλλο) θεωρουμε καλυμμενη ; 

Τι ωραία που περνατε με τον μικρο!!Μπράβο!!Οσο γ επαφες κ την 16 να έρθεις σε επαφη καλα θα ειναι.Καλη επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η egw είπε:

αυτες τις βιταμινες για ποσους μηνες κανει να τις πινουμε;

Εγω το inofert παιρνω. δεν νομιζω οτι εχω καποιο οριο σε μηνες... Οσο το αντεχει η τσεπη μου θα το παιρνω... χαχαχα θα παω μετα το τριμηνο ν με δει ο γιατρος και βλεπουμε μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

αυτες τις βιταμινες για ποσους μηνες κανει να τις πινουμε;

Είναι πολυβιταμινες δεν έχει όριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Εγω το inofert παιρνω. δεν νομιζω οτι εχω καποιο οριο σε μηνες... Οσο το αντεχει η τσεπη μου θα το παιρνω... χαχαχα θα παω μετα το τριμηνο ν με δει ο γιατρος και βλεπουμε μετα...

Εγώ παίρνω τις πολυβιταμινες. Έχει και ινοσιτόλη αλλά κι άλλες βιταμίνες.... Τώρα θα δείξει. Αυτός θα είναι ο 3ος κύκλος που τα χω πάρει. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Xaxa κορίτσια κ μένα το ίδιο δε μπορούσα να μπω.. στη 13η μέρα εγώ αχνο αρνητικό το τεστακι μου.. κ συνεχίζω.. 

Τα τεστ ωορρηξίας ήταν κόκκινο χτες κ προχτές όπου κ έγιναν επαφές... Σήμερα το μέσημερι κάνω  βγήκε άχνη... Αρα η ωορρηξία πέρασε ε; έλα όμως που έχω πονακια περιόδου χαμηλά σαν να συμβαίνει τώρα η ωορρηξια τι να συμβαίνει; @lactaki @Starrr @egw @thalaki και γενικά οποία γνωρίζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope!!! είπε:

Τα τεστ ωορρηξίας ήταν κόκκινο χτες κ προχτές όπου κ έγιναν επαφές... Σήμερα το μέσημερι κάνω  βγήκε άχνη... Αρα η ωορρηξία πέρασε ε; έλα όμως που έχω πονακια περιόδου χαμηλά σαν να συμβαίνει τώρα η ωορρηξια τι να συμβαίνει; @lactaki @Starrr @egw @thalaki και γενικά οποία γνωρίζει 

Νομίζω το ότι είναι αρνητικό τώρα δε σημαίνει ότι πέρασε η ωορηξια. Γιατί αν είναι θετικό σημαίνει πως έρχεται... Όχι πως έχεις ωορηξια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είναι πολυβιταμινες δεν έχει όριο. 

Θυμάμαι η φαρμακοποιός μου έλεγε κάπου στους τρεις μήνες πρέπει να κάνουμε διάλειμμα τλχ για τις τονωτικές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Τα τεστ ωορρηξίας ήταν κόκκινο χτες κ προχτές όπου κ έγιναν επαφές... Σήμερα το μέσημερι κάνω  βγήκε άχνη... Αρα η ωορρηξία πέρασε ε; έλα όμως που έχω πονακια περιόδου χαμηλά σαν να συμβαίνει τώρα η ωορρηξια τι να συμβαίνει; @lactaki @Starrr @egw @thalaki και γενικά οποία γνωρίζει 

Μετά το θετικό ωορρηξια γίνεται μέχρι και 36 ώρες μετά... Οπότε μπορεί να γίνεται και τώρα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Τα τεστ ωορρηξίας ήταν κόκκινο χτες κ προχτές όπου κ έγιναν επαφές... Σήμερα το μέσημερι κάνω  βγήκε άχνη... Αρα η ωορρηξία πέρασε ε; έλα όμως που έχω πονακια περιόδου χαμηλά σαν να συμβαίνει τώρα η ωορρηξια τι να συμβαίνει; @lactaki @Starrr @egw @thalaki και γενικά οποία γνωρίζει 

Νομίζω πως υπάρχουν πονακια αφού γίνει η ωορρηξία και μετά και τα τεστ δείχνουν πριν έρθει η ωορρηξία

Αφού έκανες και επαφές χθες είσαι οκ και να γίνεται ακόμη αλλά λογικά νιώθεις και τη διάρκεια της ωορρηξίας δηλαδή ότι έχει σπάσει το αβγό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2018 at 10:46 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Έχουμε να μάθουμε νέα καιρό από τη @Μαρία Κατούφα Μήλα.. κοριτσιι είσαι καλααα?? Σε χάσαμε.. επέστρεψες στις προσπάθειες??

 

Καλησπέρα Λακτακι μου ...Έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες αλλά μας απασχολεί που ο σύζυγος δεν έχει δουλειά και είμαστε κάπως πιεσμενοι.. εύχομαι σε όλα τα κορίτσια το καλύτερο και να χουμε υπέροχες γιορτές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Νομίζω το ότι είναι αρνητικό τώρα δε σημαίνει ότι πέρασε η ωορηξια. Γιατί αν είναι θετικό σημαίνει πως έρχεται... Όχι πως έχεις ωορηξια..

Άρα πρέπει κ σήμερα να κάνουμε αγκαλίτσες..;ο γιατρός τη Τρίτη που κάναμε υπέρηχο μου είχε πει όντως κ Σάββατο να κάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μετά το θετικό ωορρηξια γίνεται μέχρι και 36 ώρες μετά... Οπότε μπορεί να γίνεται και τώρα. ?

Ααα γι αυτό πονάω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Ααα γι αυτό πονάω.... 

Δεν χάνετε τίποτα και σήμερα α δομιμασετε αν και ίσως να μη προλάβει το σπέρμα την ωορρηξία σήμερα αλλά υπάρχει από χθες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Ααα γι αυτό πονάω.... 

Κάνε κ σήμερα επαφουλα να είσαι μέσα... Εγώ έχω ξεκινήσει από 7η μέρα παρά μέρα . 7η γιατί θέλαμε χαχα όχι γιατί έπρεπε δεν ήταν γόνιμη έτσι κ αλλιώς. Αλλά το συνεχίζουμε.. θετικό δεν είδα ακόμα 13η είμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Κάνε κ σήμερα επαφουλα να είσαι μέσα... Εγώ έχω ξεκινήσει από 7η μέρα παρά μέρα . 7η γιατί θέλαμε χαχα όχι γιατί έπρεπε δεν ήταν γόνιμη έτσι κ αλλιώς. Αλλά το συνεχίζουμε.. θετικό δεν είδα ακόμα 13η είμαι..

Και εμείς απως έτσι λέμε. Αρκεί να μη γίνει πάλι τσάμπα κ να βρούμε θετικό. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εμείς απως έτσι λέμε. Αρκεί να μη γίνει πάλι τσάμπα κ να βρούμε θετικό. ?

Δε θέλω να το σκέφτομαι.. φαίνεται η γραμμή πιο πολύ από χθες ελπίζω να σκουρυνει .. απλά πάλι δεν είναι σταθερή.. το κινητό Μ λέει 15η.. πιστεύω 14η με 16η θα γίνει..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δε θέλω να το σκέφτομαι.. φαίνεται η γραμμή πιο πολύ από χθες ελπίζω να σκουρυνει .. απλά πάλι δεν είναι σταθερή.. το κινητό Μ λέει 15η.. πιστεύω 14η με 16η θα γίνει..  

Κοίτα αν γίνει θετικό αύριο δηλ 14η. Ωορρηξία θα είναι 16η.φυσιολογικα... Οπότε βάλε 15η καλά στο λέει το κινητό. ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα !!σημερα είναι η δεύτερη μέρα περιόδου κ έχω ελάχιστη ΡΟΗ δεν μου έχει ξανασυμβεί , συνήθως 2-3 μέρα έχω φουλ!Σας έχει τύχει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...