Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

@Lenaki1890 κορίτσι μου δεν προσπαθείς πολύ καιρό, και οι βιοχημικές δεν είναι καθόλου ασυνήθιστες, ίσα ίσα δείχνουν ότι μπορείς να συλλάβεις. Πρέπει να είσαι και μικρή (του '90;) οπότε είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα ακούσουμε καλά νέα από εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Είχες τις επαφουλες σου???

Είχα χθες επαφή. 15 16 17 19 22η. Νόμιζα ότι ήταν 17 ωορρηξια. Αλλά ήταν χθες. Η ήταν κ τις 2 φορές. Δεν ξέρω τι άλλο να πω........ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είχα χθες επαφή. 15 16 17 19 22η. Νόμιζα ότι ήταν 17 ωορρηξια. Αλλά ήταν χθες. Η ήταν κ τις 2 φορές. Δεν ξέρω τι άλλο να πω........ 

Το τεστάκι το χθεσινό ήταν το πιο κόκκινο απ' όλα; Μάλλον πλησιάζει η ωορρηξία, ή έγινε χθες. Γιατρός δεν είμαι αλλά νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει διπλή ωορρηξία με απόκλιση άνω των 24 ωρών. Έτσι έχω διαβάσει σε ιατρικά sites.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είχα χθες επαφή. 15 16 17 19 22η. Νόμιζα ότι ήταν 17 ωορρηξια. Αλλά ήταν χθες. Η ήταν κ τις 2 φορές. Δεν ξέρω τι άλλο να πω........ 

Μια χαρά σε βρίσκω! !!!!!??❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw σε ποια μέρα είσαι; Τα λευκά υγρά εμφανίζονται μετά την ωορρηξία και λίγες μέρες πριν την περίοδο γίνονται, σε μένα τουλάχιστον, λιγότερο παχύρρευστα, υπόλευκα και κολλώδη, σαν στικ κόλλας φαντάσου. Εγώ προσωπικά σε καμία εγκυμοσύνη δεν πρόσεξα κάποια τρανταχτή διαφορά στα υγρά, και πες στην πρώτη ήμουν ανυποψίαστη, αλλά στη δεύτερη που παρακολουθούσα την παραμικρή αλλαγή, δεν κατάλαβα κάτι διαφορετικό.

Όσον αφορά την ωορρηξία, τα υγρά μπορεί να εμφανιστούν πριν γίνει η ωορρηξία, οπότε δεν είναι αξιόπιστο σημάδι. Πρέπει να ξέρεις επακριβώς τη μέρα της ωορρηξίας για να μετρήσεις 14 ημέρες. Επίσης, δεν είναι ασυνήθιστο η ωχρινική φάση να "παίζει" από 12-16 ημέρες, οπότε και πάλι οι 14 ημέρες δεν ισχύουν για όλες τις γυναίκες.

μαλιστα

σημερα ειμαι στην 24η 

δεν ειχα κοιταξει ουτε εγω τ υγρα μου εκεινη τη περιοδο που εμεινα εγκυος απλα κατι ενοχλησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

μαλιστα

σημερα ειμαι στην 24η 

δεν ειχα κοιταξει ουτε εγω τ υγρα μου εκεινη τη περιοδο που εμεινα εγκυος απλα κατι ενοχλησεις

Πόσων ημερών είναι ο κύκλος σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πόσων ημερών είναι ο κύκλος σου;

καπου 31 μερες πιστευω 16η μερα ειχα ωορρηξια ο γιατρος μου ειπε 18η η πιο αργη υπολογιζω δηλαδη να ερθει 23-25 του μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Lenaki1890 κορίτσι μου δεν προσπαθείς πολύ καιρό, και οι βιοχημικές δεν είναι καθόλου ασυνήθιστες, ίσα ίσα δείχνουν ότι μπορείς να συλλάβεις. Πρέπει να είσαι και μικρή (του '90;) οπότε είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα ακούσουμε καλά νέα από εσένα!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για το κουράγιο που μου δίνεις... νομίζω χρειάζομαι λίγο αισιοδοξία γιατί μου λείπει πολύ. Ναι είμαι του '90 γεννημένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το τεστάκι το χθεσινό ήταν το πιο κόκκινο απ' όλα; Μάλλον πλησιάζει η ωορρηξία, ή έγινε χθες. Γιατρός δεν είμαι αλλά νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει διπλή ωορρηξία με απόκλιση άνω των 24 ωρών. Έτσι έχω διαβάσει σε ιατρικά sites.

Θεωρωω πως χθες ήταν η ωορρηξια λόγω κια των υγρων. Κ χθες είχε πέσει κ η θεμροκρασια οπότε χθες θα ήταν.. Ελπίζω μόνο να μην ήταν προχθές γιατί δνε είχα επαφή κ θα την έχασα... ? Αλλά με τόσα κ τέτοια υγρά θεωρώ χθες έφυγε το ωαριακι μου από την ωοθήκη κ βγήκε προς τη σάλπιγγα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

αυτο μου λεει και η γιατρος μου πως αγχωθηκα γιατι δεν ειναι δυνατον το πρωτο να το πιασω τοσο ευκολα με τη πρωτη και να υπαρχει θεμα με ρωτησε μονο αν περασε καποια σοβαρη ασθενεια ο αντρας μου που επηερασε το σπερμα αλλα οχι

κοιτα απο καιρο δεν ξερω να σου πω γιατι δεν κανουμε καθε μηνα στοχευμενα οποτε ειναι δυσκολο να ξερω αλλα 4-5 κυκλους πιστευω πως ναι

Γενικότερα πιστεύω για εμάς που δεν έχουμε κανένα παιδί είναι ακόμη πιο άσχημο συναίσθημα όταν μας έρχεται περίοδος ή όταν θα έρχεται γρήγορα. Χωρίς όμως να θέλω να πω ότι για εσένα είναι και τόσο εύκολο....απλά σκέψου ότι τόσο άγχος που έχεις δεν είναι απαραίτητο γιατι έχεις ήδη ένα παιδί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γενικότερα πιστεύω για εμάς που δεν έχουμε κανένα παιδί είναι ακόμη πιο άσχημο συναίσθημα όταν μας έρχεται περίοδος ή όταν θα έρχεται γρήγορα. Χωρίς όμως να θέλω να πω ότι για εσένα είναι και τόσο εύκολο....απλά σκέψου ότι τόσο άγχος που έχεις δεν είναι απαραίτητο γιατι έχεις ήδη ένα παιδί...

κοιτα συυφμωνω αλλα αν το δεις απο την αλλη πλευρα πολλοι εχεουν προβλημα μετα στο δευτερο και σου μπαινει στο μυαλο τι παει λαθος τωρα ειδικα οτνα το πρωτο εχει ερθει ευκολα

με αγχωνει και λιγο οτι οσο αυξανεται η διαφορα των παιδιων τοσο πιο ασχημα ειναι και για μενα και οι συνθηκες και η επαφη με το παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοιτα συυφμωνω αλλα αν το δεις απο την αλλη πλευρα πολλοι εχεουν προβλημα μετα στο δευτερο και σου μπαινει στο μυαλο τι παει λαθος τωρα ειδικα οτνα το πρωτο εχει ερθει ευκολα

με αγχωνει και λιγο οτι οσο αυξανεται η διαφορα των παιδιων τοσο πιο ασχημα ειναι και για μενα και οι συνθηκες και η επαφη με το παιδι

Εγώ με την αδερφή μου έχουμε 5 χρόνια διαφορά. Εγώ ήρθα εύκολα η αδερφή μου καθυστέρησε λίγο...Και όμως τα βρίσκουμε μια χαρά και η διαφορά των 5 χρόνων δεν είναι και τόσο έντονη...

Απλά και πάλι θεωρώ αν δεν έχεις κανένα παιδί είναι 100 φορές πιο άσχημο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Εγώ με την αδερφή μου έχουμε 5 χρόνια διαφορά. Εγώ ήρθα εύκολα η αδερφή μου καθυστέρησε λίγο...Και όμως τα βρίσκουμε μια χαρά και η διαφορά των 5 χρόνων δεν είναι και τόσο έντονη...

Απλά και πάλι θεωρώ αν δεν έχεις κανένα παιδί είναι 100 φορές πιο άσχημο...

μολις γεννησε μια φιλη:)σημειωσε προσπαθουσε ενα χρονο και ειχε και θεματακια με την περιοδο της και ομως ηρθε

συμφωνω γιαυτο αφου εχουμε πει με τον αντρα μου αν ερθει ηρθε αλλιως ευτυχως εχουμε παιδι

σας νιωθω και σας σκεφτομαι και καταλαμβαινω τι λες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Εγώ με την αδερφή μου έχουμε 5 χρόνια διαφορά. Εγώ ήρθα εύκολα η αδερφή μου καθυστέρησε λίγο...Και όμως τα βρίσκουμε μια χαρά και η διαφορά των 5 χρόνων δεν είναι και τόσο έντονη...

Απλά και πάλι θεωρώ αν δεν έχεις κανένα παιδί είναι 100 φορές πιο άσχημο...

Κι εγω συμφωνω μαζι σου... Αν δεν εχεις κανενα παιδι και ο χρονος κυλαει ειναι πιο επιπονο.. Ποσο μαλλον αν δεν εχεις μεινει ποτε!!! Βεβαια αν θες μεγαλη οικογενεια λογικο ειναι να στεναχωριεσαι και αε εχεις 1... Εγω πχ δεν θελω να σταματησω στο ενα, ποτε καθε φορα θα εχει την ιδια αγωνια... :) Κοριτσια αντε να ακουσουμε κανενα καλο νεο...Και εγω του 91 ειμαι!!!!! @lenaki1809

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Κι εγω συμφωνω μαζι σου... Αν δεν εχεις κανενα παιδι και ο χρονος κυλαει ειναι πιο επιπονο.. Ποσο μαλλον αν δεν εχεις μεινει ποτε!!! Βεβαια αν θες μεγαλη οικογενεια λογικο ειναι να στεναχωριεσαι και αε εχεις 1... Εγω πχ δεν θελω να σταματησω στο ενα, ποτε καθε φορα θα εχει την ιδια αγωνια... :) Κοριτσια αντε να ακουσουμε κανενα καλο νεο...Και εγω του 91 ειμαι!!!!! @lenaki1809

καποιες ειναι μικρουλες:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η egw είπε:

μολις γεννησε μια φιλη:)σημειωσε προσπαθουσε ενα χρονο και ειχε και θεματακια με την περιοδο της και ομως ηρθε

συμφωνω γιαυτο αφου εχουμε πει με τον αντρα μου αν ερθει ηρθε αλλιως ευτυχως εχουμε παιδι

σας νιωθω και σας σκεφτομαι και καταλαμβαινω τι λες

Σου εύχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα για δεύτερη φορά ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Σου εύχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα για δεύτερη φορά ❤❤

και σε σενα κοριτσακι μου ευχομαι να ερθει το πεμπακι σου :) και να νιωσεις τη χαρα της μαμας:) που ξερεις μπορει τωρα να μας ερθει και για τους δδυο:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Κι εγω συμφωνω μαζι σου... Αν δεν εχεις κανενα παιδι και ο χρονος κυλαει ειναι πιο επιπονο.. Ποσο μαλλον αν δεν εχεις μεινει ποτε!!! Βεβαια αν θες μεγαλη οικογενεια λογικο ειναι να στεναχωριεσαι και αε εχεις 1... Εγω πχ δεν θελω να σταματησω στο ενα, ποτε καθε φορα θα εχει την ιδια αγωνια... :) Κοριτσια αντε να ακουσουμε κανενα καλο νεο...Και εγω του 91 ειμαι!!!!! @lenaki1809

Και εσύ μικρούλα είσαι κοριτσάκι μου, έχεις ένα παιδάκι ήδη, από ότι κατάλαβα, έτσι δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

και σε σενα κοριτσακι μου ευχομαι να ερθει το πεμπακι σου :) και να νιωσεις τη χαρα της μαμας:) που ξερεις μπορει τωρα να μας ερθει και για τους δδυο:) 

Το εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου κοπέλα μου....μακάρι να γίνει το θαύμα ?❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

κοιτα συυφμωνω αλλα αν το δεις απο την αλλη πλευρα πολλοι εχεουν προβλημα μετα στο δευτερο και σου μπαινει στο μυαλο τι παει λαθος τωρα ειδικα οτνα το πρωτο εχει ερθει ευκολα

με αγχωνει και λιγο οτι οσο αυξανεται η διαφορα των παιδιων τοσο πιο ασχημα ειναι και για μενα και οι συνθηκες και η επαφη με το παιδι

Εγώ σε νιώθω απόλυτα!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι κ από μεν. Καλή εβδομάδα να χουμε με Χαρούμενα νέα. Σήμερα 3 κοπέλες νομίζω περίμεναν. Τι έγινε? Είχαμε νέα? Εγώ μόλις έκανα ένα τεστακι κ βγήκε αρνητικό. Οπότε χθες απογευματάκι ίσως ξεκίνησε η ωορρηξια που είδα και τα υγρά. Οπότε σήμερα είναι το ωαριακι μου στη σάλπιγγα μου. Κ ελπίζω να βρεθεί μαζί με τα σπερματοζωαρακια!!! Και να μην έχασαν για άλλη μια φορά το δρόμο. Ίσως έχω κ επαφή σήμερα. Αλά και να χω θα είναι πιο αργά οπότε δεν νομίζω θα χει τελειωσει η ωορρηξια. Οπότε με μια επαφή αυτό τον μηνα.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσι κ από μεν. Καλή εβδομάδα να χουμε με Χαρούμενα νέα. Σήμερα 3 κοπέλες νομίζω περίμεναν. Τι έγινε? Είχαμε νέα? Εγώ μόλις έκανα ένα τεστακι κ βγήκε αρνητικό. Οπότε χθες απογευματάκι ίσως ξεκίνησε η ωορρηξια που είδα και τα υγρά. Οπότε σήμερα είναι το ωαριακι μου στη σάλπιγγα μου. Κ ελπίζω να βρεθεί μαζί με τα σπερματοζωαρακια!!! Και να μην έχασαν για άλλη μια φορά το δρόμο. Ίσως έχω κ επαφή σήμερα. Αλά και να χω θα είναι πιο αργά οπότε δεν νομίζω θα χει τελειωσει η ωορρηξια. Οπότε με μια επαφή αυτό τον μηνα.???

Γεια σας κορίτσια . Εγώ που περιμένω σημερα δεν αδιαθέτησα. δεν ελπίζω βέβαια αλλά για αύριο το κόβω.. περιμένουμε νέα από τις υπόλοιπες τώρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια . Εγώ που περιμένω σημερα δεν αδιαθέτησα. δεν ελπίζω βέβαια αλλά για αύριο το κόβω.. περιμένουμε νέα από τις υπόλοιπες τώρα ..

Τεστακι έκανες.??? Ναι ας περιμένουμε κ τις υπόλοιπες..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τεστακι έκανες.??? Ναι ας περιμένουμε κ τις υπόλοιπες..... 

Μωρέ πονάω κ έχω τα γνωστά καφέ (πολύ λίγα) που έχω μέεεεερες... Πιστεύω θα έρθει αύριο...το έχω βγάλει από το μυαλό Μ μετά τα αρνητικά του ΣαββατοΚυριακου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σήμερα 3 κοπέλες νομίζω περίμεναν. Τι έγινε? Είχαμε νέα? 

Κι εγώ περιμένω σήμερα. Θα μου κατέβουν σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...